Pacyfka Obok Anarchii

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Anarchia nie przeczy pacyfizmowi. Po co ludzie mają się mordować? Anarchia mów tylko o całkowitej wolności, nie zabijaniu.
 

WrednaBang

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
Miasto
lubuskie
Z całym szacunkiem, ale myślenie kolesia, który założył temat jest co najmniej kretyńskie. "ludzie, którzy nie rozumieją symboliki"... czyli co, o sobie mówisz, hę? anarchia- jest tym, do czego dążymy. pacyfizm- drogą, którą do tego dążymy, sposobem! Gdzie tu sprzeczność? Wytłumaczę, jeśli trzeba ;]
 

WrednaBang

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
Miasto
lubuskie
Ja osobiście przyznam się do dwóch naszywek:
- Laboratoria stop (noszona na torbie, głównie po akcji kiedy wywożono od nas ze schroniska psy... możecie zgadywać gdzie 0.o)
- Cyrk jest smieszny, nie dla zwierząt (noszona z dwóch powodów - podarłam spodnie na kolanie xD. Poza tym pisałam reportaż o cyrku i nigdy w życiu tam nie weszłam....)


Taaa... odnośnie "laboratoria stop": sprzeciwiasz się wiwisekcji, a mogę sobie dać rękę uciąć, że wchodzisz do drogerii, strzelasz oczami i pakujesz do koszyka wszystko jak leci nie zwracając uwagi na to, czy produkt był testowany na zwierzętach, czy nie. Zresztą, jak już się tutaj rozpruwam, to Cię uświadomię. Nawet jak widzisz ten znaczek, to pamiętaj, że wielkie koncerny kosmetyczne szczycą się tym, że mają czyste rączki, podczas gdy kupują gotowe komponenty do swoich produktów i :cenzura: ich obchodzi, czy wcześniej ktoś je testował na zwierzakach czy nie. Ważne, żeby sobie smrodu nie narobić.

Mam nadzieję, że nosisz swoją naszywkę z dumą. great. :]



"cyrk jest śmieszny nie dla zwierząt"- skąd to wiesz, skoro nigdy tam nie weszłaś?
 

mżawka

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2010
Posty
92
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Pamiętam modę na bluzki z pacyfką. W końcu się wkurzyłam i zaczęłam pytać wybranych osób o znaczenie. Jak nie wiedziały, to wkurzałam się jeszcze bardziej.

W zasadzie, to nie mi to oceniać. Kiedy sama nie rozumiem symbolu, to pytam.
 

Karol Marley

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
315
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Boziu aż strach bierze ...
Pacyfka i anarchia?Dlaczego nie?Skoro może być konserwatywny liberalizm to Anarchistyczny pacyfizm również jest ok.To akurat nie jest takie głupie.Anarcho-pacyfiści wychodzą z założenia ,że człowiek z natury jest dobry i system ich ogłupia.Nie wiem jak niechęć do systemu może kłócić się z pacyfizmem.Ja np. nie rozumiem też jak kogoś może to wku.rwiać.Sam wygląd np. nosisz się jak chcesz i tyle w temacie.Mnie odrzucają ludzie ,którzy tak się nim kierują.Ok mam dredy ,mam wydzierganą gwiazdę Dawida na ramieniu ,często na moich koszulkach widnieje anarchia.Hmmm no i co?Boli Cię to?Jestem pozerem?Przynajmniej nie konformistą ,który robi wszystko dla akceptacji przez masy.No cóż przepraszam ,że jestem sobą bo teraz chyba to jest najbardziej negatywnie odbierane.
Pozdrawiam i życzę udanego kamuflowania się po wieki wieków.
 

JJ_T

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Anarchia to przecież nie ma nic wspólnego z pacyfizmem. Tutaj jest np. napisane że anarchia to jest po prostu brak narzucania zasad. Z greckiego "bez władcy". Natomiast pacyfizm odnosi się do idei szerzenia pokoju. Nic co się wyklucza.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Anarchia to przecież nie ma nic wspólnego z pacyfizmem. Tutaj jest np. napisane że anarchia to jest po prostu brak narzucania zasad. Z greckiego "bez władcy". Natomiast pacyfizm odnosi się do idei szerzenia pokoju. Nic co się wyklucza.
No sorry, ale jeśli opierasz argumenty o strony z gadżetami, to taki niespecjalny argument.
Część osób afiszujących się z symboliką używa prostych, aż zanadto interpretacji. To prowadzi do paradoksów, bo dla jednego anarchia to widok płonących miast, a dla innego perspektywa rozumnych ludzi żyjących ze sobą w pokoju, ale bez władzy. Jednak żadna ideologia nie jest tak prosta w tłumaczeniu, bo równie dobrze można ogólnikowo powiedzieć, że demokracja polega na władzy ludu, a wiemy że to sprawa o wiele bardziej skomplikowana. Jest np. taki anarchokapitalizm, który wykłada, że struktury typu policja, sądownictwo powinny być prywatne, ale nie ma tam żadnej, odgórnej władzy. Jest to odłam libertarianizmu, zakładającego koncepcję państwa, gdzie każdy stanowi o sobie jak tylko chce, o ile nie narusza dóbr innej osoby. Można się z tym nie zgadzać i sam widzę w samym anarchokapitaliźmie poważnie luki, ale nie powiesz, ze to to samo co nabuzowany dzieciak, który sprzeciwia się wszystkim i wszystkiemu dla samej zasady. Ktoś nad tym kiedyś główkował, mniej lub bardziej sensownie, ale zauważ, że już u samej podstawy zaznaczył: w tym systemie jeden nie powinien bić po głowie drugiego. Symbole są tak otwarte na interpretacje, że pacyfka nie musi kłócić się z anarchizmem. Ale to jeszcze zależy jaki anarchizm się uznaje i czy potrafi się argumentować krok po kroku swój światopogląd.
 

JJ_T

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Oczywiście masz rację. Pacyfizm nie przeczy Anarchizmowi. Ponadto nie twierdzę że anarchia jako ustrój jest dobra - generalnie w realnym świecie jest to droga do zagłady państwa.
Problem polega na tym że anarchia jako symbol jest mylnie interpretowana jako "przeciwstawienie" się pacyfizmowi, a tak naprawdę (idealistycznie, utopijnie) to zarówno anarchizm jak i pacyfizm może prowadzić do pokoju, tylko innymi drogami.
 

sznikers21

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2011
Posty
46
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Pacyfka koło anarchii coś mi to mówi.Kiedyś wracałem ze szkoły i koleś miał dosłownie tak samo jak mówisz na plecaku pacyfę obok anarchię no nie miał f*ck tylko.Jest to tak śmieszne że aż straszne że tacy ludzie nie są świadomi tego co robią , przynajmniej mi się tak wydaję.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Pacyfka koło anarchii coś mi to mówi.Kiedyś wracałem ze szkoły i koleś miał dosłownie tak samo jak mówisz na plecaku pacyfę obok anarchię no nie miał f*ck tylko.Jest to tak śmieszne że aż straszne że tacy ludzie nie są świadomi tego co robią , przynajmniej mi się tak wydaję.
Niby dlaczego? Też kiedyś (kiedy jeszcze byłem młodym buntownikiem) na plecaku nosiłem dumnie anarchię koło pacyfki i nie ma w tym nic dziwnego. Anarchizm pokrótce zakłada stan, w którym nie ma panów. Każdy żyje swoim życiem i robi to co chce, o ile nie wkracza w wolność drugiego człowieka. Pacyfizm zakłada brak przemocy (a nie brak konfrontacji fizycznych, polecam zapoznać się z definicją pacyfizmu. Jeśli ktoś mnie bije, a ja jestem pacyfistą to nie ma przeciwwskazań, abym mu nie oddał). I gdzie to się niby wyklucza? Sedno anarchizmu jest bardzo bliskie pacyfizmowi.
 

Henry0077

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
250
Punkty reakcji
1
Większość młodych ludzi nosi znaki nie mając pojęcia co oznaczają.Noszą bo noszą też ich znajomi, to jest ich środowisko.Z czasem gdy się integrują z grupą symbolika zaczyna docierać do nich.Kolega powtarzał mi ,że najbardziej podobały mu się u skinów zadymy i brak fryzury.
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Pacyfka koło anarchii coś mi to mówi.Kiedyś wracałem ze szkoły i koleś miał dosłownie tak samo jak mówisz na plecaku pacyfę obok anarchię no nie miał f*ck tylko.Jest to tak śmieszne że aż straszne że tacy ludzie nie są świadomi tego co robią , przynajmniej mi się tak wydaję.

Stawiasz latke obok latki i starasz sie widziec za wszelka cene roznice w tych latkach. Dodajesz do tego jeszcze latke, ze jest mlody wiec nie wie co robi. Gdzie w tym czlowiek jest? Jezeli np. ten czlowiek zna innego czlowieka, ktory zrobil na nim bardzo pozytywne wrazenie akcja food not bombs i chce przez to powiedziec "wow ale taka akcja jest super" mimo tego, ze moze koles nie jest ani anarchista, ani pacyfista co jest bardzo mozliwe. Dlaczego uwazasz, ze ktos kto przypina se latke jest dana osoba ktora ta latka reprezentuje? Moze poprostu i co jest chyba najbardziej prawdopodobne chce zobaczyc jak ludzie zareaguja na pewien image. "Prawidlowa" czyli dojrzala reakcja na symbol polega na zaciekawieniu wtedy kiedy okazuje sie dla nas sprzeczny. Mozesz sobie powiedziec wedlug mnie anarchizm i pacyfizm jest ze soba sprzeczny i co dalej? Masz pare opcji a) uwazac ze jestes nieomylny, a jest to opcja najbardziej rozpowszechniona wsrod mlodziezy b) wejsc na forum i wpisac o zdarzeniu ignorowac to co Ci sie nie podoba na forum a ziomkowanie sie z podobnymi narcyzami c) porozmawiac z jedna z osob o podobnej symbolice.

Najbardziej rozpowszechniona opcja to a) budowanie narcystycznej osobowosci i b) czyli ziomkostwo.

Najwiekszym sukcesem tych ktorym aktywizm spoleczny jest nie na reke jest strywializowanie potrzeby spolecznego aktywizmu jako dzieciecego wybryku. Wspolczesny mecenas kultury dziala na zasadzie przypinania latek i kiedy mu sie to udaje spoleczny aktywizm napotyka sporego wroga. Nie sadze by spoleczny aktywizm powinien miec przypieta latke anarchizmu. Jest to kleska spolecznego aktywizmu w kazdym momencie kiedy dzieli spoleczenstwo, a tak sie dzieje jezeli ma przypieta latke.

Anarchizm jest czyms zupelnie przeciwnym infantylnosci. Wielu ludzi musi dojrzec do tej perspektywy myslowej. Spotkalem na swej drodze nawet emerytowanych pulkownikow zgadzajacych sie ze mna w wielu kwestiach, ale takze rowiesnikow i osoby ode mnie mlodsze. Co laczylo te osoby to niezwykla otwartosc na innego czlowieka. Na wizje czlowieka. Napewno trudno powiedziec o tych osobach, ze sa zagubione i nie potrafia mowic co chca.

Sadze, ze konsumpcjonizm zwiazany z symbolika ruchu A punk i pacyfizmu jest "najlepsza" strategia aby odstraszyc ludzi od aktywizmu. Z tego co udalo mi sie zauwazyc powoduje to takie spustoszenie w ruchu A, ze z traktujacych go serio osob zostaje garstka naprawde wartosciowych dojrzalych i niezaleznie myslacych ludzi co takze prowadzi do zagrozenia "elitaryzmem" ( z powodu pewnej bariery porozumienia miedzy ludzmi na roznych poziomach emocjonalnej dojrzalosci) co jest kolejna bronia "burzuazji" czyli inaczej korporacyjnych mediow w walce z ruchem A.

Czy przypielibyscie latke Gandhiemu, Owsiakowi, Bakuninowi czy Staszicowi w dobrej wierze? Nie sadze... przypielibyscie im latke jakbyscie chcieli zdlawic spoleczny aktywizm jako soba reprezentuja te osoby.

Niestety wielu ludzi ma tak wyprany mozg (ja tez nie jestem wyjatkiem), ze staraja sie kazdego zamknac w jakis ramach. Zawsze jak to robie moj wewnetrzny policjant wygrywa i staje sie bezwolnym trybikiem mainstreamu.
 

Karol Marley

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
315
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Doszedłeś do pewnego ważnego i niezbyt pozytywnego wniosku, tylko nieco zawęźliłeś jego konsekwencje. Teraz popkultura ,,jara się" subkulturami, a efekt jest taki, że plastiki zaczynają sobie doczepiać syntetyczne dredy i są ,,rasta", trzynastki słuchają prawdziwego rocka jak Jonas Brothers i ta plaga rozprzestrzenia się gdzie nie spojrzeć. Efekt taki, że ogarnięci ludzie często nie chcą być postrzegani przez pryzmat tej dzieciarni i dają sobie spokój. Ten temat dobrze to obrazuje - teraz jak nosisz się z pacyfką i anarchią to z góry zakłada się, że nie masz jakiejś szerszej ideologii tylko po prostu ,,szpanujesz przed znajomymi". Smutne, ale prawdziwe.
 

mofayah

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2011
Posty
98
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Ja ogólnie nie noszę żadnych naszywek. Nie trzeba pokazywać/chwalić się dookoła w co się "wierzy", ale po prostu - mieć to w sercu. W pewnym sensie zgodzę się więc z przedmówcą, może to być swojego rodzaju "szpan przed znajomymi".

Wracając do tematu, rzeczywiście Pacyfizm z Anarchią wcale się nie wykluczają. Powiedziałabym nawet, że Pacyfizm jest blisko powiązany ze swojego rodzaju nienawiścią do instytucji, które zmuszają człowieka do wyręczaniem się przemocą, czyli na przykład policją. Amen.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
A Krzyz obok pentagramu??? Tez sie nie wykluczaja? Bo Pacyfka obok Anarchii to tak jakby ktos mial krzyz obok pentagramu.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Symbole są na tyle fleksyjne, że nie widzę dużego odstępstwa. Przez krótki czas pentagram przewijał się w religii chrześcijańskiej (pięć ran Chrystusa). Bardziej ten odwrócony jest kojarzony ze złymi mocami, choć niektórzy skrajnie pobożni doszukają się diabła we wszystkim oprócz krzyża.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Ale generalnie symbolika jest jednoznaczna, raczej w kosciele mohery widzac pentagram na Twojej koszulce nie ucieszylyby sie z tego, ze na koszulce widnieje symbol 5 ran Chrystusa ;)
 
Do góry