Plastry antykoncepcyjne

Ele-onora

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
79
Punkty reakcji
0
Wiek
48
Chodziło mi o podwiązanie ich na własne żądanie. Nie robi się tego jeśli nie ma medycznych przesłanek, więc nie możesz tego rozważać, bo jest to po prostu niewykonalne

mozna na wlasnie zyczenie, moja siostra cioteczna robila cos takiego z 10lat temu




ja sie waham miedzy plastrem a krazkiem.... musze szybko decydowac bo mam ostatni listek pigulek...
 

diamond

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Miasto
w co piątej Kinder Niespodziance:)
krążek - nie polecam. znajomej wypadł... lekarz jej wsadził podczas wizyty i 3 dni później znalazła go na wkładce w majtkach.
ja używam plastrów. są super. noszę go naprzemiennie na pośladkach. nie odklejają się. przez 1 miesiąc lekkie brudzenia i powiększenie piersi... najlepsze,że kg nigdzie indziej nie poszły :) samopoczucie świetne, a ochota na sex jest na dobrym poziomie :) szczerze polecam :)
 

Ele-onora

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
79
Punkty reakcji
0
Wiek
48
diamond dzieki :) zdecydowalam sie na plastry... nosze 2gi tydzien wiec poki co zero wrazen heheh poza tym ze brzeg platerka sie brudzi i mnei to drazni :/
co do sexu to sie dopiero okaze ... moj pan na wyjezdzie zagramanicznym na dluzej wiec czekam...
 

Asiura92

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2011
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zachodniopomorskie
Witajcie dziewczyny nakleiłam wczoraj 2 plaster EVRA zgodnie z ulotką w pierwszy dzień miesiączki nakleiłam swój pierwszy plaster antykoncepcyjny okres trwał mi zawsze 4-5 dni tak miałam 6 dni a teraz mam dziwne plamienia, tak jakby taki ciemny śluz jakbym miała resztki okresu, ale to tak nie wygląda czy to prawda,że przy antykoncepcji hormonalnej normalne są takie sytuacje szczególnie na początku ??nie mam czasu iść do ginekologa ale te plamienia są dość uciążliwe bo jak chcę sie kochać ze swoim TŻ, to troszkę możemy na brudzić i ja nie czuję się komfortowo, może powinnam zrezygnować z tej antykoncepcji??dziewczyny czekam na wasze odpowiedzi. pozdrawiam
 

catwoman

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Plamienia to jeden ze skutków ubocznych antykoncepcji hormonalnej. Jednak u większości kobiet działania niepożądane mijają po 3 miesiącach. Wydaje mi się więc, że nie masz się czego obawiać. Jeżeli po 3 miesiącach nadal będą występowały plamienia lub inne niepożądane działania to wtedy koniecznie wybierz się do lekarza. Nie musi to świadczyć o niczym złym, czasem to kwestia nieodpowiedniego dobrania leku.
 

Asiura92

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2011
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zachodniopomorskie
Już się zaczynałam martwić,że to coś złego jakoś raz mniej plami a raz więcej, najgorsza jest sytuacja,że mało komfortowo czuje się z moim Tż w łóżku, a mianowicie tak jakbym miała okres ech jakby dało się to jakoś zastopować :( a miałabym jeszcze jedno pytanie ile czasu potrzeba by plaster zaczął działać, bo z moim Tż chcielibyśmy przedłużyć nasze miłosne zabawy, a nie chcemy też ryzykować zbytnio skoro to moja pierwsza tura plastrów ponieważ mój Tż ma synka z poprzedniego związku...
 

catwoman

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
a miałabym jeszcze jedno pytanie ile czasu potrzeba by plaster zaczął działać, bo z moim Tż chcielibyśmy przedłużyć nasze miłosne zabawy,

Co masz dokładnie na myśli? Ile czasu potrzeba od przyklejenia plastra?
Jeżeli o to chodzi to plaster zaczyna działać od momentu przyklejenia go do skóry, pod warunkiem oczywiście, że zastosowałaś się do wszystkich zaleceń odnośnie reguł używania plastra. Pierwszy plaster antykoncepcyjny należy przykleić w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia miesiączki. Jeśli ten warunek zostanie spełniony, działanie antykoncepcyjne rozpoczyna się wraz z przyklejeniem pierwszego plastra.Kolejne plastry zmienia się co tydzień, tzn. jeżeli krwawienie wystąpiło w poniedziałek i wtedy przykleiłaś pierwszy plaster to zmiana kolejnych plastrów zawsze następuje w poniedziałek.


Polecam przeczytać ulotkę, tam na pewno znajdziesz odpowiedź na wszystkie pytania ;)
 

Asiura92

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2011
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zachodniopomorskie
Powiem Tobie,że czytałam tą ulotkę chyba ze dwa razy, ale jakoś trudno mi było uwierzyć,że od chwili naklejenia plastra jestem zabezpieczona...
 

annapercy

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie kusząca forma antykoncepcji, ale martwi mnie dawka tych hormonów. Nie chciałabym przytyć od tych plastrów, a z tego co słyszałam to chyba większość kobiet to spotyka ..
 

Kaka17

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2011
Posty
193
Punkty reakcji
0
Chciałabym spróbować takich plastrów ale nie wiem czy to takie skuteczne...
 

Asiura92

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2011
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zachodniopomorskie
od czasu gdy stosuję plastry antykoncepcyjne jak kocham się z moim Tż zawsze kończy On we mnie a jeszcze wpadki nie zaliczyliśmy też wątpiliśmy w ich skutecznośc ale jakoś się do nich przekonałam ;)
 

Asiura92

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2011
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zachodniopomorskie
od czasu gdy stosuję plastry antykoncepcyjne jak kocham się z moim Tż zawsze kończy On we mnie a jeszcze wpadki nie zaliczyliśmy też wątpiliśmy w ich skutecznośc ale jakoś się do nich przekonałam ;)
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Chciałabym spróbować takich plastrów ale nie wiem czy to takie skuteczne...

Plastry antykoncepcyjną są najlepszą, zaraz po tabletkach antykoncepcyjnych, formą zabezpieczenia. Wskaźnik Pearla dla plastrów waha się w granicach 0,2-0,8, co oznacza, że na 1000 kobiet stosujących tę metodę antykoncepcji w ciągu roku w ciążę zajdzie od 2 do 8 pań. Skuteczność oczywiście uzależniona jest od stosowania do zasad podanych przez producenta.
 
N

natulka123

Guest
Plastry antykoncepcyjne podobno idealne rozwiązanie dla kobiet aktywnych, ale czy aby na pewno rzecz skuteczne? Czy stosujecie/ stosowałyście i co myślicie? Czy jednak konwencjonalne metody są lepsze?
 

edyta.ch

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Bielsko-Biała
Stosowałam plastry przez 2 cykle. Jeśli chodzi o mnie to zdecydowanie pewniej czuje się przy tabletkach. Przy plastrach denerwowały mnie brudzące się brzegi, których nawet oliwką nie dało się zmyć, a poza tym cały czas martwiłam się, że mi się odklei, co faktycznie raz mi się zdarzyło, pomimo tego, że przyklejając stosowałam się do zaleceń na ulotce. Szukałam też najlepszego miejsca, takiego, gdzie nie będzie mi się za bardzo ocierał, czy takiego gdzie ta skóra nie będzie w ciągłym ruchu, ale nawet na ramieniu nie czułam się z nim komfortowo.
Co do kwestii tycia, to jak już ktoś wcześniej wspomniał objawy znikają po około 3 miesiącach stosowania każdej metody hormonalnej. Poza tym to i tak jest kwestia mało widocznych kilku kilogramów.
Jeśli chodzi o mnie to stanowczo pewniej czuję się z tabletkami. To wszystko zależy od osobistych wymagań każdej z nas.
 

Tomek225

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Moja partnerka właśnie stosuje tabletki i do tej chwili wszystko jest super. Jeżeli ktoś się na nie decyduje musi wiedzieć ze trochę kosztują ale są pewniejsze moim zdaniem niż plastry
 

owa-ll

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
mi sie plastry kojarza z nicorete :) ale z tabletkami tez trzeba uwazac, moja kobieta tak obnizyla sobie libido ze nawet kochac sie nie chce a by zmusic ja by poszla do lekarza po nowe to nie mozliwe - slysze tylko a po co?? :/
 

blekintooka

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
ja tez tak czasami mialam ze po niektorych czułam sie aseksualnie ale teraz stosuje jedne, wcale nie najdrozsze i jest ok:))
 

edyta.ch

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Bielsko-Biała
Wydaję mi się, że plastry są droższe od pigułek. Przynajmniej ja za tabletki płacę 2 razy niższą cenę.
Co do libido to zależy od każdej kobiety. Ja nie miałam tego problemu, wręcz na odwrót. Jeśli jednak obniża się ono najwyraźniej są źle dobrane tabletki lub jest to początek przyjmowania środków hormonalnych. Po ok. 3 miesiącach wszelkie działania nieporządane powinny ustąpić.
 
Do góry