Najbardziej przeceniane zespoły

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Temat zerżnięty z heavymetalowego forum na NK :p

Jakie zespoły w zupełności nie zasługują na sukces, jaki odniosły, jakie są kochane przez rzesze fanów, mimo, że ledwo zasługują na miano muzyki itp. :)
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
To moze ja zaczne:) Imo zbyt przecenia sie iron maiden, czemu? Nie graja niczego ciekawego a uwaza sie ich za krola heavy metalu. Niby Dickinson ma taki wspanialy wokal ale moim zdaniem to nic specjalnego, tak samo jak harris jakim to on nie jest super basista, a nie gra nic skomplikowanego ani ciekawego. Gitarzysci tez niby super wymiatacze, graja te swoje super szybkie solowki ale co z tego jak i tak sa nieciekawe... iron maiden ma kilka fajnych kawalkow ale to dla mnie nie wystarczy;p Taka jest moja opinia:)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
To moze ja zaczne:) Imo zbyt przecenia sie iron maiden, czemu? Nie graja niczego ciekawego a uwaza sie ich za krola heavy metalu. Niby Dickinson ma taki wspanialy wokal ale moim zdaniem to nic specjalnego, tak samo jak harris jakim to on nie jest super basista, a nie gra nic skomplikowanego ani ciekawego. Gitarzysci tez niby super wymiatacze, graja te swoje super szybkie solowki ale co z tego jak i tak sa nieciekawe... iron maiden ma kilka fajnych kawalkow ale to dla mnie nie wystarczy;p Taka jest moja opinia:)
Dobrze gadasz :eek:k:
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Ja też się po części zgadzam z opinią o Iron Maiden, ale potrafię zrozumiec rzesze ich wiernych fanów. Bo mimo że osobno członkowie zespołu nie są wiruozami, jako całosc tworzą niesamowitą. legendarną już ekipę. Ich styl muzyczny jest jakby osobnym gatunkiem samym w sobie, a, nie oszukujmy się, od kliku lat grają to samo. Ale ich fani właśnie tego oczekują, a zespół skwapliwie odrywa kolejene kupony popularności wydając takie same płyty :) Dla mnie to fenomen.
 

Flisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kutno
Iron Maiden jest jedyny w swoim rodzaju i dobrze, że przez klilkanaście lat tak mało się zmienił. Ich ostatnie trzy płyty są nieco odmienne i moim zdaniem gorsze od reszty. Odnośnie tematu, to na myśl przychodzi mi Metallica, szum medialny wokół niej, komercha na maxa i uważanie ich za najlepszy thrash metalowy zespół.
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
owszem , stare albumy jeszcze dają rade , ale te te St Angery , co to :cenzura:a jest?
a co do najlepszego zespołu thrash metalowego to metalica nie dorasta do piet , naszemu polskiemu Katowi , który moim zdanie jest najlepszą kapelą thrash metalową nie tylko w Polsce , ale i na świecie , a mimo wszystko jest niedoceniany.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Iron Maiden jest jedyny w swoim rodzaju i dobrze, że przez klilkanaście lat tak mało się zmienił. Ich ostatnie trzy płyty są nieco odmienne i moim zdaniem gorsze od reszty. Odnośnie tematu, to na myśl przychodzi mi Metallica, szum medialny wokół niej, komercha na maxa i uważanie ich za najlepszy thrash metalowy zespół.

Dobrze gadasz, zgadzam się. Jest całe mnóstwo o wiele lepszych thrash metalowych zespołów, mimo, że sporo z nich to kapele bardzo mało znane. Ambitny fan Metalu zamiast ograniczać się tylko do takich kapel, jak Metallica, powinien też poszukać innych zespołów, nie tylko wśród tych znanych, ale też tych mniej znanych, a nawet z pośród podziemia.

Poza tym Metallica grała thrash właściwie tylko na pierwszych 4 albumach. Prawie wszystkie późniejsze to jedna wielka przereklamowana komercha. Jest cała masa znacznie lepszych zespołów, wystarczy tylko dobrze poszukać.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nirvana i sWeEtAśNy KuRcIk, czyli bożyszcze nastolatek. Zespół fajny, ale robić z niego kult to przesada. Włączę parę kawałków i się nudzi.

Metallicę można ganiać za sprzedajność i zbędny rozgłos, ale Iron'i po prostu robią swoje, a obraz alfy i omegi metalu stworzyli ich fani.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Na samym początku na myśl przychodzi mi Iron Maiden (jakoś nie trawię tego zespołu, z całej ich obszernej twórczości wynalazłem może z 6 utworów godnych uwagi... No ale jeszcze nie mam nic przeciwko jego słuchaczom, szanuję ich i fanów Ironów nie uważam za jakiś gorszych tru metali...).
Nastepnie Metallica (biorąc pod uwagę to co jest teraz- ten szum wokół niej)
No i 3 przereklamowanym zespołem jest Nirvana (przyznaję to chociaż lubię ten zespół)


Co do thrashowych kapel to można znaleźć więcej bardzo dobrych kapel takich jak Kat. Jedne istnieją, drugie nie. Ale prawie w ogóle nie było wokół nich rozgłosu, zero sławy.

Edit: dodanie pewnego zdania (pogrubionego)
 

g'core

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
256
Punkty reakcji
2
Miasto
Katowice
Ja odnoszę takie wrażenie, że KAŻDY zespół który się wybił, zaczął zarabiać miliony itp. to od razu jest skazany na gardzenie nim tu na forum. Ja szczerze mówiąc wolałbym się wybić ze swoim zespołem niż grać całe życie dla 20 osób ;) Ale to tak odchodząc od tematu.

Pozdrawiam.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
A ja pójdę bliżej, nie skupiając się na światowych gwiazdach i powiem Behemoth. Każdy 14-letni "fan metalu" wie co to Behemoth, każdy uważa go za super zespół, że lepszego nie ma na świecie, że trzęsą całą sceną, są tacy mroczni, źli i w ogóle. Do tego "pralkowa" perkusja i wizerunek sceniczny i tak o to Behemoth jest czczony przez rzesze słuchaczy i uważany za szczyt i najlepszą metalową kapelę świata, a moim skromnym zdaniem nie wyrażają sobą nic szczególnego, zwłaszcza jeśli chodzi o nową twórczość.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
g'core w takim razie powiedz dlaczego nikt nie wymienił Judas Priest, Kata, Black Sabbath czy innej kapeli która gra naprawdę dobrą muzykę i zarabia miliony...

jak widzisz nie koniecznie kazda kapela zarabiająca miliony jest przereklamowana.
 

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
Według mnie gadanie, że Maideni to przereklamowany zespół jest z lekka nie na miejscu. Może nie potrafią stworzyć niczego nowego, ale to nie o to chodzi w ich muzyce. Oni stworzyli na prawdę coś wielkiego. Są na prawdę bardzo oryginalnym zespołem heavy, ich utwory są na prawdę na wysokim poziomie, mają ten maidenowski klimat i gitarzyści też z nich są świetni. Nie rozumiem ludzi, którzy piszą o muzyce wirtuozów gitary. To jeżeli gitarzysta nie jest już jakimś ekstra wirtuozem i nie napieprza po gryfie to od razu już jest przekreślony, nawet jeżeli robi za:cenzura:ista muzykę? Choć nie tyczy to się gitarzystów maidenów bo nie lada z nich wirtuozi. Maideni to zespół wielki i nikt chyba temu nie moze zaprzeczyć. Wielu wykonawców na nich się inspirowało i wciąż inspirują się nimi coraz to nowsze pokolenia. Co jak co, ale legendy im nie można odmówić........

To samo z metalliką. Ok spieprzyła sie maksymalnie......... Ale według mnie nagrali 5 za:cenzura:istych albumów, które na zawsze zapisały ich jako legendy rocka. Metallika również stworzyła coś nowego i indywidualnego, własny styl. Miliony gitarzystów na świecie dziennie katują najsłynniejsze utwory metallici. Utwory, zarazem piękne, a zarazem za:cenzura:iste i czadowe. Przereklamowani bo wydali loady, czy angera?

Rozumiem, że cenicie sobie zespoły mniej znane, które też potrafią tworzyć muzykę, ale przekreślać inne tylko dla tego, że ponoć się sprzedali. Samo to, że doszli na szczyt i są tak traktowani o czymś świadczy.

a co do najlepszego zespołu thrash metalowego to metalica nie dorasta do piet , naszemu polskiemu Katowi
Kat? Ten, który to niby kiedyś tak inspirował się Metallicą? Bez jaj. Tu nie ma co porównywać. Ich muzyka to zupełnie dwa inne horyzonty. Metallica grała w innym sposób i ogólnie prezentowała coś innego.

Rozumiem nie podoba wam się ich muzyka, uważacie te zespoły za nudne. Ale jednak swoje stworzyły i z pewnością nie są przereklamowane.

A co do pytania z tematu. Za taki zespół uważam NIrvane.

Nikt nie wymienił tutaj. Ale z opinią, ze to przereklamowany zespoł spotkałem się na innych stronach. Judasów krytykowano na przykład za tandetny image, że nic innego poza ich skórzanymi ubraniami, motorami ich nie interesuje i za jeszcze bardziej tandetną muzykę, która niczego sobą nie prezentuje ( z czym się nie zgadzam). A sabbath i kat? No z tym się jeszcze nie spotkałem. Ale założę się, że znajdzie się taka opinia. Bo ludzie mają rózne gusta.
 

g'core

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
256
Punkty reakcji
2
Miasto
Katowice
Czemu nie wymienili Judas Priest i Kata ? Nie wiem, nie jestem wyrocznią. Chciałem tylko zauważyć pewny nawyk katowany przez niektórych, do znudzenia. Słuchaliście najnowszej płyty ? Ok, St.anger był niewypałem ale oni musieli ten album nagrać, kto nie wie jak to wyglądało po odejściu Jasona nie powinien się wypowiadać. No ale to nie temat o Metallice.

Pozdrawiam.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Słuchaliście najnowszej płyty ?
Słuchaliście. Lepsza od St. Anger ale nie umywa się do pierwszej twórczości. Dla mnie Metallica po pierwszych trzech albumach zaczęła spadać i staczać się, St. Anger było całkowitą porażką, "Death Magnetic" trochę podniosła poziom, ale Metallicy już nic nie uratuje, choćby nawet nagrali "Unforgiven 8".
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
W sumie to wydaje mi sie ze ten caly temat urasta do takiego sporu o pietruszke. Generalnie chodzi o gusta. Ktos lubi/nie lubi jakiegos zespolu uznawanego za popularny czy nawet legendarny i tyle. Ja mam tak np z Iron Maiden ale rozumiem ze ktos moze miec inne zdanie bo to jest wlasciwie tylko kwestia gustu i tego czego ktos szuka w muzyce.
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
1. Nirvana - gdyby Kurt nie umarł to nie wiem, czy przeszliby do historii. Lubię jednak ich muzykę
2. Kat - niezrozumiały dla mnie bełkot tekstów utworów - masturbacja intelektualna.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
metallica i iron maiden, nudne, z obu zespołów słucham pojedynczych piosenek
[quote name='g'core' post='1509678' date='18.09.2008, 22:07']Czemu nie wymienili Judas Priest i Kata ? Nie wiem, nie jestem wyrocznią. Chciałem tylko zauważyć pewny nawyk katowany przez niektórych, do znudzenia. Słuchaliście najnowszej płyty ? Ok, St.anger był niewypałem ale oni musieli ten album nagrać, kto nie wie jak to wyglądało po odejściu Jasona nie powinien się wypowiadać. No ale to nie temat o Metallice.

Pozdrawiam.[/quote]
a temu, że bez JP nie będzie metalu. to jeden z zespołów które są jak atlas dźwigający niebo (metalu)

[quote name='czera' post='1509725' date='18.09.2008, 22:40']1. Nirvana - gdyby Kurt nie umarł to nie wiem, czy przeszliby do historii. Lubię jednak ich muzykę
2. Kat - niezrozumiały dla mnie bełkot tekstów utworów - masturbacja intelektualna.[/quote]
Nirvana to nie metal

co do kata, słyszeliście tylko kilka starych kawałków, ja słyszałem nie wiele ale talent potrafie dostrzec.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
A ja pójdę bliżej, nie skupiając się na światowych gwiazdach i powiem Behemoth. Każdy 14-letni "fan metalu" wie co to Behemoth, każdy uważa go za super zespół, że lepszego nie ma na świecie, że trzęsą całą sceną, są tacy mroczni, źli i w ogóle. Do tego "pralkowa" perkusja i wizerunek sceniczny i tak o to Behemoth jest czczony przez rzesze słuchaczy i uważany za szczyt i najlepszą metalową kapelę świata, a moim skromnym zdaniem nie wyrażają sobą nic szczególnego, zwłaszcza jeśli chodzi o nową twórczość.
Sam zespół i jego nowa twórczość mi się podobają. A, żeby byli przereklamowani? Od kiedy zmienili styl i przeszli z BM do death zrobiło się o nich głośno. Z drugiej strony więcej popularności mają raczej za granicą niż u nas. Nie wiem jaka jest moda wśród 14-letnich metali, takich nie znam i się nie zadaję, ale nie widzę u nas przesadnego boom'u na Behemoth'a. Grają dobrze, wybili się jako jeden z nielicznych, polskich zespołów na arenę międzynarodową to im się popularność należy.
Wszelkich wizerunków, typu "corpse paint", ćwieki, mroczne, surowe miny muzyków nie biorę na serio, są jedynie dodatkiem do muzyki.

A umieszczanie tutaj Judas Priest byłoby pomyłką.
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
metallica i iron maiden, nudne, z obu zespołów słucham pojedynczych piosenek

a temu, że bez JP nie będzie metalu. to jeden z zespołów które są jak atlas dźwigający niebo (metalu)


Nirvana to nie metal

co do kata, słyszeliście tylko kilka starych kawałków, ja słyszałem nie wiele ale talent potrafie dostrzec.
Wiem, że Nirvana to grunge, ale zasugerowałem się jakoś poprzednimi postami, a nie zauważyłem działu.
 
Do góry