Opinie o tabletkach kontracept.

neska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
dzieki Justyśkaa bo ja już w panikę wpadałam ;)
 

Linnea

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
czy zauważyłayście po kontracepcie trudności z zasypianiem? :niepewny:
biorę go od 2 lutego i już trzecią noc mam nieprzespaną - nie w sensie zupełnego braku snu, ale budzę się w nocy po kilka razy, a dziś chyba nawet kilkanaście i mam problemy z ponownym zaśnieciem. śnią mi się jakieś denerwujące sny i ogólnie jestem rozdrażniona.
Czy któraś z Was reaguje podobnie na kontracept?
zastanawiam się czy to minie, czy lepiej przerwać stosowanie tych tabletek?
 

neska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
jakoś nie zauważyłam braku snu , czy ogólnie problemu ze snem po tych tabletkach a biorę je już kilka miesięcy
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
ja jestem właśnie w trakcie 3-go opakowania i żadnych problemów ze snem nie mam ani nie miałam. i nawet chyba nie słyszałam o takim skutku ubocznym pigułek, więc może jest jakaś inna przyczyna?
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Ja jestem juz po 7 opakowaniu tych tabletek. I na poczatku bylo ok a teraz od kilku tygodni wlasnie mam problemy z zasypianiem tzn wlasnie budze sie w srodku nocy i nie moge zasnac pozniej i tez zastanawialam sie nad tym czy to jest wina tych tabletek. Poza tym od pewnego czasu pojawily sie mdlosci. Czy to mozliwe ze po tylu miesiacach ich stosowania dopiero moga pojawic sie skutki uboczne? Poza tym ostatnio wzielam tabletke kionczaca blister i po 2,5 godz mialam biegunke czy w takim razie ona sie nie zdazyla wchlonac? Czy takim sposobem przesunelam sobie o 1 dzien okres? bo juz mi sie zaczal i to o dzien wczesniej niz mam zawsze
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
wydaje mi się, że 2,5 godziny to trochę mało i mogła nie zdążyć się wchłonąć.
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
No właśnie też mi się tak wydawało ale wolałam się upewnić. Zastanawiają mnie jeszcze te problemy ze snem i mdłości które mam od kilku tygodniu. Czy to możliwe że takie skutki mogą się pojawić dopiero teraz praktycznie po pół roku stosowania Kontraceptu? Ale wkrótce idę do gin to myślę że wszystkiego się dowiem
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
nie wiem. ja miałam mdłości tylko po pierwszej tabletce. no ale biorę je krócej niż Ty. a śpię jak niemowlę ;)
 

neska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
problemów ze snem nie zauważyłam , ani mdłości a biorę już 8 miesiąc , jedynie pojawiły mi się mdłości i wymioty jak za dużo alkoholu wypije :mruga: chociaż wcześniej tego nie było
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
No a u mnie te mdłości pojawiły się z niczego a dzisiaj znowu obudziłam się w środku nocy i później nie mogłam zasnąć. Cały czas mnie to zastanawia czy to może być wina Kontraceptu? A wiecie może czy po Kontracepcie mogą wyskakiwać piegi?
 

Arlusia21

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
A w jakich aptekach można kupić te tabletki? Bo ja byłam już w kilku i nigdzie nie mają....
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
ja kupuję w aptekach Alba. mój ginekolog powiedział, że tam tabletki są najtańsze. płacę za nie 21 zł.

Lila85 tabletki anty mogą powodować przebarwienia na skórze, szczególnie jeśli np. korzystasz z solarium.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Poza tym od pewnego czasu pojawily sie mdlosci. Czy to mozliwe ze po tylu miesiacach ich stosowania dopiero moga pojawic sie skutki uboczne? Poza tym ostatnio wzielam tabletke kionczaca blister i po 2,5 godz mialam biegunke czy w takim razie ona sie nie zdazyla wchlonac? Czy takim sposobem przesunelam sobie o 1 dzien okres? bo juz mi sie zaczal i to o dzien wczesniej niz mam zawsze
owszem moga wystapic skutki uboczne po jeszcze dluzszym czasie przyjmowania hormonow...a napewno mialas biegunke?
BIEGUNKA- TO DDAWANIE CO NAJMNIEJ 3 BARDZO LUZNYCH STOLCOW W CIAGU DOBY Z DOMIESZKA SLUZU,KRWI,ROPY
po 2.5 godz sie nie wchlonela, ale czy napewno mialas biegunkae, czy tylko normalny luzny stolec?ale pamietaj,iz krwawienie z odstawienia moze roznie wystepowac w 7 dniowej przerwie i to wcale nie musi byc przesuniecie sie krwawienia
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Justyśkaa to na pewno był luźny stolec i na pewno nie jeden a czy maił domieszke krwi czy ropy to nie wiem. To teraz nie wiem już czy mam robić normalnie przerwę jak zawsze czy też ją skrócić tzn wliczyć do przerwy z odstawienia ten dzień kiedy miałam te luźne stolce? No i co z tymi przebarwieniami i mdłościami teraz? tzn że mam zmienic tabletki na inne?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
jezeli uwazasz,ze tabletke wydalilas wez o dzien szybciej tabletke z nowego opakowania...
 

neska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
uważam tak jak Justyśkaa , jeśli uważasz ze wydaliłaś tabletkę to dla pewności lepiej chyba skrócić przerwę, ale to TY musisz zdecydować , mój ginekolog złożył do jednej apteki zamówienie na te tabletki i tam jak spytam się o zniżkę od pana doktora płace około 19.90zl ;D
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Dzięki za radę. Już zdecydowałam że skrócę tą przerwę o 1 dzień bo myślę że ona jednak została wydalona. Ale wydaje mi się że i tak będę musiała zmienić te tabletki bo mam te mdłości i one nie ustępują. A szkoda bo te tabletki są dosyć tanie :(
 

lila85

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
208
Punkty reakcji
0
Mam pytanko czy przebarwienia na skórze po tabletkach znikną jak się przestanie je brać?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
zalezy..a skad masz przebarwienia na skorze tylko od stosowania hormonow czy np. opalalas sie biorac hormonki
 
Do góry