Jakiego języka jest się łatwo nauczyć?

jestemfajna

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
46
Punkty reakcji
0
ciężko jest coś przeczytać po włosku poprawnie, jeszcze określanie rodzajników mnie przeraża. ale włoskiego uczę się dopiero pół roku i mogę stwierdzić że jest łatwiejszy od niemieckiego. niemieckiego uczyłam się przez trzy lata w gimnazjum i jakoś mi nie wychodził, umiem tylko podstawowe dialogi, a czasów to wcale nie załapałam. ruskiego uczyłam się dwa lata w podstawówce i bardzo mi się ten język podobał tylko szkoda że w gimnazjum nie miałam możliwości kontynuowania jego nauki. angielskiego uczę się od drugiej klasy podstawówki i jest to język który opanowałam najlepiej a słownictwa uczę się tylko do kartkówek i to tylko niektóre bo większość pamiętam z lekcji. co do gramatyki angielskiej to trzeba się jej raz, porządnie i z wyczuciem nauczyć a później jakoś się tak instynktownie porozumiewa używając odpowiednich czasów.
 

Neriw

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2009
Posty
265
Punkty reakcji
14
Obiektywnie to dla Polaka najłatwiejsze do nauczenia są języki :słowacki i białoruski.
 

Kiriki

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
A czeski jest w ogóle do czegoś przydatny? Jest łatwy a jedynie wkurzają mnie stawianie kresek nad literami.
 

agatiu

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2009
Posty
466
Punkty reakcji
23
Wiek
13
Miasto
Warmińsko-Mazurskie
nie tylko w czeskim stawia się kreski nad literami. we francuskim też. i to w dwie różne strony :bag: zależnie od wymowy. oczywiście są jeszcze daszki. :bag:
najłatwiejszy jest język niemiecki. To jest najbardziej logiczny język, jaki znam :D
 

shkopek

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2010
Posty
293
Punkty reakcji
23
Wiek
30
Nie myślałaś o Esperanto? W końcu to najbardziej rozpowsechniony język sztuczny. Upowszecniony przez internautów. Może praktyczine nie jest przydatny,ale chyba warto go liznąć. W końcu Polak go utworzył
 

maxis26

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2009
Posty
263
Punkty reakcji
27
Miasto
WLN
Esperanto oraz interlingua. Nie jestem pewien czy można to zaliczyć jako odpowiedź,
ponieważ są one językami sztucznymi oraz nigdzie nie używa się ich oficjalnie.

Paradoksalnie łatwym językiem jest niemiecki. Na pewno jest łatwiejszy niż angielski.
Stosunkowo proste są też czeski, słowacki i włoski.

Śląski również jest łatwym, przyjemnym i co najważniejsze zabawnym językiem :) Oto dowód:

http://szl.wikipedia.org/wiki/Przodńo_zajta
 
K

kinga_sc

Guest
Niemiecki też jest łatwy, bynajmniej pod względem gramatycznym i wymowy. Czasami ciężko jest zapamiętać pewne słowa ale to kwestia opanowania słowotwórstwa.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Najlepiej oczywiscie jest uczyc sie j.angielskiego-to podstawa.Ale z tego co wiem ,po mału wraca sie tez do nauki języka rosyjskiego ;)
 

niezlafruzia

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
76
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem warto uczyć się francuskiego, bo jednak jest to przepiękny język. Zresztą takiego języka można nauczyć się bardzo szybko, szczególnie jak wybierze się odpowiednia szkołę językową. Słyszałam jakiś czas temu o L'atelier de français i przeglądnęłam sobie ich stronę - myślę, że każdy może tu znaleźć coś dla siebie.
 

los16angeles

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2007
Posty
840
Punkty reakcji
2
Miasto
Manhatan
czasy we francuskim bynajmniej te podstawowe nie sa wogole skomplikowane, obecnie jestem we Francji juz od jakis 3 tygodni zamysl byl taki ze mialam sie uczyc jezyka wyszlo troche inaczej.. ;d duza trudnoscia jest okreslenie rodzaju slowek
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Oj macie racje,j.czeski jest fajny,ale no cóz,nie ukrywajmy to taki jezyk którego bardziej człowiek sie juz uczy dla przyjemności np. wczesniej dobrze znajac juz j.angielski.
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
no nie wiem, czy rosyjski jest taki prosty??? Oczywiście, że dla nas Słowian nie jest zbyt trudny, ale też nie można mówić, że jest łatwy. Zależy od tego, w jakim stopniu chce sie go opanować, jak tylko do pogaduszek między kolegami, to owszem jest łatwy, ale jak chce sie go bardzo dobrze nauczyć, to jest jednak pare trudności, na które siź natkniesz....ale jak tobie tak szybko przyszła ochota na naukę języków, to myśle, że równie szybko ci ona też przejdzie??? :)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Może coś w tym jest.W sumie ja w podstawówce ,potem w liceum uczyłam sie j.rosyjskiego i chyba nie umiałabym sie dogadac.Szybciej poszłoby mi jednak z angielskim.
 

niezlafruzia

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
76
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie angielskiego najłatwiej jest się nauczyć. Zresztą to tez spowodowane jest dużą popularnością tego języka. Mamy bardzo dobre szkoły językowe np. Axon, mamy również doskonale przygotowaną kadrę nauczycieli. Poza tym ten język nie jest trudny, przynajmniej tak mi się wydaje.
 
Do góry