Odkurzacz LG

B

bone1906

Guest
Dla alergików ponoć bardzo dobry jest odkurzacz MPM Bora - wodny zbiornik jest chyba wygodniejszy niż worki, które trzeba zmieniać, a czasem zdarza się tak, że przestają produkować określony typ worków, ja miałem taką sytuację ze swoim starym odkurzaczem.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
ja mam ten odurzacz Bora z MPM i powiem wam, że jest naprawdę super, dokładny, nie pozostawia kurzu. Dla alergików idealny. No i też bardzo wygodny, jednak ten wodny zbiornik robi swoje.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Jedyny model LG dla alergików jaki widziałam to Kompressor. Zbija kurz w kostkę, usuwa kurz z prawie 100% dokładnością, za pomocą różnych końcówek można odkurzać zasłony, trzepać materace.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Dla niedowiarków linka z You Tube podrzucam http://www.youtube.com/watch?v=DpViQCki98A - kompressor, dzięki któremu problem unoszącego się kurzu i wyrzucania zawartości pojemnika nie istnieje ;-)
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Jeśli ktoś preferuje odkurzacze bezworkowe to opcja kompresji jest najlepszym rozwiązaniem. Chociaż z workowymi też sa czasami problemy, bo sie kurzy jak wyjmuje sie worek i wyrzuca.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Tu sama widzisz, jeden ruch ręki i kurzu nie ma. Pojemnik jest czysty, nie wydobywa się żaden nieprzyjemny zapach jak to w workowych odkurzaczach bywa.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
W workowych bardzo czuć, u mnie nawet jak nie był worek pełny to już zaczynał nieprzyjemnie pachnieć, tak że odkurzałam zawsze przy otwartych oknach.
Tu wystarczy opłukać pojemnik raz na jakiś czas pod bieżącą wodą i po robocie.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Są takie specjalne odświeżacze do worków, ale u mnie jakoś specjalnie nie likwidowały nieprzyjemnego zapachu, co najwyżej trochę go zmniejszały.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Odświeżacze to tylko dodatkowy koszt, który nic nie daje. Tu nie masz kłopotów z workami i kurzem, który zbrylony w kulkę wyrzucasz do kosza.
 

gratkana29

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
92
Punkty reakcji
1
Taka kompresja wydaje się faktycznie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne worki czy pojemniki z których się kurzy. Zwłaszcza jak ktoś jest alergikiem albo ma zwierzaki.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
To też, ale tak na co dzień do odkurzania mieszkania też się nadaje, ma taka siłę ssania, ze aż dywan podnosi. Poza tym ma długi kabel, także z jednego gniazdka możemy całe mieszkanie odkurzyć.
 

pateczka15

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
159
Punkty reakcji
0
Rodzicom się popsuł i chyba im taki zamówię na gwiazdkę. Przyda się mamie do wytrzepania tych wszystkich kanap i odkurzenia dywaników. Jeden dywan ma z takim długim włosiem, ciężko go dokładnie odkurzyć.
 
Do góry