Nie zapominajcie o Panu Bogu

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
162
Punkty reakcji
0
jutro jest bardzo wazne Swieto :) polecam Wam Koronke do Milosierdzia Bozego :) <3 odmowcie Ja o godzinie 15 a Wasze zycie moze odmienic sie na lepsze :)
" Koronka do Miłosierdzia Bożego to piękna modlitwa, którą Jezus Chrystus przekazał św. Siostrze Faustynie Kowalskiej w prywatnym objawieniu w Wilnie w 1935 roku. Jest to modlitwa, która zawiera wiele obietnic związanych z kultem Miłosierdzia Bożego. Odmawia się ją przede wszystkim o godzinie 15:00, która jest zarówno godziną męki Chrystusa, jak i godziną miłosierdzia." <3
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
111
Punkty reakcji
24
jutro jest bardzo wazne Swieto :) polecam Wam Koronke do Milosierdzia Bozego :) <3 odmowcie Ja o godzinie 15 a Wasze zycie moze odmienic sie na lepsze :)
" Koronka do Miłosierdzia Bożego to piękna modlitwa, którą Jezus Chrystus przekazał św. Siostrze Faustynie Kowalskiej w prywatnym objawieniu w Wilnie w 1935 roku. Jest to modlitwa, która zawiera wiele obietnic związanych z kultem Miłosierdzia Bożego. Odmawia się ją przede wszystkim o godzinie 15:00, która jest zarówno godziną męki Chrystusa, jak i godziną miłosierdzia." <3
Trochę się dziwię, że przedstawiasz się jako chrześcijanka i jednocześnie polecasz S.Faustynę itp. Owszem, treść tzw.Koronki chwyta za serce, ale nie tak nauczał Pan Jezus.
Czy znasz Jezusa? Tego z Nowego Przymierza. Czy znasz dokładnie Jego nauki i wiesz co z nich wynika?
Nie każdy kto chodzi do kościoła i nazywa siebie katolikiem jest zbawionym i jest uczniem Jezusa Chrystusa - Chrześcijaninem.
On nigdzie nie zachęcał do kultywowania jakichś ludzi i ich wymysłów, a jedyną modlitwą, którą ludziom podyktował była: Ojcze nasz. Podkreślał też, jak mamy się modlić. Swoimi słowami i w ciszy. Klepanie modłów...cóż, każdy robi jak uważa i jak mu księżule nakazują. Ja mam ten etap za sobą, co z ulgą przyjęłam.
Czytaj Pismo św. - NT. Potem wszelkie dzienniczki stracą dla ciebie znaczenie.
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
162
Punkty reakcji
0
Trochę się dziwię, że przedstawiasz się jako chrześcijanka i jednocześnie polecasz S.Faustynę itp. Owszem, treść tzw.Koronki chwyta za serce, ale nie tak nauczał Pan Jezus.
Czy znasz Jezusa? Tego z Nowego Przymierza. Czy znasz dokładnie Jego nauki i wiesz co z nich wynika?
Nie każdy kto chodzi do kościoła i nazywa siebie katolikiem jest zbawionym i jest uczniem Jezusa Chrystusa - Chrześcijaninem.
On nigdzie nie zachęcał do kultywowania jakichś ludzi i ich wymysłów, a jedyną modlitwą, którą ludziom podyktował była: Ojcze nasz. Podkreślał też, jak mamy się modlić. Swoimi słowami i w ciszy. Klepanie modłów...cóż, każdy robi jak uważa i jak mu księżule nakazują. Ja mam ten etap za sobą, co z ulgą przyjęłam.
Czytaj Pismo św. - NT. Potem wszelkie dzienniczki stracą dla ciebie znaczenie.
Nie dziw sie :) Pan Jezus umarl na krzyzu ale Pan Jezus jest wciaz zywy obecny w duchu kazdego czlowieka :) Nazywam siebie Chrzecijanka poniewaz bylam ochrzczona i jestem wierzaca :)
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
111
Punkty reakcji
24
Nie dziw sie :) Pan Jezus umarl na krzyzu ale Pan Jezus jest wciaz zywy obecny w duchu kazdego czlowieka :) Nazywam siebie Chrzecijanka poniewaz bylam ochrzczona i jestem wierzaca :)
Przepraszam, ale jak czytam taki tekst to nie wiem, śmiać się czy płakać.
Jeśli ty nawet tego nie wiesz, że Chrześcijanin to nazwa od Chrystusa i Jego nauk, a NIE od chrztu...to, cóż. Współczuję.
Wierzący są prawie wszyscy ludzie na świecie. Każdy w coś, kogoś wierzy. Jeden w Allacha, inny w Virakoczę. Podejrzewam, że ty nawet nie wiesz w kogo wierzysz. Właściwie należy napisać KOMU wierzysz/zawierzyłaś swoje życie.
Pozdrawiam i otwarcia oczu i serca życzę. Na żywego, jedynego Zbawiciela Pana Jezusa Chrystusa.
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
162
Punkty reakcji
0
Przepraszam, ale jak czytam taki tekst to nie wiem, śmiać się czy płakać.
Jeśli ty nawet tego nie wiesz, że Chrześcijanin to nazwa od Chrystusa i Jego nauk, a NIE od chrztu...to, cóż. Współczuję.
Wierzący są prawie wszyscy ludzie na świecie. Każdy w coś, kogoś wierzy. Jeden w Allacha, inny w Virakoczę. Podejrzewam, że ty nawet nie wiesz w kogo wierzysz. Właściwie należy napisać KOMU wierzysz/zawierzyłaś swoje życie.
Pozdrawiam i otwarcia oczu i serca życzę. Na żywego, jedynego Zbawiciela Pana Jezusa Chrystusa.
Ja w sumie tez nie wiem co robic gdy czytam takie teksty typu ty : ) Ja wytlumaczylam siebie o co chodzi :) A ciebie nie bardzo rozumiem .... ale powiedzmy ze staram sie : )
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
162
Punkty reakcji
0
Trochę się dziwię, że przedstawiasz się jako chrześcijanka i jednocześnie polecasz S.Faustynę itp. Owszem, treść tzw.Koronki chwyta za serce, ale nie tak nauczał Pan Jezus.
Czy znasz Jezusa? Tego z Nowego Przymierza. Czy znasz dokładnie Jego nauki i wiesz co z nich wynika?
Nie każdy kto chodzi do kościoła i nazywa siebie katolikiem jest zbawionym i jest uczniem Jezusa Chrystusa - Chrześcijaninem.
On nigdzie nie zachęcał do kultywowania jakichś ludzi i ich wymysłów, a jedyną modlitwą, którą ludziom podyktował była: Ojcze nasz. Podkreślał też, jak mamy się modlić. Swoimi słowami i w ciszy. Klepanie modłów...cóż, każdy robi jak uważa i jak mu księżule nakazują. Ja mam ten etap za sobą, co z ulgą przyjęłam.
Czytaj Pismo św. - NT. Potem wszelkie dzienniczki stracą dla ciebie znaczenie.
Tak ja Jezusa znam ! :) i kazdy kto w Niego wierzy jest jego Uczniem ! :) a nawet ten ktory w Niego nie wierzy a postanowil wiare w Niego bedzie Blogslawiony i bedzie zyl wiecznie ! :) Mi wlasnie na mysl przyszedl Pan Jezus i zaproponowal dla Ciebie " Modl sie wlasnymi slowami czczij mnie na swoj wlasny sposob "i nie mysl ze inni sa gorsi od Ciebie :) Sw .Faustyna jest tego dowodem :)
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
111
Punkty reakcji
24
nawet ten ktory w Niego nie wierzy a postanowil wiare w Niego bedzie Blogslawiony i bedzie zyl wiecznie
Kto ci takich bzdur naopowiadał?
Przeczytaj NT, choćby tylko Ewangelie, chociaż raz.
i zaproponowal dla Ciebie
??? Za prorokinię się uważasz? Nie rozumiem. Masz jakieś wizje?
nie mysl ze inni sa gorsi od Ciebie
Na podstawie jakich moich słów doszłaś do TAKIEGO wniosku?🙄
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
162
Punkty reakcji
0
nikt mi nic nie mowil ani nie nakazywal nie nakazuje :) Nie jestem tym co piszesz jestem wierzaca moze twoim lub tez innych zdaniem slepa glupia nie dokrztalcona naiwna nawiedzona itd itp .... : D ale niestety nie : ) na podstawie twoich wypowiedzi tak uwazam w jaki sposob rozkladasz na czynniki pierwsze i drugie wiare .... i ogolnie cytujesz moje kazde slowo poddajesz je analizie rozkladajac na abcd ... : D taka analiza ci nic nie da caly czas bedziesz gupia i niczego sie nie dowiesz x D Mimo to zycze Ci z calego serca abys odnalazla swoja wlasciwa droge : )
 

ireneo

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2023
Posty
58
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław, Radomsko
Nie dziw sie :) Pan Jezus umarl na krzyzu ale Pan Jezus jest wciaz zywy obecny w duchu kazdego czlowieka :) Nazywam siebie Chrzecijanka poniewaz bylam ochrzczona i jestem wierzaca :)
Bogowie nie umierają więc Jezus umrzeć nie mógł, choćby chciał. Wyobrażasz sobie trzy dni świata bez boga?
 

tinderowiec

Bywalec
Dołączył
10 Sierpień 2023
Posty
388
Punkty reakcji
52
Nie no, 3 dni bez Boga? Nawet tak nie żartuj, na świecie wtedy działoby się bardzo źle.

Wybuchłyby wojny, ludzie wzajemnie by się mordowali, oszukiwali. Na świecie następowałyby katastrofy naturalne, w których ludzi traciliby swoje dobytki, swoich bliskich...

A nie, czekaj... Coś mi się pomyliło, ten Bóg i tak na to pozwala od zawsze, więc.. w sumie to co za różnica, czy on jest, czy go nie ma? ;)
 

ireneo

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2023
Posty
58
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław, Radomsko
Nie no, 3 dni bez Boga? Nawet tak nie żartuj, na świecie wtedy działoby się bardzo źle.

Wybuchłyby wojny, ludzie wzajemnie by się mordowali, oszukiwali. Na świecie następowałyby katastrofy naturalne, w których ludzi traciliby swoje dobytki, swoich bliskich...

A nie, czekaj... Coś mi się pomyliło, ten Bóg i tak na to pozwala od zawsze, więc.. w sumie to co za różnica, czy on jest, czy go nie ma? ;)
Nie problem co on wyrabia kiedy jest, bo przecież nic bez jego zgody się nie dzieje (wojny, susze powodzie, trzęsienia, wygrana czy przegrana dojnej drużyny), ale w tym że słońce nagle stanęłoby zamiast kręcić się dookoła ziemi a ziemia musiałaby wokół niego latać i wszystko z niej pospadałoby licho wie gdzie.
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
162
Punkty reakcji
0
Bogowie nie umierają więc Jezus umrzeć nie mógł, choćby chciał. Wyobrażasz sobie trzy dni świata bez boga
Pan Jezus to Syn Bozy umarl na Krzyzu dla naszego zbawienia ale pewnie i tak bedziesz sie smazyl w piekle u diabla .
 
Ostatnia edycja:

ireneo

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2023
Posty
58
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław, Radomsko
A kogo zamordowali i ukrzyzowali allaha ?
Allaha jeszcze nie było na święcie. A co do Jezusa to jako bóg może krzyżować nieskończoną ilość razy w sekundzie. Bóg Jahwe występuje jako trójca, a więc Bóg ojciec, syn boży (Jezus) i duch święty. Bóg postanowił wejść między ludzi jako syn boży, Jezus. Bóg się nie wypączkował na boga ojca i syna. Pojawił się jako syn boży. Dosyć abstrakcyjne więc podpowiem przykładem. Ojciec, imirnuem Jan, jest zarazem mężem i pracownikiem. Kiedy idzie na wywiadówkę to nie jako maszynista, a ojciec dziecka w szkole. Z domu wychodzi Jan, a nie tata. Tatą przedstawia się wychowawcy.
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
162
Punkty reakcji
0
Ty jestes taki szybki jak to forum ..... luknij co tam poprawilam
 

ireneo

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2023
Posty
58
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław, Radomsko
Pan Jezus to Syn Bozy umarl na Krzyzu dla naszego zbawienia ale pewnie i tak bedziesz sie smazyl w piekle u diabla .
Jesteś niedoedukowana w tych mitach. Zacytuję ci proroctwa z Sagi rodu Dawida zwanej czasem Pismem. Katecheta ci nie powiedział a proboszcz nie powie.
Izajasz:
“Czyż nie powiedzieli, że sam Bóg zstąpi między dzieci ludzkie i przyjmie na siebie kształt człowieka, i pójdzie z wielką mocą po świecie"
Mojżesz:
""Nim powstała ziemia, Jezus Chrystus został wybrany, aby doświadczyć życia doczesnego i być Zbawicielem, dzięki czemu ten plan mógł się wypełnić (zob. Mojżesz 4:2). "

Ten co zstąpił jako bóg między dzieci to właśnie ów Jezus.
Piszesz o piekle. właśnie tak jak chcą wasi pasterze.
By nie mieć ze stadem kłopotu, trza bydło straszyć od miotu do pokotu.
Tym też sposobem na straży tacy postawili diabła. Ze strachu przed nim forsa tam ląduje, a potem sporo na uciechy choćby jak ta sosnowiecka z seksworkerem.
Tyle nauki non profit.
 

ireneo

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2023
Posty
58
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław, Radomsko
Jesteś niedoedukowana w tych mitach. Zacytuję ci proroctwa z Sagi rodu Dawida zwanej czasem Pismem. Katecheta ci nie powiedział a proboszcz nie powie.
Izajasz:
“Czyż nie powiedzieli, że sam Bóg zstąpi między dzieci ludzkie i przyjmie na siebie kształt człowieka, i pójdzie z wielką mocą po świecie"

Mojżesz:
""Nim powstała ziemia, Jezus Chrystus został wybrany, aby doświadczyć życia doczesnego i być Zbawicielem, dzięki czemu ten plan mógł się wypełnić (zob. Mojżesz 4:2). "
"Ten co zstąpił jako bóg między dzieci to właśnie ów Jezus.

Piszesz o piekle. właśnie tak jak chcą wasi pasterze.

By nie mieć ze stadem kłopotu, trza bydło straszyć od miotu do pokotu.
Tym też sposobem na straży tacy postawili diabła. Ze strachu przed nim forsa tam ląduje, a potem sporo na uciechy choćby jak ta sosnowiecka z seksworkerem.

Tyle nauki non profit.
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
162
Punkty reakcji
0
Sorry ale mialam wypadek pod nosem autko dachowalo .... Ja wierze w Boga na slepaka i jestem napewno bardziej szczesliwa od Ciebie .
 

ireneo

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2023
Posty
58
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław, Radomsko
Sorry ale mialam wypadek pod nosem autko dachowalo .... Ja wierze w Boga na slepaka i jestem napewno bardziej szczesliwa od Ciebie .
Jak jesteś szczęśliwsza ode mnie to nie zazdroszczę. Możesz być szczęśliwsza od reszty jeśli jeszcze będziesz wierzyć w Allaha i kilku innych. Z bogami to nigdy nie wie się. Zeus był nawet dłużej od Jezusa i przepadł. Allah jest najmłodszy. Przemyśl sobie. Wisznu z kolei najstarszy.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 363
Punkty reakcji
205
Polak katolik jest lepszym Polakiem od Polaka ateisty?
A może odwrotnie?

No bo jeśli nie to jaki sens mają tego tematu spory?
Niektórzy nie potrafią w inny sposób zaistnieć na forum?
Jeszcze tylko "przemyślanego wpisu" Stalowego do kompletu tu brakuje.
 
Do góry