Nałóg obgryzania paznokci...

musak

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2012
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Śląsk
Ja tego na szczęście nie robię, jednak gdy ktoś w pobliżu zaczyna skubać, obgryzać to strasznie mnie to irytuje... :D
Niestety mam pecha i muszę często, choć już rzadziej zwracać na to uwagę :)
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Też kiedyś obgryzałam paznokcie, ale jakoś się tego oduczyłam po prostu ja nie używałam żadnego preparatu. Jedyne co robiłam to malowałam paznokcie dwa razy lakierem bezbarwnym i po paru miesiącach oduczyłam się obgryzać paznokcie.
 
D

Dobrawa

Guest
Niedawno czytałam, że przez takie obgryzanie można się nabawić grzybicy paznokci. Ktoś się z tym spotkał ?
 

opatia

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2006
Posty
43
Punkty reakcji
0
Ha, nawet nie wiedziałam! A obgryzam paznokcie niestety chyba od dziecka :( I rzeczywiście leczyłam się ostatnio z grzybicy, ale myślałam, że to u manicurzystki złapałam. Na szczęście lekarz mi przepisał doustny trioxal, żeby się szybko tego badziewia pozbyć i jakoś paznokcie wróciły do normy.
 
D

Dobrawa

Guest
No niestety trudna choroba, ale nie tyle w leczeniu co w wykryciu. Mało kto idzie z tym do dermatologa. Szczególnie osoby, ktore obgryzają paznokcie wstydzą się często swoich dłonii, a przez to mogą niestety wpakować się w kłopoty. Kiedy obgryza się paznokcie znacznie bardziej jest się narażonym na wszelkiego rodzaju infekcję. A o tym leku o ktorym piszesz akurat czytałam i dużo osób go poleca.
 
Do góry