OOBE

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
:mruga:
Może to wydać się głupie - jestem ateistką, nie wierzę w życie po smierci,ale tak sobie czasem myślę, że jak mozna tak wychodzić z ciała to może po śmierci też w ten sposób opuszczamy ciało i udajemy się 'gdzieś' .
:bag:

Własnie i dlatego jest to zakazane przez kościół katolicki. Może śmierć to nic innego jak OOBE tylko że już bez powrotu. Czytałam dziś że ponoć ciało może zająć inna dusza, ale osoba podczas OOBE może ją przepędzić ze swojego ciała, wiec do czego zmierzam- może reinkarnacja naprawdę istnieje? :niepewny:

A jesli chodzi o paraliż senny to jeżeli teras by mnie to złapało napewno bym już się nie bała. Pierwszy raz to zawsze najwiękrzy Shock :mruga: :D
 
B

Bad Boy

Guest
Własnie i dlatego jest to zakazane przez kościół katolicki. Może śmierć to nic innego jak OOBE tylko że już bez powrotu. Czytałam dziś że ponoć ciało może zająć inna dusza, ale osoba podczas OOBE może ją przepędzić ze swojego ciała, wiec do czego zmierzam- może reinkarnacja naprawdę istnieje? :niepewny:
Dobrze kombinujesz.

Nie ma nic straszniejszego niż strach. Jeżeli się boisz to obe ci się raczej nigdy nie oda.
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
@Lilian - "jestem ateistką, nie wierzę w życie po smierci,ale tak sobie czasem myślę, że jak mozna tak wychodzić z ciała to może po śmierci też w ten sposób opuszczamy ciało i udajemy się 'gdzieś' ." - to moze czas zaczac wierzyc. Sa niepodwarzalne dowody na OOBE. W koncu ja sam juz kilkakrotnie doswiadczylem OOBE i to jest dowod na istenie duszy niesmiertelnej. Czyli wniosek jest tak ze w chwili smierci to tylko cialo umiera, a dusza zostaje. :D
 

Lillian

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
34
to moze czas zaczac wierzyc. Sa niepodwarzalne dowody na OOBE. W koncu ja sam juz kilkakrotnie doswiadczylem OOBE i to jest dowod na istenie duszy niesmiertelnej. Czyli wniosek jest tak ze w chwili smierci to tylko cialo umiera, a dusza zostaje. :D

No właśnie ciekawe jak to jest : ] I gdzie ta dusza się udaje <_<
No ale gdyby to był taki jasny dowód to każdy by o tym wiedział i by się o tym mówiło.
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
@Lillian - "No ale gdyby to był taki jasny dowód to każdy by o tym wiedział i by się o tym mówiło." - a nie mowi sie >?? Wczoraj na kanale "Zdrowie i uroda" byla wzmianka o oddzieleniu duszy od ciala, czakrach itp. Pokazywali techniki jak rozlunic cialo itp. To jest sprawdzone. Sam bylem kilka razy w OOBe, krotko ale bylem :D Dlatego nikt mi nie powie ze OOBE to bajka :D

"I gdzie ta dusza się udaje" - gdzie se tylko chce (to jest tylko moje zdanie). Zeby podrozowac w OOBE trzeba byc pelnym milosci. Jak planujesz zrobic cos zlego to lepiej nie wchodz w OOBE, bo slyszalem ze moze stac sie cos zlego (przyciaganie zlych istot). I w tym troche jest prawdy. Wedlug Bibli dobrzy ludzie beda mieli raj, a zli pieklo. Byc moze to pieklo ma na tym polegac >?? Sam nie wiem. Wiem tylko jedno - wszystko zalezy od tego jakim jestes czlowiekiem. Najlepiej byc czlowiekiem dobrym i pelnym milosci wchodzic w OOBE. Aha jeszcze jedno - jak sie boisz to tez nie chodz w OOBE. Jesli juz wogle wchodzic w OOBe to bez strachu i pelnym milosci :D
 

Lillian

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Zeby podrozowac w OOBE trzeba byc pelnym milosci. Jak planujesz zrobic cos zlego to lepiej nie wchodz w OOBE, bo slyszalem ze moze stac sie cos zlego (przyciaganie zlych istot).

Pierwszy raz słyszę coś takiego :D Ja w OOBE nie wchodzę bo się po prostu boję : / kiedyś próbowałam ale nie wyszło .. No ale właśnie czytałam, że to jest bezpieczne i nic nam się nie może stać. To musi być świetne uczucie :przewraca:

Co do tej duszy to nie dowiemy się jak to jest - przynajmniej przed śmiercią : ]
I jeszcze nigdy nie widziałam aby mówili o tym w TV - w ogóle dużo osób nie wie nawet, że coś takiego istniej ...
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
Wejdz na http://www.obemaniak.pl/ i tam porzegladaj FAQ, forum itp. Jest to forum autora ksiazki o podrozach astralnych. Jak masz jakies pytania to mozesz sie jego poradzic. Ja z nim gadalem, bo mialem rozne problemy i na szczescie juz ich nie mam.

"No ale właśnie czytałam, że to jest bezpieczne i nic nam się nie może stać." - no nie dokonca tak jest. Ja czytalem ze nie mozna tam wchodzic z zlych zamairach, bo zlo przyciaga zle istaty i tez nie mozna sie bac bo strach tez to przyciaga.
 

Lillian

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Ciekawa stronka ... Tak sobie czytałam i postanowiłam, że muszę sporóbować :D
Ten jego blog jest niesamowity, po prostu nie chce się wierzyć w takie rzeczy ... Muszę sama spróbować, zdaję sobię sparawę, że pewnie za pierwszym razem mi się nie uda : / Mam tylko nadzieję, że nie spanikuje :D Bardzo bym chciała sama przekonać się jak to jest.
To naprawdę dusza odziela się od ciała ? Po prostu nie chce mi się jakoś wierzyć. Może to jest rodzaj jakiegoś snu ? hipnozy ? i wszystko się dzieje tylko w naszym umyśle.
Nie mogę po prostu pojąć jak to jest możliwe :mruga:

fightern - a ty widziałeś coś niezwykłego jak osiągnąłeś OOBE ?
 

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
Nie róbcie tego! To całe OOBE to nic innego jak kpiny ze śmierci. Człowiek żyje , doznaje śmierci a potem ląduje w inym świecie np. w niebie. Doznając OOBE to bezpiecznie umieraćie z możliwością powrotu do normalnego stanu ( jak w smierci klinicznej) , taka iluzja śmierci. Moim zdaniem to grzech. Budujecie wierze, by dorównać Bogu. Nie róbcie tego.Dlatego kościół katolicki zabrania tego. Kto jest prawdziwym katolikiem nie powinien tego robić. Takie wniosek wyciągnąłam. Możecie się ze mną zgodzić ale nie musicie.
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
"fightern - a ty widziałeś coś niezwykłego jak osiągnąłeś OOBE ?" - jak osiagnalem OOBE to widzialem jakas istote nad moim lozkiem, bedac jeszcze w stanie OOBE zaczelem krzyczec bo sie przestraszylem i ta istota do kuchni uciekla, potem wrocilem do ciala i juz jej nie widzialem. A druga sprawa to jest to ze raz wszedlem w OOBE nie wiedzac o jego istnieniu (sam nie wiem jak osiagnalem ten stan), latalem po pokoju i wiadomo ze u mnie w pokoju jest obrazek Matki Boskiej i w stanie OOBE widzialem jak on sie zaczal swiecic i po chwili wrocilem do ciala. Mialem sporo motywow. Raz to bedac w OOBe zaczelem z ogromna predkoscia leciec w gore ( tego sie nie da opisac, za:cenzura:iste uczucie, bylo czuc wiatr) a potem fajnie bylo jak spadalem i zaczelem czuc rece, nogi itp i na koncu brzuch :D

@Gwiazdka2008 - OOBE osiaga kazda osoba podczas snu - swiadomie lub nieswiadomie. Moze np. snic cie sie sen a ty tak naprawde bedziesz w stanie OOBE. To jest udowodnione naukowo, organizm wlasnie w ten sposob najlepiej wypoczywa. Tylko zeby wchodzic w OOBE to nalezy przestrzegac pewnych zasad. O tych zasadach napisalem w poprzednich postach (oczywiscie nie wypisalem tam wszystkich zasad, slyszalem ze lepiej nie podrozowac podczas pelnie ksiezyca bo moze byc problem z powrotem, ale nie wiem czy to jest prawda). Oczywiscie jest ryzyko problemu z powrotem, ale moim zdaniem jak ktos daleko nie lata, nie wchodzi do oobe w zlych zamiarach, nie wchodzi w OOBE podczas pelni ksiezyca (jak juz pisalem), nie lata po innych wymiarach i nie odczuwa strachu to te ryzyko jest niskie, dlatego wchodzicie w OOBE na wlasna odpowiedzialnosc. Aha j radze nie wchodzic czesto do stanu OOBE, bo dusza moze przyzwyczaic sie do innego swiata i moze tez byc problem z powrotem. Ja nikogo nie zmuszam do wchodzenia w OOBE. Robicie to na wlasna odpowiedzialnosc.
 

matthek

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
136
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś daleko...
Jeżeli przez przypadek to nie grzech to i celowo też nie. w takim Razie to byłoby trochę nielogiczne. Ja twierdze, że to nie dusza opuszcza ciało tylko część naszej świadomości, lub jak kto woli ciało astralne, ale nie dusza.

Tak w ogóle jestem tu nowy :)
pozdrawiam :)
 

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
Dla mnie OOBE jest dziwnie podejżane. Jeszcze sie okaże że ciało astralne a dusza to nazwy bliskoznaczne. A tak w ogóle Pozdrawiam Cię także. :D
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
Wedlug mnie cialo atralne i dusza to to samo. Podczas powrotu z OOBE wyraznie czuc jak dusza wchodzi do ciala (tego sie nie da opisac, trzeba to poczuc).
 

Sweet_Honey

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2007
Posty
213
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
..
To przeczytajcie książkę "Nikt naprawdę" Jamesa Herberta ;) Koleś wchodzi w stan OOBE ale pewnego razu nie może wrócić, bo okazuje się, że podczas jego wędrówki ktoś zabił jego ciało.. (nie wiem czemu ale w książce autor używa skrótu OBE)
To jest straszne, myśleliście o tym, co by było, gdyby ktoś was akurat zabił, kiedy wyszlibyście ze swojego ciała? :D
 

Sweet_Honey

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2007
Posty
213
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
..
Heh, to jest fikcja literacka ;)
James Herbert to chyba jeden z najsłynniejszych angielskich powieści grozy..
Tylko na podstawie tej książki zaczęłam tak sobie myślec, co by było, gdyby naprawdę komuś się tak wydarzyło, co stałoby się z tą duszyczką?
Albo gdyby ktoś nie mógł wrócić do normalnego stanu, zacząłby panikować i przypadkiem wylądował w innym ciele?:D
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
Dlatego jak juz mowilem OOBE ma swoje wady i zalety. Kazdy kto wchodzi w OOBE robi to na wlasna odpowiedzialnosc. Wedlug autora ksiazki o podrozach astralnych wystarczy tylko poruszyc palcem i po krotkim czasie dusza wraca do ciala. Wystarczy tez sama mysl o ciele fizycznym.
 

Lillian

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Z pewnej strony ; )

27. Gdy moja świadomość przebywa poza ciałem to moje ciałao fizyczne może zostać zajęte przez inne byty ?
NIE. Twoje ciało, to Twoja własność i tylko Ty nim władasz, tylko Ty masz do niego klucz. Twoje ciało pasuje tylko do Ciebie, tylko do Twojego JA...

>>W takim razie my raczej też nie możemy zająć obcego ciała.



15.Co jak ktoś nagle mnie wybudzi ? Poprostu dusza wróci do ciała ?
TAK! A ściślej: nie dusza tylko TY!Bo dusza, to nie coś z boku Ciebie, czy niewiadomo gdzie, tylko to jesteś Ty sam. Ten, który zadał to pytanie, ten, który słucha odpowiedzi, ten, który chodzi do szkoły, na uczelnie, do roboty… i ten, który wylazł z ciała, to nic innego jak JAŹŃ, czyli dusza. Wrócisz do swojego ciała, czyli przełączysz się na zmysły fizyczne i tym samym na odbiór świata fizycznego ZAWSZE!!! A jak już zaczniesz, uprawiać OBE Nautykę, i jak ktoś Cię nagle wybudzi, to nie tylko natychmiast wrócisz do ciała, co wkurzysz się na niego, że Ci właśnie zepsuł latanie:)

>>Może tak samo by było gdyby ktoś zabił nas podczas OOBE. Możliwe, że 'dusza' błyskawicznie wróciłaby, albo nie miałaby po co jezeli w chwili śmierci wchodzimy w stan OOBE.


W ogóle jak przeglądam różne sronki to każdy zapewnia, że zadnych niebezpieczeńst nie ma <_<
 

matthek

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
136
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś daleko...
Jeżeli nie chcesz żeby były to wtedy ich nie ma. Tam działa myśl. To, o czym głębiej pomyślisz, spełnia się.

A te pytanka i odpowiedzi to czasem nie z OOBE.pl? ;) Tam coś podobnego czytałem i nie koniecznie ze wszystkim się zgadzam...

pozdrawiam :)
 
Do góry