Piwo, piwko

Jakie najbardziej lubicie piwo

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Araushnee ma racje. 3/4 browarow ma pod soba gr. Zywiec. Nasze piwo nie jest zle na tle innych,ale np. pilsner rozlewany w polsce jest gorszy od orginala. Poza tym Czeskie piwo bije nasze na glowe!! :p
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
U mnie np. Calsberg jest w promocji za 2.10zl. normalnie schodzi jak na pniu.
Ale w smaku o wiele gorszy od Harnasia, mimo, że jednego producenta.
Araushnee ma racje. 3/4 browarow ma pod soba gr. Zywiec.
Generalnie na polskim rynku piwnym dominują przede wszystkim Grupa Żywiec i Kompania Piwowarska, trochę niżej Carlsber Polska. Kiedyś niedaleko mojego miasta był browar, na prawdę dobre piwo w nim robili, ale chyba go zamknęli, nazwy niestety nie pamiętam.
Poza tym Czeskie piwo bije nasze na glowe!!
Co racja to racja ;) Budweiser Budvar bardzo dobre piwo, a w przeliczeniu "na nasze" wychodzi około 1,40 zł za butelkę :)
 

Kajet

;x
Dołączył
29 Listopad 2005
Posty
709
Punkty reakcji
0
Miasto
From?
Z polskiego piwa to Lech, Warka czerwona, a zagraniczne to Cab, V+, Desperados :) i Donau Radler ^^
 

kacz.

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
984
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
crakov
ost Desperadosa spróbowałam, dobry :) a co do czeskich piw to ok, ale są słabe - takie przynajmniej odniosłam wrażenie...
 

Yavi

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
17
Punkty reakcji
0
Nie generalizujcie, Czeskie nie znaczy dobre. Każdy ma własny gust :)
Osobiście preferuję Tyskie, Lecha, Heinekena, czasami jakieś zagraniczne, najczęściej coś z Niemiec.
Uwielbiam też niektóre piwa pszeniczne, za to nie znoszę Budweisera czeskiego (próbowałem, ale nie dałem nawet rady wypić całego, jedyne piwo do tej pory, które wylałem, a piję sporo) :p
 

lady.

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
Czeskie doceniam, ale jeśli mam wybór, wolę Niemieckie. Cięższe Alty, Weisse'ny, Dunkele. Mam nadzieję że z czasem rozwiną się takie browary jak nasz Amber czy Cornellius.
 

beensoker

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Lech i Tyskie dla mnie najlepsze !
I jeszcze dosyć dobre FreQ , ale to raczej dla pań ...
Piwo Polarne - tanie bardzo a dobre.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Szczerze? Lech zielony to najgorsze popłuczyny. Tyskie jeszcze w tłoku ujdzie, ale Lech?
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Nie wiem, co można widzieć 'superowego' w Desperados. :D Ten trunek smakuje jak piwo-nie piwo. :p Ostatecznie można przemęczyć, ale co to za przyjemność...

Już nawet wolę Wojaka, przynajmniej jest tańszy i lepszy smakowo, czuć goryczkę piwa.
 

Bardock247

Killer Insektów
Dołączył
25 Czerwiec 2008
Posty
4 238
Punkty reakcji
86
Miasto
nie znam
Tyskie jest świetne smakowo i dobrze 'wchodzi', ale to nie jest piwo na wielką imprę. Takie dla smaku.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ej no, Wojak całkiem dobre piwo. Ale jak chcesz się zawalić tanim piwem, to polecam Karpackie, albo Van Pury. Karpackie 3zł 9%, Van Pur 2,20zł 8% i nawet od bidy dają radę w smaku. Po trzecim wchodzą gładko :D Van Pur strasznie słodki, trochę smakuje jak Warka Strong rozmieszana ze spirytusem.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
Ej no, Wojak całkiem dobre piwo. Ale jak chcesz się zawalić tanim piwem, to polecam Karpackie, albo Van Pury. Karpackie 3zł 9%, Van Pur 2,20zł 8% i nawet od bidy dają radę w smaku. Po trzecim wchodzą gładko :D Van Pur strasznie słodki, trochę smakuje jak Warka Strong rozmieszana ze spirytusem.
kiedys kupilismy Van Pury 10%-owe. ewidentnie mi nie smakowaly. juz nie mialy tego smaku piwa :/
 
Do góry