Które osiedle w Warszawie wybrać?:)

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
najpierw trzeba tym pociągiem dojechać, w sezonie zimowym awarie są tak tak częste jak ścisk
 
W

wiemlepiej

Guest
Przyjemnie jest na Bielanach. Jest to nowe osiedle, spokojne Dużo zieleni. Bloki nie są tak ściśnięte przy sobie. Jeden z deweloperów warszawskich aktualnie realizuje tam inwestycję metro bielany: http://www.metrobielany.pl/- tutaj szczegóły. Mieszkania nowoczesne.
Obecnie apartamenty w jasnym , żółtym budynku są planowane do oddania na 2 kwartał 2016 roku. Blisko jest również do stacji metra tak więc dojazd do centrum również nie powinien być problematyczny.
Umieszczam zdjęcie realizacji:
29454800_14084467681.jpg
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
najpierw trzeba tym pociągiem dojechać, w sezonie zimowym awarie są tak tak częste jak ścisk
Sorry, nie przesadzaj z awariami, są rzadkie, ale ze sciskiem masz rację, szczegolnie w godzinach szczytu.
Ale pociągi sa co pare minut, połaczenie bardzo szybkie, wystarczy karta miejska i mozesz dojechac wszedzie.

Kierunek na Pruszków tez jest atrakcyjny tylko w obecnej chwili z powodu remontu torow gorzej z dojazdem i scisk jeszcze wiekszy, tabor kolejowy mniej nowoczesny bo tam jezdza starsze typy jednostek elektrycznych z KM.
Za to dużo firm w których można pracowac na miejscu a nie tylko w Warszawie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie ma awarii ? mój przyjacielu zapewniam ciebie że SKM-ki i Koleje Mazowieckie psują się w sezonie hurtowo
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
nie ma awarii ? mój przyjacielu zapewniam ciebie że SKM-ki i Koleje Mazowieckie psują się w sezonie hurtowo
Nie ma kolego, nie na taką skale jak piszesz.
Nie każde zatrzymanie nieplanowe to powód awari.
Na tej lini jezdzi najlepszy sprzet KM, SKM tez ma nowoczesny sprzet.
Ale skonczy o koleji, zaraz dostane kolejnego bana.


Jesli któs lubi naturę to polecam okolice lini kolejowej na Radom, osiedla wśród drzew, piekne widoki, ekologia, dużo stadnin koni pod jazde wierzchem.
Ale dojazd koleją gorszy niż linie na Pruszkow , czy Miłosną.
 
S

szyszana

Guest
My sie wynieśliśmy z Wawy. Przez lata wynajmowaliśmy. Kiedy przyszło to kupowania to wyszło, że Akacjowa Aleja w Radzyminie wyjdzie nas 130 tysięcy taniej - przy takim samym metrażu. W Wawie byśmy spłacali kredyt przez 25 lat. Masakra.
 

Mrówa85

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2011
Posty
210
Punkty reakcji
6
Miasto
wawa
No właśnie, pod Warszawą jest taniej, nawet w okolicach 3 tys za metr, ale trzeba dojeżdżać.

Teraz patrzę na mieszkanie na Wesołej, Nie jest ogromne, ale też nie małe. Jeszcze w zasięgu moich możliwości. :p Tylko musiał bym ciut podjeżdżać do pracy, za to moja połówka miała by 10 min piechotą do swojej - tez argument.
Kod:
www.dozbud.pl/inwestycje/1-warszawa-osiedle-jodlowa/mieszkania
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dojazd z Wesołej to albo komunikacja samochodowa albo kolejowa, samochodowa to korek gwarantowany, kolejowa to ciągłe awarie
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
dojazd z Wesołej to albo komunikacja samochodowa albo kolejowa, samochodowa to korek gwarantowany, kolejowa to ciągłe awarie
Nie masz pojecia o koleji w Warszawie, naprawde, az żal czytac.

Co pare minut pociag do centrum warszawy.Pociągi w wiekszosci produkcji polskiej Pessy lub szwajcarskiego Stadlera.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czyżbyś serworze jeździł to trasą ? skąd czerpiesz wiedzę bo ja od kolegów z pracy, którzy codziennie jeżdżą
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
czyżbyś serworze jeździł to trasą ? skąd czerpiesz wiedzę bo ja od kolegów z pracy, którzy codziennie jeżdżą
Ja akurat jezdze wszystkimi trasami kolo Warszawy, no oprocz tej z Dworca Wilenskiego,żadko też jeżdże trasą na Leginów, tam jeżdze tylko do Warszawy Praga.
Oczywiscie zdarzaja sie czasem awarie, nawet wczoraj z Warszawy Zachodniej nie wyjechal pociag do Siedlec, całkowicie odwolany.
Ale ta trasa obslugiwana jest akurat najlepszym sprzetem w Polsce. Pociagi do Sulejówka Milosnej są w szczycie praktycznie co pare minut.
Wszystkie sa klimatyzowane itd. Oczywiscie za Sulejówkiem już troche gorzej bo odchodza pociagi SKM które dojeżdzaja najdalej do Sulejówka.


Najgorsza sytuacja jest na trasie do Grodziska , tam sprzet jest gorszy i cały czas sa problemy z robotami na torach. Ale to trasa na Skierniewice.
 
S

szyszana

Guest
Hmm... jeśli mieszkanie wychodzi 150 tysięcy taniej, jest w ładniejszej okolicy, gdzie wszystko jest tańsze to mam gdzieś siedzenie 30 lat w warszawskiej klitce i spłacacie kredytu!
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Ja ostatnio rozglądałam sie za mieszkaniami i Bielany wydają się ciekawe .Leci tam linia metra,komunikacja autobusami również jest sprawna tak wiec mimo iż jest trochę oddalone od centrum to dojazd nie jest taki zły. Odsyłam równiez na stronę: http://www.vivainvest.pl/- na której znajduje się dobre zestawienie wszystkich obecnie inwestycji w Wawie ( wyszukiwarka jest dość wygodna,szczególnie jeśłi porównać ją do innych).

Jeśli ktoś ma odpowiednie fundusze może się pokusić również o mieszkanie na Mokotowie albo Ochocie.Zauważyliście,że właśnie tam obecnie powstają najbardziej reprezentatywne apartamentowce w całej stolicy?
 
S

szyszana

Guest
I co z tego, że powstają, skoro stawki za te nieruchomości są kosmiczne? To dla bogatych, mało kto może sobie jednak na coś takiego pozwolić.
 
V

Vaffik

Guest
A najlepsze jest to że gdy przeliczysz to na EURO i zaczniesz grzebać w necie w poszukiwaniu zachodniego "odpowiednika" to... szybko zdasz sobie sprawę że przy kolejnej wyprawie w neta w celu poszukiwań będzie potrzeba zakupu 1L nerwosolu, 2paczek fajek i ciężkich majtek (najlepiej z betonu) by Cię z fotela ciśnienie nie wy----rąbało! Za 300-400koła złotówek można mieć uva mać domek z ogrodem a nie np. czynszówkę w zasyfionej W-awce.
Jak już załapiesz języka to znowu potrzeba ze 2L nerwosolu i pół wagona fajek by przetrawić zachodnie stawki za media (woda, prąd, gaz) w stosunku do dochodów.
I tak ... we Francji z wypłaty mogę pozwolić sobie na około 1800 metrów sz. wody zimnej! Za Warszawską wypłatę mogłem zakupić 226 metrów sz. tej samej wody mieszkając w stolicy! Za francuską wypłatę mogę kupić równe 12403kWh prądu!!!!! Nie 124! Nie 1240! Tu nie ma literówki! Cyfra to 12403!
Za Warszawską wypłacinę w Warszawce mogłem kupić 4482 kWh czyli trzy razy mniej!
I tak można wymieniać, wymieniać i wymieniać - te - zdaniem Rządu polskiego - błahostki.
 
S

szyszana

Guest
To niestety prawda - zarobki dalej na tyle Europy, ale jeśli chodzi o ceny nieruchomości to pozostajemy w zdecydowanym topie. Przy czym jednak chyba tutaj zdziwienia nie ma - Polska była zawsze krajem wiecznych paradoksów.
 
Do góry