Od czego zaczynaliscie

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
No wlasnie ciekawi mnie jak zaczeliscie swoja przygode z ta piekna muzyka.
Od jakiego gatunki muzyki, jakiego zespolu, jakiej piosenki?
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
Moja przygoda z reggae. hmmm:
Od dawien dawna słuchałem polskiego hip-hopu - jednak po kilku latach słuchania tego gatunku muzyki stwierdziłem, że przydałaby się jakaś muza gdzie oprócz wymawiania rymów przydałby się jakiś śpiew, no i któregoś dnia w Ś.P Radiu Bis usłyszałem właśnie taki kawałek - wtedy nie wiedziałem kto nawijał i jak nazywał się kawałek - dlatego też od tej chwili cały czas uwaznie śledziłem audycje radiowe. Wkońcu puścili kolejny raz ten kawałek - było to Indios Bravos z kawałkiem "Pom pom". To było to! o taką muzykę mi chodziło, byłem uradowany faktem, że coś takiego istnieje. Od tego momentu zgłębiałem swoją wiedze ze świata polskiego jak i zagranicznego świata Reggae i pochodnych gatunków. Kolejno poznawałem twórczość takich zespołów jak m.in wspomniane wyżej IB, Natural Dead Killaz, Vavamuffin, Daab, Cała góra barwinków, Ras Luta, Yellowman, ElephantMan, Fantan Mojah, Sizzla, T.O.K itd.
Na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie dnia bez muzyki reggae ;)
Oczywiście równolegle z pogłębianiem tajników świata muzyki reggae, czytałem i poznawałem świat Rastafarian ;)
No to chyba tyle...
Bless :)
 

calamrun

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2007
Posty
171
Punkty reakcji
1
Ja poznałem muzykę reggae poprzez przyjaciółkę, która poleciła mi parę zespołów. Od zawsze eksperymentowałem z muzyką: rock, punk, hiphop. Najdłużej i najlepiej wspominam ten ostatni. Ale bezpośrednio przed poznaniem reggae dużo słuchałem punku i ska- wszyscy znający temat już wiedzą, na jaki grunt padło "ziarenko reggae". Zawsze słuchałem Boba. Ale nie zwracałem jakoś na niego uwagi. Ale w końcu poczułem, że to jest muzyka mego życia. W rapie brakowało mi tej pozytywnej nuty, chociaż nie ukrywam, że pozytywny rap istnieje. W reggae odkryłem "muzykę z duszą". I tak mi zostało. Poznałem Daab, Bakshish, IB, Habakuk, Paprikę itd... Cały czas zgłębiam tajemnice tej muzyki, bo jest ona niczym skarbnica bez dna. Of koz tak jak poprzednik, zadbałem o poznanie kultury rasta. No i jakoś tak poszło. Nie stałem się rasta z krwi i kości, bo wiele aspektów mi nie odpowiada, ale ideologia miłości, równości i pokoju stała się wyznacznikiem mego życia.
I też pewnego dnia poznałem DUB... kolejny gatunek, który pokochałem. Od tamtej pory mieszanka: reggae, ska, dub, ragga, dancehall towarzyszy mi każdego dnia. Poza tym stale słucham dobrego rapu, bluesa, rocka i soulu.
Błogosławieństwo Jah dla was wszystkich.
 

Jagoda1

Power of flower :)
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
614
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
uuuuu daleko :P
Hmm ja może nie bede opisywać czasow hh i zaczne od razu od reggae, a poczatek jest bardzo krotki i ubogi, zaczelo sie od Habakuka - notabene zespol z mojego miasta :) i Boba Marleya, tak sluchalam przez dosc dlugi czas tylko tego a potem zaczelam sie otwierac na innych artystow reggae z Polski, Jamajki i calego swiata, aktualnie np leci u mnie Culcha Candela, lubie też Buju Bantona, Shabbe Ranksa, Gentlemana, Yellowmana (wybaczcie pisownie, napewno coś tam zle napisalam), wszystkie spiewajace dzieciaczki Boba (te nie spiewajace tez lubie ;) ) a reszty nie bede wymieniac bo musialabym cala moja liste z winampa skopiowac a zapewne nikomu sie nie chce tego czytac :)
wszelkie 'odnogi' reggae rowniez uwielbiam i slucham namietnie od ska poprzez dancehall na dubie konczac :)
 

KaLoLa

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2007
Posty
316
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Ska-P, Queen Omega, Bob Marley, Habakuk, Gentleman, Daab, IB..a potem to juz pooooooooooleciało...i leci dalej:):)
 

Anittkaaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2006
Posty
363
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Elblążkowo
Z tą muzyką przygoda zaczęła się na tyh wakacjach...ciągle puszczali reggae a dokladnie Boba Marleya...i sentyment pozostał :)
 

amy92

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2007
Posty
360
Punkty reakcji
0
Miasto
Bełchatów
Reggae... mmm. Nic nie jest lepsze od tej nuty!
Zaczęło się... najpierw zaczęło się od hiphop'u. Kilka lat temu zaraził mnie nim kolega. Potem jakoś usłyszałam u Niego EastWest Rockers i tak zostało. Bob Marley, Habakuk, itd.

reggae!
 
M

Mia

Guest
najpierw płytka vava muffin, potem koncert Maleo. ale jakos sie nie do konca wkręciłam w te klimaty. wciaż jestem blizsza np indios bravos
 

kamelia96

leń etatowy
Dołączył
13 Kwiecień 2006
Posty
1 258
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
OŚW - małopolska :)
ZMŻ - Jaracz :0
uslyszalam u brata kumpeli i sie zaczelo. potem Indios Bravos, Habakuk, Bob Marley itp. Tak sie ciagnie juz dwa-trzy lata :)
 

Grzesiek.tzw

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2007
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
No nie będę oryginalny ale też zaczynałem od Boba i całej jego rodzinki a później to Vavamuffin i tak to leci już parę ładnych, długich i pozytywnych latek :p
 

Irjia

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2007
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
gdzies w kosmosie
Mój straszy brat zawsze słuchał ska reggae,a ja małolata fanka rózowego koloru i britney spears zaczełam słuchac troche tej muzyki raz poraz aż wkońcu mnie całkowicie porwała:)
 

Sica_

x]
Dołączył
3 Marzec 2007
Posty
1 681
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland
hmm pierwsze co sciagnelam to Bob a pozniej Vava , NDK i zabili mi zolwia :)

ii gdyby nie to ze okazalo sie ze kawalki Boba juz znam to pewnie na nim bym zaprzestala sluchania :p
 

Drag4on

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Ja jako że słuchałem sobie polskiego HH pierwsze takie reggae jakie usłyszałem to Gutek i Fokus - Są Dni oraz Gutek, Bas, Hastu - Protest.
 

kolor-nieba

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Bdg
Hmm.. chyba całkiem niedawno zaczęłam słuchać reggae, ska itp. Najpierw słuchałam punka, punkrocka.. no a później w lastfm'owym radyju usłyszałam piosenkę zespołu Zabili Mi Żółwia. I tak się zaczęło. ;D Pierwszą reggae piosenką, którą pokochałam jest chyba "Avokado" Dubska. :) "Opowiedz mi o smaku chleba razowego z pastą awokado.. albo nie mów nic".. ahh.. :D A teraz słucham Zabili Mi Żołwia, Dubska, Pajujo, Koniec Świata, Paprika Korps, Habakuk, Cała Góra Barwinków.. i nie chce mi się dalej wymieniać. xD
 

teoyaomqui

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Gdańsk
facet mnie zarazil.. wlasciwie były facet ;) hmmm zaczeło sie od The Twinkle Brothers - Never Get Burn :)
 
Do góry