Kupno mieszkania Warszawa

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
ja trochę się boję "drugiej strony wisły" ;)
Ale każdy ma swoje kryteria wyboru i może znaleźć coś dla siebie
 

MieRah

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
114
Punkty reakcji
1
Oglądałam na stronie developera wolne mieszkania, fajne rozkłady, duże balkony.
Nie wiem, czy rozkład pomieszczeń nie jest drugim kryterium, zaraz po lokalizacji... Jakkolwiek nie patrzeć, to jednak w mieszkaniu się spędza większość czasu, więc dobrze by było, gdyby było ergonomiczne i dobrze oświetlone ;)
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Lepiej na jednym z pierwszych kryteriów wybrać dewelopera, bo cóż z tego, że mieszkanko będzie miało fajny rozkład jak będzie kiepskiej jakości. Ja już sobie mieszkanie zarezerwowałam, niestety przedłużają mi się formalności z kredytem.
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
No jasne, jakość jest ważna i zaufanie - żeby odbiór mieszkania nie przedłużał się miesiącami (a już tym bardziej latami!). Piekut parę lat temu nagrodę GRAND PRIX w kategorii Budynek Mieszkalny – najlepszy produkt za najlepszą cenę i nie da się ukryć że przy wyborze mieszkania zwróciliśmy na to uwagę
 

MieRah

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
114
Punkty reakcji
1
No jasne, jakość jest ważna i zaufanie - żeby odbiór mieszkania nie przedłużał się miesiącami (a już tym bardziej latami!). Piekut parę lat temu nagrodę GRAND PRIX w kategorii Budynek Mieszkalny – najlepszy produkt za najlepszą cenę i nie da się ukryć że przy wyborze mieszkania zwróciliśmy na to uwagę
Tak, nagrody są moim zdaniem istotnym wyznacznikiem poziomu danego dewelopera. Natomiast co do odbiorów, najgorzej się można naciąć, jak mieszkanie istnieje tylko na papierze, a na działce budowlanej jeszcze jest klepisko - co najmniej dwa lata czekania. Tu na szczęście tego problemu nie ma.
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
może jak ktoś kupuje mieszkanie jako inwestycję i ma 100% przekonania co do dewelopera to jest to jakiś pomysł, ale w innych przypadkach kupno obietnicy na mieszkanie mija się z celem.
Ale teraz jest tak duży wybór gotowych mieszkań, że to chyba nie stanowi większego problemu
 

MieRah

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
114
Punkty reakcji
1
Wybór gotowych mieszkań jest spory, ale niektórzy szukają mieszkań w konkretnej lokalizacji, albo projekt im się podoba. Albo też kierują się zupełnie innymi powodami...
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
to zależy kto, gadamy ogólnie o mieszkaniach godnych kupna - ja polecam Japan Garden w Józefosławiu. Doświadczyłam na własnej skórze ;)
 

MieRah

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
114
Punkty reakcji
1
Wy macie rozumiem na myśli właśnie Józefosław ?
Słowo - klucz: każdy. Jednemu będzie pasował Józefosław, a innemu Mokotów (swoją drogą bardzo przyjemna dzielnica). Są różne gusta, możliwości finansowe, etc. Na pewno nie można wychodzić z założenie "nie bo nie", wszystko trzeba sprawdzić i obrjrzeć ;)
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Słowo - klucz: każdy. Jednemu będzie pasował Józefosław, a innemu Mokotów (swoją drogą bardzo przyjemna dzielnica).
Taaak. potwierdzam... czasami okupuje takie jedno mieszkanko na Makotowie, ale to właśnie wymaga eksmisji mojej SIstry :D No i na szczęście to ona poszukuje nie ja, ale jak oglądam mieszkania to może i jej trochę zazdroszczę.. ;)
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
Ja bardzo lubię się przeprowadzać - może dla tego, że jak byłam dzieckiem często się przenosiliśmy. Wszystko można sobie od nowa urządzić, uwielbiam zmiany - więc wcale Ci się nie dziwię ;)
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Ja bardzo lubię się przeprowadzać - może dla tego, że jak byłam dzieckiem często się przenosiliśmy. Wszystko można sobie od nowa urządzić, uwielbiam zmiany - więc wcale Ci się nie dziwię ;)
Ja chyba na samą myśl o nowym miejscu mam ciary, milion myśli na minutę, dlatego też nie ma szans na to żeby mi się wystrój znudził :) No i własny kąt to własny kąt.. :)
 

regata

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
O Piaseczno ?!?!? Jaki developer? Jakie rejony? Właśnie jestem w trakcie rozmów kwalifikacyjnych do pracy w Piasecznie i jeżeli się uda to czeka mnie przeprowadzka w tamte rejony bo jestem za leniwa żeby z Bielan się tam codziennie tarabanić.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Mowa o niejakim Piekucie, z tego co ogarniam to mają mieszkania w Piasecznie i wspominanym Józefosławie. Do Piaseczna to też całkiem niezła droga jest. Blisko Puławska, Wilanowska a stamtąd jeździ autobus do Piaseczna też. Tylko kwestia Puławskiej może być problematyczna, jak wiemy z ulicami w Warszawie nie jest za kolorowo niestety :/
 

MieRah

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
114
Punkty reakcji
1
Puławską da się objechać, spokojna głowa ;) Ja liczę na to, że po uruchomieniu SKMki do Piaseczna się zluzuje tam...

O Piaseczno ?!?!? Jaki developer? Jakie rejony? Właśnie jestem w trakcie rozmów kwalifikacyjnych do pracy w Piasecznie i jeżeli się uda to czeka mnie przeprowadzka w tamte rejony bo jestem za leniwa żeby z Bielan się tam codziennie tarabanić.
Piekut, dokładna lokalizacja to Józefosław - do Piaseczna dojedziesz linią 739.
 

MieRah

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
114
Punkty reakcji
1
W sumie, jak będą wyglądały granice Piaseczna czy Warszawy za parę lat to ja nie wiem, więc może po prostu wybiegasz w przyszłość ;)
 
Do góry