nieskończoność i jej dzielenie

N

Naxxramas

Guest
ActiveAngel
Jeżeli za pomocą inżynieri genetycznej pozmieniasz kody DNA na kod nowego gatunku ptaka i wprowadzisz go do ciała matki.
Otóż właśnie mamy ewolucję - to właśnie inżynieria genetyczna odpowiedzialna jest za powstanie homo sapiens a nie samoistne zmiany w DNA.

Każdy program zaczyna sie od prostego kodu.
DNA ma tak rozległe informacje autobudowy, że zapis ich wypełniłby ok 30 tomów encyklopedii britannica i to wszystko znajduje się w strukturze, której nie widzicie gołym okiem

Znając pojedyńcze elementy składowe można stworzyć rozbudowany program - istotę żywą
Kiedyś stworzycie nowy gatunek gdy poznacie DNA wystarczająco dobrze. Możliwe będzie tworzenie np: tylko ludzi pięknych. Czy nadal nie widzisz inteligencji włożonej w kod DNA ? Nawet krzesła nie powstają przypadkowo a co dopiero tak skomplikowany biorobot jak homo sapiens...
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Naxxramas napisał:
Otóż właśnie mamy ewolucję - to właśnie inżynieria genetyczna odpowiedzialna jest za powstanie homo sapiens a nie samoistne zmiany w DNA.
Inżynieria owszem, na początku, ale potem pozostawia sie to procesowi ewolucji.



Naxxramas napisał:
DNA ma tak rozległe informacje autobudowy, że zapis ich wypełniłby ok 30 tomów encyklopedii britannica i to wszystko znajduje się w strukturze, której nie widzicie gołym okiem
Przecież o tym mówię. Ale cieszę się , że popierasz moja wiedzę.



Naxxramas napisał:
Kiedyś stworzycie nowy gatunek gdy poznacie DNA wystarczająco dobrze. Możliwe będzie tworzenie np: tylko ludzi pięknych.
Masz rację. Ludzie stworzą taki gatunek, tylko przerażające jest to, że taka nauka w rękach nieodpowiednich ludzi doprowadzi do zagłady świata. Owoc wiedzy został zerwany, teraz człowiek siega po owoc życia.



Naxxramas napisał:
Czy nadal nie widzisz inteligencji włożonej w kod DNA ?
Nadal? A gdzie napisałam , że nie widzę?
 
N

Naxxramas

Guest
ActiveAngel
Inżynieria owszem, na początku, ale potem pozostawia sie to procesowi ewolucji.
Znaczy, że praprzodek człowieka to bakteria ?

Ludzie stworzą taki gatunek, tylko przerażające jest to, że taka nauka w rękach nieodpowiednich ludzi doprowadzi do zagłady świata.
Nie ma nic przerażającego z punktu widzenia wyższych poziomów. Przerażają was tylko lokalne wydarzenia bo ich nie rozumiecie. Nawet gdyby cały Wszechświat nagle spowił się w wielkim kolapsie (wielka zapaść) - nikomu też by nic się nie stało, chwilowo straciłby bieżącą formę. Uwierzcie mi, że na wyższych poziomach wszystko jest tak skonstruowane by was chronić cokolwiek byście nie zrobili.

Nadal? A gdzie napisałam , że nie widzę?
Najwidoczniej błędnie Cię oceniłem, że jesteś zwolenniczką grawitacyjnego przypadku świadomości i w ogóle istot rozumnych xD
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Naxxramas napisał:
Znaczy, że praprzodek człowieka to bakteria ?
Bierzesz małpę. Łączysz jej DNA ze swoim. Tworzysz gatunek i poddajesz procesowi ewolucji. Czekasz które geny drogą mutacji dochodza do władzy. Możesz zastosować praktyki inzyneri genetycznej w każdym punkcie rozwoju organizmu, ale możesz zaporzestac na moment. Wtedy automatycznie włacza się tryb ewolucji. samoczynnego, naturalnego biegu wydarzeń.



Naxxramas napisał:
Nie ma nic przerażającego z punktu widzenia wyższych poziomów. Przerażają was tylko lokalne wydarzenia bo ich nie rozumiecie. Nawet gdyby cały Wszechświat nagle spowił się w wielkim kolapsie (wielka zapaść) - nikomu też by nic się nie stało, chwilowo straciłby bieżącą formę. Uwierzcie mi, że na wyższych poziomach wszystko jest tak skonstruowane by was chronić cokolwiek byście nie zrobili.
Mam na mysli zycie ziemskie. Ludzkie życie. Człowiek został stworzony do wyższych celów. Dlatego popełniajac zło dąży do samounicestwienia. Nie musi tak być. Ziemia jest etapem w którym testowany jest program. Jeśli nie funkcjonuje tak jak trzeba, a nie da sie go naprawić to sie go niszczy.
 
N

Naxxramas

Guest
ActiveAngel
Bierzesz małpę. Łączysz jej DNA ze swoim.
O właśnie. Inżynieria genetyczna. Prymitywna boska metoda tworzenia nowej emanacji Boga. Kiedy jest się na wysokim poziomie tworzy się tylko myślami czyli świadomością, kiedy jest się na niskim jak my wszyscy tworzy się za pomocą materii barionowej i to też jest fajne. Takie życie, które tu prowadzimy jest równie pasjonujące co po przyłączeniu do Źródła tylko dotyczy czego innego. Raz fajnie być programistą a raz fajnie pograć w grę.

Tworzysz gatunek i poddajesz procesowi ewolucji.
Nie ma w kodomach DNA (ziemskich) nigdzie informacji jak przetransformować jeden gatunek w drugi. Musiałabyś użyć dodatkowej pary helis gdyż informacja o tym byłaby tak rozległa jak informacja zawarta o tobie w każdej twojej komórce. Każda bardziej rozwinięta forma biologiczna wymaga coraz bardziej skomplikowanego DNA. Gdyby to co pisałaś (o ewolucji) była prawda to DNA bakterii musiałoby zawierać algorytm transformacji a tego się nie da zrobić bez tzw danych podręcznych. Żeby DNA bakterii rozwinęło się do ludzkiego DNA (ewolucja from bakteria to homo sapiens) musiałby zawierać tak na oko - 100 a może i więcej helis gdyż informacje budowy i wyglądu poszczególnych istot zajmują sporo nanoprzestrzeni- technologia obcych może i jest spektakularna, no ale nie aż tak xD Trochę przeceniacie : ))) Istota bakteria - nieskończona ewolucja ? brzmi wspaniale lecz może sami taką stworzycie jak jesteście takie cwaniaki hehe - w zasadzie helis możecie upychać ile chcecie tylko nie wiem czy poradzicie sobie z problemem etyki i moralności xD

ActiveAngel
Dlatego popełniajac zło dąży do samounicestwienia.
Nie człowieka nie można unicestwić, każda świadomość należy do tej samej jedności.
 
Do góry