Księża

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ale wiesz Przecajo, jak się przywali klechom, to mniej wątroba boli, a przy okazji stopy przestają puchnąc...
prawda jest akurat w tym przypadku niepotrzebnym utrudnieniem....
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 458
Punkty reakcji
109
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Mam podobne zdanie do autora tego posta, chociaż posiadam więcej argumentów.
1. Jakiś czas temu chciałem dokonać aktu apostazji. Mam do tego prawo konstytucyjne. Okazało się, że jest to niemożliwe. Proboszcz powiedział, że nic nie przyjmie i nawet wizyta w kurii- u ks. kanclerza i biskupa nic nie pomogła. Stwierdzili, że nie wiedzą, co mogę zrobić. Idąc dalej tym torem- jeżeli administrator danych osobowych (w naszym przypadku proboszcz) posiada nieaktualne dane (w naszym przypadku wyznanie) ma obowiązek je zaktualizować. Wiele osób w ten sposób próbowało dokonać aktu apostazji. Najczęściej im się udawało, po kilku latach spędzonych na sądzeniu się z księdzem. Klecha oczywiście nie musiał zapłacić grzywny za złamanie prawa.
2. Zaprzeczanie nauce. Chodzi przedewszystkim o kreacjonizm, który przenika także do polskiej religijności:
3. Instytucjonalne chronienie księży pedofili, które było zasługą obecnego papieża, chociaż także Janek miał w tym procederze swój udział. Mówię tutaj o crimen sollicitationisDuż
4. Współpraca z nazistami. Przypomnijmy chociażby o współpracy z Mussolinim, który był wielkim przyjacielem Watykanu, posiadał symboliczny klucz do miasta a w wojnie domowej w Hiszpani poparł właśnie stronę tzw. tradycjonalistów za którymi stał właśnie Watykan. Inny przykład? Proszę bardzo- JPII beatyfikował zbrodniarza Stepinaca, który współpracował z Utuszami przy eliminacji Serbów za wyznanie. Także przy konwiskacie ich mienia.
5. Stawianie JPII na piedestale jako człowieka świętego za życia. Kto z was zadał sobie pytanie-na czym ta świętość polegała? Pisałem już o ochronie księży pedofili, oraz beatyfikowaniu zbrodniaży. O tym się zapomina, pamiętając, ze miał swój udział w walce z komunizmem. Watykan zawsze walczył z komuną, ale popierał nazizm. Dlaczego? Komunizm jako ideologia zmniejszał znaczenie Stolicy Apostolskiej. Naziści natomiast byli nie lada sojusznikami. Często wspomina się także, że jeździł do jakiś plemion, które nie były nawet chrześcijańskie. Tylko ja się pytam po co? Mam wrażenie, że tylko po to, żeby odbudować zaufanie ludzi do Watykanu. Tak samo pamieta się o tym, że Żydzi nie chcieli mieć z nim nic wspólnego. Nie pamieta się tylko, dlaczego...
6. Duży wpływ religii na sprawy polityczne. Jest to związane z zakłamanymi statystykami prowadzonymi przez ISKK. Przeciętny gimnazjalista mógłby w tych statystykach znaleźć błędy metodologiczne na tyle poważne, że tak na prawdę nie dostarczają nam żadnej wiedzy empirycznej. Pytanie tylko, czy to na prawdę były błędy, czy może dlatego, ze 89% (według badań ankietowych) wygląda lepiej, niże 60%, które mogłyby wyjść w trakcie badań. Dodatkowo- mając za sobą 89% społeczeństwa można rządać różnych ulg, dofinansowań, lekcji religii, itp.
7. Chrzest jest w moim odczuciu łamaniem moich praw (chociaż nie jest to uwzględnione w prawie). Nawet jeżeli dokonam apostazji (co często jest niemożliwe) to moje dane i tak zostają w parafii. Znając historię- równie dobrze mogliby je dać Al Kaidzie. Nie widzę różnicy. Dodatkowo- dziecko nie jest katolikiem. Jego rodzice co najwyzej mogą być katolikami. Jakim prawem można narzucać odgórnie wyznanie. W końcu nawet Jezus ochrzcił się jako dorosły człowiek. Wyobraźcie sobie teraz, że zapisuję dziecko niemogące o sobie decydować do PiS, prowadzam je na siłę na jakieś zebrania, każę oglądać (na siłę) twarz Kaczyńskiego w telewizji. Czy byłoby to coś złego? Jako dorosły człowiek mógłby się wypisać, pod warunkiem, że Kaczyński pozwoli. Oczywiście jego dane i tak zostaną w dokumentacji. Fajna perspektywa, prawda? :D
8. Znam wiele indywidualnych zatargów z klerem. Podczas jednego ze spotkań organizowanycn przez kościół jeden ksiądz powiedział matce, że jej dziecko jest opętane. Może nie do końca użył takich słów, ale chodziło o to, że za dzieckiem chodzi jakiś zły duch. Akurat to dziecko miało problemy zdrowotne o czym ksiądz wiedział i oczywiście winowajcą okazał sie ów zły duch. Wysłał więc ją razem z dzieckiem do pobliskiej miejscowości, gdzie przyjmował ksiądz egzorcysta. Spotkanie składające się głównie z rozmowy i modłów, oraz wnikliwej analizy przypadku (okazało się, że sąsiad słuchał muzyki metalowej i tak ryksozetem duch przyczepił się do dzieciaka) kosztowało jedyne 200zł. Niezły biznes, nie?

Mam wymieniać dalej?
Kreacjanizm uznają głównie protestanci. Papież uznał teorie Darwina . JP2 też ją uznał . Papież
Pius XI potępił Nazizm encyklice
Mit brennender Sorge . Uznał że Katolik nie może popierać Nazizmu . Za to Papież był więźniem Hitlera . Hitler pozwolił Goebbelsowi rozpętać propagandę antykatolicką . Propagandzie tej byli oskarżani o pedofilie i sam wymyślał tytuły gazet . Wielu kapłanów nie robiło tych rzeczy a zostali fałszywie o skarżeni . Wielu kapłanów zostało zamordowanych w obozie koncentracyjnym np Ojciec Kolbe i inni kapłani którzy służyli Częstochowie . Holandii Biskupi sprzeciwili się polityce Niemiec wobec Żydów i część kapłanów zostało zamordowanych . Dlatego Watykan nie współpracował Nazizmem. . Komunizm i Nazizm jest ateistyczny. . Papież JP 2 i Benedykt 16 walczyli zjawiskiem pedofilii . Wiedzą tyle ile dostaną informacji od Biskupów a Biskupi od swoich przełożonych . Wielu przypadkach przełożeni ukrywali te czyny . Wyrzucali te osoby i przepraszali te osoby. Dlaczego osoby naszym kraju po wielu latach zgłasza ten fakt ?. Mogły donieść władzą komunistycznym . JP2 jako jedyny Papież nie traktował siebie jak Króla . Jako pierwszy nie używał lektyki i był blisko ludzi np Uprawiał sport i wtedy rozmawiał zwykłymi ludźmi . Odwiedził cały świat i nawiązywał stosunki innymi religiami . Komuniści chcieli go zamordować i wysyłani agentów którzy obserwowali Papieża . Za nim został Papieżem . Kraju też był śledzony przez Komunistów. JP2 dzięki swojej modlitwie uleczył wielu chorych i potwierdzają to dokumenty medyczne i świadkowie . Rodzice decydują o wychowaniu dziecka . Dlatego mają prawo o decydowaniu jak wychować dziecko i sami decydują jakie wartości przekazują . Jak dorośnie sama decyduje czy przyjmuje te wartości . Według tego samego myślenia wysyłanie dziecka do szkoły jest ograniczeniem jego praw.
Dokument zostają w parafii bo apostazja jest odrzuceniem Boga . Chrzest można brać tylko raz i osoba która odrzuciła Boga może do niego powrócić i dokumentach jest zaznaczone że opuściła wspólnotę . Potwierdza to sakramentem Bierzmowania który może przyjąć lub nie . Jeśli ktoś nie traktuje tego sakramentu poważnie to wina tej osoby.
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
W sobotniej Panoramie 2 pr TVP było na tamat nie odebranych wygranych w LOTTO.Pracownik Totalizatora nformował,że była sytuacja,gdy osoba duchowna odmówila przyjęcia wygranej ponieważ pieniądze jej nie interesują.
Zdziwiłem się bardzo,gdyż te pieniądze mógł przeznaczyć na biednych parafian.;)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to tylko przykład jak ksiądz zmienia się w polityka, obu interesuje władza i jej oznaki: np dobry samochód. To postępowanie jest zresztą opisane w ewangelii :

Gdy był w domu, zapytał ich: O czym to rozprawialiście w drodze? Lecz oni milczeli, w drodze bowiem posprzeczali się między sobą o to, kto z nich jest największy. On usiadł, przywołał Dwunastu i rzekł do nich: Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich!
 
M

MocW_zbanowany

Guest
Ptak123a, badania są chyba nieco przesadzone. 300 zł za intensję mszalną? Może za rocznicową, pomiędzy mszami, dodatkową po prostu. Inaczej ciężko mi sobie wyobrazić sytuację, w której za 45 minut mszy płaci się 300 zł. Poza tym wydaje mi się, że to przypadek odosobniony. Intencja mszalna kosztuje ok. 30 zł. Księża często nie chcą brać mniej ;) A ile dasz powyżej tej kwoty, Twoja sprawa. Zdarzają się tacy, którzy dadzą 100 zł, a nawet 200, ale z własnej woli.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
hm w Sandorzmierzu 75 zł. w nie tak dalekim Radomiu 10 razy tyle, dziwne... (obawiam się niskiej reprezentatywności)
 

boniek123

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2013
Posty
23
Punkty reakcji
0
Nie należy wszystkich księży pakować do jednego worka choć nie da się ukryć że większość z nich to aby na kaskę leci.
 

ilonkaa4

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2013
Posty
60
Punkty reakcji
0
spioh napisał:
myslisz ze jak dasz pedofilowi zone to przestanie go ciagnac do dzieci? pedofistwo jest choroba i zona czy celibat nie ma tu nic do rzeczy...
wg Biblii takowe zachowania sa grzechem i tutaj posluga kaplanska powinna miec do rzeczy... jezeli przedstawiciel kosciola zyje w grzechu, ukrywa go - a wiec nie ma tu zadnej mowy o zalowaniu i nawroceniu, wowczas wszystkie nauki gloszone przez takiego czlowieka staja sie pustymi slowami.
Sw Pawel w Pierwszym Liscie do Koryntian (11,1) pisal: "Badzcie nasladowcami moimi, tak ja jestem nasladowca Chrystusa". Czy kazdy ksiadz moze wypowiedziec podobne slowa?
wg mnie kaplani, ktorzy zyja w grzechu powinni byc pozbawiani swojej funkcji.
 

Shizu-chan

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Mniej więcej Głogów
Ech..
Przyznaje są "źli" księża, ale są również z powołania.
Nie można szufladkować, bo są księża pedofile i złodzieje, ale również tacy którzy pomagają i starają się zmienić parę rzeczy w świecie.
 
M

MocW_zbanowany

Guest
Pandziaaa napisał:
Ech..
Przyznaje są "źli" księża, ale są również z powołania.
Nie można szufladkować, bo są księża pedofile i złodzieje, ale również tacy którzy pomagają i starają się zmienić parę rzeczy w świecie.
Zgadzam się. Generalizowanie jest krzywdzące dla wielu osób. W swoim życiu dane mi było spotkać normalnych, uczciwych księży. Znam przypadek, który nie miał auta, oddał swoje meble ubogim. Wspomagał akcje charytatywne. Jednakże tak samo łatwo przyjdzie mi znaleźć w grupie kapłanów obłudników, awanturników, alkoholików.
 
N

Naxxramas

Guest
ciamka napisał:
Wg mnie, księża to złodzieje i przestępcy! Nie płacą podatków i są bezkarni!
Ciamka - puknij się w łeb : P

Ale reasumując to księża powinni mieć kasę tylko od wiernych. Ja za co mam płacić ? za średniowieczne zabobony ? - jeszcze tak kilka wieków popłacą potem zmądrzeją ludzie: P
 
M

MocW_zbanowany

Guest
Księża nie mają pieniędzy tylko i wyłącznie od ludzi. Wielu uczy w szkołach, uczelniach. Mają normalne pensje. Poza tym, nie zapominajmy o dosyć dużym majątku KK. Ziemie, kamienice.
Naxxramas napisał:
Ale reasumując to księża powinni mieć kasę tylko od wiernych. Ja za co mam płacić ? za średniowieczne zabobony ? - jeszcze tak kilka wieków popłacą potem zmądrzeją ludzie: P
Nie musisz płacić. To tylko i wyłącznie Twoja "wola". Nikt nie zmusi się do chodzenia na mszę i wrzucania na tacę, tudzież do płacenia za sakramenty, korzystania z sakramentów.
 
Do góry