Kim Lubicie Grać ?

atom2004

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2007
Posty
303
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Studzionka City :D
Bo mi chodziło konkretnie o walke łukiem, jeśli chodzi o postacie walczące bezpośrednio to np. od wojownika wole paladyna. W sumie masz racje że mogłem napisać że wole wojownika walczącego łukiem, ale łucznik jakoś tak lepiej brzmi :D ...

Ale to by już trzeba chyba do innego tematu przenieść, o tym czy łucznik to wojownik czy całkiem inna klasa :p ...
 

alakhi

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2007
Posty
153
Punkty reakcji
0
Miasto
Środkowa Polska
Wojownik, albo łotr, człowiek z jakąś wadą lub cechą szczególną (brak oka, jąkała, bez ucha, wypadające zęby, widoczne blizny). Uzbrojenie miecz, kolczuga lub lekka zbroja w przypadku łotra. Charakter z reguły czarny charakter, albo neutralny.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Ale w sumie to właśnie tutaj podano najlepiej definicję łucznika :). Łucznik, czyli WOJOWNIK specjalizujący się w łukach. Tyle, że owszem, "łucznik" jakoś tam lepiej brzmi :p.

Ja zdania nie zmieniam i podobnie jak atom lubię paladynów, choć gra się nimi ciężko (pod względem charakteru, of coz). Czasami tak by się chciało zrobić coś "na hurra", albo po prostu ukraść ten cholerny miecz +2 zamiast za niego płacić. A tu nie da się :D.
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Od takich kradziejstw są małe złodziejki xP takie jak moja pierwsza postać. A paladyni przymykają oko na to skąd się dany miecz wziął… Od prezent od “Maleństwa” :D ;) To zależy w sumie od układów między graczami :p

Zawyżyliście, że wraz z wiekiem gracza zmieniają się preferencje co do wyboru klasy postaci? U mnie było mniej więcej tak:

Złodziejka
Mag
Łowca
Obecnie Kapłanka :D
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Ja kiedy byłem młody wolałem wojowników :p, kiedy byłem w Twoim wieku (nie bij! :D) lubiłem Magów,czarowników, teraz zaś przyjemność sprawia mi gra jakaś wyrafinowaną postacią typu łotrzyk.
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
O nie! Ta zniewaga krwi wymaga! Phi! <foch>

PS. Wybaczcie, że mój post nic nie wnosi do dyskusji ale musiałam to skomentować.
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Tak mi się nasunęło… Power gamer only xP może się mylę? XP

Tak swoją drogą wojownicy chyba mają jakiś honor, zasady czy coś takiego… więc trzymając się ich nie do końca są źli… To już prędzej barbarzyńca jakiś :p
 

Draken

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2006
Posty
586
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
się biorą dzieci neostrady?? odpiszcie
przyznam się lubie grać wieloma postaciami

mroczny elf---zabójca lub skryptobójca

elf----druid lub łucznik

człowiek--------paladyn lub wojownik

Serpensi (kto nie wie co to znaczy to pech) -------- złodziej lub łotrzyk

drow-----------------nekromanta,wojownik albo zaklinacz

krasnolud--------------wojownik albo kusznik
 

Kaththea

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2006
Posty
1 262
Punkty reakcji
0
Co do Serpensów to na TaLu możesz mieć tylko jedną postać z tego co wiem... więc jakim cudem lubisz grać złodziejem albo łotrzykiem (to nie to samo?) skoro nie miałeś okazji spróbować...
 

Guminio

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2005
Posty
232
Punkty reakcji
0
[...]
mroczny elf---zabójca lub skryptobójca

Serpensi (kto nie wie co to znaczy to pech) -------- złodziej lub łotrzyk
...
Nieeee! Ja musiałem, wybaczcie Offtop, ale musiałem.
Skryptobójca... Jak to przeczytałem to myślałem, że z krzesła spadne, dużo tych skryptów namordowałeś? Swoją drogą, jak jest różnica między zabójcą a skrytobójcą?
Serpens - złodziej... Wiem, że nikt tu prawie nie zna TaL'a (w gwoli wyjaśniania, TaL to forum, na którym rozgrywane są sesje online. Dla zainteresowanych www.tal.webd.pl, piszcie do Infernusa, to ja :p) i w ten sposób nie zna serpensów, ale... Draken, skoro nie grasz na TaLu to po czym wnosisz, że lubisz grac serpensami? Swoją drogą, co za ciec robi ze smokoludzi złodzieja?
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
"Skryptobójca" to prawie jak "łopatacz" :D.

Draken poza tym przyznał się, że lubi grać niemal każdą dostępną klasą postaci w fantasyRPG - też miło :D. No i mógł popisać się imponującą wiedzą, używając szalenie skomplikowanego słowa jak "serpens".

A na TaLu dość łatwo domyśleć się kim gra - jako jedyny ma w zwyczaju pisać że coś jest "naj lepsze" albo "naj fajniejsze" :).
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Tak swoją drogą wojownicy chyba mają jakiś honor, zasady czy coś takiego… więc trzymając się ich nie do końca są źli… To już prędzej barbarzyńca jakiś :p

Barbarzyńca, to raczej taki wojownik z niskim IQ :D

A co do tego honoru, owszem 'chyba' jakiś mają :p. De facto, zauważmy, że to My - gracze - kierujemy losami naszych bohaterów, więc to od nas zależy, czy dla przykładu wojownik, będzie szlachetnym kawalerem, czy też zakutym w czarną zbroje siewcą grzechu i rozpusty ^^.


Ale nie martw się Kati, rozumujesz dobrze, wojownicy (rycerze) w średniowieczu mieli kodeks i określone zasady postępowania, opierające się na trzech klarownych słowach - Bóg, Honor,ojczyzna. Zdarzały się oczywiście wyjątki od reguły :).


BY THE WAY!

Po wnikliwej analizie słowa 'Skryptobójca', doszedłem do wniosku, iż Draken ma na myśli postać całkowicie odbiegającą od DaMi'owskiej :)D) koncepcji Skrypto-bójcy.

Mianowicie, Skryptobójca, S krypto bójca. Z krypto bójca, Zabójca z Krypty :D :D :D. Jak wszyscy wiemy, Draken ma skłonność do kaleczenia języka, stąd też użycie s zamiast z - jako określenie miejsca pochodzenia, można mu wybaczyć [I zapłoną stosy na moim podwórku... - głos w głowie Berialsa]. Więc tutaj widzimy, 'geniusz' strategiczny Drakena - ów Skryptobójca, chowa się w Krypcie, gdzie wchodzi jakiś nikczemnik by splądrować grób [np. Berials], a Draken mu wbija nóż w serce [Mi by co prawda nie zdołał ale nvm]! Tutaj ukazana też jest świętobliwość oraz bogobojność Drakena - chroni on bowiem obiekty sacrum :D.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Mylisz się mój drogi, gdyż "te szczury" to Jorowie. Serpensi jak sama nazwa wskazuje (łac. "wąż") to ludzie-węże, ludzie-smoki, lub ogólnie ludzie-gady.

Skrytpobójca :D.... niezła dedukcja, Berials. Ja byłem pewny że to pewien rodzaj wojownika ze specjalizacją na walkę skryptami (tak jak łopatacz walczący łopatą) ewentualnie tropiciel z wrogiem rasowym "skrypt" :) - dyskusja warta osobnego tematu :p.
 

DaMi

Ehre asher ehre
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
1 233
Punkty reakcji
1
Wiek
35
:bag:
(chwila szaleńczego śmiechu)

Wybacz, ale to Ty się kompletnie nie znasz. Przede wszystkim (żeby nie odstawać poziomem od reszty użytkowników działu "RPG") polecam lekturę takich podręczników jak:

1) podręcznik do języka polskiego
2) podręcznik poprawnej pisowni (jak znajdziesz :p )
3) słownik ortograficzny
4) jakiś program do nauki pisania na klawiaturze

Wtedy dopiero zacznij z nami dyskutować. Kto wie, może za parę lat zobaczysz ten temat i sam zrozumiesz jaka jest różnica między "skryPtobójcą" a "skrytobójcą" ? Kto wie..
 
Do góry