PŁug Czy GŁup ?

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Odsyłam do artykułu i zachęcam do komentowania

http://wiadomosci.onet.pl/1151734,12,item.html

Osobiście to byłbym bardzo szczęśliwy gdyby się udało, bo sądzę że dla mojego kraju miałoby to wspaniałe skutki. Może nie jest jeszcze zapóźno żeby naprawić polityczne błędy naszych przodków i podnieść pozycję Rzeczypospolitej na międzynarodowej arenie :)
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Ukraina, Gruzja, Polska i Litwa przystąpiły do budowy omijającego Rosję korytarza do transportu kaspijskiej ropy naftowej do Europy - tak prasa moskiewska podsumowuje rozmowy przywódców tych czterech państw, które w czwartek i piątek odbyły się na Krymie.

W końcu dobra WIADOMOŚĆ!!!!!!!! Sprzedarz kaspijskiej ropy naftowej była by naprawde dobra decyzją!! Spowodowało by to obnizenie cen paliwa które i tak juz stale rosną!! Mam firme zajmujaca sie Gazem i Paliwami....wiedzcie ze ten rurociąg pomogłby nie tylko zachodowi ale i Polsce!! To super wiadomość :p :p :p :D :D
 

deSnajpa2k5

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2005
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Skawina
Z jednej strony, jest szansa na uniezależnienie się (ze względu surowców) od Rosji.
A z drugiej, dalej nie ma/jest mało alternatywnych źródeł energii.
Nie mówię o wietrze, bo w Polsce go niewiele wieje (w porównaniu do innych krajów), ale o energii słonecznej już można pogadać.
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
deSnajpa2k5 załważ ze Polacy nie za bardzo bagatym narodem....np mam na dachu 2 korektory słoneczne 1 kosztował mnie 25.000 zł wiec koszt kupna nie dodajac montrzu i dowozu a wiec koszt mi sie zwróci za jakies 10 do 15 tal wiec to narazie jest nie opłacalene!!.....ale ja to kupiłem :p bo mi sie w Chorwacji podobały!! :p
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Nie tyle ważna jest energia wogóle, co sytuacja między Polską a Rosją, w której kluczową rolę odgrywa ropa i gaz, którą oni mają, a my nie. Nie może być mowy o przyjaźni i pokoju między naszymi krajami, dopóki będą nas trzymać za gardło. Utworzenie przeciwwagi dla wspólnoty niepodległych państw w tym rejonie, byłoby świetnym posunięciem stabilizującym sytuację w rejonie.

Niestety jak już Deras napisał, zanim Polska przestawi się na inne źródła energii i napędzania pojazdów minie sporo czasu, co nie znaczy że nie powinniśmy intensywnie badać nowych metod :)
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Zgadzam sie z przedmówca BlitzZ masz absolutną racje!! Pozdrawiam!!
 

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
no nareszcie ludzie,którzy rozumieją czym jest Rosja dla nas Polski.Mamy z nią klopoty od kilku stuleci i rzeczywiście gdyby taka przeciwwaga powstała na naszej wschodniej granicy to byłoby chyba urzeczywistnienie wizji marszałka Piłsudzkiego o stworzeniu silnych i stabilnych państw ,tzw buforów .Myślę,że Rosja będzie się starała to zastopować ponieważ będzie w końcu uziemiona,skończy się jej dyktat wobec państw bylego ZSRR.Narazie w tym przeszkadza nam reżim Łukaszenki.Putinnie może nam darować tego,że z jego tortu została wykrojona Ukraina,a w jego zjedzeniu myśmy wzieli decydujący udział.Nareszcie nasze elity zrozumiały czym dla nas jest wolna niepodległa i demokratyczna Ukraina. :) .Deras nie wiem co to bazarek jak mam do niego się dostać przeczytalem wiadomość niestety nie wiem jak się z tobą skontaktować na bazarku :(
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Z rosja były sa i zawsze pozostana problemy...nic z nimi narazie nie mozemy nic wiecej zdziałać!!! Ale czas pokaze czy rosja jednak ma dalej wpływ na Poslse i w jakim stopniu w końcu musimy sie od Niej oduzaleznić cała nadzieja w Naszym nowym rzadzie!!!

P.S. Marszałek Piłsudzki potrzebny był by nam jeszcze raz!!!!!!
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Zapomniałeś, że marszalkowi się nie udalo ... Mam nadzieję że naszym nowym wodzom, się uda :eek:k:
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
No tak fakt....sorki....ale wierze w to ze udałoby mu sie to.....i teraz musi sie udać!!
 

Magic_Celtic

Zbanowany
Dołączył
15 Sierpień 2005
Posty
400
Punkty reakcji
0
Miasto
stąd
super pomysł z tą organizacją wreszcie nie bedziemy sie musieli bać czy rusek nie zakręci czasem kurka....
 

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
BlizZ nie tak do końca mu się nie udało zastopował jednak sowietów na 20 lat.Dał Europie odetchnąć .Ukraina w tym czasie nie miała takiego polityka jak Juszczenko,ataman Petlura nie miał takiego poparcia w narodzie.Deras nie mamy i nie bedziemy mieli takiego polityka jakim był Piłsudzki,to się zdarza raz na kilka stuleci niestety.Często nie potrafimy się dogadać ,sfary i różnego rodzaju kłótnie niczego dobrego nie przynoszą,nawet dziś w rocznicę wielkiego zrywu jakim było powstanie Solidarności klótnie przesłaniają te wartości jakie ona nam, przyniosła.To pierwsze nasze ,,powstanie" pokojowe które przyniosło nam zwycięstwo nie okupione krwią z małymi wyjątkami stan wojenny.Powinniśmy być dumni z tego czego dokonaliśmy na naszych oczach runął porządek jałtański narzucony połowie Europy przez zaślepionych nienawiścią do nas przywódców ówczesnej wielkiej tróiki Stalin,Ruzwelt ,Churchil. Dla mnie to wielkie :cenzura:ki praktycznie zdrajcy .Opuścili najwierniejszego sojusznika jakim była Polska. Brak honoru tych przywódców spowodował katastrofę cywilizacyjną części Europy ,z której do dziś nie jesteśmy się w stanie wydzwignąć bez pomocy zewnętrznej.Przez to niecierpię Anglii i Anglosasów oni za nic nie mają honoru ,w swojej historii już nieraz dokonali zdrady w imię swych imperialnych interesów.Teraz to się wszystko mści na nich .
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Przez to niecierpię Anglii i Anglosasów oni za nic nie mają honoru

Fakt Anglicy też się na nas wypięli, ale głównie była to polityka Roosvelta. Gdyby wcześniej prezydentem został Truman, to może nie poszedlby na tyle ustępstw, bo Churchill miał nawet plany, żeby zamiast desantu w Normandii, zrobić desant na Bałkanach.
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Ejze a co powiesz o Podpisanym Pakcie Stalina i Churchila który to został podpisany na tajnym (dla Polski) miejsu dokładnie w Iraku!
Miał on dotyczyć:
-> Przejecia Europy Środkowej i Wschodniej do Bloku Wschodniego
-> Określał łupy i granice ZSRR i Alinatów
-> Był podpisany na niekorzyść Wielu krajów!
Moze i sie z tym sprzeciwisz, ale dla mnie to jest prawda! Bo jezeli moj Przdziadek tak mowił a to nie był byle kto to musi być to prawda!! Pozdrawiam!
 

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
Deras masz rację to prawda jak nic to właśnie w Teheranie dogdano się co do podziału na strefy wpływów przyszłej Europy ,a Anglicy wtedy nas sprzedali sowietom.Były to tajne układy i my jako ich sojusznicy nic o nich nie wiedzieliśmy ,anglicy za pomoc jaką my jako sojusznicy im udzieliliśmy zapłacili nam zdradą ,a to zawsze będzie mi się kojarzyć z brakiem honoru u tej nacji,zrobili to nie pierwszy raz.Całe szczęście ,że wszystko to się obruciło przeciwka nim.Niedługo potem stracili większość swoich kolonii.
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
No ale gdyby nas nie sprzedali to u nas tzn w POLSCE było by teraz tak jak na zachodzie np: były RFN Francja itd.....i oni mimo ze Polacy walczyli w ich oddziałach np Dewizion 303 to i tak nas sprzedali....Dobrze ze SOLIDARNOŚĆ odzyskała bez wiekszego przelewu krwii zabraną nam wolność!! Pozdrawiam!
 

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
Deras dzięki naprawdę dobrze się z tobą rozmawia masz widzę dużo wiedzy i masz myślenie patyriotyczne a to dzisiaj uchodzi często z coś zlego.Pozdrowienia i udanej reorganizacji firmy .Niech ci się uda życzę z calego serca.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Teheran to oczywiście Iran a nie Irak, Deras. Nie chcę negować wiedzy twojego pradziadka, ale z tego co wiem, o ustaleniach w Teheranie nie wiedziały nawet alianckie służby wywiadowcze. Wszystko trzymano w tajemnicy.
Oto fragment artykułu który udało mi się odnaleźć na ten temat:

"Churchill też był wściekły. Jasnym się stało, że Amerykanie i Sowieci porozumieli się nie tylko poza plecami Polaków, ale że eliminują z gry również Zjednoczone Królestwo. Dla brytyjskiego premiera sytuacja po Teheranie była politycznie i strategicznie płynna, a porozumienie jedynie wstępem do dalszej gry, do której zamierzał wciągnąć Polaków. W przeciwnym wypadku zbędny był wysiłek dyplomacji brytyjskiej po konferencji w Teheranie, aby doprowadzić do jakiegoś kompromisu polsko-sowieckiego. Nie tylko Polacy, ale nawet alianckie służby nie były poinformowane o postanowieniach konferencji w Teheranie.
W rzeczywistości po Teheranie sytuacja była niepewna i ostateczny podział wpływów w Europie zależał od wyścigu czołgów amerykańskich i brytyjskich z jednej strony oraz sowieckich z drugiej. Z wyjątkiem Polski. Roosevelt na prywatnym spotkaniu ze Stalinem zapewnił go, że sprawa polska „nie powinna stanowić problemu.”"


tekst dotyczy glownie polityki aliantow wobec Powstania Warszawskiego
http://www.polishnews.com/text/history/pow...kie_1944_9.html

Uważam że wszyscy nasi zachodni sojusznicy zachowali się podle, ale nie zamierzam zmieniać mojego stanowiska - główną winą obarczam Roosvelta. W interesie Churchilla nie leżała zdrada Polski - to Roosvelt go wykiwał, będąc wielkim przeciwnikiem kolonializmu i nie dostrzegajac zagrozenia ze strony ZSRR.
 

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
BlizZ nie zgadzam się z tobą Churchil był niezłym aktorem i dokładnie wiedział co się kroi ,a pewnym na to dowodem było zachowanie się Anglii na defiladzie zwycieństwa w Londynie zabrakło zgadnij kogo i jakiej armii ?Nie mów czegoś czego nie jesteś pewny ,a to ,że Deras pomylił Iran z Irakim jest tylko zwykłym błędem więc nie śmiej się z tego ok.Szanuję was obu i nie możemy się kłócić o drobiazgi wiemy,że mamy rację zdradzono nas i jest to faktem .Wy też tak myślicie różnimy się tylko może trochę szczegółami. :)
 
Do góry