Opinie o tabletkach kontracept.

braun

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam Pytanko ^^ Otóż używałam plastrów Evra ale ze względu na to że było to dla mnie średnio wygodne rozwiązanie postanowiłam przerzucić sie na tabletki. Pani Ginekolog przpisała mi Kontracept i kazała mi zażyc ją pierwszego dnia okresu w tej 7 dniowej przerwie.I teraz pytanko mam zażyc tą tabletkę odrazu jak zobaczę pierwsze plamki okresu czy dopiero prawdopodobnie następnego dnia jak będzie juz ten bardziej obfity okres ? :)

Pozdrawiam.
 

xpoose

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Witam :).
Chciałam zapytać o pewną rzecz.
A mianowicie...
Mój p. ginekolog powiedział, że pierwszą tabletkę Kontraceptu mam zażyć WIECZOREM pierwszego dnia miesiączki.
Jeśli jednak dostanę okrsu powiedzmy wieczorem, tak do 21,22 godz. to kiedy mam wziąć tabletkę?
W ten sam wieczór? Czy następny ?
Z góry dziękuję ;)
 

xpoose

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Witam :).
Chciałam zapytać o pewną rzecz.
A mianowicie...
Mój p. ginekolog powiedział, że pierwszą tabletkę Kontraceptu mam zażyć WIECZOREM pierwszego dnia miesiączki.
Jeśli jednak dostanę okrsu powiedzmy wieczorem, tak do 21,22 godz. to kiedy mam wziąć tabletkę?
W ten sam wieczór? Czy następny ?
Z góry dziękuję ;)



Mnie też kazał wziąć wieczorem i też się nad tym zastanawiałam. Uznałam jednak, że bez wzgl. na to czy dostanę rano czy tak właśnie pod wieczór to wezmę o 23.
I tak też biorę ;).
 

wajola

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
dziewczyny pomozcie!
zapomnialam wziasc dwoch tabletek z rzedu jest piatek a nie wzielam w srode i w czwartek, co mam zrobic?!
 

wajola

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
jest to drugi tydzien brania tabletek czyli kolejny caly z zapespieczeniem dodatkowym?;/ czy tylko pare dni...
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
pominelas az 2 tabletki wiec dzialanie hormonow moze byc obnizone. najlepiej zabezpieczaj sie dodatkowo do konca tego opakowania wraz z 7dniowa przerwa.
 

lady_agniecha

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Witam was, jestem tu nowa, i tym samym chciałabym paru rzeczy sie dowiedzie. co prawda czytałam pierwsze kilkanaście postow na pierwszych stronach i kilka na ostatnich ale wole napisac na nowo i zeby ktos mi odpowiedzial.
piszecie tu o braniu kontraceptu. mi ginekolog własnie przepisal te tabletki na 2 miesiace. to moje pierwsze tabletki w życiu, jednak nie mialam zadnych badan ktore mialyby na celu dobranie tych tabletek. boje się czy będa one dobre. proszę o odpowiedz. potem bede zadawala nastepne pytania. z gory dziekuje.
 

xpoose

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Witam was, jestem tu nowa, i tym samym chciałabym paru rzeczy sie dowiedzie. co prawda czytałam pierwsze kilkanaście postow na pierwszych stronach i kilka na ostatnich ale wole napisac na nowo i zeby ktos mi odpowiedzial.
piszecie tu o braniu kontraceptu. mi ginekolog własnie przepisal te tabletki na 2 miesiace. to moje pierwsze tabletki w życiu, jednak nie mialam zadnych badan ktore mialyby na celu dobranie tych tabletek. boje się czy będa one dobre. proszę o odpowiedz. potem bede zadawala nastepne pytania. z gory dziekuje.




Ja również nie miałam żadnych innych badań, prócz podstawowego ginekologicznego robionych.
A pan przepisał mi KONTRACEPT, ponieważ prosiłam o takie tabletki, po których nie przytyję. Kontracept ma podobno najniższą dawkę hormonalną, więc też je dostałam. I niby te badania powinny być zrobione uważam, jednak nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych bąź tego, że nie działają.
 

lady_agniecha

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
no własnie, prosząc ginekologa o doradzenie mi jakis tabletek na pierwszy raz(brania tabletek) doradzil mi wlasnie kontracept, powiedział ze są one nowoscia na rynku, nie powoduja tycia u kobiet, ani wysypu na twarzy, jednak w pierwszym miesiacu moga wystapic plamienia obrzek piersi(ale powiedzial ze takie objawy wystepuja raczej po wszystkich tabletkach). chciałam sie jeszcze zapytac o co chodzi z tymi plamieniami i krwawieniem w tym odstepie czasowym. wiem ze tabletki zaczynamy brac w 1 dzien miesiaczkii i bierzemy je przez 21 dni i potem jest okres? a potem znowu z drugiego opakowania przez 21 dni i znowu okres? nie kminie tego wogole. tylumaczcie mi to prosze :)
 

xpoose

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
no własnie, prosząc ginekologa o doradzenie mi jakis tabletek na pierwszy raz(brania tabletek) doradzil mi wlasnie kontracept, powiedział ze są one nowoscia na rynku, nie powoduja tycia u kobiet, ani wysypu na twarzy, jednak w pierwszym miesiacu moga wystapic plamienia obrzek piersi(ale powiedzial ze takie objawy wystepuja raczej po wszystkich tabletkach). chciałam sie jeszcze zapytac o co chodzi z tymi plamieniami i krwawieniem w tym odstepie czasowym. wiem ze tabletki zaczynamy brac w 1 dzien miesiaczkii i bierzemy je przez 21 dni i potem jest okres? a potem znowu z drugiego opakowania przez 21 dni i znowu okres? nie kminie tego wogole. tylumaczcie mi to prosze :)



Hehe mnie Pan tłumaczył to 3 razy w gabinecie ;D.
Tak dokładnie - pierwsza tabletke bierzesz w 1 dzień miesiączki i bierzesz je przez 21 dni o tej samej porze. Po skończeniu opakowania robisz 7 dniową przerwę, w której występuje miesiączka. Po tym tygodniu przerwy w braniu tabletek, w 8 dniu zaczynasz kolejne opakowanie, niezależnie od tego czy okres Ci się skończył czy też nie. A plamienia...No to ja miałam tak, że okres zawsze trwa mi 5 dni a takie minimalne, dodatkowe krwawienie(plamienie) występowało 2/3 dni dłużej. Może być tak, że może ono występować dłużej, czasem nawet do miesiąca, dopóki organizm nie przyzwyczaji się do tabletek. Tak tłumaczył mi Pan ginekolog.

Ale oczywiście wszystko zależne jest od organizmu, każdej z nas reaguje i przyjmuje tabletki inaczej ;).
 

lady_agniecha

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
czyli że co... by wychodziło na to że okres podczas brania tabletek anty ma sie praktycznie ze 2 razy z miesiacu.. no bo co 21 dni... a nie jak zwykle co miesiac... ja myslalam ze bedzie raz na miesiac i to w malych ilosciach po tych tabletkach a tu lypa bo tak nie jest tak? :p
 

lady_agniecha

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
ostro... niespodziewalam sie tego.. myslalam naprawde ze inaczej to wszystko wyglada. no trudno moze jakos przezyje ;P dzieki Za odpowiedzi. napisze jak zaczne stosowac. pozdrowka
 
Do góry