konto oszczędnościowe

kozel111

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Jak masz taką kartę to możesz nawet z kasy w jakimś sklepie wypłacić sobie pieniążki. Dobra sprawa bo nie pobierają przy tym prowizji.

masz na mysli wlasnie karte SKOKu? Bo jesli tak to spora wygoda, w takiej sytuacji nawet nie trzeba miec pod reka bankomatu skoro mozna wyplacic przy kasie.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Tak w SKOKu, ja to nawet na stacji benzynowej brałam sobie kasę, zawsze masz jakieś wyjście jak raptem ci gotówki zabraknie :)
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
A czemu ma zależeć od uprzejmości, aby tylko miała pieniądze w kasie to zawsze niewielka sumę można sobie wypłacić.
 

kozel111

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
to nawet dobrze sie składa bo stacji benzynowych jest sporo i zawsze czynne :) wiec zawsze mozna wyplacic w naglej potrzebie ;)
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Chciaż w nagłej potrzebie to i bankomatów SKOKu nie brakuje, ale taka wypłata w niektórych punktach usługowych jest dla nas często przydatne.
 

partnerski

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
A czemu ma zależeć od uprzejmości, aby tylko miała pieniądze w kasie to zawsze niewielka sumę można sobie wypłacić.

" Cashback to nowoczesna usługa, dzięki której można wypłacać gotówkę przy okazji płacenia za zakupy kartą Visa w oznaczonych punktach handlowo-usługowych, np. w sklepie, supermarkecie czy na stacji benzynowej."
Rzeczywiscie bardzo ciekawe rozwiąznie, inne instytucjie powinny pójść za ciosem :)
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
"Teraz możesz podejmować gotówkę nawet tam, gdzie w pobliżu nie ma bankomatu lub oddziału BZ WBK. Dzięki usłudze Visa cash back wypłacisz potrzebną kwotę przy okazji zakupów w sklepie, salonie prasowym czy stacji benzynowej.

Jak to zrobić? Wystarczy, że dokonasz płatności jedną z kart Visa lub Maestro wydaną przez BZ WBK dla klienta indywidualnego. Z usługi Visa cash back możesz skorzystać w ponad 9,5 tys. punktów w całej Polsce, oznaczonych logo Visa cash back lub MasterCard/Maestro CashBack."

w BZ WBK też jest taka możliwość :]
 

riczard badyl

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
a jak to jest z karta VISA dla mlodych w SKOK? Podobno oferuja karte dla mlodych na specjalnych warunkach, z tego co widze na stronie bezplatnie i wyplaty w bankomatach SKOK24 bez prowizji. Ma ktos jakies dowiadczenia?
A co to za różnica czy VISA dla młodych czy nie? To są jakieś specjalne warunki? Słyszałem o kontach oszczędnościowych dla młodych ale o VISAch?
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
Właściwie to chyba tylko tym się różni, że dla młodych jest wydawana za darmo, no i dla osób pełnoletnich tak od 18 roku życia, może być przyznana tak zwana Linia Pożyczkowa, tez fajna sprawa bo zero jakichkolwiek odsetek. A tak na marginesie to kartę VISA można już mieć od 13 roku życia.
 

7klakier

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Właściwie to chyba tylko tym się różni, że dla młodych jest wydawana za darmo, no i dla osób pełnoletnich tak od 18 roku życia, może być przyznana tak zwana Linia Pożyczkowa, tez fajna sprawa bo zero jakichkolwiek odsetek. A tak na marginesie to kartę VISA można już mieć od 13 roku życia.
ta linia kredytowa wygląda z działania jak karta kredytowa. Ciekawe rozwiązanie.
 

kozel111

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
"Teraz możesz podejmować gotówkę nawet tam, gdzie w pobliżu nie ma bankomatu lub oddziału BZ WBK. Dzięki usłudze Visa cash back wypłacisz potrzebną kwotę przy okazji zakupów w sklepie, salonie prasowym czy stacji benzynowej.

Jak to zrobić? Wystarczy, że dokonasz płatności jedną z kart Visa lub Maestro wydaną przez BZ WBK dla klienta indywidualnego. Z usługi Visa cash back możesz skorzystać w ponad 9,5 tys. punktów w całej Polsce, oznaczonych logo Visa cash back lub MasterCard/Maestro CashBack."

w BZ WBK też jest taka możliwość :]

no to super, fajnie ze coraz wiecej bankow umozliwia ta usluge, jakie jeszcze bank poza bz wbk i skok oferuja cash back? w koncu powoli zaczynamy sie zblizac do europejskich standardow :p
 

riczard badyl

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
no to super, fajnie ze coraz wiecej bankow umozliwia ta usluge, jakie jeszcze bank poza bz wbk i skok oferuja cash back? w koncu powoli zaczynamy sie zblizac do europejskich standardow :p
Mi się wydaje, że więszkość banków ma cashback o ile nie wszystkie, bo to właśnie jest taki standard. Jak przeglądam oferty to chyba wszędzie była taka opcja ale nie wszędzie jest to bez prowiji.
 

kozel111

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
z prowizja to bylaby lipa, to juz wolalbym sie do bankomatu pofatygowac i oszczedzic pare zlotych.
 

riczard badyl

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
z prowizja to bylaby lipa, to juz wolalbym sie do bankomatu pofatygowac i oszczedzic pare zlotych.
Wiaomo najlepiej udać się do odpowiedniego bankomatu, a te nie zawsze są pod ręką, bo nie w każdym można wypłacać bez prowizji. Cash back to jednk wygodna opcja. Nawet na za:cenzura:u znajdziemy Żabkę i mimo dopłacenie kilku groszy jako prowizja można pobrać pieniądze, które akurat są potrzbne. Uważm,że cash backi to bardzo dobra spraw.
 

7klakier

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Mi również cash back się bardzo podoba- tyle mniej zachodu, żeby wypłacić środki!!
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
z prowizja to bylaby lipa, to juz wolalbym sie do bankomatu pofatygowac i oszczedzic pare zlotych.
No niestety niektóre banki biorą prowizję, ale nie jest ona wysoka, od 0.50 gr do złotówki, to się i tak bardziej opłaca niż wypłacanie z innego bankomatu, no ale w przypadku skoków to nadal mają tę usługę za darmo.
 

riczard badyl

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
Co do cashbacku i wcześniejszego nawiązania do standardów dodam jeszcze, że będąc nn Wyspach B. miałem konto w jednym z tamtejszych banków(AIB czy jakoś tak) i cashback wszędzie był bezpłatny, a często z tego korzystałem. Co do dostępności to jedynie w małych prywatnych melinach nie oferowali, ale każda szanująca się sieć marketów itd. wypłacała bezprowizyjne cashbacki, nawet w pubie mi kiedyś wypłacili, a może mi się wydawało bo się spiłem :) no nie ważne, ale to są dobre standardy i u nas w Polsce też stają się faktem. Pozdrawiam wszystkich miłośników Guinness'a!
 

kozel111

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2010
Posty
22
Punkty reakcji
0
no jesli jest tak jak mowi apra, ze prowizja to 50gr to spoko, myslalem ze mowa o prowizji rzedu 5pln jaka sie placi w niektorych bankomatach. Co do Guinnessa to niestety tylko w Irlandii smakuje tak dobrze, u nas te butelkowe nie nadaja sie do picia.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
46
... Co do dostępności to jedynie w małych prywatnych melinach nie oferowali, ale każda szanująca się sieć marketów itd. wypłacała bezprowizyjne cashbacki, nawet w pubie mi kiedyś wypłacili, a może mi się wydawało bo się spiłem :) no nie ważne, ale to są dobre standardy i u nas w Polsce też stają się faktem. Pozdrawiam wszystkich miłośników Guinness'a!
U nas jest podobnie, w melinach na pewno nie maja, ale w pubach...no nie wiem nie sprawdzałam jeszcze, ale restauracji i owszem, wypłacałam nie raz :)
 
Do góry