konto oszczędnościowe

kozel111

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
U nas jest podobnie, w melinach na pewno nie maja, ale w pubach...no nie wiem nie sprawdzałam jeszcze, ale restauracji i owszem, wypłacałam nie raz :)

gdyby nie slowo "wyplacalam" to nie wiedzialbym czy chodzi o guinnessa czy o cash back :] bo w melinach na pewno nie leja takiego piwa :) no ale i dobre piwo i cash back to dobra opcja i fajnie zeby byly w jak najwiekszej liczbie miejsc
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
A Ty z tym guinnessem :p dobre piwo, ale desperados ma pod sobą wszystkie :sexy:
W moich delikatesach, gdzie wypłacam sobie pieniądze, często sobie takie kupuję, do tego cytrynka...mmmmm... sam smak :)
 

mimi_on_a_beach

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Słuchajcie, szukam info o opcji cash back. Tak głośno o tym teraz, ale zdaje się, że ten temat dopiero się zaczyna rozkręcać - z tego co wyczytałam na różnych forach. Załóżmy, że chcę wypłacić pieniążki np. w Carrefourze, to czy muszę najpierw coś kupić, żeby móc wypłacić pieniądze, czy mogę sobie tak po prostu podejść do kasy i poprosić o wypłatę? Tak na zdrowy rozsądek trzeba coś kupić, ale nie jestem pewna.... Jak to jest?
 

7klakier

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
z definicji - cash back to usługa dostępna przy okazji codziennych zakupów. Więc raczej coś musisz kupić, żeby wypłacić te pieniądze.
 

GeneralFuneral

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
17
Punkty reakcji
1
z definicji - cash back to usługa dostępna przy okazji codziennych zakupów. Więc raczej coś musisz kupić, żeby wypłacić te pieniądze.


Dokladnie tak jak wyzej, do stricte wyplacania i pytania o saldo sluza bankomaty. Cash Back to funkcja dostepna przy zakupach. Ale jesli zakladasz tu konkretny przypadek Carrefourze, to nie ma z tym wielkiego problemu, bo z tego co ogolnie wiadomo mozna tam placic karta od 1zl, wiec wystarczy ze kupisz 3 bulki, i mozesz wyplacic 200 zl ;)
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Wiadomo jak się człowiek wybiera do Carrefoura to przeważnie po zakupy, a wypłata to przy okazji, chyba że daleko mamy bankomat, a jak potrzebujemy więcej niż te 200 zł to można wypłacać kilka razy w ciągu dnia.
 

kozel111

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
i po 5 podejsciach bedziemy mieli 1000pln i 15 bulek :) a tak na powaznie to wygodne. Przy dzisiejszej temperaturze wolalbym wyplacic przy kasie niz w bankomacie ktore zwykle sa na zewnatrz
 

riczard badyl

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
w taka zime to fakt, ze lepiej wyplacic w cieple przy kasie, a i wiekszy zapas bulek na zime tez ci nie zaszkodzi wiec nie marudz
 

kozel111

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
nie no nie marudze, mysle ze to wygodne rozwiazanie, tzn chyba bo jeszcze nie mialem okazji skorzystac.
 

Kuusy

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
to ja może z innej beczki..
Mam taką sytuację, że moja babcia wpłacała mi co miesiąc jakąś tam symboliczną kwotę na książeczkę oszczędnościową w PKObp.
Ale, że oprocentowanie jest śmiesznie niskie, to powiedziała, żebym wpłacił to gdzie indziej.
Chodzi o jakieś konto oszczędnościowe, do którego można wpłacać np. na poczcie czy w oddziale tego banku pieniądze bez prowizji, bo bez sensu jest wrzucać 20zł i do tego płacić 5zł za przelew.
Jest taka możliwość?
Który bank najlepiej?
 

kozel111

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
jesli chodzi o brak oplat to najlepsze chyba beda banki internetowe. Mowisz jednak ze bedziesz wplacal gotowke i tu moze sie pojawic pewien problem z wplatomatami ktore lubia byc nieczynne i jest ich niewiele. Wiec najlepiej wybrac taka oferte gdzie jest konto z pelna obsluga internetowa ale ze mozna rowniez korzystac z placowek. Nazwami nie chce spamowac za bardzo
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Zgadza się popieram, ale zwróć uwagę na banki, które wprowadzają promocje dotyczące kilku produktów, np; konto + karta kredytowa, albo 90 zł na zachętę na KSO, zawsze to coś na początek.
 

riczard badyl

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Fajna zachęta, na początku jest ładnie, a potem idzie majątek na opłaty, nie jestem przekonany.
 

kozel111

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
a no wlasnie, tak jak pisze Zofia2007, sprawdz co masz blisko domu, zeby sie nie okazalo ze pare pln ktore zaoszczedzisz na oplatach bedziesz musial wydac na bilet zeby dojechac :)
 

GeneralFuneral

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
17
Punkty reakcji
1
Lokalizacja nie jest najlepszym kryterium banku.
Przejrzyj oferty ktore w tych w bankach i instytucjach dostaniesz i sie zastanow, jest teraz kilka fajnych opcji kont gdzie wlasciwie za nic nie placisz -> tym bardziej za wplacanie pieniedzy na swoj rachunek.
Dzieje sie to dlatego ze wiekszosci operacji dokonujesz sam w sieci. Co zaskakujace to to ze spoldzielcze instytucje finansowe wprowadzily tez taki rodzaj kont i sa super korzystne.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Fajna zachęta, na początku jest ładnie, a potem idzie majątek na opłaty, nie jestem przekonany.
Potem masz to wszytko za darmo, no może tylko do iluś tam lat, ale niektóre banki ludziom młodym zawsze idą na rękę, oferując specjalne konta dla studentów.
 

kozel111

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
@riczard badyl i generalfuneral: w tym przypadku mysle ze jednak lokalizacja jest wazna. Skoro Kuusy pisze ze bedzie wplacal pieniadze sam a nie np otrzymywal kase przelewem. W tej sytuacji internet nie rozwiazuje sprawy.
 

markk

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Podepnę sie pod temat. Chciałem założyć inne konto oszczędnościowe( aktualnie mam w mbanku)Na początku oprocentowanie było wysokie a teraz jak patrze to ledwo 3% a żeby mieć więcej to z 50 tysięcy złoty trza mieć na tym koncie.
Jakie polecacie jeszcze konta??? Patrzyłem też w inteligo w śląskim i deutsche bank i tu jest całkiem spoko oferta
http://www.deutsche-bank-pbc.pl/index.php/l1/konta/l2/db_konto_oszczednosciowe.

I jeszcze jedna kwestja czy banki piszą % po odliczeniu podatku Belki czy przed ??
 
Do góry