Mali kaznodzieje.

Artur Wokulski

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
To co się dzieje w niektórych stanach to jest nie do ogarnięcia. Ostatnio widziałem materiał o kościołach w których w trakcie nabożeństw rzucają w siebie grzechotnikami... Bo "jest napisane" że wybranym żadna trucizna nie będzie szkodzić... Ponoć zginęło już wiele osób ...
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Zupełnie nie rozumiesz ani nie czytasz ze zrozumieniem tego co przekzuję
Napisałam ze Watykan stworzył sobie Islam jako 'kozła ofiarnego" ,ale kozioł zerwał sie ołtarza .

No jasne Watykan stworzył islam super znasz ty trochę historię ?
Nie, nie denerwuje mnie ani zburzenie ani pedofilstwo ani ze to w Belgii .A co Belgia?
Ja BOLEJĘ ze JEST TAK WIELKIE POHAŃBIENIE SŁOWA BOŻEGO POHAŃBIENIE JEZUSA ..
Wszystko co sie dzieje to wszelakie religie i denominacje przysparzają , POHAŃBIENIA JEZUSOWI...

Jakiemu Jezusowi ? Ja się nie denerwuję jak ktoś się pastwi nad Roninsonem Cruzoe
Co ci z wiedzy skoro nie przekładasz jej tak jak nalezy .
Skąd wiesz ? Aby to ocenić musiałabyś posiadać większą wiedzę, to logiczne. Sądzisz, że ktoś kto nie zna matematyki lepiej ją wykorzysta od tego co zna ją perfekt ? Gratuluje logiki.
a ja powtarzam ON SIEJA POHAŃBIENIE DLA SŁOWA BOŻEGO -HAŃBIĄ IMIE JEZUS ...pojmujesz co mówie ?
Tworzy sie religie a tak naprawde tworzy sie HANBICIELI SŁOWA BOŻEGO ...

Błagam Cię czy ty przypadkiem nie masz jakiegoś ołtarzyka, miejsca ofiarnego i wielu świec w domu ?
Ja bym na Twoim miejscu nie używał Internetu to narzędzie szatana
Turcja to ci co MORDOWALI ORMIAN gnali ich przez pustynie torturowali podkuwali im piety wibjajac gwożdzie !?

No widzisz z wierzącymi w Jezusa mogą sobie podać rękę - chlastali ludzi na przestrzeni setek lat łeb w łeb.
UCYWILIZOWANI powiadasz ? ale ja znowu sie powtórzę
Mówie o czymś innym i diabeł za tym stoi udając serdecznego i mówiącego oddziel religie od panstwa ....od koryta
ales ty lamparcie naiwny ,albo co....?
Jasne kasując religie pozbywamy się również szatana J Nie przyszło Ci to do głowy ? Nie ma wiary w boga nie ma wiary w szatana proste. Nie ma podziałów i nienawiści bo tematu nie ma.
Uparty, naiwny ? Nie, rozsądny, normalny, ceniący wiedzę, a nie ciemnogród do moherowych beretów mi daleko do Jezusa też mi daleko nie wierzę w ofiarę składaną z kawałka boga samemu sobie aby ocalić od grzechu własne dzieci . W ogóle odrażające jest dla mnie składanie ofiary z organizmów żywych. W bajki też już nie wierzę ani w świętego Mikołaja więc nie wiem kto tu jest naiwny. Ty wierzysz w mord Mojżesza jako posłannika boga zgadzasz się z 10 plagą egipską - zabić niewinne dzieci za zło które popełnia faraon . I wierzysz w wiele podejrzanych moralnie uczynków których dokonuje Twój bóg. Czy Ty czytałaś biblię ? tyle osób które zostały tam zabite masowo - chyba nie udało się nikomu w dziejach ludzkości przebić tej liczby. A już całkowitym zaprzeczeniem wszystkiego jest fakt iż można czynić dobro na tej ziemi i być potępionym bo się nie wierzyło w boga. Można czynić, zło spowiadać się kajać za własne grzechy i być zbawionym. To zaprzeczenie podstaw, iż bóg dąży aby ludzie byli dobrzy, on dąży tylko do jednego aby wierzono w niego.
Musisz wierzyć w duchy , czarownice i inne gusła bo przecie jak bóg to i szatan istnieje w różnych postaciach.
Z Twoich wypowiedzi wynika, że tylko ty masz monopol na zbawienie i tylko ty znasz jedyną słuszną prawdę, kościół jest do kitu ,islam do bani, hinduizm też, inne wiary też. Widzę , że tworzysz własną wiarę J Mimo wszystko w oparciu o model chrześcijańskiego żydowskiego kościoła.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Dla Kaina też było odrażające składanie ofiar z organizmów zywych ,znosił płody ziemi OWOCE ,zamiast OWCE.
jednak nie zawahał sie , nie miał odrazy by zabic brata -?
mozliwe ze dlatego bo jego ojcem nie był Adam .
A co do reszy twojej wypowiedzi -
Nie wierzysz ale TAK sie STAŁO ,a ty jesteś za to odpowiedzialny co z tym zrobisz .
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Dla Kaina też było odrażające składanie ofiar z organizmów zywych ,znosił płody ziemi OWOCE ,zamiast OWCE.

mozliwe ze dlatego bo jego ojcem nie był Adam .
Nie jest powiedziane że: "było odrażające składanie ofiar z organizmów zywych" składał ofiarę z tego co produkował.

Kto więc był?

Księga Rodzaju
null.gif

4
null.gif
1 Mężczyzna zbliżył się do swej żony Ewy. A ona poczęła i urodziła Kaina, i rzekła: «Otrzymałam mężczyznę od Pana».
2 A potem urodziła jeszcze Abla, jego brata.
Czy podkreślony tekst sugeruje Ci ojcostwo Boskie?
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Nie jest powiedziane że: "było odrażające składanie ofiar z organizmów zywych" składał ofiarę z tego co produkował.

Kto więc był?


Czy podkreślony tekst sugeruje Ci ojcostwo Boskie?
Nie jest powiedziane że: "było odrażające składanie ofiar z organizmów zywych" składał ofiarę z tego co produkował.

Kto więc był?


Czy podkreślony tekst sugeruje Ci ojcostwo Boskie?
Nie mieszaj IHVH do ich grzechu
Ktos przetłumaczył jak chciał ale ze WY mieszacie IHVH do grzechu Węża Ewy Adama to sie dziwie
jak mogła otrzymac od IHVH ?
a potem IHVH sie znudził i ich wygnał z Eden ?
pierw dał a potem mówi ze w bólu urodzi ?
kain dał co produkował ?
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Dla Kaina też było odrażające składanie ofiar z organizmów zywych ,znosił płody ziemi OWOCE ,zamiast OWCE.
jednak nie zawahał sie , nie miał odrazy by zabic brata -?
mozliwe ze dlatego bo jego ojcem nie był Adam .
A co do reszy twojej wypowiedzi -
Nie wierzysz ale TAK sie STAŁO ,a ty jesteś za to odpowiedzialny co z tym zrobisz .

A co mnie obchodzi Kain. Tak ich bóg stworzył to się wyrzynali dał im kiepskie oprogramowanie już od samego początku. Sknocił sprawę. Już takie prototypu jak Adam i Ewa nie działały dobrze w warunkach idealnych fabrycznych skoro w tym cudownym nieprawdopodobnym raju im się średnio podobało i zaryzykowali.
W tym wszystkim ważniejszy chyba just gest Abrahama który ma zamiar złozyć ofiarę z syna - taki okrutny dowcip boga.
Farmazony mi tu wypisujesz na zasadzie znalazłam jednego uczcviwego w bibli - mówimy o całym przekazie z bibblii anie o jskiś kainach wyjątkach, nie miał owiec to i składał co miał

Pytanie jest proste moja droga, na które nie potrafisz odpowiedzieć
Czy zabiłabyś własne dziecko ?
Czy złożyłabyś w ofierze ?
czy akceptujesz niewolnictwo ?
i traktowanie kobiety w biblii ?
co sądzisz o przestępstwach Mojżesza ?

Ciekawe jak się wykręcisz z tej odpowiedzi każdy wierzący w tym momencie zaczyna kręcić omijać i chrznić farmazony aby tylko nie odpowiedzieć jasno.
tak samo jak milczeniem omijasz temat; 10 plagę egipską - śmierć pierworodnych, wszystkich dzieci, ot tak za to , że faraon był niegrzeczny - wiesz to jest gorsza moralność niż we więźniu. Dziwne, że nie ukarał faraona tylko zamordował dzieci Egiptu Popłakałbym się gdyby taki bóg istniał i był moim ojcem, a takie czyny ludzkość nazywa ludobójstwem i karze zbrodniarzy. .
Nie wierzysz ale TAK sie STAŁO ,a ty jesteś za to odpowiedzialny co z tym zrobisz .
Tak się stało bo co ? bo Ty tak mówisz czy opierasz to na kryminalnej powieści z tamtych lat ?
Ja wierzę w rycerzy Jedi i Yode.

Bardziej ich moralność mi pasuje niż Twojego boga czy tam Mojżesza i innych.




Nie mieszaj IHVH do ich grzechu
Ktos przetłumaczył jak chciał ale ze WY mieszacie IHVH do grzechu Węża Ewy Adama to sie dziwie

I to jest najpiękniejsze zdanie "ktoś przetłumaczył jak chciał...." A wybrani chrześcijanie dzisiaj wiedzą które tajemne tłumaczenie z okresu 2 tysięcy lat jest poprawne politycznie, a które nie :) Tu mamy uwidocznioną naiwność, brak racjonalnego myślenia, czysta średniowieczna scholastyka
 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Ciekawe jak się wykręcisz z tej odpowiedzi każdy wierzący w tym momencie zaczyna kręcić omijać i chrznić farmazony aby tylko nie odpowiedzieć jasno.
tak samo jak milczeniem omijasz temat; 10 plagę egipską - śmierć pierworodnych, wszystkich dzieci, ot tak za to , że faraon był niegrzeczny - wiesz to jest gorsza moralność niż we więźniu. Dziwne, że nie ukarał faraona tylko zamordował dzieci Egiptu Popłakałbym się gdyby taki bóg istniał i był moim ojcem, a takie czyny ludzkość nazywa ludobójstwem i karze zbrodniarzy.
Taki ktoś ,byłby scigany przez trybunał Haski .
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
A co mnie obchodzi Kain. Tak ich bóg stworzył to się wyrzynali dał im kiepskie oprogramowanie już od samego początku. Sknocił sprawę. Już takie prototypu jak Adam i Ewa nie działały dobrze w warunkach idealnych fabrycznych skoro w tym cudownym nieprawdopodobnym raju im się średnio podobało i zaryzykowali.
alez ty gulgoczesz ?
a co mnie obchodzi ?
oprogramowanie mieli kiepskie ty tez masz wybrakowane ..
W tym wszystkim ważniejszy chyba just gest Abrahama który ma zamiar złozyć ofiarę z syna - taki okrutny dowcip boga.
Farmazony mi tu wypisujesz na zasadzie znalazłam jednego uczcviwego w bibli - mówimy o całym przekazie z bibblii anie o jskiś kainach wyjątkach, nie miał owiec to i składał co miał
Ichak miał ponad 30 lat nie masz sie co tak nad nim rozczulać .
Farmazony piszesz - mógł nabyc od brata - zadaleko mu było ?
Pytanie jest proste moja droga, na które nie potrafisz odpowiedzieć
Czy zabiłabyś własne dziecko ?
Czy złożyłabyś w ofierze ?
czy akceptujesz niewolnictwo ?
i traktowanie kobiety w biblii ?
co sądzisz o przestępstwach Mojżesza ?
czujesz sie dowartościowany zadając pytanie o zabicie dziecka ?
a jak to z toba jest moze wysyłasz zone dziewczyne na aborcje - co ?
traktowanie kobiety w biblii , a czym ty sie kierujesz ?
znasz przestępstwa Mojżesza ? a jak jest z twoimi ?

Ciekawe jak się wykręcisz z tej odpowiedzi każdy wierzący w tym momencie zaczyna kręcić omijać i chrznić farmazony aby tylko nie odpowiedzieć jasno.
tak samo jak milczeniem omijasz temat; 10 plagę egipską - śmierć pierworodnych, wszystkich dzieci, ot tak za to , że faraon był niegrzeczny - wiesz to jest gorsza moralność niż we więźniu. Dziwne, że nie ukarał faraona tylko zamordował dzieci Egiptu Popłakałbym się gdyby taki bóg istniał i był moim ojcem, a takie czyny ludzkość nazywa ludobójstwem i karze zbrodniarzy.
czy jajestem wobec ciebie zobowiązana że musze odpowiedziec na twoje farmazony ?
. Lubisz dzieci ? ze tak o nich mówisz ...
Płacz bo już ci tylko to pozostało
jesli nie On jest twoim ojcem to allah a ten to dopiero potrafi
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
NIE ! w Torze napisano ze kazdy naró i miasto mieli swego boga
IHVH powiedział JA wyprowadziłem ciebie Israelu z domu Ucisku -- czy allah przyznaje sie do takiego czynu ?

Zatem mącisz twierdząc ze jest jeden
JEDEN JESZUAH MESJASZ BÓG WSZECHMOGĄCY
Nie bedziesz miał innego boga obok MNIE ...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
dyskutantów proszę o:

1. pisanie na temat

2. inny stosunek do siebie: zwłaszcza Orsa i Lampart (im mniej jadu będziecie na siebie i innych wylewać, tym dyskusja będzie spokojniejsza)




wracając do tematu, masz Nataszo rację, umiar, jest tym co ludźmi powinien powodować, występują tam niewątpliwie nie do końca normalne postawy

Brave, ich broni bo to chyba ich odłam .
jasne a nawet odłamkowy, szpaku, po 1 nie bronię, po 2 jesteś wszak klinicznym przykładem na pewne zjawiska, co kiedyś ci wykazałem na przykładach

filmiku nie oglądałem - bazowałem na tekście (pobieżnie go "przeleciałem")
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Czy zaprzecza?

Sama wykaligrofałaś to co podkreśliłem,
JEDEN

jeden nie znaczy ze to TEN SAM ...
to ty uważasz ze allah wyprowadził Israela z Ucisku ? ze allah to IHVH ?
to skad taka nienawiśc do Israela ?
JEDEN JESZUAH MESJASZ BÓG WSZECHMOGĄCY
...

A pisząc na temat mali kaznodziej ...

Widziałam dziecko -dokładne odwzorowanie ducha jakiego ma ojciec - ale to nie znaczy ze jest to DUCH ŚWIETY =Jeszuah

Jest to dowód ze duchy sa przekazywane z jednego na drugiego ze zborownicy maja ducha pastora a nie DUCHA JESZUAH MESJASZA
KTÓRY mówił przez Proroków ..
Dziecko odważne i czyni to pod namaszczeniem odwagi ale ...co dalej ?
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
to skad taka nienawiśc do Israela ?
Boga?
A pisząc na temat mali kaznodziej ...
Pełno jest filmów pokazujących islamskie dzieci z kałasznikowami wzywające imię Boże.
Czym różnią się od siebie te dzieci?
Niczym poza spojrzeniem na wiarę ich rodziców.
Dla jednych Bóg jest mamoną, dla drugich śmiercią.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
alez ty gulgoczesz ?
a co mnie obchodzi ?
oprogramowanie mieli kiepskie ty tez masz wybrakowane ..

No jasne, że tak, przecie takim mnie stworzono wg Twojej wiary :) miernym, durnym, kalekim, grzesznym, niezdolnym do poznania prawdy, nie potrafiącym odróżnić dobra od zła itp.

Ichak miał ponad 30 lat nie masz sie co tak nad nim rozczulać .
Farmazony piszesz - mógł nabyc od brata - zadaleko mu było ?

tak masz rację, nie ma co się rozczulać nad 30 latkami :) nie wiem ile kto miał lat, mi nie po drodze do ofiar z ludzi czy też baranów, Jeśli Ty się z tym identyfikujesz Twoja sprawa. Ja własnie z takich powodów twierdzę , że religie nie powinny istnieć. Księgi o które się opierają są z moralnością gorzej niż średniowieczną, co za tym idzie nie są ponad czasowe, to wyklucza możliwość uznawania ich za boskie. Sa napisane wtedy i dla tamtych ludzi.
Mógł nabyć od brata może mógł może nie - tego nie wiem - skąd Ty wiesz ? MNie tam nie było na tej zasadzie Ty możesz sobie kupić rolls royce.

czujesz sie dowartościowany zadając pytanie o zabicie dziecka ?
a jak to z toba jest moze wysyłasz zone dziewczyne na aborcje - co ?
traktowanie kobiety w biblii , a czym ty sie kierujesz ?
znasz przestępstwa Mojżesza ? a jak jest z twoimi ?

Dowartościowany :) nie po prostu troszkę mi nie po drodze do ofiar z ludzi, Ty jak przypuszczałem wymigałaś się od oceny tego biblijnego czynu :)

A co do aborcji czy tam kogoś wysyłam czy nie - nie jestem bogiem , nie porównuj mnie do niego :) ja jestem tylko upośledzonym wg Twojej religii, grzesznym człowiekiem, miernotą o której piszesz z kiepskim oprogramowaniem. Więc co to ma dorzeczy ? Ja mogę sobie robić co chcę, mam wolną wolę :) Moje czyny nie mogą usprawiedliwiać boga, chyba, że uznamy iż faktycznie jestem na jego podobieństwo, a on na moje stworzony to faktycznie możesz mnie porównać. Dla mnie jednak to abstrakcja bo bóg nie istnieje.


czy jajestem wobec ciebie zobowiązana że musze odpowiedziec na twoje farmazony ?
. Lubisz dzieci ? ze tak o nich mówisz ...
Płacz bo już ci tylko to pozostało
jesli nie On jest twoim ojcem to allah a ten to dopiero potrafi
Nie skąd nie jesteś zobowiązana jednak jak ktoś odpowiada na czyjeś wypociny to fajnie jak nie unika odpowiedzi :)
Kocham dzieci zwłaszcza własne :)
A ty nie lubisz dzieci ? No to wiele wyjaśnia
rozumiem już dlaczego takłatwo jest akceptować tą 10 plagę egipską

Dobra zakończmy rozmowę bo nie na temat, a i upomnienie wpadło i słusznie

Co do dzieci, wracając do tematu, Nie sądzę aby normalny człowiek nie zdawał sobie sprawy, że dzieci są obrazem ich prawnych opiekunów i na ile rodzice walnięci na tyle i dzieci zwłaszcza jeśli jeśli są silnie doktrynowane. Nie nie każdy pijak ma dzieci idące w jego ślady. W religiach zaś jest tak paskudnie, ich członkowie uważają iż posiadają jedyna słuszną receptę na to życie, że tylko im jest wskazana właściwa droga, że tylko im uchylono rąbka tajemnicy. W imię tej nieprzerwanie powtarzanej jak mantę informacji są w stanie nawet wymordować wszystkich swoich przeciwników. Więc jakże by nie objawili tych swoich rewelacji własnym dzieciom, późiej mamy niemowlaki kaznodziei czy islamskich wojowników w pieluchach. Oczywiście nie ma żądnej tajemnicy, nie potrzeba żądnego przewodnika bo człowiek jak inne zwierzęta sam może istnieć w naturalnym środowisku bez żadnej łaski jakiegokolwiek wyimaginowanego stwórcy. Za to ze względu na trudy życia łatwo jest mu wmówić, że coś tam istnieje co wynagrodzi im te trudy te bóle. Skrajności to np typowe sekty Moona i inne wariactwa które łatwo potrafią kierować jednostkami.








 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
No,cóz powiedziec ,kobieta ma racje jesli muzułmanie potrafia szkolić swoje dzieci z granatem ,karabinem w ręku i
wpajac im ze to dla dobra ....? i raj z panienkami stoi otworem .
To dlaczego nie uczyc naszye dzieci ze nie ma Imienia nad Imie JESZUAH MESJASZA Boga Wszechmogącego-Stworzyciela Nieba i Ziemi.
Rodzic potrafi swojego malucha w pampersach uczyc tanca niemal erotycznego , tatus siedzi i sie zachwyca - pedofil czy jak ?
Uczy sie dzieci niemorlanośc ,klamac kraśc ,to dlaczego nie uczyc ze Jezus i dla Jezusa .
Mozna miec zastrzezenia jak to ktos robi mozna miec zapytanie jakiego ducha mu przekazuje ,ale wazny jest cel.
To tak narazie z półtora filmu - refleksja .

Powiem tak... Wszystko jest dla ludzi, ale z głową. Można nauczyć swoje dziecko, iż religia jest dobra gdyż przekazuje wartości takie jak 'nie zabijaj', 'miłuj bliźniego swego', 'czcij ojca i matkę'. Można tego także dokonać bez jakiejkolwiek religii, lecz brzmi to nieco inaczej, bo 'szanuj siebie i innych', 'rodzinę masz jedną, więc kochaj ją i szanuj', 'za każde przewinienie grozi kara'...
Mali kaznodzieje nie są zjawiskiem pozytywnym dla ich samych - niszczą ich percepcję świata. Zamiast uczyć się patrzeć i widzieć, słuchać i słyszeć, czytać i rozumieć, oni nauczają o tym o czym tak naprawdę nie mają pojęcia. Robią wszystko automatycznie i podświadomie, a co starsi tym większą szansę zysku widzą w tym wszystkim.
Dzieci mają być wychowane na normalnych, uczciwych i szanujących się ludzi, gdyż to co w środku jest i na zewnątrz.
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
Nataszo moze lepiej tak uczyc wpajać ? te dzieci też sa uczone - JAK CI SIE TO podoba ?



 

ptak123a

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2011
Posty
1 071
Punkty reakcji
8
Nataszo moze lepiej tak uczyc wpajać ? te dzieci też sa uczone - JAK CI SIE TO podoba ?



To moze tak chowac . cyt.
13. Główne zagrożenia:

1. Trudna sytuacja dzieci, które są wychowywane przez ŚJ (lub gdy jeden z rodziców zostanie ŚJ).

Dzieci Świadków Jehowy nie mają więc dużych szans na szczęśliwe doświadczenie dzieciństwa, okresu dorastania oraz na rozwój dojrzałej osobowości.

Problemy zaczynają się od ich wejścia do szkoły. Mały ŚJ od razu zauważa, że żyje w innym świecie i szybko musi nauczyć się stać z dala od niego, bo jeżeli nie, to będzie ukarany przez nieprzejednanego Boga. W ten sposób sam się wyklucza ze społeczności szkolnej.

Najgorszymi momentami, które odciskają się na psychice dziecka, są deklamacje i przedstawienia w klasie, urodziny kolegów. Dla małego ŚJ są to momenty nieszczęśliwe, ponieważ, mimo to, że jest tym pociągany, musi od nich uciekać jak od zarazy. Dla innych dzieci takie zachowanie jest „dziwaczne” i w ten sposób mały ŚJ jest spychany na margines.

Takie uczucia frustracji utwierdzają się w dzieciach przez cały przebieg szkoły obowiązkowej. Dalej nie, bo organizacja odradza dalsze uczęszczanie do szkoły: jest za to bardzo mile widziane oddanie się całkowite dla Jehowy.

Jest oczywistym, że tak wychowany człowiek jest obywatelem całkowicie nieprzygotowanym do odparcia przeciwności, które niesie ze sobą egzystencja i zawsze będzie poza możliwościami samorealizacji, które są mu zaoferowane.

2. Zagrożenie życia związane z odmową transfuzji krwi.

3. Stosowanie metod psychomanipulacji i kontroli umysłu:

Posługiwanie się oszustwem, prowokowanie do odwzajemnienia się, zdobywanie i wykorzystywanie osobistych informacji, presja w kierunku szybkiego zaangażowania się, zakamuflowany system kar i nagród, nakłanianie do wyczerpującego trybu życia, izolowanie od dotychczasowego środowiska, wzbudzanie poczucia winy, wywoływanie strachu, uodparnianie na krytykę i wątpliwości.

http://www.psychomanipulacja.pl/art/swiadkowie-jehowy-podstawowe-informacje.htm
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Hmm - filmiku nie oglądałem, ale z tego co tu wyczytałem utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że jedynie wielkie religie mają racje bytu. Kościół Katolicki jako jeden z bardziej ortodoksyjnych odłamów chrześcijaństwa, pielęgnujący prawdę nie wykazuje takich patologii jak "dzieci kaznodzieje". Zobaczcie im większa i bogatsza w tradycje religia (chrześcijańska) tym mniej jest w niej ekstremizmów - Kościół Katolicki, kościoły anglikańskie, prawosławni czy luteranie - wszystko jest uporządkowane, tradycja trwa, nie ma szału, transów i objawień - religie małe na tym tle prezentują się jak sekty - rządzone przez samozwańczych kapłanów, bez większego przygotowania, obfitują w "halucynacje", na "mszach" często dochodzi do zbiorowych histerii...

P.S. Za składnie przepraszam - urodziny współlokatorki ;)
 
Do góry