Kastet - legalny?

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
czechu napisał:
ucza tego na pierwszych zajeciach z samoobrony nie wola sie o pomoc, ani ze napadaja czy gwalca, krzyczy sie ze sie pali !
Dokładnie do pożaru zbiegają się gapie, do pomocy nikt nie przyjdzie.


czechu napisał:
co zalecaja, w jakim temacie ? Ty wiesz ?
W większości zalecają żeby się czym prędzej oddalać i nie konfrontować bez potrzeby, a jak już jest przymus konfrontacji to czym prędzej ją kończyć i się jak najszybciej oddalać
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
W większości zalecają żeby się czym prędzej oddalać i nie konfrontować bez potrzeby, a jak już jest przymus konfrontacji to czym prędzej ją kończyć i się jak najszybciej oddalać
No tak, bo co innego mogą powiedzieć, przecież nikt nie będzie zachęcał do bójek, prawda? Mała rzecz do samoobrony jak kastet to nie jest zły pomysł. Lepiej mieć coś nielegalnie i się obronić, niż liczyć na pomoc, która pewnie i tak nie przyjdzie..
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
No tak, bo co innego mogą powiedzieć, przecież nikt nie będzie zachęcał do bójek, prawda? Mała rzecz do samoobrony jak kastet to nie jest zły pomysł. Lepiej mieć coś nielegalnie i się obronić, niż liczyć na pomoc, która pewnie i tak nie przyjdzie.
Ale broniąc się kastetem można trafić pod sąd i to jest największe zagrożenie.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Ale broniąc się kastetem można trafić pod sąd i to jest największe zagrożenie.
Albo sąd albo szpital.. Chyba, że zainwestuje się w jakiś gaz, ale to trzeba się znać, wiedzieć co kupić itd.
 

futer

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
jest legalny , ajak jak kazda bron moze zostac tylko uzyta w obronie
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
Albo sąd albo szpital.. Chyba, że zainwestuje się w jakiś gaz, ale to trzeba się znać, wiedzieć co kupić itd.
Warto poczytać, o ile kojaże to słyszałem, że gazy firmy sabre są bardzo dobre tylko drogie a ten sam skłąd ma gaz policyjny i kosztuje 20 zł



futer napisał:
jest legalny , ajak jak kazda bron moze zostac tylko uzyta w obronie

A jak udowodnić, że broniłeś się kastetem??
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Warto poczytać, o ile kojaże to słyszałem, że gazy firmy sabre są bardzo dobre tylko drogie a ten sam skłąd ma gaz policyjny i kosztuje 20 zł
Nie spotkałem się jeszcze z tak niską ceną gazu. Czy to przypadkiem nie jest tak, że za ceną stoi jakość??


samoyed napisał:
A jak udowodnić, że broniłeś się kastetem??
Nie udowodnisz tego niestety. Lepiej skorzystać z innych środków obrony.


futer napisał:
jest legalny , ajak jak kazda bron moze zostac tylko uzyta w obronie
Kastet jest zaliczany do broni białej, której posiadanie jest zabronione, chyba że ominęła mnie jakaś zmiana w prawie..
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
samoyed napisał:
Warto poczytać, o ile kojaże to słyszałem, że gazy firmy sabre są bardzo dobre tylko drogie a ten sam skłąd ma gaz policyjny i kosztuje 20 zł

wg mnie tak dokladnie jest, sklad i stezenie takie same ale roznica w cenie 5x



samoyed napisał:
A jak udowodnić, że broniłeś się kastetem??
napastnik moze Cie oskarzyc, na podstawie obdukcji



Volian napisał:
Kastet jest zaliczany do broni białej, której posiadanie jest zabronione, chyba że ominęła mnie jakaś zmiana w prawie..
jest zabroniony, w ustawie o broni jest wszystko napisane



Volian napisał:
Nie spotkałem się jeszcze z tak niską ceną gazu. Czy to przypadkiem nie jest tak, że za ceną stoi jakość??
miałem i kupowałem już kilka takich, są niezawodne, niedrogie, i skuteczne
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
czechu napisał:
Nie spotkałem się jeszcze z tak niską ceną gazu. Czy to przypadkiem nie jest tak, że za ceną stoi jakość??
miałem i kupowałem już kilka takich, są niezawodne, niedrogie, i skuteczne
niezawodne, czyli każdy testowałeś? skuteczne bardziej/tak samo jak np. Sabre Red czy Mace?

Volian napisał:
jest legalny , ajak jak kazda bron moze zostac tylko uzyta w obronie
Kastet jest zaliczany do broni białej, której posiadanie jest zabronione, chyba że ominęła mnie jakaś zmiana w prawie..
kastet to broń biała ale replika metalowa szabli już nie?:)

samoyed napisał:
Albo sąd albo szpital.. Chyba, że zainwestuje się w jakiś gaz, ale to trzeba się znać, wiedzieć co kupić itd.
Warto poczytać, o ile kojaże to słyszałem, że gazy firmy sabre są bardzo dobre tylko drogie a ten sam skłąd ma gaz policyjny i kosztuje 20 zł
ale on jest policyjny tylko z nazwy. ale kapsaicyny ma stężenie standardowe.czyli odpowiednio wysokie. Sabre są dobre i lepiej zrobione, ale porażają podobnie, lepiej psikają to na pewno, podobnie jak MACE
 

Carbid

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
0
golgi napisał:
niezawodne, czyli każdy testowałeś? skuteczne bardziej/tak samo jak np. Sabre Red czy Mace?
Ja nigdy większej różnicy między tymi gazami nie widziałem. Tymi z wyższej półki oczywiście.


golgi napisał:
kastet to broń biała ale replika metalowa szabli już nie?
Jak szabla wisi na ścianie to nikt się nie czepia, jak śmigasz z szablą na dyskotekę to się robi problem.


golgi napisał:
ale on jest policyjny tylko z nazwy. ale kapsaicyny ma stężenie standardowe.czyli odpowiednio wysokie. Sabre są dobre i lepiej zrobione, ale porażają podobnie, lepiej psikają to na pewno, podobnie jak MACE
I to cała istota ceny, skoro działają tak samo tylko policyjny psika gorzej to chyba bym wolał się bronić tym co psika lepiej.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Carbid napisał:
Ja nigdy większej różnicy między tymi gazami nie widziałem. Tymi z wyższej półki oczywiście.
Faktycznie one już są na tyle do siebie podobne, że możeny co najwyzej kierowac sie cena


Carbid napisał:
ak szabla wisi na ścianie to nikt się nie czepia, jak śmigasz z szablą na dyskotekę to się robi problem.
Mysle ze z jakakolwiek "bronia" by sie wyszlo na ulice to mogloby sie to spotkac z niezadowoleniem ludzi otaczajacych nas.. :D tak czy siak szabelki do obrony to chyba tez nienajlepszy pomysł


Carbid napisał:
I to cała istota ceny, skoro działają tak samo tylko policyjny psika gorzej to chyba bym wolał się bronić tym co psika lepiej.
Jak chodzi o te zelowe to juz wgl sa swietnym wyborem, bo i w kiepska pogode mozna ich uzywac skutecznie
 

samoyed

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2015
Posty
359
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Volian napisał:
Faktycznie one już są na tyle do siebie podobne, że możeny co najwyzej kierowac sie cena
Na 100% warto zajżeć który ma jaki skład a następnie na cenę i odpowiednią wielkość puszki. Wtedy można podjąć odpowiednią decyzję.


Volian napisał:
Mysle ze z jakakolwiek "bronia" by sie wyszlo na ulice to mogloby sie to spotkac z niezadowoleniem ludzi otaczajacych nas.. tak czy siak szabelki do obrony to chyba tez nienajlepszy pomysł
Nie chodzi o to, żeby chodzić z bronią po ulicach tylko aby wyposażyć się w odpowiednie narzędzia do samoobrony i czuć się pewniej idąc samemu wieczorową porą.


Volian napisał:
Jak chodzi o te zelowe to juz wgl sa swietnym wyborem, bo i w kiepska pogode mozna ich uzywac skutecznie
Z rodzajem gazu debatowaliśmy już bardzo dużo. W zasadzie nic mądrego nie ustaliliśmy bo żelowy stzrela celnie ale trzeba się zmierzyć z napastnikiem, stożkowy rozpylasz i uciekasz. I taki i taki ma swoje plusy i minusy.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
samoyed napisał:
Na 100% warto zajżeć który ma jaki skład a następnie na cenę i odpowiednią wielkość puszki. Wtedy można podjąć odpowiednią decyzję.
Porównując gaz Mace i Policyjny w sumie nie idzie się doszukać większych różnic. Chyba, że 0,7 MC naprawdę robi różnicę???


samoyed napisał:
Nie chodzi o to, żeby chodzić z bronią po ulicach tylko aby wyposażyć się w odpowiednie narzędzia do samoobrony i czuć się pewniej idąc samemu wieczorową porą.
Jedynie gaz jest czymś co nas obroni i nie przysporzy kłopotów. Choć znam ludzi, którzy kupili sobie repliki pistoletów i jak wychodzą późno w nocy z psem to zabierają to ze sobą :D


samoyed napisał:
Z rodzajem gazu debatowaliśmy już bardzo dużo. W zasadzie nic mądrego nie ustaliliśmy bo żelowy stzrela celnie ale trzeba się zmierzyć z napastnikiem, stożkowy rozpylasz i uciekasz. I taki i taki ma swoje plusy i minusy.
Wychodzi na to, że oprócz gazu lub paralizatora nie mamy się czym więcej bronić. Chyba, że macie jeszcze jakieś pomysły?
 

Carbid

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Porównując gaz Mace i Policyjny w sumie nie idzie się doszukać większych różnic. Chyba, że 0,7 MC naprawdę robi różnicę???
Widocznie w składzie różnicy niema żadnej, pozostają różnice w ciśnieniu które są nie opisane na puszcze. Warto by poszukać jakichś testów porównawczych na Youtube.


Volian napisał:
Jedynie gaz jest czymś co nas obroni i nie przysporzy kłopotów. Choć znam ludzi, którzy kupili sobie repliki pistoletów i jak wychodzą późno w nocy z psem to zabierają to ze sobą
To może zadziałać jak wyciągnie replike kark w bramie a nie jak się ją wyciągnie na karka.


Volian napisał:
Wychodzi na to, że oprócz gazu lub paralizatora nie mamy się czym więcej bronić. Chyba, że macie jeszcze jakieś pomysły?
Zawsze warto szybko biegać, a poza tym zawsze pozostają sztuki walki umożliwiające samoobronę. Nikt oczywiścienie mówi o walkach z nożownikami czy całymi zgrajami napastników.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
Carbid napisał:
Widocznie w składzie różnicy niema żadnej, pozostają różnice w ciśnieniu które są nie opisane na puszcze. Warto by poszukać jakichś testów porównawczych na Youtube.
Bardzo ciekawe mają materiały na kanale militarnym właśnie o gazach, gdzie jest wszystko ciekawie tłumaczone. Tzn jak dla mnie. Tutaj apropo naszej rozmowy o gazach: www.youtube.com/watch?v=WVkIWEI7emk


Carbid napisał:
To może zadziałać jak wyciągnie replike kark w bramie a nie jak się ją wyciągnie na karka.
A pistolet hukowy? One wyglądają prawie identycznie jak zwykła broń i huk wystrzału, np. ostrzegawczego też jest konkretny. Myślę, że taka "zabawka" odstraszy każdego. Nawet kark nie bedzie ryzykował


Carbid napisał:
Zawsze warto szybko biegać, a poza tym zawsze pozostają sztuki walki umożliwiające samoobronę. Nikt oczywiścienie mówi o walkach z nożownikami czy całymi zgrajami napastników.
Ciężko gdzieś dorwać kursy. Podobno jakaś izraelska sztuka walki jest nalepszym motywem do samooborny. Tylkoe nie kojarze jak to się nazywa..Ktoś coś może powiedzieć wiecej o tym?
 

migotka

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2016
Posty
26
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
Widocznie w składzie różnicy niema żadnej, pozostają różnice w ciśnieniu które są nie opisane na puszcze. Warto by poszukać jakichś testów porównawczych na Youtube.
Bardzo ciekawe mają materiały na kanale militarnym właśnie o gazach, gdzie jest wszystko ciekawie tłumaczone. Tzn jak dla mnie. Tutaj apropo naszej rozmowy o gazach: youtube .com/watch?v=WVkIWEI7emk
Oni zawsze robią krótkie i treściwe filmiki. Bez zbędnego gadania o nieistotnych rzeczach.


Volian napisał:
A pistolet hukowy? One wyglądają prawie identycznie jak zwykła broń i huk wystrzału, np. ostrzegawczego też jest konkretny. Myślę, że taka "zabawka" odstraszy każdego. Nawet kark nie bedzie ryzykował
Wyciągnięcie pistoletu w naszym kraju jest tak nietypowym zachowaniem, że każdy mógłby się przestraszyć i zacząć zastanawiać, czy nie ma do czynienia z kimś z policji. Myślę, że by podziałało.


Volian napisał:
Zawsze warto szybko biegać, a poza tym zawsze pozostają sztuki walki umożliwiające samoobronę. Nikt oczywiścienie mówi o walkach z nożownikami czy całymi zgrajami napastników.
Ciężko gdzieś dorwać kursy. Podobno jakaś izraelska sztuka walki jest nalepszym motywem do samooborny. Tylkoe nie kojarze jak to się nazywa..Ktoś coś może powiedzieć wiecej o tym?
Mówisz o Krav Maga? Podobno jest ok ale nie wystarczy do tego taki szybki kursik, że tydzień pochodzisz i wszystko wiesz.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
migotka napisał:
Mówisz o Krav Maga? Podobno jest ok ale nie wystarczy do tego taki szybki kursik, że tydzień pochodzisz i wszystko wiesz.
O tak, właśnie o to mi chodziło. Ciągle zapominam tą nazwę. Wydaje mi się, że jakikolwiek kurs samoobrony czy sztuk walki to długotrwały proces żeby ogarnąć podstawy i ciosy na poziomie na tyle wystarczającym aby potrafić sie obronic


migotka napisał:
Wyciągnięcie pistoletu w naszym kraju jest tak nietypowym zachowaniem, że każdy mógłby się przestraszyć i zacząć zastanawiać, czy nie ma do czynienia z kimś z policji. Myślę, że by podziałało.
Chyba zainwestuję w cos takiego. Są chyba ma militaria.pl dość dobrze odwzorowane repliki, tylko jak się domyślam ceny też konkret


migotka napisał:
Oni zawsze robią krótkie i treściwe filmiki. Bez zbędnego gadania o nieistotnych rzeczach.
I to naprawdę o wszystkim są te filmiki. Ostatnio widziałem o kubku, który wygląda jak taki plastikowy z biedry, a w rzeczywistości jest mega poręczny, składany i wytrzymuje temeprature nawet 240 stopni. Genialny sprzęt tam mają
 

Carbid

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2015
Posty
46
Punkty reakcji
0
Volian napisał:
O tak, właśnie o to mi chodziło. Ciągle zapominam tą nazwę. Wydaje mi się, że jakikolwiek kurs samoobrony czy sztuk walki to długotrwały proces żeby ogarnąć podstawy i ciosy na poziomie na tyle wystarczającym aby potrafić sie obronic
Warto też pamiętać, że to jest konkretna sztuka walki nie zwykły kurs samoobrony więc równie dobrze można zapisać się na każdą inną sztukę walki która nas zainteresuje. jeśli ktoś nie chce sztuk walki warto pomyśleć o kursie samoobrony.


Volian napisał:
Chyba zainwestuję w cos takiego. Są chyba ma militaria.pl dość dobrze odwzorowane repliki, tylko jak się domyślam ceny też konkret
Prawie wszystko się zgadza ale jak wyciągniesz broń to większość pomyśli, że to gazówka bo w polsce ciężko dostać pozwolenie na broń.
Volian napisał:
I to naprawdę o wszystkim są te filmiki. Ostatnio widziałem o kubku, który wygląda jak taki plastikowy z biedry, a w rzeczywistości jest mega poręczny, składany i wytrzymuje temeprature nawet 240 stopni. Genialny sprzęt tam mają
Ostatnio wprowadzili fajne filmiki z kamer 360 stopni.
 

migotka

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2016
Posty
26
Punkty reakcji
0
Carbid napisał:
Warto też pamiętać, że to jest konkretna sztuka walki nie zwykły kurs samoobrony więc równie dobrze można zapisać się na każdą inną sztukę walki która nas zainteresuje. jeśli ktoś nie chce sztuk walki warto pomyśleć o kursie samoobrony.
A to nie jest tak, że ludzie trenujący sztuki walki mają zabronione wykorzystywanie umiejętności przeciwko innym ludziom?


Carbid napisał:
Chyba zainwestuję w cos takiego. Są chyba ma militaria.pl dość dobrze odwzorowane repliki, tylko jak się domyślam ceny też konkret
Prawie wszystko się zgadza ale jak wyciągniesz broń to większość pomyśli, że to gazówka bo w polsce ciężko dostać pozwolenie na broń.
Ale zawsze jest ten moment zawahania albo jakaś niepewność, którą można wykorzystać.


Carbid napisał:
Ostatnio wprowadzili fajne filmiki z kamer 360 stopni.
To był filmik z asg parę odcinków tylko. Mam nadzieję, że powtórzą. Fajnie się to ogląda z goglami.
 

Volian

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2016
Posty
416
Punkty reakcji
0
migotka napisał:
A to nie jest tak, że ludzie trenujący sztuki walki mają zabronione wykorzystywanie umiejętności przeciwko innym ludziom?
W teorii tak, ale jak w praktyce to wyegzekwować? Przecież nie oduczymy nikogo tego co już potrafi, więc w sumie dobry karateka może połamać każdego kogo spotka na ulicy... Chyba jedynie gaz mógłby go wtedy powstrzymać


migotka napisał:
Ale zawsze jest ten moment zawahania albo jakaś niepewność, którą można wykorzystać.
To raz, a dwa że większość osób nie wie o istnieniu pistoletów innych niż prawdziwe więc to też daje psychiczną przewagę nad znaczną większością osób.


migotka napisał:
To był filmik z asg parę odcinków tylko. Mam nadzieję, że powtórzą. Fajnie się to ogląda z goglami.
Dobry sposób reklamy, szkoda że do tak niewielu odbiorców trafił. Inicjatywa super i plus, że też kobiety bawią się w takie rzeczy jak asg
 
Do góry