Ludobójstwo na Wołyniu

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co do Chmielnickiego przyznaję rację, to też kwestia tego że na Dzikie Pola uciekała najgorsza hałastra, która nie chciał pracować tylko rabować, a tacy ludzie byli i wśród rodowitych Polaków i wśród Rusinów.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Herbatniczek napisał:
co do Chmielnickiego przyznaję rację, to też kwestia tego że na Dzikie Pola uciekała najgorsza hałastra, która nie chciał pracować tylko rabować, a tacy ludzie byli i wśród rodowitych Polaków i wśród Rusinów.
W dalszym ciągu piszesz o rusinach bez definicji takiegoż.
Chciałbyś może napisać Ukrainiec, ale nie było czegoś takiego. taki sztuczny naród powstał dzięki polakom i Habsburgom. Jak to zwykle bywa brak tożsamości nadrabia szowinizmem.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
definicja Ukrainy i Ukraińców to jest tak naprawdę wiek XIX/XX wcześniej mawiano Rusini
 

Denis Ukraina

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam.
Estem z zahodniei Ukrainy i nie uwazam Bandere bohatarem.
Uwazam ze ti ktorzy zabijali dzieci i kobiety sa mordercami
 
S

serwor

Guest
Denis Ukraina napisał:
Witam.
Estem z zahodniei Ukrainy i nie uwazam Bandere bohatarem.
Uwazam ze ti ktorzy zabijali dzieci i kobiety sa mordercami
No to Denis jestes według prawa ukrainskiego przestępcą, za takie coś u was grozi więzienie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
no zobacz serworze jakie dziwne, Ukrainiec krytykuje Bandere, nie pasuje do schematu
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
no zobacz serworze jakie dziwne, Ukrainiec krytykuje Bandere, nie pasuje do schematu
Słyszałęs o wyjątkach które potwierdzają regułę?
Zresztą ukraina to tygiel narodowosci.
 
S

serwor

Guest
Dzisiaj jest rocznica krwawej niedzieli gdy ukraińcy z UPA napadli jednego dnia na ponad 100 miejscowośći i zamęczyli tysiące dzieci, kobiet i mężczyzn.
Dzisiqaj ci mordercy to bohateriowie na ukrainie ich imieniami nazywa się szkoły, ulice place.
A Polsce w której rządzą podobno patrioci cisza.
No cóż PiS i PO to ukryta opcja ukrainśko-banderowska. Niedawno w Budapeszcie Polskie Ministerstwo Kultury zabroniło w tajemnicy wyswietlać film Wołyń w Polskim osrodku kultury , a gdy to się wydało wydano oświadczenie że film będzie wyświetlony ale póżniej a przed filmem ukraińcy wyjaśnią swoją wersje wydarzeń.
https://www.youtube.com/watch?v=PnT7YBLH7Ao
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
widzisz przyjacielu jesteś jak samotny biały żagiel, tylko ty to dostrzegłeś

za to nasz nacudowniejszy prezydent odmówił swego patronatu dla obchodów tej rzezi
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Zapatrzenie w banderowską Ukrainę tylko osłabia Polskę. Ekonomicznie i moralnie. Kolejna partia rządząca tego nie rozumie...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale skoro naród popiera tą partię rządzącą to znaczy że Rzeź Wołyńska nie warta jest pamiętania, CAŁY NARÓD Z PARTIĄ
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jak to nie da się ukryć trafnie powiedział chyba Kosiniak Kamysz (ale może ktoś inny z PSL)
na Wołyniu wycinano w pień chłopów, warszawskiej i lwowskiej inteligencji nic nie groziło ze strony UPA
to też jedna z przyczyn dla których był kłopot z poparciem wniosku PSL o uczczenie sprawy...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a poza tym Ukraińcy trzymają naszą gospodarkę na wzroście, to chyba kasa ważniejsza niż historia
 
Do góry