Kuchnia w stylu starym a stół kuchenny

Magiczna123

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Kupiłam mieszkanie, w którym jest kuchnia ale starej generacji chciałabym ja trochę odnowić i dokupić stół kuchenny. Mieszkam W rejonach kaszubskich prawie nad morzem. Czy ktoś jakiś fachowców może polecić z tamtych rejonów. Albo gdzie coś ciekawego kupie.
 
P

pigra

Guest
Stary styl., ale z jakich lat? Chcesz dopasować coś wg epoki? Zawsze możesz dać ogłoszenie, że poszukujesz stołu iluś tam letniego, ludzie na strychach i w piwnicach trzymają zapuszczone antyki, a nawet nie zdają sobie z tego sprawy.
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Góralski stół na Kaszubach?:) Czy stół ten ma wyglądać jak "od kompletu"? Jeśli tak to nie znajdziesz takiego w sklepie i faktycznie pomoc fachowca, wykonującego meble na wymiar może okazać się nieoceniona. Moja znajoma około 2 lat temu zlecała wykonanie stoły, stylizowanego na antyk. Zapytam jej co to była za firma, bo mebel naprawdę robi wrażenie. Nie wiem tylko, czy firma zajmuje się również odnawianiem starych mebli, ale i o to zapytam.
 
P

pigra

Guest
Magiczna123 napisał:
Chciałabym coś podobnego do stołu ale góralskiego a stylu gotyckim.
serio góralski? a skąd ten pomysł w rejonie kaszub? :) Szukałaś może wśród stolarzy?
 

Magiczna123

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Próbowałam wam wkleić zdjecie które znalazłam w necie ale jakoś nie udaje mi się, nie wiem co ja źle robię, ze się nei da wkleić:(. Chodzi mi o stół aby wyglądał na starybył drewniany ale z jakimiś wyrzeźbionymi rowkami na bokach , czy nogach, aby wyglądał na taki inny, najelpiej pasujący do mojej kuchni, która była w tym mieszkaniu i mi się podoba i chcą ją pozostawić. Szukam jakiegoś projektanta, który przyjedzie do mnie zobaczy to i coś podobnego mi zaprojektuje.
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Pytałam koleżanki i ona korzystała z usług firmy Fawre (firma jest z Trójmiasta). Mają stronę internetową (niestety nie mogę jej tutaj wkleić linku). Jeżeli chciałabyś więcej informacji od kogoś kto ma doświadczenia z tą firmą, to pisz- zapytam znajomej, bo na dniach się do niej wybieram :)
 

Magiczna123

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Hmm wyszukałam sobie tej firmy w gogle ale różne opinie słyszałam o niej, czy ta twoje koleżanka jest z nich zadowolona naprawdę? Co realizowała z jakich materiałów? Ogółem widzę, że mają ciekawe propozycje muszę o niej pomyśleć, może zadzwonię sobie tam i dopytam się jak by to wyglądało wszystko.
 
P

pigra

Guest
Fawre to taki kolos trójmiejski, jak szukasz porządnych mebli dopasowanych do siebie to właśnie ta firma jest odpowiednia. Nie korzystałam z nich, ale są często obecni w reklamach, ciągle napotykam się na tę nazwę.
mucha88, napisz coś więcej z doświadczenia, czy są drodzy i czy rzeczywiście tacy super jak to jest wszędzie mówione.
 

Magiczna123

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Ciekawe co by mi zaproponowali, czy by na pewno znaleźli dla mnie rozwiązanie. A powiedźcie mi jeszcze taka rozmowa konsultanta u mnie w domu była by płatna czy za darmo? Czy coś płacę za projekt, jeżeli się jednak nie zdecyduje po wycenie? Wiecie chodzi mi o to, aby móc zrezygnować jeżeli nie będzie mnie stać na ich usługi.
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Hej, hej. Trochę mnie tu nie było :)
Koleżanka zlecała stół, stylizowany na antyk- tak jak pisałam. Nie wiem dokładnie z jakiego drewna jest ten stół wykonany. Jest ona zadowolona z rezultatów, jak i ze współpracy z tą firmą- inaczej też bym o niej nie wspominała. Pierwsza wizyta konsultanta jest na pewno darmowa, co do reszty musiałabym dopytać.
 

Magiczna123

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Hmmm, to jak jest darmowa to zadzwonię sobie i umówię się na spotkanie z nimi, a Ty jak dasz radę to dowiedz się czy do zobaczenia pierwszych projektów można zrezygnować, i czy coś wtedy się pokrywa, może szybciej Ty mi powiesz, niż uda mi się od konsultanta dowiedzieć. Ponieważ pewnie na spotkanie będę musieć poczekać kilka dni, a przez telefon nie lubię pytać o takie rzeczy.
 
P

pigra

Guest
Głupio się pytać o koszty nie? :) Też tak mam. Ja myślę, że do czasu podpisania umowy możesz ze wszystkiego zrezygnować. A jeśli już umowę podpiszesz to musisz się zorientować czy możesz zrezygnować i czy nie będzie z tego powodu jakichś konsekwencji
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Przecież to jest jasne, że do podpisania umowy możesz zrezygnować. Umowa już zapewne Cię wiąże- wszystko powinno być w niej zapisane tak czy siak. Z jednej strony głupio pytać, ale z drugiej strony dlaczego nie pytać? Przecież nie są to małe pieniądze i myślę, że taki konsultant ani się nie obrazi, ani się nie zdziwi. Daj znać jak wrażenia po rozmowie z konsultantem.
 

Magiczna123

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Dziewczyny jednak zdecydowałam, że spróbuje z tym stołem i krzesłami z firmą Fawre. Zadzwoniłam i umówiłam się na czwartek na spotkanie, mam nadzieję że rozmowa będzie miła trzymajcie kciuki za mnie. Po wizycie jak będę mieć chwilę czasu to wam dać znać co i jak.
 

mucha88

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2013
Posty
88
Punkty reakcji
0
Świetny wybór ;) koniecznie daj znać jak poszło- już z wstępnych rozmów będziesz wiedziała na czym stoisz.
 

Magiczna123

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
Hmm dziewczyny, rozmowa była bardzo fachowa. Na wszystkie pytania mi odpowiedziano. Ogólnie dosyć fajne pomysły mi przedstawiono. Zdecydowałam się na wstępny projekt z tego co ustaliliśmy. Więc za jakieś 2 tygodnie wam powiem jak i co dalej następuje. Chyba, że macie jakies pytania odnośne tej wizyty
 
P

pigra

Guest
W jaki sposób wykonali projekt? Komputerowo? Widziałaś wizualizację czy to tak wszystko było omawiane i nic na rysunku?
 

Magiczna123

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2013
Posty
12
Punkty reakcji
0
To znaczy, projekt otrzymałam dziś , oczywiście w różnej formie z czego będzie wykonane w jaki sposób i jak będzie wyglądać wszystko. A na pierwszej wizycie dużo pytań , odpowiedzi i wstępne tylko informacje ogólnie. Teraz po zaakceptowaniu mojego projeketu czekać mam około 2 tygodnie na wykonanie tego wszystkiego.
 
Do góry