Ludobójstwo na Wołyniu

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
PIS jest zakładnikiem swej antyrosyjskiej polityki, bezalternatywność się mści
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
ale dlaczego nowa lepsza władza nie daje pieniędzy ? tez się wstydzi ludobójstwa czy taktyczny sojusz z Ukrainą
Bo nasza nowa władza PiS woli dac miliard euro bezwrotnej pożyczki probanderowskim władzom Ukrainy, byc może te pieniądze poszły na dodatki do emerytur dla byłych morderców z UPA.
Na Ukrainie czlonkowie byłej UPA mają specjalne dodatki do emerytur...... za mordowanie polaków.

Brave napisał:
PIS jest zakładnikiem swej antyrosyjskiej polityki, bezalternatywność się mści
Msci to sie wszedzie, w koncu zostaniemy najwiekszym...... i jedynym wrogiem Rosji.
A co najfajniejsze Ukraina cały czas utrzymuje embargo na polskie mięso i produkty mięsne.
A my im sypiemy miliardy pomocy, na naszych uczelniach tysiace ukraincow uczy sie za darmo, studenci z ukrainy dostają stypendia.


przecajo napisał:
Raczej to drugie, jak mówię niewygodny, politycy współpracują z pogrobowcami OUN UPA.
W Polskich partiach jest mnóstwo potomków ukrainskich zbrodniarzy z UPA.
Po akcji Wisła ukraincy zamieszkali w całym kraju.
Pisalem juz tutaj o politykach z PO o pochodzeniu ukrainskim.
Przeciez oni otwarcie mówili w prasie ze w ich domach Polska była znienawidzona.W PiSie tez sa liczni ukraincy .
 
S

serwor

Guest
Polscy patrioci zniszczyli pomnik UPA postawiony w Mołdyczu.... Polska.

https://www.youtube.com/watch?v=tIMiz8PEnDM

W Mołodyczu połowę pomnika poświęcono ludności cywilnej, natomiast drugą połowę zbrodniarzom- w ten sposób omijając polskie prawo stworzono kolejne miejsce w którym można oddać hołd UPA, a lokalne władze nie mogą nic z tym zrobić.
Pomnik kilkukrotnie zamalowywano, jednak tym razem grupa "Cichociemni" całkowicie zniszczyła cześć poświęconą zbrodniarzom.
Wcześniej "Cichociemni" w podobny sposób zlikwidowali pomniki w Hruszczowicach, Wierzbicy, Razdrużu i na Wzgórzu Monastyrz.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
spoko, a jak już sobie porozbijamy wszystkie groby i pomniki to co dalej ?
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Herbatniczek napisał:
spoko, a jak już sobie porozbijamy wszystkie groby i pomniki to co dalej ?
To wielu ludzi będzie się dużo lepiej czuło wiedząc, że na ich ojczystej ziemi nie czci się zbrodniarzy?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a może pojechac na Ukrainę zniszczyć te pomniki, bo tak stoją i drażnią
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
A może niech Ci ktoś za ogrodzeniem postawi pomnik Hitlera?

Herbatniczku- wolność Tomku w swoim domku. Jeśli Ukraińcy chcą, to niech sobie stawiają pomniki ale u siebie w kraju, a nie u nas. Dla nich to bohaterzy, dla nas zbrodniarze. Sprawa jest prosta- niech sobie budują co chcą, ale na Ukrainie, a nie u nas. Czy Jeremi Wiśniowiecki ma na Ukrainie masę pomników?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
o ile mi wiadomo to był Rusin a nie Polak, więc może mieć tam pomniki
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Herbatniczek napisał:
o ile mi wiadomo to był Rusin a nie Polak, więc może mieć tam pomniki
Należałoby ustalić co rozumiesz jako Rusin i co jako Polak, może się okazać że jest zupełnie inaczej niż sobie wyobrażasz.
Co do pomników, powinno być jasne:Nie stawiamy pomników zbrodniarzom, nieważna narodowość i miejsce jego postawienia.
Nasi sąsiedzi jednak mają za punkt honoru drażnić najbardziej jak tylko się da.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
gdybyś poświęcał dużo czasu na czytanie książek z tej i innej epoki to byś wiedział to co ja

Wiśniowiecki, Zasławski itp to byli Rusini,


temat martwy, choć nieco się ożywi z okazji premiery Wołynia Smarzowskiego
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
To się zgadza, ale Wiśniowiecki walczył za RP przeciwko Kozakom Chmielnickiego- kolejnego bohatera narodowego Ukrainy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
on walczył z hultajstwem w jego ocenie, to była po prostu walka bogatego Rusina z z Rusinami, którzy nie chcieli robić za pańszczyźnianych tylko wojenka i przywileje im w głowie. Po prostu był to konflikt społeczny pomiędzy bogatymi, którzy sobie przypisywali wszelkie wpływy i innymi Rusinami, którzy nie uczestniczyli w spijaniu śmietanki rozwoju Ukrainy
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Owszem, ale oficjalnie reprezentował interesy RP i walczył z Chmielnickim, który to jest bohaterem narodowym Ukrainy.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Herbatniczek napisał:
on walczył z hultajstwem w jego ocenie, to była po prostu walka bogatego Rusina z z Rusinami,
Czy odpowiesz co to takiego ów: Rusin?

Isen1822 napisał:
Owszem, ale oficjalnie reprezentował interesy RP i walczył z Chmielnickim, który to jest bohaterem narodowym Ukrainy.
Herbatniku Isen1822 odpowiedział kim był XJarema, zgłosisz sprzeciw?
W sejmie mamy reprezentantów mniejszości, czy nazwiesz ich Niemcami?
Ewentualnie odważysz się nazwać naczelnego moralizatora RP - Żydem?

Sprawa polskości, w tamtych czasach znaczyła coś innego niż chcieliby niektórzy.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
święta słowa o rozumieniu Polskości w tamtych czasach, dziś trudno to zrozumieć
 
S

serwor

Guest
Isen1822 napisał:
To się zgadza, ale Wiśniowiecki walczył za RP przeciwko Kozakom Chmielnickiego- kolejnego bohatera narodowego Ukrainy.
A więc według Herba Rusin [ukrainiec] Wisniowiecki walczył przeciw polskiemu szlachcicowi który uciekł z Rzeczypospolitej i został kozackim hetmanem?
Bo Chmielnicki był polskim szlachcicem który uciekł przed prawem na Ukrainę.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Rusin walczył z Rusinem, obydwaj poddani Króla Polskiego
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
serwor napisał:
To się zgadza, ale Wiśniowiecki walczył za RP przeciwko Kozakom Chmielnickiego- kolejnego bohatera narodowego Ukrainy.
A więc według Herba Rusin [ukrainiec] Wisniowiecki walczył przeciw polskiemu szlachcicowi który uciekł z Rzeczypospolitej i został kozackim hetmanem?
Bo Chmielnicki był polskim szlachcicem który uciekł przed prawem na Ukrainę.
Tak, Rusin z RP walczył z innym Rusinem z RP, który zdradził kraj i został przywódcą buntu.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jesteś bliski prawdy, z tym że Chmielnicki tak naprawdę uważał że pozostaje wierny Królowi i występuje tylko przeciwko "królewiętom" czyli magnatom kresowym
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
Rusin walczył z Rusinem, obydwaj poddani Króla Polskiego
Ażeby je wydać, przywoływał król do Warszawy przywódców kozackich zaufańszych. Należał do ich liczby Bohdan Chmielnicki.



Był to szlachcic polski (herbu Habdank). Ojciec jego przybył z Mazowsza na Ukrainę za chlebem i był "podstarościm", t. j. ekonomem u Koniecpolskich w Czehryniu, a następnie wstąpił do "regestru" kozackiego, został setnikiem, wkońcu otrzymał od Koniecpolskich futor Subotów w używalność. Syn, Bohdan, wychowany po polsku i katolicku u Jezuitów w Jarosławiu, wpisał się również w regestr. W r. 1620 w nieszczęśliwej bitwie z Turkami pod Cecorą ojciec poległ a syn dostał się do niewoli. Wróciwszy po kilku latach, został pisarzem obozowym kozackim i gospodarował w pozostawionym sobie przez Koniecpolskich Subotowie. W rzeczach wiary był obojętny, w przeciwieństwie do swego ojca; ożeniwszy się z prawosławną, pozwalał matce dzieci w prawosławiu wychować; nigdy jednak nie przeszedł formalnie na prawosławie. Owdowiawszy, chciał żenić się powtórnie, lecz ubiegł go szczęśliwszy konkurent, ówczesny podstarości czehryński, Czapliński. Wyniknęły stąd kwasy, które skończyły się odebraniem Subotowa. Dysząc zemstą, postanowił Chmielnicki sprowadzić na Czehryń jaki oddział plondrujących Tatarów, żeby zrujnować Czaplińskich; jakoż wyjechał na Krym.
Ale nieważne , Rusin czy nieb Rusin.
Jaki naród tacy bohaterowie. Bohaterem Ukrainskim jest polski szlachcic który doprowadził do tego że ukraina stałą sie prowincją Rosyjsą!
Drugim bohaterem jest Bandera i banderowcy, oprawcy cywilnej ludnosci pochodzenia polskiego, węgierskiego, słowackiego.
Takich bohaterów czczą ukraincy,
A co do Chmielnickiego to miał on na drugie imię ...... Zenek..... czyste Rusinskie imię.
 
Do góry