KIM SĄ TERRORYŚCI

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
Nie dajmy się zwariować. Rzeczywiście, rozmyślny atak a pomyłka- to robi wielką różnicę. Bo, czy dobrze rozumiem, że chcesz powiedzieć, że amerykanie to terroryści?
 

von Richthofen

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
147
Punkty reakcji
1
Miasto
Częstochowa
A czy ich działania na obcym terenie, gdzie chcą pod pretekstem demokracji posiąść ropę nie przypomina działania terrorystycznego ? Najpierw upozorowany atak na WTC, a potem misja na Bliskim Wschodzie ;] Bardzo humanitarne. No i nie wiem skąd ta mania niesienia demokracji, jakby była czymś najlepszym i jedynym.
 

Kettger

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
177
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Wyjątkowo się zgadzam. Cały kraj to jakieś totalne nieporozumienie.
 

naturehol

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Sory nie czytałem tego wątku od początku ale chciałbym zwrócić uwagę na totalny brak wyczulenia społeczności na zagrożenia. Mieszkam w Poznaniu, więc dość dużym mieście, gęsto zaludnionym, gdzie ludzie powinni być świadomi pewnych zagrożeń. W takim Krakowie np po zamachach z tymi bombami w rurach pcv od razu społeczeństwo się obudziło. Trudno oczywiście w ten sposób uświadamiać ludzi, jednak potrzebne są jakieś kampanie społeczne. Mało kto zwróciłby uwagę na jakiś plecak pod centrum handlowym, poza ochroną. Co byś zrobił/zrobiła gdyby ktoś sobie szedł ulicą i pryskał ludzi dezodorantem? obsypywał czymś przypominającym mąkę? Strzelam sobie takie przykłady ale to pokazuje nieświadomość ludzi. A przecież aerozole to idealna forma przechowywania np czarnej ospy, tak samo jak proszek przypominający mąkę przetrwalnikow wąglika. Społeczeństwo nie ma wyobraźni. Graty dla tego, kto by zadziałał w takiej sytuacji :023:
 

okurcze

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2010
Posty
44
Punkty reakcji
0
Terroryzm jest formą przemocy politycznej, polegającej na stosowaniu morderstw lub zniszczenia (albo zagrożeniem stosowania takich środków) w celu wywołania szoku i ekstremalnego zastraszenia jednostek, grup, społeczeństw lub rządów, czego efektem mają być wymuszenia pożądanych ustępstw politycznych, sprowokowanie nieprzemyślanych działań lub/i zademonstrowanie/nagłośnienie politycznych przekonań. W dalszej części incydentem/zamachem terrorystycznym autor nazywa: akt przemocy lub wiarygodnego zagrożenia jej użycia (oparty o typowe metody terrorystyczne), przeprowadzony z pogwałceniem prawa, którego głównym celem jest zastraszenie rządu, społeczeństwa lub jakiejkolwiek jego części, co ma umożliwić realizację założonych celów politycznych- za wikipedią
 

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
Nie przepadam za Amerykanami, wiem, że manipulują naszymi lękami, ale trudno mi uwierzyć, że wszystko to tylko po to by sprawdzić nową broń i zyskać parę baryłek ropy...
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Nie dajmy się zwariować. Rzeczywiście, rozmyślny atak a pomyłka- to robi wielką różnicę. Bo, czy dobrze rozumiem, że chcesz powiedzieć, że amerykanie to terroryści?

W krajach ktore najezdzaja z pewnoscia za takich sie ich uwaza. Zwlasza rodziny ofiar.

naturehol - jak wladza bedzie chciala dla swoich celow przeprowadzic w swoim kraju atak to twoje kampanie nie pomoga

Nie przepadam za Amerykanami, wiem, że manipulują naszymi lękami, ale trudno mi uwierzyć, że wszystko to tylko po to by sprawdzić nową broń i zyskać parę baryłek ropy...

ropa jest dosc istotna, chodzi tez o interesy i wplywy, dla przykladu Pan Cadafi dobrym kumlem byl, dopuki rozliczal sie w $$, jak zaczal marudzic to niestety stal sie wielkim tyranem i wrogiem demokracji, USA lamiac prawo (atak bez wypoiwiedzenia wojny) dala mu czapie i po zabawie
 

okurcze

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2010
Posty
44
Punkty reakcji
0
Czyli: Rzad USA (?) stosuje propagande, by zastraszac (terroryzować) inne narody w celu uzyskania sprowokowanych działan, czyli ich pomocy w swoich walkach, z których ma spore zyski? Pasuje do definicji. Tyle, że w wykonaniu rzadu mocarstwa to nazywa się polityką.
 

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
No... można powiedzieć, że nic innego od tysiącleci nie robią kościoły- zastraszają, terroryzują wiernych by osiągnąć pewne zyski
 

mag77

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
163
Punkty reakcji
0
Amerykański terroryzm- to hasło jest mało popularne w naszej części globu. Choć to prawda, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ...
Fiaga, nie przepadam za instytucją kościelną, ale żeby tak z grubej rury kler obrzucać epitetem terroryści ? ;p
 
Do góry