Kupno mieszkania Warszawa

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
To ile zajmuje dojazd do centrum? Szukałam inwestycji w internecie ale znajduje mi tylko osiedle w Piasecznie..
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiesz, ja jeżdżę poza godzinami szczytu - autobus poza godzinami szczytu dojeżdża do wilanowskiej w około 20 minut, a potem to już wszędzie blisko. Oczywiście jak się ma samochód to sprawa wygląda lepiej -ale nie mam doświadczenia :)
 

MieRah

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
114
Punkty reakcji
1
Mozna jechać do PKP Piaseczno i dalej pociagiem - wtedy korki już nie obchodzą za bardzo ;)

Lokalizacja generalnie dobra, szczególnie dla osób lubiących spokój, ale którzy nie lubią być pustelnikami ;)
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
To chyba jednak nie dla mnie, bo jeżdżę wszędzie samochodem a podobno dojazd do Piaseczna do przyjemnych nie należy. Tym bardziej że lubię mieć wszędzie blisko, myślałam jeszcze o Mokotowie ale ceny są straszne.. różnica cenowa pomiędzy Wolą jest dość spora.
Ale co do korków ostatnio przywiozłam znajomego zza Wielkiej Wody i był taki mile zaskoczony, że u nas te korki takie małe i drogi w mieście takie dobre hehe
 

MieRah

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
114
Punkty reakcji
1
Dojazd do Piaseczna nie należy do najprzyjemniejszych, fakt. Ale weź poprawkę, że do Japan Garden da się dojechać bocznymi uliczkami, dzięki czemu korek się omija ;)
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Oferta fajna, osiedle też ale zdecydowanie wole gdzieś bliżej. Mam sporo znajomych z Piaseczna w pracy i zawsze narzekają że za dużo im czasu zabiera dojazd..Ale dzięki za propozycje :)
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
heh bardzo dobry pomysł! ;) jeszcze kilka lat wytrzymajmy z normalnym transportem..Kiedyś słyszałam, że nad Warszawą mieli zrobić kolejki linowe - też jakieś rozwiązanie ;)
 

MieRah

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
114
Punkty reakcji
1
Mam sporo znajomych z Piaseczna w pracy i zawsze narzekają że za dużo im czasu zabiera dojazd
Mój znajomy mieszka w Aleksandrowie, a pracuje na Utracie. Dojazd w jedną stronę komunikacją co najmniej półotorej godziny, a to przecież w mieście jest...

W omawianym przykładzie widzę 739, nawet niezła czętotliwość. Jak zrobią z Puławską porządek, to będzie pięknie.

-> Słoneczna: A po co metro? Jest kolej, zrobić jakieś SKM co 15 minut, do tego dobry system dowozówek i w sam raz by było ;)
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
W sumie racja, znajoma z targówka musi przejechać przez most i dojazd do metra marymont zajmuje jej też dużo dłużej niż mi spod piaseczna... Brak mostu nas ratuje, nie ma co :)

A ten dojazd SKMką muszę wypróbowac, to może mieć sens :))
 

MieRah

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
114
Punkty reakcji
1
Znaczy jeszcze SKMki nie ma, bo ktoś tam się nie dogadał, ale pociagi osobowe są i na WKM można nimi jeździć. Częstotliwość znośna, 30 minut i jesteś w Centrum ;)

Kombinowałem z przesiadkami 739+715+pociąg, na papierze mi całkiem nieźle wychodzi, jutro może zrobię wizję lokalną.

Jest na miejscu biuro sprzedaży?
 

Annka37

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam. Widzę, że sporo osób wypowiedziało się tutaj na temat mieszań, więc może ktoś będzie mógł mi pomóc. Mieszkam z mężem i dwójką dzieci w wieku przedszkolnym w Żyrardowie, ale ze względu na nasze pociechy chcemy się przeprowadzić do Warszawy (większy wybór szkół i większe możliwości). Zaczęliśmy się zastanawiać nad osiedlem Lazurowa na Bemowie. Deweloper (PBM Południe) ma teraz upusty na 3 pokojowe gotowe mieszkania (70m2) - cena 5500 zl/m2. Czy ktoś może powiedzieć jak się mieszka w tamtym rejonie i jak jest z dojazdami, bo pracuję w centrum Warszawy?
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Ja nie pomogę, też szukam :) tego dewelopera nie znam, ale poczytaj czy ten deweloper już coś budował, zazwyczaj każde osiedle ma forum i tam możesz znaleźć prawdziwe info :) oczywiście trzeba umieć je czytać, tak żeby się nie załamać ;) Ja się chyba decyduje na ta Kaskadę na Woli, będzie jeszcze centrum pod osiedlem, także wszędzie będzie blisko, no i metro będzie lada dzień ;)
 

MieRah

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
114
Punkty reakcji
1
Z Lazurowej do Centrum dostaniesz się często kursującym autobusem - co kilka minut w szczycie.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Ja się chyba decyduje na ta Kaskadę na Woli, będzie jeszcze centrum pod osiedlem, także wszędzie będzie blisko, no i metro będzie lada dzień ;)
czytająć Wasze wypowiedzi wychodzi na to że jestem jednak pustelnikiem, ale chyba bardziej przemawia do mnie inwestycja w Japan Garden no i prawdopodobienstwo, ze może udałoby mi się dostać pracę w Piasecznie. Trzeba przemyśleć sprawę..
 

MieRah

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2011
Posty
114
Punkty reakcji
1
Jednak mieszkanie w mieście bywa uciążliwe, a tu mamy ciszę i spokój :)
 

koleczek

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja osobiście polecam Ursynów. Kabaty niedaleko, super infrastruktura. Fakt, że jest może trochę drożej bo metro, ale zawsze w przyszłości mieszkanie lepiej sprzedać i ceny się raczej trzymają w tamtych lokalizacjach. Z tego co widzę wędrując po Ursynowie to jest parę inwestycji w tej chwili, niestety nie pamiętam wykonawców.

Jeśli chodzi o mieszkania od deweloperów to mogę polecić Japan Garden - osiedle oddane jest już kilka lat temu i poradziło sobie z większością problemów (to jest minus nowych osiedli - zawsze jest coś, czego nie dało się przewidzieć). Teraz nie ma już większych problemów. My wybraliśmy to mieszkanie głównie dla tego, że jest niedaleko do lasu kabackiego, a ja muszę mieć trochę zieleni koło domu - inaczej się duszę :) Poza tym nie jest to wielki dziesięcio-piętrowy moloch więc mieszka się przyjemniej
 

milusińska11

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
50
Punkty reakcji
1
trochę się dzieje na Gocławiu, sama mam chrapkę na osiedle przy Bora-Komorowskiego "Saska", ale decyzję o kupnie mieszkania zostawiam sobie na listopad. W każdym razie, jak dla mnie super lokalizacja. Blisko centrum, poza tym całe życie mieszkam na Pradze Południe. Oglądałam na stronie developera wolne mieszkania, fajne rozkłady, duże balkony.
 
Do góry