nieskończoność i jej dzielenie

N

NieMaMnieWiecJestem

Guest
czy jak podziele nieskończoność na mniejsze porcję otrzymam nieskończoność czy po prostu mniejsze porcję'? czy jeżeli pierwsza teza jest prawdziwa otrzymam mniejsze nieskończoności czy takie same?

jeżeli druga teza jest prawdziwa to czy można wnioskować że nieskończoność jest skończona''?'?
 
M

MacaN

Guest
Nie wiem, gdzie tu filozofia. Nieskończoność jest nieskończona, nie można jej podzielić.

To prawie jak prosta. Stawiając punkt na prostej tworzysz dwie półproste, które są nieskończone, stawiając każde kolejne punkty tworzysz odcinki, ale i nadal masz półproste, które są nieskończone.
 
N

NieMaMnieWiecJestem

Guest
MacaN napisał:
Nie wiem, gdzie tu filozofia. Nieskończoność jest nieskończona, nie można jej podzielić.

To prawie jak prosta. Stawiając punkt na prostej tworzysz dwie półproste, które są nieskończone, stawiając każde kolejne punkty tworzysz odcinki, ale i nadal masz półproste, które są nieskończone.
nieskończoność nie jest jak prosta. to prosta jest nieskończona. a podany przykład nie odnosi się do pytania.

dzielenie prostej prowadzi do powstania. pkt. jak się mylę proszę mnie poprawić. czy z nieskończonościa jest podobnie??
 
M

MacaN

Guest
NieMaMnieWiecJestem napisał:
nieskończoność nie jest jak prosta. to prosta jest nieskończona.
Dobra, sherlocku. Więc czym jest nieskończoność ?
NieMaMnieWiecJestem napisał:
dzielenie prostej prowadzi do powstania. pkt. jak się mylę proszę mnie poprawić. czy z nieskończonościa jest podobnie??
Punktów może być nieskończenie wiele, więc Twój tok rozumowania leży i kwiczy. Przecież napisałem to w poprzednim poście. Nie istnieje coś takiego jak mniejsza i większa nieskończoność, a nieskończoność z definicji nie może być skończona...
 
N

NieMaMnieWiecJestem

Guest
czym się różni stwierdzenie na wieki wieków od tego po wieki wieków??

:)
 
M

MacaN

Guest
Niczym. Wiesz co... mi się wydaje, że Ty sam nie masz pojęcia o czym piszesz. Bo napisałeś jakieś śmieci, dostałeś odpowiedź, która zrównała z ziemią Twój pogląd i teraz głupimi tekstami starasz się zachować twarz.
 
N

NieMaMnieWiecJestem

Guest
jestem groźny i niepoczytalny i niczego nie rozumiem mam na to papiery. a że to bzdura i nieprawda nie ma znaczenia bo próbując się bronić tylko potwierdzam to czemu zaprzeczam i narazam się ja śmieszność.
 
M

Mother Russia

Guest
Jeśli nieskończoność podzielisz przez jakąś liczbę, to otrzymasz nieskończoność.

Mam nadzieję, że pomogłem.
 
E

Elen

Guest
Nieskonczonosc- jest niepodzielna i nieskonczona, A kto sie w to bedzie zaglebial, ten utonie "na wieki wiekow." I bedzie tak bladzil "po wieki wiekow" az idac ulica trafi na latarnie, odbije sie glowka i zacznie twardo stapac po ziemi. Amen. ;)
 
N

Naxxramas

Guest
NieMaMnieWiecJestem
jeżeli druga teza jest prawdziwa to czy można wnioskować że nieskończoność jest skończona''?'?
Nieskończoność, czas, liczby - to wszystko jest w Twojej świadomości i możesz z tym robić co tylko Ci się podoba - abstrakcyjnie możesz sobie robić obliczenia w umyśle jakie tylko zechcesz, ale w materii byś nie mógł bo Ci jej zabraknie - więc w czterowymiarawym świecie na około Ciebie nie możesz, ale w nieograniczonym świecie świadomości możesz wszystko.

Istota światła
 
N

NieMaMnieWiecJestem

Guest
Nie wiem czy znana ci jest teoria o jaskini Platona. Ten świat to tylko cień padający od ogniska do którego jesteśmy odwrócenie plecami. czyli to co według ciebie jest abstrakcja jest realne tylko tego nie widzisz bo nie potrafisz tego dostrzec.
 
N

Naxxramas

Guest
To co widzisz na około nie istnieje - albo inaczej - istnieje tylko w twojej świadomości - a na przykładzie Ziemi to w kolektywnej świadomości istot ją zamieszkujących.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Wszystko musi być skończone, tylko ten plik ( mózg) nie posiada rozszerzenia :) więc odbiera to jako nieskończoność :D
 
N

Naxxramas

Guest
Jajko czy kura??

Oczywiście, że kura, którą stworzył Stwórca a następnie kura produkuje jajka.
 
N

NieMaMnieWiecJestem

Guest
Okej nax geniuszu, ale jak odniesiesz to pytanie do tematu watku. Bo o to mi chodzilo.


Btw. Twoj avatr tak wali po oczach. Zmien go.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Naxxramas napisał:
Oczywiście, że kura, którą stworzył Stwórca a następnie kura produkuje jajka.
Ani kura ani jajko. Chodź przychyliła bym się do jajka . Ogólnie to pierwsze było DNA. Evolucja spowodowała, że kura wyewoluowała z innego stworzenia, które zapewno było jajorodne. Więc te mutujace geny , doprowadziły do powstania pierwszej kury. A że kura jest jajorodna , przyszła na świat z jaja. Proste?
 
N

Naxxramas

Guest
ActiveAngel
Evolucja spowodowała(...) A że kura jest jajorodna , przyszła na świat z jaja. Proste?

Wiem, że homo sapiens nie ogarnia wielu rzeczy, choć niektórzy z was czują obecność Boga (choć mało kto Źródła). Evolucja nic nie spowodowała bo ewolucja to bzdura, której wasi naukowcy sami nie potrafią udowodnić a choćby krokodyl to obrazuje - od czasów dinozaurów nie zmienił się nic a nic. Zresztą chciałbym zobaczyć kodony (DNA), które są odpowiedzialne za realizację algorytmu bakteria-człowiek. Łatwo Ci się pisze Active skoro nie masz pojęcia czym w istocie jest DNA z czego na najniższym poziomie jest zbudowane, jak może mutować, dlaczego macie 2 helisy (99,99% z was) i jaki algorytm jest w nim zawarty.
Jajko potrzebuje odpowiednich warunków by żyć (choćby stała temperatura), które stwarza mu kura. To proste, Stwórca stworzył wiele kur jednocześnie, które produkuja jajka. To nie jest hipoteza tylko fakt - choć na Twoim poziomie samoświadomości to może być tylko hipoteza, ale to nie ma większego znaczenia xD

PS: napisałem Stwórca i omijam religie - nie chcę byś mnie kojarzyła z osobą, która praktykuje jakąkolwiek ziemską religię.
 

ActiveAngel

Discoverer of new theories
Dołączył
30 Maj 2015
Posty
509
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
Universe
Naxxramas napisał:
Jajko potrzebuje odpowiednich warunków by żyć (choćby stała temperatura), które stwarza mu kura.
Albo przodek kury. Jeżeli za pomocą inżynieri genetycznej pozmieniasz kody DNA na kod nowego gatunku ptaka i wprowadzisz go do ciała matki. Ona zniesie jajko z którego wykluje się genetycznie zmodyfikowane piskle. Piskle sie wykluje z jaja , które było pierwsze. :)



Naxxramas napisał:
Zresztą chciałbym zobaczyć kodony (DNA), które są odpowiedzialne za realizację algorytmu bakteria-człowiek. Łatwo Ci się pisze Active skoro nie masz pojęcia czym w istocie jest DNA z czego na najniższym poziomie jest zbudowane, jak może mutować, dlaczego macie 2 helisy (99,99% z was) i jaki algorytm jest w nim zawarty.
Każdy program zaczyna sie od prostego kodu. DNA jest właśnie takim programem, który składa sie z takich kodów. Mała zmiana może zmieniać obraz programu. Znając pojedyńcze elementy składowe można stworzyć rozbudowany program - istotę żywą
 
Do góry