markowniaCENTRE z allegro

p4tryk1

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2011
Posty
2
Punkty reakcji
1
Zapraszam na profil Oszukani przez Grupera http://www.facebook.com/profile.php?id=100003160984049. Nie wszyscy wiedza o tym forum a na facebooku latwiej bedzie zebrac grupe oszukanych ludzi. Moze uda sie wspolnie odzyskac pieniadze.
 

Zdeterminowany

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Witam towarzyszy niedoli.
Ja również dałem się nabrać na super ofercie na gruponie. Przebieg był jak u wszystkich: najpierw wszystko ładnie i fajnie, przelałem pieniądze i cisza. Po 1,5 miesiąca otrzymałem PODRÓBKI. Od tamtej pory próbuję odzyskać pieniądze. Dziś wysłałem oficjalne pismo do Grupera z informacją o oszustwie i podobne z Reklamacją do CW. Dałem im 7 dni na odpowiedź. Po tym czasie mam zamiar zawiadomić Prokuraturę oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Pamiętajcie ze zgodnie z artykułem 288 Kodeksu Karnego handel podrobionymi towarami jest przestępstwem ściganym z urzędu. Wystarczy jedynie złożyć zawiadomienie.
 

Zdeterminowany

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Nie jest to takie trudne.
Jeśli chodzi o Policję zgłoszenie można złożyć na każdej komendzie a policja jest zobowiązana je przyjąć. Wystarczy wziąć ze sobą jakieś dokumenty poświadczające popełnienie przestępstwa (maile, notatki z rozmów telefonicznych) oraz swój dowód. Z tego co pamiętam na jakąś informację mają 6 tygodni.
Jeśli chodzi o UOKiK można albo mailowo lub listownie złożyć skargę do poprzez stronę główną (http://www.uokik.gov.pl/kontakt.php) lub skontaktować się z Rzecznikiem konsumenta. Rzecznik taki ma siedzibę przy każdym Starostwie Powiatowym.
Rzecz jasna w każdym przypadku najlepiej jest zawiadomienie złożyć osobiście.
Dziś po 30 minutach na telefonie udało mi się skontaktować z gruponem. czekam co zrobią do końca tygodnia. Usłyszałem, że pieniądze "oczywiście zostaną zwrócone".

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o złożeniu zawiadomienia polecam zapoznanie się z: http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/images/upload/File/wpird/poradnik___jak_zlozyc_zawiadomienie_o_przestepstwie%5B1%5D.pdf

Czy są tu osoby, które złożyły już zawiadomienie? jakie rezultaty?
 

allygator

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam, ja również zostałam oszukana (oferta GRUPERa na podkład Max Factor + Perfumy 50%). Abstrahując od tego, że zamówienie było realizowane przez 1,5 miesiąca, a ze Sprzedawcą nie było żadnego kontaktu, to w końcu po otrzymaniu perfum stwierdzam, że to najgorsza podróba, z jaką w życiu miałam do czynienia. Podkładu nawet nie sprawdzałam, a o żenujących, niezgodnych z ofertą gratisach już nawet nie ma co wspominać.
Czy ktoś z was składał już może reklamację w związku z nieoryginalnością perfum? Chciałabym wiedzieć, co oni na to odpowiedzieli (i czy w ogóle odpowiedzieli). Chętnie połączę z kimś siły przy wysyłaniu ewentualnych pism czy zawiadomień. Jestem z Warszawy. Podaję maila allygator@op.pl
A przy okazji, GRUPER też mnie wkurzył - kompletnie zignorowali kilkakrotnie zgłoszony problem, kiedy bujałam się z realizacją zamówienia i prosiłam ich tylko o zwrot 30 zł za kupon.
 

beata83

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam,

ja też zostałam oszukana- zakupiłam Gruper, skorzystałam z możliwości dodatkowego zakupu perfum za 50% ceny i cisza. Po półtora miesiąca i kilku mailach otrzymałam podróbki perfum. Napisałam maila że jak w ciągu 7 dniu nie oddadzą pieniędzy to składam sprawę do prokuratury i policji. Po przelaniu przez nich pieniędzy na moje konto odeślę im towar. Odpisali że jedyną możliwością jest wysłanie do nich paczki za pobraniem. Tak też zrobiłam. A teraz od dwóch tygodni cisza, nie odpowiadają na maile, telefon wyłączyli. Paczki chyba jeszcze nie odebrali bo pieniędzy na koncie też nie mam.

Dziś po raz kolejny szukałam w sieci na ich temat, odnalazłam numer tel do pracownicy ich biura podróży. Postraszyłam ją trochę to powiedziała że Agnieszka Dębowska i jej facet są na urlopie. Wracają w poniedziałek, więc wtedy trzeba próbować dzwonić.

Jestem wściekła że dałam się tak oszukać i to nie na małe pieniądze. Zgłosiłam również sprawę do Grupera ale oczywiście też nie ma odzewu.
 

Zdeterminowany

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
beata83 okłamali Cię. Szanowna Agnieszka nie jest na żadnym urlopie bo wczoraj do mnie pisała.
Po miesiącu walki udało mi się odzyskać już wszystkie pieniądze: zarówno od grupera jak i tych oszustów z CW. Tak więc jest nadzieja.
Przede wszystkim kontaktujcie się z gruperem. Barany z CW przez przypadek dali mi do niego imienną skrzynkę. Sprawą CW zajmuje się Krzysztof Buda (krzysztof.buda@gruper.pl). Facet będzie Wam wciskał kity i kręcił (np przelew idzie 14 dni). Poza tym jest dość bezczelny i według niego to wcale nie wina grupera a jak przeczytałem w jednym z maili od niego bardzo dokładnie weryfikują swoich partnerów i wszyscy są wiarygodni. Po prostu kpina. Niemniej zacznijcie do niego.
Później zostaje jeszcze walka z CW. To już odrębna historia gdyż mamy do czynienia ze zwykłymi oszustami. W tej kwestii są dwa adresy mailowe: biuro@tatratrip.pl - tutaj odpowiada jakiś totalny palant. Facet bezczelny i po prostu chamski.
magazyn@tatratrip.pl - to jest podobno adres do "szefowej" czyli jaśnie Agnieszki
Najlepiej mnie owa Agnieszka rozbawiła jak po wysłaniu przeze mnie kilkunastu maili dostaje wiadomość abym krótko opisał moja sprawę aby ją załatwić w dniu następnym. Szlak mnie trafił bo ile można.
Tak czy inaczej udało się. Próbujcie (krzysztof.buda@gruper.pl, biuro@tatratrip.pl, magazyn@tatratrip.pl).

Pomimo odzyskania pieniędzy nadal poważnie rozważam skierowanie sprawy na policję. Czy ktoś już to zrobił?

Czy znacie inne fora, na których toczą się podobne dyskusje?? Chętnie podzielę się informacjami z innymi osobami
 

beata83

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dzięki Ci Zdeterminowany, w takim razie jest nadzieja na odzyskanie kasy. A sprawę oczywiście zgłaszaj na policję. Ja również tak zrobię, niech się zajmą cwaniakami.

A jeśli mógłbyś podzielić się informacją i to nie tajemnica, co napisałeś do Agnieszki, że w końcu uległa i oddała kasę?
 

Zdeterminowany

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Ja w tym tygodniu usiądę i na spokojnie przygotuję zawiadomienia na policję oraz do rzecznika praw konsumentów. Miejsce takich oszustów jest w więzieniu a nie na ulicach.
Beata83 po prostu pisz prawdę:)

Powtórzę pytanie. Czy znacie inne miejsca w sieci, gdzie toczą się podobne rozmowy na temat centrum wyprzedaży?
 

allygator

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja odesłałam perfumy i podkład i właśnie przyszedł do mnie zwrot - paczka nie została przez nich odebrana. Oczywiście zgłoszę sprawę na policję, bo kontaktu z nimi żadnego nie ma, nie odpowiadają na maile - za to niedawno dostałam od nich maila z propozcycją ponownego zakupu po obniżonej cenie. Co za bezczele...
 

Zdeterminowany

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Coś się zaczeło dziać. O sprawie wie już policja i prokuratura. Gruper też zaczął trząść portkami.

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,11123756,Zakupy_z_przykra_niespodzianka__Sprawy_w_prokuraturze.html

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,11079628,Perfumy_z_Grupera_ze_znizka___kiepski_interes_.html
 

Marcel Cichy

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jestem pracownikiem Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem Proszę o kontakt mailowy na adres sprawa@ymail.com lub telefoniczny : Wydział dw. z Przestępczością Gospodarczą 0182023455 osoby które zostały oszukane przez Centrum Wyprzedaży lub Grupera . W treści maila proszę o opis sytuacji jak doszło do oszustwa i czy sprawa zgłoszona została zgłoszona na Policje w Państwa mieście.
 

Zdeterminowany

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Uważajcie. Dzowniłem do Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Nikt taki u nich nie pracuje. !!
 

siepla

Nowicjusz
Dołączył
29 Luty 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Uważajcie. Dzowniłem do Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Nikt taki u nich nie pracuje. !!
Witam,
owszem nie pracuje u nich taka osoba, aczkolwiek niekoniecznie nazwa użytkownika musi odpowiadać nazwisku policjanta. Ja także dzwoniłem i sprawdziłem - najpierw dzwoniłem do sekretariautu z prośbą o połączenie z w/w wydziałem i numer był ten sam co w poście.
Policjant przyjął zgłoszenie (zgłosiłem także sprawę u siebie na komisariacie) i powiedział, ze sporo jest już osoób poszkodowanych i że oni prowadzą to postepowanie. W razie chęci uzyskania informacji mam sie kontaktować z osoba prowadzącą moje postepowanie. Poniewaz jestem strona w postepowaniu mam prawo uzyskac informacjie o postepach.
Pozdrawiam
 

Zdeterminowany

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
A mi powiedziano, że policja nie kontaktuje się w taki sposób. Na Facebooku również rozsyłana była taka informacja z tym, że bez numeru kontaktowego a jedynie z prośbą o podanie takiego kontaktu do siebie. Stąd moja ostrożność.
 

siepla

Nowicjusz
Dołączył
29 Luty 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Też byłem zdziwony taką forma kontaktu dlatego dzwoniłem najpierw do sekretariatu z prośbą o połączenie z odpowiednim wydziałem. Inną sprawą jest też to, że każdy mógł taki post napisać;) Zdobycie numeru do tego wydziału nie jest problememe. Tak czy inaczej ten wydział faktycznie zajmuję się tą sprawą więc zgłaszajcie;)
 
Do góry