KIM JESTEM W JEZUSIE MESJASZU

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Pierwszy cytat dotyczy wypowiedzi Świętego Pawła,że Chrześcijanie nie walczą ze złem materialnym oręzem,a jedynie duchowym,którym jest Słowo Boże.Drugi ma podobne znaczenie,z komentarzem,że Biblia pozwala odróżnić zło od dobra i ukryte zamiary człowieka.Mam wrazenie,moim skromnym zdaniem,że Jamsen nie wyobraża sobie Chrześcijanina,nie posługujacego się Biblią.Cytowanie wersetów moze się wydawać automatyczne,ale nie zawsze tak jest.
No i z ust mi to wyjąłeś.
Pokazałeś, że jednak czytanie ze zrozumieniem nie jest takie trudne.
Dzięki.

Jamsen jako ŚJ uważa,że jedynie Biblia jest jedynym źródłem prawdy.
Dziś Bóg nie przekazuje prawy w cudowny sposób, zsyłając ducha świętego.
Duch święty ma to działanie, że pomaga zrozumieć Biblię.
Źródłem prawdy jest Bóg, a swoje myśli, wymagania i zamierzenie zawarł w Biblii.
Innej drogi nie ma.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Witam!
Uff tylko oby to cytowanie było też robione ze zrozumieniem bo dalej nie mogę powiązać cytatów z poprzednimi wypowiedziami.
Pokój
 

jarko26

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2008
Posty
131
Punkty reakcji
0
Miasto
Świnoujście
wiele tematów poruszanych na forum zaintrygowało mnie i postanowiłem skierować parę pytań do wszystkich zainteresowanych:
Jakiego Jezusa znasz..? podczas swojego życia poznałem bo szukałem jeden jezus to był eucharystyczny który słuchał tylko Maryjii drugi to ten co szkolił się u mnichów buddyjskich, trzeci to ten co przyleciał z kosmosu na rydwanie, czwarty to ten co to jest tylko energią absolutna, piaty to ten co za starszego brata miał lucyfera, szósty to....no właśnie ten którego obraz biblia wymalowuje swoim słowem A ty w którego wierzysz..?

1.Czy człowiek może sam siebie zbawić..? jeśli tak to w jaki sposób
2.Czy jesteś grzesznikiem ? na jakiej podstawie..?
3.Czym jest wiara...? według was
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
1.Czy człowiek może sam siebie zbawić..? jeśli tak to w jaki sposób
2.Czy jesteś grzesznikiem ? na jakiej podstawie..?
3.Czym jest wiara...? według was
1. Nie
2. (Mam nadzieję, że nie chodzi ci o spowiedź) Tak. na podstawie Biblii.
3. Wiara, to pewność, przeświadczenie...
 

vivere

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2007
Posty
1 891
Punkty reakcji
7
jarko 26
1.Czy człowiek może sam siebie zbawić..? jeśli tak to w jaki sposób
2.Czy jesteś grzesznikiem ? na jakiej podstawie..?
3.Czym jest wiara...? według was
1.Żaden człowiek nie może sam siebie zbawić.Dlatego Jezus umarł na krzyżu i Chrystus dał nam swojego Ducha Świętego Chrystusowego,aby z Jego pomocą jako naszego Pana i Osobistego Zbawiciela uwolnić nas od naszych grzechów.

Gal.4.6.A ponieważ jesteście synami,przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych...

2.Wszyscy jesteśmy grzesznikami tak jak pisze w NT:"..Bo wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej".Osobiście widziałeś duchowe ciało człowieka,jego czakramy itd,które są grzesznymi obciążeniami naszej duszy,od których musimy się uwolnić z pomocą obecnego w nas Chrystusa.

3.Wiara to pewność,że kroczymy właściwą drogą do naszego zbawienia.Wiara nie może opierać się na;..mądrości ludzkiej,lecz na mocy Bożej"(1 Kor.2.5).A mocą Bożą i mądrością Bożą jest obecny w nas wszystkich Chrystus,(1 Kor.1.24),którego zwiastowali apostołowie;Maria Magdalena(Ewangelia Marii Magdaleny),Paweł,Piotr i inni(Kol.1.25-28),a obecnie G.Wittek(To Jest Moje Słowo...).
 

jarko26

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2008
Posty
131
Punkty reakcji
0
Miasto
Świnoujście
vivere : 1.Żaden człowiek nie może sam siebie zbawić.Dlatego Jezus umarł na krzyżu i Chrystus dał nam swojego Ducha Świętego Chrystusowego,aby z Jego pomocą jako naszego Pana i Osobistego Zbawiciela uwolnić nas od naszych grzechów.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Ok czy Jezus w którego wierzysz jest osobowy ?

No właśnie jak to jest z wiara bo ja rozróżniam trzy być może jest więcej pierwsza wiara w siebie druga wiara która jest autosugestia i trzecia wiara którą daje Bóg.. nie mówię o wierze wyznaniowej bo to jest inny temat i bardziej zahacza o ludzka przynależność... ja wolę mówić o tożsamości
Pozdrawiam


Jamsen nie to nie chodzi o spowiedź..pytania te to lina po której można wspiąć się na szczyt a wiadomo że im wyżej tym lepiej widać..Pozdrawiam
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Jarko połączyłem Twój temat o Jezusie z innym. Mamy już kilka o podobnym wątku więc nie możemy duplikować i zagracać forum.


Proszę o chrześcijańską wyrozumiałość
 

jarko26

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2008
Posty
131
Punkty reakcji
0
Miasto
Świnoujście
Proszę o chrześcijańską wyrozumiałość



:D jasne zawsze możesz na nią liczyć... ja się nie znam ja tu tylko piszę :lagodny:
 

Witch Doctor

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2008
Posty
224
Punkty reakcji
0
1. Nie
2. (Mam nadzieję, że nie chodzi ci o spowiedź) Tak. na podstawie Biblii.
3. Wiara, to pewność, przeświadczenie...
Jamsenie,chyba omyłkowo odpowiedziałeś twierdząco na drugie pytanie Jarka,czy jesteś grzesznikiem...


Jak to rozumieć?Świadomym grzesznikiem?Trwasz w grzechu?
 

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
Ty Jarko26 nie jesteś grzesznikiem ? Chyba wszyscy jesteśmy grzesznikami powołanymi do świętości.
 

jarko26

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2008
Posty
131
Punkty reakcji
0
Miasto
Świnoujście
oczywiście że jestem... tylko jest już pewna różnica ponieważ Pan Jezus powiedział ważne słowa: grzech nad wami panować nie będzie i trzeba rozróżnić grzech taki który zniewala człowieka z którym choćby chciał to nie może go zwyciężyć od grzechu który jest na bieżąco wyznawany Bogu który nie panuje nad człowiekiem.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Taak Jarko jedyna nadzieja w wyznaniu i ufności ,że Bóg odpuści i nie da pokusy większej nad tą która można znieść choć bywa trudno.
Czy jest grzech który tak zniewala jak piszesz..ja sama nie poradzę ale mogę chyba ufać w Boża pomoc...
pokój
 

Witch Doctor

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2008
Posty
224
Punkty reakcji
0
Taak Jarko jedyna nadzieja w wyznaniu i ufności ,że Bóg odpuści i nie da pokusy większej nad tą która można znieść choć bywa trudno.
Czy jest grzech który tak zniewala jak piszesz..ja sama nie poradzę ale mogę chyba ufać w Boża pomoc...
pokój
Wyznaniu Księdzu?
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5

jarko26

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2008
Posty
131
Punkty reakcji
0
Miasto
Świnoujście
Agar: Taak Jarko jedyna nadzieja w wyznaniu i ufności ,że Bóg odpuści i nie da pokusy większej nad tą która można znieść choć bywa trudno.
Czy jest grzech który tak zniewala jak piszesz..ja sama nie poradzę ale mogę chyba ufać w Boża pomoc...
pokój

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozdrawiam w Chrystusie Agar !
jest takie słowo które mówi Bóg grzeszników nie wysłuchuje i inne które mówi prosicie z a nie otrzymujecie ponieważ źle prosicie i ja rozumiem to tak ze pysznym się przeciwstawia a pokornym Łaskę daje
Agar Bóg daje Łaskę ale tylko w Jezusie Chrystusie i przez poznanie Jego można wzrastać a wzrastanie polega na tym ze wiele rzeczy w miarę wzrostu odkleja się od naszego życia i odchodzi w niepamięć jeśli i u ciebie sa rzeczy z którymi sobie nie radzisz to obierz po prostu właściwy kierunek weź kurs na Jezusa a On da ci zwycięstwo sama piszesz ty nie poradzisz ale jak Bóg da ci moc to słowo mówi ze wiara zwycięża ten świat i nie ma nic niemożliwego dla tego kto wierzy że Jezus Chrystus jest Panem.
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
1.Czy człowiek może sam siebie zbawić..? jeśli tak to w jaki sposób
2.Czy jesteś grzesznikiem ? na jakiej podstawie..?
3.Czym jest wiara...? według was


1. Zbawienia nie ma.
2. Grzechu nie ma.
3. Ponad wiarę ważniejsza jest WIEDZA, wiara to złudzenie/kłamstwo.


Ktoś wmówił człowiekowi chorobę a później zaczął mu sprzedawać lekarstwo.

:papa:
 

jarko26

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2008
Posty
131
Punkty reakcji
0
Miasto
Świnoujście
No no bardzo miądra wypowiedź bardzo no no pozazdrościć miądrości życiowej tylko szkoda że to nie twoje pisanie a jakieś wklejki a wiesz co ta mądrość dla mnie znaczy.. to samo znaczy co dla mojego Pana ta mądrość jest głupota bo i także głupi w sercu swoim mówi Boga nie ma.. tylko ciekawe jest to że wielu ateistów gdy już leży na łożu śmierci i sama śmierć zagląda im w oczy wtedy wołają do Boga..i nagle wierzą och jak wierzą..
 
Do góry