Palikot atakuje Jana Pawła II

M

MacaN

Guest
Primawera napisał:
Zastanawiać tylko może dlaczego ten człowiek tak chętnie jest zapraszany przez M. Olejnik.
Co w tym zastanawiającego ? M.Olejnik i jej program to jakaś kpina. Sama Monika Olejnik nie powinna być w ogóle nazywana dziennikarką, redaktorką, itp. Nie potrafi się wysłowić, każdemu, kto zaczyna sensownie i składnie mówić przerywa, by zrobić z całego swojego programu zwykłą pyskówkę.

Myślę, że Monika Olejnik zaprasza do swojego programu ludzi, nad którymi może panować. To chyba były prezydent Lech Wałęsa powiedział, że w radiu Zet dają kartkę z pytaniami i odpowiedziami :p Człowiekowi pokroju Palikota, czyli człowiekowi robiącemu wszystko, by zyskać na popularności i poklasku pewnej grupy ludzi. W dzisiejszych czasach zjednuje sobie elektorat wyborczy wśród ludzi wrogich kościołowi. ( na ćpunów nie może juz liczyć, bo Ci z mniej przeżartymi mózgami jeśli mają zagłosować na partię dającą im wolność, to zagłosują na KNP, nie TR )
 

La Bella Luna

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2012
Posty
657
Punkty reakcji
118
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Czart napisał:
Politowanie dla mojej głupoty? :)
Nie. Skąd taki wniosek? :)
Zwykłe zaakcentowanie dyskutanta, do którego kieruję wypowiedź - bez negatywnego wydźwięku.
Nie uważam, że to o czym piszesz to głupoty. To podstawowe prawa człowieka i jak z pewnością zauważyłeś - nie obalam Twoich argumentów. One są ważne, są tym, co nazywamy "pierwotnym sensem życia" lecz "życia" to za małe słowo - "istnienia" i co do tego, nie ma żadnych wątpliwości, one leżą poza jakąkolwiek dyskusją w tym wątku. Wątku, który nie dotyczy ogółu a pewnej grupy ludzi, która chce na swój sposób kształtować sens swojego życia. Istnieje prawo, a ten, kto temu prawu podlega, rozliczany jest na jego podstawie. To również jest prawem, że tak powiem - naturalnym. Surowo? Sprawiedliwie.
To nie jest tak, że jestem zwolenniczką przymusowego bezżeństwa. Co to, to nie. Osobiście jestem za kapłaństwem w KK z dobrowolnym, indywidualnym określeniem się co do celibatu. Aby był fakultatywną częścią duchowieństwa.

I jeszcze - nie ograniczam się wyłącznie do konsumpcji.
Ok. To, to mamy odfajkowane. A co z tym drugim? :p
A tak na poważnie - pisząc to, nie miałam akurat Ciebie na myśli, bo wiem, co starałeś się przekazać.



Czart napisał:
Wzajemny troszkę inne wartości, dlatego też trudno jest nam się ze sobą zgodzić.
Pozornie. Chyba nie powiem za dużo, gdy stwierdzę, że naszym wspólnym mianownikiem, płaszczyzną na której się poruszamy jest szczęście i spełnienie człowieka. :)

Cieszy jednocześnie fakt,że już zwykli statystyczni obywatele nie nabierają się na jego mierne sztuczki
Wynik wyborczy Ruchu Palikota z 2011 był zaskakujący i owe trzecie miejsce na polskiej scenie politycznej nie oddaje realnego potencjału tej partii. Jest znacznie mniejszy.

78% głosujących odpowiedziało negatywnie.
Tendencja dla TR jest bezlitosna. Wybory do europarlamentu będą zapewne jeszcze na plusie - przy korzystnych wiatrach, natomiast parlamentarne 2015 - chyba już nie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a swoją drogą to ciekawe ile razy był Palikot u Olejnik skoro jest "tak chętnie zapraszany" czy ktoś to policzył ?
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Herbatniczek napisał:
a swoją drogą to ciekawe ile razy był Palikot u Olejnik skoro jest "tak chętnie zapraszany" czy ktoś to policzył ?
Wygląda na to, że Olejnik herbu Stokrotka lansuje Palikota. W 2013 r na 100 jej programów Palikot był zaproszony aż 8 razy.
 
C

Czart

Guest
"Pozornie. Chyba nie powiem za dużo, gdy stwierdzę, że naszym wspólnym mianownikiem, płaszczyzną na której się poruszamy jest szczęście i spełnienie człowieka."
Pewnie wyda Ci się to dziwne, ale nie wiem tego.


Nie. Skąd taki wniosek? :)
Piszę, rozmawiam z różnymi ludźmi. Zazwyczaj są to osoby z dużo większym bagażem doświadczeń od mojego. Są to doktorzy, profesorowie, przedsiębiorcy itd. ale bardzo rzadko zdarza się, bym podczas dyskusji czuł się głupi. :)


wracając do tematu

"Którym politykom ufamy najbardziej? Nowy sondaż CBOS"


Bronisław Komorowski - 75
Radosław Sikorski - 54
Ryszard Kalisz - 45
Donald Tusk - 41
Leszek Miller - 35
Ewa Kopacz - 34
Jarosław Gowin - 32
Zbigniew Ziobro - 32
Jarosław Kaczyński - 31
Elżbieta Bieńkowska - 28
Janusz Piechociński -28
Bogdan Borusewicz - 26
Krzysztof Kwiatkowski - 22
Antoni Macierewicz - 22
Małgorzata Kidawa-Błońska - 21
Janusz Palikot - 21
Adam Hofman - 20
Marek Biernacki -17
Bartosz Arłukowicz - 16
Bartłomiej Sienkiewicz - 12
Władysław Kosiniak-Kamysz - 12
Mateusz Szczurek - 11



Ranking nieufności otwiera Palikot, któremu nie ufa 56 proc. badanych (wzrost o 6 pkt proc.). Macierewiczowi i Kaczyńskiemu nie ufa po 48 proc. ankietowanych (w przypadku Kaczyńskiego wynik bez zmian w porównaniu z lutym; w przypadku Macierewicza spadek o 2 pkt proc.).

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Tusk (42 proc. nieufności - spadek o 3 pkt proc.), Arłukowicz (39 proc. nieufności - wzrost o 2 pkt proc.) Ziobro (37 proc. nieufności - spadek o 2 pkt proc.) Miller (34 proc. - wzrost o 3 pkt proc.) oraz Hofman (31 proc. - wzrost o 2 pkt proc.).

http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ktorym;politykom;ufamy;najbardziej;nowy;sondaz;cbos,64,0,1500992.html
 
Y

Yellow Jester

Guest
Jak Palikot może go atakować, skoro ten koleś już dawno nie żyje? Marna prowokacja i tyle.
 

happybird

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
60
Punkty reakcji
3
Dla mnie Palikot to człowiek, który wyszukuje stale jakieś okazje, by tylko zbić polityczny kapitał. Niestety często wykorzystuje tutaj naprawdę niesmaczne już metody, byle tylko móc też zaistnieć w mediach. Kolejne wybory chyba już będą końcem jego partii.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
Primawera napisał:
Palikot , patron gejów i różnej maści zboczeńców, w podły sposób próbuje zdyskredytować Jana Pawła II . Lewackie popłuczyny nie mogą pogodzić się z kanonizacją polskiego papieża i wszystkimi możliwymi metodami próbują zniszczyć wizerunek szanowanego Polaka.
A wiesz, że te lewacka popłuczyna wydawała ultrakatolickie pismo? A może to Ty się nie możesz pogodzić, że wierzący katolik Palikot był wierzący tylko wtedy, gdy mu się to opłacało? Oj na pewno zmusza to do nieciekawych przemyśleń na temat tego całego Kościoła Katolickiego u którego jedyną stałą jest to, że dba o własne interesy materialne.

A co do oszczerstw to pan Karol Wojtyła był chrześcijaninem, więc na pewno głęboko wierzył w to, że należy nadstawiać drugi policzek, więc jeżeli coś niszczy jego wizerunek to jego pseudofani, którzy zakładają, że ich idol zamiast nadstawić drugi policzek wolałby wyzywać od "lewackich popłuczyn".
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Frasunek napisał:
A wiesz, że te lewacka popłuczyna wydawała ultrakatolickie pismo?
Wiem dużo więcej i właśnie dlatego nie mam szacunku dla polityków zmieniających poglądy dla własnych korzyści . Tacy ludzie nie są wiarygodni, swoim zachowaniem utwierdzają mnie w przekonaniu, że dla kariery zaprą się wszystkich wartości.
Palikot - chłopski filozof, składał przysięgę poselską na krzyż, a później z nim walczył. Marcinkiewicz zrobił karierę polityczną na wartościach chrześcijanskich, a później odleciał z Izką z Brwinowa. Tusk oznajmiał publicznie,że nie będzie kłaniał się księżom, po czym w ramach akcji przedwyborczej leci do Watykanu, aby klęcząc zdobyć elektorat.
Niektórzy politycy to stado pustych populistów, którzy nie mają pomysłu na siebie, dlatego atakami na kościół i jego wartości, chcą zyskać popularność.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
podobnie jak PIS, który walczy o nienarodzonych a w 2006r zablokował nowelizację przepisów antyaborcyjnych. Przeciwko zmianom głośno protestował Prezydent Kaczyński (który jest teraz uważany za wzorzec katolickiego polityka) a w proteście za tą blokadę nowelizacji z PIS odszedł Marek Jurek

polityk jak widać umie płynnie dopasowywać poglądy i dotyczy to wszystkich barw politycznych. Taka natura
 

happybird

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
60
Punkty reakcji
3
Po za tym bardzo często nam się wydaje, że polityk nigdy nie może zmieniać swojego zdania, co jest nieprawdą. Po za tym to, że np. Tusk nie będzie kłaniał się księżom, to tutaj chodziło o to, że kościół nie będzie miał wpływu na politykę rządu. To, że pojechać do Watykanu to nie wiem co jest w tym złego? Czy już zapomnieliście o cudownej przemianie Kaczyńskiego przed wyborami prezydenckimi, a później oskarżenia, że był pod wpływem silnych leków i przez to był całkowicie inny - to była dopiero manipulacja społeczeństwem.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
happybird napisał:
To, że pojechać do Watykanu to nie wiem co jest w tym złego?
A tylko to, że jest dowodem przebiegłości Tuska, tradycyjnie Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek. A wczęsniej był to ślub po 20 latach - to był medialny przebój. "Gnojek "przed wyborami sie nawrócił. :D



Czy już zapomnieliście o cudownej przemianie Kaczyńskiego przed wyborami prezydenckimi, a później oskarżenia, że był pod wpływem silnych leków i przez to był całkowicie inny - to była dopiero manipulacja społeczeństwem.
A masz dowody na to, że nie brał leków ? bo to, że powyrzucał sprzedawczyków nie jest żadnym dowodem.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
sprzedawczyków ? a co to była za transakcja ? co i komu sprzedali ?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
temat główny jest schyłkowy. Formuła popularności Palikota kończy się. W przyszłym roku poparcie w wyborach sięgnie 1-2 % i rozpłynie się w nicości
 
M

MacaN

Guest
Herbatniczek napisał:
temat główny jest schyłkowy. Formuła popularności Palikota kończy się. W przyszłym roku poparcie w wyborach sięgnie 1-2 % i rozpłynie się w nicości
Nie sądzę, Palikot wróci do PO, albo połączy się z inną partią. Jednak jego stosunek do np. kościoła zostanie taki sam, dalej będzie próbował zbierać ten elektorat ćpunów i antyklerykałów.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
Herbatniczek napisał:
temat główny jest schyłkowy. Formuła popularności Palikota kończy się. W przyszłym roku poparcie w wyborach sięgnie 1-2 % i rozpłynie się w nicości
Temat główny jest jak najbardziej rozwojowy.

To co w tym roku odwala Kościół Katolicki przechodzi ludzkie pojęcie, wyraźnie widać, że obrali kurs na podzielenie społeczeństwa, a to znaczy, że antyklerykalizm tylko zyska na sile.

Depenalizacja marihuany w Polsce to jeszcze nie jest konieczność, ale jak ktoś jest myślący to nie będzie czekał, aż zapchamy sobie cały system sprawiedliwości walką z ludźmi, których złapano ze skrętem.

Pytanie brzmi co przeważy w przypadku Palikota. To, że zajął perspektywiczną niszę czy to, że jest pozbawionym wiarygodności błaznem?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie twierdzę że tematyka antyklerykalna upada. Upada tylko Palikot. To pisanie o powrocie Palikota do PO to jest pokłosie schematycznego myślenia że jego ruch jest wunderwaffe Tuska. To tylko pobożne życzenia
 
Do góry