Opinie o tabletkach kontracept.

xpoose

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
A wiesz co. Właśnie ja sądziłam, że to wszystko jest tak mega skomplikowane i, że będzie ciężko a jednak nie jest.
Weszłam w nawyk, nie zapominam o tabletkach i jest okej.
Dobrze się czuje, skutków ubocznych nie mam a tak wszystkim straszą ;D.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Przepraszam że się wtrącam, z resztą nie swój kącik ale chciałbym pare słów dodać.
Przed chwilą zakończył się program na TVP2 "Warto rozmawiać"
W niej była ankieta: Czy pigułki antykoncepcyjne są bezpieczne dla zdrowia kobiety?
80% ankietowanych twierdziła że Nie, przeciwko 20% na tak.
W programie bardzo ciekawie to opisywali i podali kilka wiarogodnych cytatów.
M.in.: Zażywanie pigułek zwiększa 3,5 krotnie prawdopodobieństwo zachorowania na raka szyjka macicy.
Cytatów kilka było i każdy wręcz przerażał prawdą.

Osobiście nie chciałbym aby partnerka zażywała pigułek z kilku powodów:
- nie są bezpieczne dla jej zdrowia
- nie mam zaufania do pigułek
- możliwe różne powikłania nawet możliwość późniejszego braku zajścia w ciążę
- niechęć do narażania jej zdrowia przez stosunek

Pytanie:
Czy uzgadniacie zażywanie pigułek ze swoimi partnerami? Czy uświadamiacie Im o konsekwencjach zażywania pigułek w teraźniejszym i późniejszym czasie?
Nie sądze...

Uważam że albo prezerwatywy albo po katolicku.
 

lady_agniecha

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
no wiadomo ze jak kazde tabletki i te maja skutki uboczne ale tyle kobiet bierze i jest wszystko w porzadku. no ba.. jeden jsie cos przydarzu drugiej nie... ale pigułki napewno maja tez dobre stony nie tylko te złe więc uważam ze jak by się ich długo nie stosowało to nic by się nie stało. takie moje zdanie. wiadomo dla niektorych "niedługo" to bedzie pol roku dla niekotrych 2 lata... ja osobiscie wyprobuje tabletki przez okolo pol roku i dopiero zobacze, jesli cos by było nie tak z moim zdrowiem to napewno przerwe.
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
To zrozum może to że zażywanie pigułek nie musi powodować konsekwencje teraz a w późniejszym czasie (od kilku lat w zwyż) i jest to udokumentowane.
Teraz zmian jakichkolwiek możesz nie odczuwać ale potem będzie "starość nie radość"
Jak zauważysz że będzie coś nie tak to będzie za późno.

Jak wolisz tracić zdrowie, czego nikt nie chce to nic nie stoi na przeszkodzie, to jest wolny kraj.
 

PaulinaaaN

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dziewczyny! wczoraj zauwazylam ze mam delikatnie zasinione wejscie do pochwy i troche sie zmartwilam... Kontracept biore juz 1,5 roku i nie mialam z nim zadnych niechcianych przygod, okres regularnie, brak bóli itd... poza tym dodatkowo uwazamy z partnerem, takze ciaza odpada... Co sądzicie? czym moze to byc spowodowane? Podczas ostatniego stosunku troche wariowalismy, czy to moze miec wplyw na to zasinienie? czekam na odp! pozdrawiam P.
 

xpoose

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Dziewczyny! wczoraj zauwazylam ze mam delikatnie zasinione wejscie do pochwy i troche sie zmartwilam... Kontracept biore juz 1,5 roku i nie mialam z nim zadnych niechcianych przygod, okres regularnie, brak bóli itd... poza tym dodatkowo uwazamy z partnerem, takze ciaza odpada... Co sądzicie? czym moze to byc spowodowane? Podczas ostatniego stosunku troche wariowalismy, czy to moze miec wplyw na to zasinienie? czekam na odp! pozdrawiam P.





Sposób uprawiania seksu ma również znaczenie na `samopoczucie` naszych miejsc intymnych.
Nie sądzę, by miało to jakiekolwiek powiązanie z kontraceptem, zwłaszcza, że bierzesz go już tak długo.

a mam takie pytanko wy bralyscie dziewczyny kontracept pisane przez k czy przez c? :p bo chyba to sa 2 rozne...




Przez K :)
 

kamila883

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
175
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Miasto
pomorskie
Dziewczyny! wczoraj zauwazylam ze mam delikatnie zasinione wejscie do pochwy i troche sie zmartwilam... Kontracept biore juz 1,5 roku i nie mialam z nim zadnych niechcianych przygod, okres regularnie, brak bóli itd... poza tym dodatkowo uwazamy z partnerem, takze ciaza odpada... Co sądzicie? czym moze to byc spowodowane? Podczas ostatniego stosunku troche wariowalismy, czy to moze miec wplyw na to zasinienie? czekam na odp! pozdrawiam P.


nie matrw sie , jeżeli wariowaliście w łóżku tak jak napisałaś to to jest normalne :eek:k: wiem bo czasem takze z moim partnerem uprawiamy ostry seks i wtedy odczuwam podrażnienia i takie małe dolegliwości. takze wszystko ok :)
 

xpoose

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Kobietki a jak jest z tabletkami i przyjmowaniem witamin ?
Chodzi mi gł. o witaminkę B ?
Nie zaburzają one działania kontraceptu ?
 

agussia

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dziewczyny! Lekarz przepisał mi kontracept, to moje pierwsze tabletki i w ogóle pierwszy raz antykoncepcja hormonalna. Na razie biorę je dopiero 5 dzień,w sumie wszystko jest w porządku, ale własnie 5 dnia nasilił mi się ból głowy, nie jest on nie do wytrzymania, ale czuję się taka kołowata (nie wiem jak to lepiej określić), czy Wy tez tak miałyście? Czy to normalne? Nadal brać tabletki?
Proszę o odpowiedź!! :)
 

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
laleczki mam pytanie...
jestem po 2 opakowaniu kontraceptu...
przeszlam na niego po 2-letnim braniu novynette bo zaczynaly sie bole piersi, plamienia itd...
i wlasnie dostalam kontracept, wszystko super, piersi jakby okrąglejsze, ale moje pytanie dotyczy czego innego.
mianowicie po 1 op kontra mialam jakis dziwny okres... byl taki bury, bardzo brunatny, ciemny i gęsty... taki jakby "suchy"... jak jest u was?
druga sprawa - śluz... zawsze mialam gesty i biały, a teraz sama woda :/ czasem taki lekko mleczny ale to jak sie zrobi taki zlepek, a poza tyym to woda woda woda :/ martwi mnie to :/ czy wy tez tak macie? to normalne?
no i 3 - jestem sucha jak wior po nich :/ wspolzycie czesto boli, zel nie pomaga... masakra.. a sluzu jak juz wspomnialam multum ale sama zżelowana woda...

odpiszcie cos bo nie wiem czy to normalne jest...
no a ciaza chyba odpada co? :p 2 lata brania tabsow, maxymalne spoznienie do 4 godzin, nigdy nie opuszczona tabsa, nieprzesuwane przerwy, zawsze wszystko jak sie nalezy... no i do tego często gęsto gumki, a z pala chyba chłop nie strzela do cholery :pP

poradzta bo swiruje...
 

xpoose

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
laleczki mam pytanie...
jestem po 2 opakowaniu kontraceptu...
przeszlam na niego po 2-letnim braniu novynette bo zaczynaly sie bole piersi, plamienia itd...
i wlasnie dostalam kontracept, wszystko super, piersi jakby okrąglejsze, ale moje pytanie dotyczy czego innego.
mianowicie po 1 op kontra mialam jakis dziwny okres... byl taki bury, bardzo brunatny, ciemny i gęsty... taki jakby "suchy"... jak jest u was?
druga sprawa - śluz... zawsze mialam gesty i biały, a teraz sama woda :/ czasem taki lekko mleczny ale to jak sie zrobi taki zlepek, a poza tyym to woda woda woda :/ martwi mnie to :/ czy wy tez tak macie? to normalne?
no i 3 - jestem sucha jak wior po nich :/ wspolzycie czesto boli, zel nie pomaga... masakra.. a sluzu jak juz wspomnialam multum ale sama zżelowana woda...

odpiszcie cos bo nie wiem czy to normalne jest...
no a ciaza chyba odpada co? :p 2 lata brania tabsow, maxymalne spoznienie do 4 godzin, nigdy nie opuszczona tabsa, nieprzesuwane przerwy, zawsze wszystko jak sie nalezy... no i do tego często gęsto gumki, a z pala chyba chłop nie strzela do cholery :pP

poradzta bo swiruje...




Wiesz co, ja odkąd biorę kontracept to wgl. mój okres bardzo się zmienił. I tak - również zaczęło się od po pierwszym opakowaniu.
Właściwie dla przykładu mogę podać: kiedyś podczas 5 dni okresu potrafiłam zużyć 32 tampony(całe opakowanie), no a teraz połowe mniej, co mnie pasuje.
Jeżeli o zabarwienie okresu, to mam podobnie więc nie masz się czym martwić.
Do reszty niepokojących Cię objawów nie mogę się odnieść, ale sądzę, że to możliwa reakcja organizmu, a jak wiadomo każdej z Nas reaguje inaczej.
Poczekaj do końca najlepiej 3 opakowania, po 3 miesiącach zazwyczaj organizm się przyzwyczaja :).
Głowa do góry ! :)
 

xpoose

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Aaa :)
Ja właściwie też mam pytanie...
Przez branie tabletek zatrzymuje mi się woda w organiżmie, co wiadomo powoduje tycie.
Chciałabym się więc pozbyć tych nadmiernych kilogramów, pozbywając się tej wody.
Polecono mi tabletki, które właściwie są na blokowanie nadmiernej potliwości PERSPSI BLOCK. Chamują wydzielanie potu w nadmiernych ilościach, co powoduje częstsze oddawanie moczu i tym samym pozbywanie się wody zatrzymanej w organiżmie.
Tabletki zawierają:

wyciąg z liścia szałwi
wyciąg z ziela skrzypu
wyciąg z liści pokrzywy
wyciąg z liścia melisy

Tak więc nie powinnt kolidować z działaniem tabletek antykoncepcyjnych, bo dziurawca nie zawierają.
Ale dla pewności wolę zapytać Was :)
 

Margolka

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2006
Posty
404
Punkty reakcji
0
Miasto
nie pamietam...
Nowelka - nie poradze ci nic bo nie wiem słońce jak sie pozbyc nadmiaru wody

a mowisz ze perspi block dziala na sikanie... ehhh to lipa bo chcialam je wyprobwac zeby sie tak nie pocic, ale widze ze bym schudla jeszcze bardziej bo ja sama biegam siku co 30 minut przez te upaly :pP wiec mozliwe ze cos w tym jest...

Tez masz taki dziwny okres... hmm... no ja np przy poprzednich tab. mialam taki ze przy 5-6dniach przez pierwsze 3 dni to sie lalo ze mnie, a przy tych jest tylko odrobina z rana a potem to juz roznie, mysle ze juz nie ma a tu sie jeszcze pojawi cos, takie zlepki tylko...
zobaczymy jak bedzie teraz...
ale z racji tego ze przy wspolzyciu jestem sucha jak pieprz zamierzam zmienic, nie bede sie meczyc, bo seks ma byc przyjemny a nie sprawiac bol tymbardziej ze z tymi tabsami chce m isie na okraglo :/
 

xpoose

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Nowelka - nie poradze ci nic bo nie wiem słońce jak sie pozbyc nadmiaru wody

a mowisz ze perspi block dziala na sikanie... ehhh to lipa bo chcialam je wyprobwac zeby sie tak nie pocic, ale widze ze bym schudla jeszcze bardziej bo ja sama biegam siku co 30 minut przez te upaly :pP wiec mozliwe ze cos w tym jest...

Tez masz taki dziwny okres... hmm... no ja np przy poprzednich tab. mialam taki ze przy 5-6dniach przez pierwsze 3 dni to sie lalo ze mnie, a przy tych jest tylko odrobina z rana a potem to juz roznie, mysle ze juz nie ma a tu sie jeszcze pojawi cos, takie zlepki tylko...
zobaczymy jak bedzie teraz...
ale z racji tego ze przy wspolzyciu jestem sucha jak pieprz zamierzam zmienic, nie bede sie meczyc, bo seks ma byc przyjemny a nie sprawiac bol tymbardziej ze z tymi tabsami chce m isie na okraglo :/



Tzn. tak - oczywiście, że perspi block hamuje pocenie się :). I podobno bardzo skutecznie, ja właśnie chcę tak 2 w jednym ;p.
Bo przez ten nadmiar wody w organiźmie człowiek tak się strasznie poci ; /. I to hamuje, a przez to biegusiasz do wc ;p.
A co do okresu to naprawdę nie martw się. Może akurat te tabletki działają tak, każde inaczej troszke. Ważne, że ten okres masz :). A, że niewielki to chyba lepiej hm ? :)
Mnie to pasuje, bo nie męczę się z myślami, żeby co chwile iść do łazienki zmieniać tampon.
Co do seksu - Oczywiste, że ma być przyjemny. Ale z tego, co mi tam się kojarzy to na ulotce napisane było, że tabletki mogą wywołać suchość pochwy. Zaliczone było to do skutków ubocznych, a te z kolei do 3 miesięcy mijają.
Jeszcze odniosę się do ochoty Twojej na seks :). Jak zaczełam brać kontracept mogłam codziennie :).
 

lady_agniecha

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
witam wszystkich.
Słuchajcie , mam taki problem. Pominelam 2 tabletki w czwartek i piatek. Dzis jest sobota. Jest to drugi tydzien cyklu. Co mam zrobic? mam wziac normalnie dziś tabletkę za sobotę i te 2 pominięte? ale to byłyby 3 na raz... Czy po prostu wziac 2 i nie brac tak jakby za sobote tabletki co sie wiaze z przesunieciem 1 dnia, i wtedy bd musdiala sie bardziej zabezpieczac przez 7 dni.
Napiszcie co myslicie bo nie mam ulotki i nie wiem jak to tam jest.
 

nela_24

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2010
Posty
35
Punkty reakcji
0
jak kiedys zaczynałam brać pigułki to też przez pierwszy miesiąc musiałam używać dodatkowego zabezpieczenia i jak później zapomniałam wziąć pigułki to tez zabezpieczałam się dodatkowo przez całe opakowanie do końca. Mimo iż słyszałam, że pigułki z końca opakowania nie są już tak istatne jak te pierwsze ;p ale wole dmuchać na zimno :)
 

Garncarka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam Drogie PAnie.

Mam pytanie, zaczęłam brać Kontracept, biore go już tydzień ( dziwne,że lekarz kazał mi zacząć 5 dnia cyklu, i przez tydzień się dodatkowo zabezpieczać, ale nie o tym chciałam). Mianowicie, żadnych nieproszonych efektów ubocznych nie mam - krwawienia, nudności itp. ale... Zauważyłam, ze nie mam apetytu więc nie jem zbyt wiele (co mi nie przeszkadza)ale i tak "spuchłam" czuje się ciężka i jak jakiś pęczniejący balon i nagle mi sie brzuch pojawił( taki dość twardy). I co teraz? Czyzby to była woda, jeśli tak to co mam zrobić zeby sie jej pozbyć. Zależy mi na tym, bo niedawno skończyłam diete i zgubiłam 20 kilo i nie jest mi na ręke odzyskanie nawet ich częsci.;/

z góry dziękuje za pomoc. ;)
 

xpoose

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Witam Drogie PAnie.

Mam pytanie, zaczęłam brać Kontracept, biore go już tydzień ( dziwne,że lekarz kazał mi zacząć 5 dnia cyklu, i przez tydzień się dodatkowo zabezpieczać, ale nie o tym chciałam). Mianowicie, żadnych nieproszonych efektów ubocznych nie mam - krwawienia, nudności itp. ale... Zauważyłam, ze nie mam apetytu więc nie jem zbyt wiele (co mi nie przeszkadza)ale i tak "spuchłam" czuje się ciężka i jak jakiś pęczniejący balon i nagle mi sie brzuch pojawił( taki dość twardy). I co teraz? Czyzby to była woda, jeśli tak to co mam zrobić zeby sie jej pozbyć. Zależy mi na tym, bo niedawno skończyłam diete i zgubiłam 20 kilo i nie jest mi na ręke odzyskanie nawet ich częsci.;/

z góry dziękuje za pomoc. ;)




Wiesz co, zapewne to nadmiar wody w organizmie.
Kontracept są o tyle komfortowymi tabletkami, że mają jako jedne z kilku najmniejszą ilość hormonów, ale niestety woda zbiera się po każdych tabletkach.
Sama biorę kontracept - od roku - i widzę, że jednak kilka kg. mi przybyło.
Ale polecam ASEQURELLE. Ja nie biorę jej przy każdym opakowaniu kontraceptu, bo czasem mi się zapomina kupić, ale kiedy tylko biorę zauważam właśnie taką lekkość, nie czuję się taka opuchnięta no i przede wszystkim co chwilę chodzę do toalety, więć ten nadmiar wody ze mnie w ten sposób schodzi.
Ale możesz również w aptece zapytać panią o coś skutecznego na wyzbycie się tej nadmiernej wody i powiedzieć, że bierzesz tabletki antykoncepcyjne.
 
Do góry