Kastet - legalny?

Carbid

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
W teorii tak, ale jak w praktyce to wyegzekwować? Przecież nie oduczymy nikogo tego co już potrafi, więc w sumie dobry karateka może połamać każdego kogo spotka na ulicy... Chyba jedynie gaz mógłby go wtedy powstrzymać
Może połamać tylko osoba która ćwiczy sporty walki przed sądem jest uważana jako osoba z bronią białą. Więc za pobicie przez karetek albo boksera można spore odszkodowanie dostać a oni odpowiednie wyroki, no chyba że walczą w samoobronie wtedy hulaj dusza.
Volian napisał:
To raz, a dwa że większość osób nie wie o istnieniu pistoletów innych niż prawdziwe więc to też daje psychiczną przewagę nad znaczną większością osób.
ale większość osób na ciebie nie napada tylko bandziory a te wiedzą, że są różne rodzaje broni.


Volian napisał:
Dobry sposób reklamy, szkoda że do tak niewielu odbiorców trafił. Inicjatywa super i plus, że też kobiety bawią się w takie rzeczy jak asg
popatrzcie jak dużo kobiet idzie do wojska i do policji. To nie są panie z metrowymi tipsami tylko dziewczyny o silnym charakterze i zainteresowaniach zbliżonych do takich sportów jak ASG czy paintball
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Carbid napisał:
Może połamać tylko osoba która ćwiczy sporty walki przed sądem jest uważana jako osoba z bronią białą. Więc za pobicie przez karetek albo boksera można spore odszkodowanie dostać a oni odpowiednie wyroki, no chyba że walczą w samoobronie wtedy hulaj dusza.
Nie wiedziałem, że to aż tak jest zakwalifikowane. Chyba trzeba by było rozpocząć naukę jakiejś sztuki walki haha :D samoobrona pierwsza klasa


Carbid napisał:
ale większość osób na ciebie nie napada tylko bandziory a te wiedzą, że są różne rodzaje broni.
Jak czasem się słyszy że jakiś pijaczek próbował kogoś obrabować, albo niedorozwinięci nastolatkowie próbowali kogoś oskubać z telefonu w bramie to aż się prosi żeby postraszyć takich repliką pistoletu...


Carbid napisał:
popatrzcie jak dużo kobiet idzie do wojska i do policji. To nie są panie z metrowymi tipsami tylko dziewczyny o silnym charakterze i zainteresowaniach zbliżonych do takich sportów jak ASG czy paintball
To fakt, a z drugiej strony są to też Panie które bardzo o siebie dbają i potem jak taka piękna policjantka wręcza Ci mandat to jakby miej boli sam fakt przyjęcia tego kwitka :p
 

migotka

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2016
Posty
26
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Nie wiedziałem, że to aż tak jest zakwalifikowane. Chyba trzeba by było rozpocząć naukę jakiejś sztuki walki haha :D samoobrona pierwsza klasa
Może i tak ale jak staniesz w obronie kogoś albo policja/prokurator uznają, że przekroczyłeś obronę konieczną, to może być problem..

Volian napisał:
Jak czasem się słyszy że jakiś pijaczek próbował kogoś obrabować, albo niedorozwinięci nastolatkowie próbowali kogoś oskubać z telefonu w bramie to aż się prosi żeby postraszyć takich repliką pistoletu...
Albo pistoletem obronnym na gumowe kule. Można dać też pieprzowe i zadziała jak gaz.

Volian napisał:
To fakt, a z drugiej strony są to też Panie które bardzo o siebie dbają i potem jak taka piękna policjantka wręcza Ci mandat to jakby miej boli sam fakt przyjęcia tego kwitka :p
Z doświadczenia mówisz? :D Ja im trochę współczuję, bo przestępcy kulturą nie grzeszą i pewnie kobitki nie raz muszą się nasłuchać niefajnych tekstów.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
taki pistolet z pieprzowymi kulami to chyba jest znacznie skuteczniejszy niż zwykły gaz pieprzowy, a i zasięg większy. nie 3, a 10 metrów.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
golgi napisał:
taki pistolet z pieprzowymi kulami to chyba jest znacznie skuteczniejszy niż zwykły gaz pieprzowy, a i zasięg większy. nie 3, a 10 metrów.
Poleciłbyś jakiś konkretny model z takim przeznaczeniem?


migotka napisał:
Z doświadczenia mówisz? Ja im trochę współczuję, bo przestępcy kulturą nie grzeszą i pewnie kobitki nie raz muszą się nasłuchać niefajnych tekstów.
Trochę i z doświadczenia :D Najgorzej jest jak ludzie napruci po imprezach wracają do domów, bo wtedy to są tak pewni siebie że czasem i gaz nie pomoże...
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
pieprzowe kule można kupić do każdego modelu replik miotających tym kalibrem gumowych kul.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
golgi napisał:
pieprzowe kule można kupić do każdego modelu replik miotających tym kalibrem gumowych kul.
Jakoś specjalnie trzeba dobierać te kulki jak chodzi o producenta, czy wszystkie są równie dobrej jakości jeżeli kupujemy w sprawdzonym sklepie?
samoyed napisał:
A z tych na gumowe kule można też strzelać śrutem zwykłym??
Czyli musiałby być pistolet który umożliwia mieszanie rodzaju amunicji jak https://www.militaria.pl/tm/pistolet_co2_ram_combat_major_pdg50_50_p76803.xml ?
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Volian napisał:
pieprzowe kule można kupić do każdego modelu replik miotających tym kalibrem gumowych kul.
Jakoś specjalnie trzeba dobierać te kulki jak chodzi o producenta, czy wszystkie są równie dobrej jakości jeżeli kupujemy w sprawdzonym sklepie?

samoyed napisał:
A z tych na gumowe kule można też strzelać śrutem zwykłym??
Czyli musiałby być pistolet który umożliwia mieszanie rodzaju amunicji jak https://www.militaria.pl/tm/pistolet_co2_ram_combat_major_pdg50_50_p76803.xml ?
tak ten byłby dobry.

poza tym, w jakiej rozsądnej cenie można dostać teraz solidny, dobry kastet, albo pałe teleskopa?
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Jakoś specjalnie trzeba dobierać te kulki jak chodzi o producenta, czy wszystkie są równie dobrej jakości jeżeli kupujemy w sprawdzonym sklepie?
dobry sklep raczej nie będzie sprzedawał badziewnej amunicji w obawie o opinie o własnym sklepie.


Volian napisał:
Czyli musiałby być pistolet który umożliwia mieszanie rodzaju amunicji jak https://www.militari...0_50_p76803.xml?
fajne są te pistolety, które mają amunicję pieprzową. Ktoś z Was sprawdzał kiedyś czy jest to dobra alernatywa dla gazu? Bo przecież nie strzela się tym raczej w oczy.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
fajne są te pistolety, które mają amunicję pieprzową. Ktoś z Was sprawdzał kiedyś czy jest to dobra alernatywa dla gazu? Bo przecież nie strzela się tym raczej w oczy.
Sam widok takie pistoletu który wygląda jak prawdziwy spowoduje że napastnik sobie odpuści, ale też jestem ciekaw działania tej amunicji pieprzowej


corka napisał:
dobry sklep raczej nie będzie sprzedawał badziewnej amunicji w obawie o opinie o własnym sklepie.
No tak, ale chodzi mi o to czy są przepaście pomiędzy jakościami tych kulek od firm Y lu X?
 

Groska

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
2
Volian napisał:
fajne są te pistolety, które mają amunicję pieprzową. Ktoś z Was sprawdzał kiedyś czy jest to dobra alernatywa dla gazu? Bo przecież nie strzela się tym raczej w oczy.
Sam widok takie pistoletu który wygląda jak prawdziwy spowoduje że napastnik sobie odpuści, ale też jestem ciekaw działania tej amunicji pieprzowej
skoro kule posiadają ten sam środek drażniący co gaz, to chyba sprawdzi się takie użycie broni w jakichś niebezpiecznych okolicznościach

Volian napisał:
No tak, ale chodzi mi o to czy są przepaście pomiędzy jakościami tych kulek od firm Y lu X?
Chyba raczej nie ma, o ile to już nie jest jakieś totalne dno i np kruszeją czy coś takiego. Ale też wiadomo, że niektórzy mają swoje ulubione marki
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Sam widok takie pistoletu który wygląda jak prawdziwy spowoduje że napastnik sobie odpuści, ale też jestem ciekaw działania tej amunicji pieprzowej
albo zacznie pod wpływem adrenaliny się "bronić"


Volian napisał:
No tak, ale chodzi mi o to czy są przepaście pomiędzy jakościami tych kulek od firm Y lu X?
z tego co ja wiem to nie chociaż nie jestem ekspertem w tym przypadku. Ja zazwyczaj kupuję pierwsze lepsze


Groska napisał:
skoro kule posiadają ten sam środek drażniący co gaz, to chyba sprawdzi się takie użycie broni w jakichś niebezpiecznych okolicznościach
no tak ale ja wciąż nie wiem jak takie coś działa
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
no tak ale ja wciąż nie wiem jak takie coś działa
Po trafieniu w cel kulka się rozpryskuje i uwalnia drażniącą substancję, która paraliżuje napastnika :) ot całe działanie


corka napisał:
albo zacznie pod wpływem adrenaliny się "bronić"
Myślę, że większość osób się przestraszy i zacznie uciekać nie wiedzą co może się zdarzyć


Groska napisał:
Chyba raczej nie ma, o ile to już nie jest jakieś totalne dno i np kruszeją czy coś takiego. Ale też wiadomo, że niektórzy mają swoje ulubione marki
A już w sumie podpytam na czacie w sklepie jak będę chciał zacząć strzelać takimi "zabawkami"
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Po trafieniu w cel kulka się rozpryskuje i uwalnia drażniącą substancję, która paraliżuje napastnika ot całe działanie
a boli uderzenie takim pociskiem?


Volian napisał:
Myślę, że większość osób się przestraszy i zacznie uciekać nie wiedzą co może się zdarzyć
ja bym nie była tego taka pewna. Zawsze trzeba być gotowym na to, że coś może się stać i trzeba będzie szybko zareagować i się na prawdę bronić a nie tylko udawać


Volian napisał:
A już w sumie podpytam na czacie w sklepie jak będę chciał zacząć strzelać takimi "zabawkami"
daj znać jak się dowiesz chociaż nie wydaje mi się aby Groska się myliła.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
corka napisał:
daj znać jak się dowiesz chociaż nie wydaje mi się aby Groska się myliła.
Pewnie się nie myli, ale podpytać można. Zawsze to dodatkowa opinia :)


corka napisał:
ja bym nie była tego taka pewna. Zawsze trzeba być gotowym na to, że coś może się stać i trzeba będzie szybko zareagować i się na prawdę bronić a nie tylko udawać
I tak koniec końców najlepszym wyjściem zostanie gaz, bo podręczny, niedrogi i łatwy w obsłudze


corka napisał:
a boli uderzenie takim pociskiem?
Tego to już nie wiem, ale pewnie coś się poczuje skoro rozpryskuje się ta substancja dopiero po trafieniu w cel, a z pistoletu musi wylatywać z odpowiednią prędkością
 

Groska

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2016
Posty
50
Punkty reakcji
2
corka napisał:
a boli uderzenie takim pociskiem?
Chyba to nie jest w tej sytuacji naważniejsze, ale pewnie da się poczuć na skórze. Skoro się rozpryskują przy uderzeniu w cel to pewnie nie boli aż tak bardzo.


Volian napisał:
A już w sumie podpytam na czacie w sklepie jak będę chciał zacząć strzelać takimi "zabawkami"
dowiedziałeś się jak to jest z tą jakością kul?


Volian napisał:
Pewnie się nie myli, ale podpytać można. Zawsze to dodatkowa opinia :)
No ja doszłam do tego drogą dedukcji, ale chętnie dowiem się czy miałam rację ;)


Volian napisał:
I tak koniec końców najlepszym wyjściem zostanie gaz, bo podręczny, niedrogi i łatwy w obsłudze
No i jakby nie patrzeć najbezpieczniejszy i nikt nie oskarży nas o atak, w sytuacji, gdy sami zostaliśmy zaatakowani. W przypadku posiadania noża można mieć problem.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Groska napisał:
No i jakby nie patrzeć najbezpieczniejszy i nikt nie oskarży nas o atak, w sytuacji, gdy sami zostaliśmy zaatakowani. W przypadku posiadania noża można mieć problem.
Dla mnie nóż to narzędzie pracy przede wszystkim. Mam kilka noży większych i mniejszych, ale jeszcze nie zdazyło chodzić mi się z nimi po ulicy. Na pewno warto poczytać sobie na blogu o ostrzeniu https://www.militaria.pl/porady/noze/czym_ostrzyc.xml. A co do samoobrony to przy wyborze gazów trzeba pamiętać o sprawdzeniu dat ważności, a nie tylko ilości substancji drażniącej


Groska napisał:
dowiedziałeś się jak to jest z tą jakością kul?
Niestety nie, ale mam to na uwadze.
 

corka

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2016
Posty
196
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Dla mnie nóż to narzędzie pracy przede wszystkim. Mam kilka noży większych i mniejszych, ale jeszcze nie zdazyło chodzić mi się z nimi po ulicy. Na pewno warto poczytać sobie na blogu o ostrzeniu https://www.militari...zym_ostrzyc.xml. A co do samoobrony to przy wyborze gazów trzeba pamiętać o sprawdzeniu dat ważności, a nie tylko ilości substancji drażniącej
jeśli nóż to dla Ciebie narzędzie pracy tylko i wyłącznie to nie lepiej kupić dobrego toola z nożem albo dobry scyzoryk zamiast wydawać kasę na różne noże? Co z nimi konkretnie robisz?
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
corka napisał:
jeśli nóż to dla Ciebie narzędzie pracy tylko i wyłącznie to nie lepiej kupić dobrego toola z nożem albo dobry scyzoryk zamiast wydawać kasę na różne noże? Co z nimi konkretnie robisz?
Możliwe, że potrzebuje różnych wielkości ostrzy i tool tutaj się nie sprawdzi.
 
Do góry