Liceum Wojskowe

lotka

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Cześc, od pewnego czasu zastanawiam się nad wyborem LO i profilu. W tym roku mam egzamin. Jedyny sposób jaki sobie wymyśliłam na przyszłośc to OLL i czynna służba wojskowa ;] Przeczytałam ostatnio, iż OLL w Dęblinie w tym roku po raz pierwszy przyjmnie w swoje szeregi dziewczyny. Czy ktoś z was może napisac coś więcej o tej szkole i o tej informacji?? Dla zainteresowanych podaje link do stronki tegoż liceum

http://www.lotnik.com
 

Woluś

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
339
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduny
Silvia, coś więcej to znaczy :) ??
Jeśli chodzi o Dęblin... to wiadomo, poziom wysoki, zdrowie perfekt... no i sprawność.

Badania ponad 500 zł, więc trzeba sporo zaryzykować...
A nawet jeśli się przejdzie badania to nie można byc pewnym miejsca...

Tak się zastanawiam czy z paskiem bym sie dostał :p
W każdym razie chyba dam sobie spokój z OLL i wybiorę zwykłe liceum z profilem wojskowym, tylko pytanie gdzie :)

Zna ktosik może takie szkoły w Krakowie ??
Bo już mi sie nawet nie chce szukac ;)
 

gosiaczek_gosia69

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
66
Miasto
Jelenia Góra
ostatnio gadałam z kolesiem ze sztabu we wrocławiu <mój sąsiad> :) i powiedział że jeżeli chodzi o LO z profilem wojskowym na DOLNYM ŚLĄSKU do najlepsza jest Świdnica :) LO z bolesławca , złotoryji, Lubania , i lubomierza nie warto brać pod uwage :p no to tak dla zainteresowanych z Dolnego Śląska :) pozdrawiam )
 

TheDeathOne

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2005
Posty
627
Punkty reakcji
4
Wiek
33
Ja bym proponował żebyście się od razu nie pchali do woja i poszli do jakiegoś normalnego technikum żeby mieć jakąś alternatywe na wypadek gdyby wam coś nie wyszło z zawodowym żołnierzem a dopiero wyższą szkołę wybrać o profilu wojskowym i iść na zawodowego. Ja tak zamierzam zrobić ;)
 

lotka

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
co do badań, to wiem. Chodziło mi raczej o jakieś inne testy (sprawnościowe itp.) no i czy ktoś z was wie, od ilu pkt przyjmowano w ostatnich latach?? taka informacja by mi sie przydała... jak ktoś coś wie to zapraszam na gg: 6221937
często niewidoczna ;]
 

Woluś

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
339
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduny
Kurcze nie wiem już gdzie isć...
Do Dęblina coraz bardziej boje sie składac papiery :p

We Wrocławiu nie ma...
Ponoć coś jest w Krakowie, ale to kawal drogi :/ no chyba, że siorka by robote znalazła to bym mial gdzie mieszkać :p:p:p

Gosiaczku, wiesz coś czy jest internat przy tej szkole w Świdnicy ?? :) Bo na ich stronie nie mogę sie doczytać :)
 

gosiaczek_gosia69

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
66
Miasto
Jelenia Góra
No jakoś na dniach bede w Świdnicy to sie dowiem:) ale nawet jeżeli nie bedzie zawsze można wziąśc stancje :) są w miare tanie... i o wiele lepsze od internatu :) :p bo z tego co słyszałam to w internacie jest masakra... ;/ np. po 20.00 nie ma wyjśc :p i wogule nie zaciekawie :) ale jak sie dowiem dam znać :)
 

19mlody91

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2007
Posty
8
Punkty reakcji
0
Co do Dęblina to szkoła jest ok
W tym miesiącu bylem tam na badaniach a dokładnie 3.04
wszystkie badanie przeszedłem tyle że muszę jechać tam jeszcze raz bo miałem katar i nie wpuścili mnie do Komory Niskich Ciśnień

ze mną na badaniach było jeszcze 10 innych chłopaków z czego jeden nie stawił sie na badaniach a 5 odpadło (jedna pierwszego dnia a cztery dnia drugiego. Nikogo z pozostałej piątki nie dopuścili do KNC z powodu kataru)

Z tego co wiem na ten rok złożono ok 180 podań do tego czasu przeszło 30 osób w tym trzy dziewczyny, są dwie klasy po 25 osób każda.
(info z 4.04.2007)

w zeszłym roku po pierwszych dwóch dniach jedna osoba zrezygnowała
a po drugim tygodniu dwie następne.

czyli dwa tygodnie i trzy osoby same odeszły.

stronę już chyba znacie;]
http://www.lotnik.com/

a z tego co wiem to w Jarocinie woj.wielkopolskie jest liceum wojskowe tylko że nie wiem jaka jest tam strona internetowa;]

jeszcze Częstochowa http://www.olw.artg.pl/index.php
 

Woluś

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
339
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduny
Napisz do czego największą uwage przykładali...

Co było najgorsze :p

I przy czym najwięcej odpadło ;)

aaa i jak możesz napisz jak stoisz z ocenami ;)
 

lotka

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
OLW w częstochowie już nie ma. qrcze a co do Dęblina to termin składania podań na rok 2007/2008 upływa z dniem 30kwietnia 2007 prawda??
 

19mlody91

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2007
Posty
8
Punkty reakcji
0
no termin mija 30.04.2007

a co do zdrowia to tam jest wszystko sprawdzane

jesteś alergikiem nie masz szans

wada wzroku - odpadasz

wada kręgosłupa - odpadasz

jesteś wrażliwy - odpadasz ale niekoniecznie

były tam osoby które na świadectwie miały same 4
 

Woluś

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
339
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduny
Jedyne o co sie boje to własnie kręgosłup ;)
Jednak za dużo przed komputerem sie siedzi :/

Oceny jak mówisz, że mieli same 4 to powinny starczyć, pasek będzie...
No cóż... Trza zrobić sobie najważniejsze badania w pobliskim szpitalu, żeby potem nie wydawać kasy na marne...

Kurcze, termin składania podac zbliża się ku końcowi a ja nadal nie wiem gdzie składać :/
 

19mlody91

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2007
Posty
8
Punkty reakcji
0
jeżeli chcesz tam złożyć podanie to się pospiesz.....

bo jeżeli wykryją u ciebie krzywe przegrody nosowe to jeszcze masz szanse

musisz tylko jechać do chirurga żeby zrobić resorpcje i po trzech tygodniach od zabiegu możesz jechać na dalsze badania......
ale pamiętaj badania robią tylko do końca maja

i sprawdź czy masz komplet szczepień

a szczególnie na żółtaczkę

bo jeżeli nie mas to nie zrobią ci tego zabiegu..

P.S.
Co do kręgosłupa to ja też siedzę prawie cały dzień przed kompem a jednak nadal jest prosty;]

aha i jedna uwaga jeżeli masz 190cm lub jesteś wyższy to możesz się pożegnać ze względu za wys kabiny itp.
to nie jest samochód osobowy w którym możesz sobie regulować siedzenie jak i sie podoba..

Pozdrawiam ;]
 

lotka

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Czesc, MI przyszło już wezwanie na badania. Odebrałam je w piątek, a mam się stawic już w najbliższą środę :)

Po za tym dziewczyny, jeśli chcecie tam iśc to już do ginekologa po zaświadczenie, że jesteście zdrowe.

Dowiedziałam się też, iż w zeszłym roku osoba z najmniejszą ilością pkt miała ich 133. No więc postarajcie się o jak najlepsze ocenki z polaka, języka, maty fizy i infy. pozdrawiam

P.S. Więcej info po moich badaniach :) życzcie mi powodzenia
 

Woluś

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
339
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduny
Ja to widze tak:

Musze się postarać o skierowanie do chirurga i zrobić zdjęcia kregosłupa...
A zaraz po tym wysyłać podanie...

A jak z dentystą ?? :D
To prawda, że można miec ileś tam plomb, jak więcej to odrzucają ??
 

19mlody91

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2007
Posty
8
Punkty reakcji
0
kolego ja prawie w każdym zębie trzonowym i przedtrzonowym mam plombę i mnie nie odrzucili.

P.S.
Dzień przed moim wyjazdem na badania miałem robione dwa zęby i przeszedłem dalej........
 

lotka

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
jeszcze jedna sprawa. Nie powinienes miec wiecej niz raz w roku robionego RTG kregosłupa !! To dla Twojego dobra. Odpuśc sobie, a jeśli chcesz zdążyc to szybko wysyłaj podanie
 

Woluś

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
339
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduny
No, ale zawsze można jechać ze zdjęciem...
Więc dla pewności pójde ;) i sobie zrobie :)
 

lotka

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Nie wiem jak to jest, ale uważam, że takich zdjęc nie uznają. pozdr
 
Do góry