Od ilu lat

Status
Zamknięty.

kajeczka123

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2008
Posty
111
Punkty reakcji
0
nika19 bez obrazy ale najpierw piszesz że mama każe Ci kogoś zaprosić a na końcu że to Twoje, że i tak zaprosisz kogo będziesz chciała. A tak w ogóle wesele ma się raz w życiu naprawde warto aż tak oszczędzać. Jak chcesz zrobić małe wesele to zaproś tylko rodziców i rodzeństwo.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
no dokładnie mama mi non stop mówi kogo wypada zapraszac a kogo nie
nie chce złości ale wcale nie usmiecha mi sie ogladac obcych dla mnie ludzi

a poza tym aż tak nie oszczedzam, póki dokladniej nie zajmiesz się strona finansowa to nie zrozumiesz
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
no właśnie. nie problem zrobić duże wesele i zaprosić 300 gości. problem to jest za te wesela zapłacić. Jeśli ma sie rodziców przy kasie to spoko, tez bym nie oszczędzała. ale jeśli po połowie płacą rodzice i teściowie to chyba trzeba trochę umiaru.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
polly u nas akurat w większości będziemy sami płacić więc tym bardziej denerwuje mnie to że mama mi ciągle kogoś wymyśla :] no ale stwierdziła że nam dopłaci
heh nam jeszcze na remont musi zostać, ja studiuje i tylko chłopak pracuje więc niestety nie mogę sobie pozwolić na wszystko co bym chciała
 

izuniakn

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
354
Punkty reakcji
0
Jak ja szłam na wesele (mając 17 lat) to poprostu młoda para robiła tak... jak ja byłam wolna i ktoś jeszcze(kto szedł na wesele, a był wolny) a się znaliśmy to tak jakby jeden dla drugiego był osobą towarzyszącą..
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
izuniakn no i to jest bardzo rozsądne wyjście :)
widać niektórzy potrafią zrozumieć, że czasem środki są ograniczone
 

kajeczka123

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2008
Posty
111
Punkty reakcji
0
a moi znajomi wzięli ślub "po cichu" jedynie oni i świadkowie- dopiero po zakomunikowali rodzinie; to też jest jakieś rozwiązania.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
jeżeli masz wyrozumiałą rodzinę to owszem, myśleliśmy nad tym
ale bałam się tego, że dużo osób się obrazi, a moja rodzina niestety strasznie obrażalska jest :/
 

kajeczka123

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2008
Posty
111
Punkty reakcji
0
no właściwie rodziny się nie wybiera i nie warto się z nią kłócić, kiedyś może pomóc
 

paniporcelanowa

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
ostatnio wiele słyszałam, nawet o 14latkach idących na wesele z osbą towarzysząca ;|
przeciez to dzieci jeszcze ;]]]

mysle ze 16 lat to odpowiedni wiek
 

karolkak

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2008
Posty
432
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
POLSKA
Moja siostra zapraszała osoby które miały stałych partnerów-i po kłopocie.

wypisywała imiennie zaproszenie osoby towarzyszącej
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
wtedy nie ma problemu
no ale są osoby np po 20-stce bez partnerów i je chyba trzeba zaprosic po prostu z osobą towarzysząca
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Przeciez na weselu chodzi o zabawę a nie o jakieś swatki! Stały partner? Nie spotkałem się z takim zwyczajem, ale dobra jak żałujecie kasy na własne wesele to zapraszajcie tylko i wyłącznie dorosłe osoby.

Na moim w przyszłosci od 15 lat z osobą towarzyszącą, nikomu nie bede wchodzil w zyciorys czy ma stalego partnera czy nie, to nie moja sprawa.
 

ciekawaswiata

...my kisses don't lie^^
Dołączył
27 Luty 2008
Posty
1 476
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Polska ;)
A tak w ogóle wesele ma się raz w życiu naprawde warto aż tak oszczędzać. Jak chcesz zrobić małe wesele to zaproś tylko rodziców i rodzeństwo.
ale dobra jak żałujecie kasy na własne wesele to zapraszajcie tylko i wyłącznie dorosłe osoby.
boże jak wy nic nie rozumiecie. wesela są naprawdę kosztowne jak sobie ostatnio wyliczałam tak czysto teoretycznie na sto osób wesele wynosi ok 30 tyś lekką ręką. a jeżeli w rodzince jest np 10 takich uroczych 15 letnich dzieciaków to dochodzi kolejne 10 osób które według was trzeba zaprosić, żeby nie szczędzić. restauracje liczą takie osoby jak dorosłe wiec koszty diametralnie rosną.
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Dla mnie to mozesz zapraszac tylko dorosle osoby, nie mam nic przeciwko i wesele mozesz zrobic przy magnetofonie za 3 tys.

Zalety robienia wesel w restauracjach :D Drogooo, Boze chron zeby mi kiedys nie przyszedl taki pomysl do glowy zeby robic w restauracji.
 

Madzia1983

Księżniczka Króla :)
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
2 351
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Południe Polski- Śląsk-Tychy
Przeciez na weselu chodzi o zabawę a nie o jakieś swatki! Stały partner? Nie spotkałem się z takim zwyczajem, ale dobra jak żałujecie kasy na własne wesele to zapraszajcie tylko i wyłącznie dorosłe osoby.

Na moim w przyszłosci od 15 lat z osobą towarzyszącą, nikomu nie bede wchodzil w zyciorys czy ma stalego partnera czy nie, to nie moja sprawa.

Wiesz, zaproszenie jednej osoby kosztuje w tej chwili jakieś 200zł plus minus, więc jak masz kilka osób jeszcze zaprosić to już z tysiąc kolejny nie Twój, a po ślubie trzeba miesiąc przeżyć!!

Dla mnie to mozesz zapraszac tylko dorosle osoby, nie mam nic przeciwko i wesele mozesz zrobic przy magnetofonie za 3 tys.

Zalety robienia wesel w restauracjach :D Drogooo, Boze chron zeby mi kiedys nie przyszedl taki pomysl do glowy zeby robic w restauracji.
A gdzie ma robić wesele jak nie w restauracji? Nie każdy ma dom na 200m2 na wsi!! No a poza tym to w restauracji potem nie musisz martwić się o to, że jest nie posprzątane!! A w domu... Czy Ty kiedyś w ogóle widziałeś imprezę w domu na tyle ludzi?? Ja nie
Moja mama robiła uroczystość na IKomunię mojej siostry, było ok 30 os i było troche ciasnawo na 200m2!!
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
A kto powiedział ze w domu :p W domu to komunie na 50 osob mozna zrobic. Nie w restauracji a tym bardziej w domu.
Zeby przezyc sie idzie do pracy :) A zapomialem ze przed i po slubie (miesiąc) malo kto trzezwy chodzi :p
 
Status
Zamknięty.
Do góry