Jakie studia wybrać?

StudiowacPL

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
0
Dokładnie - siądź sobie w jakimś ustronnym miejscu - w lesie, w parku, gdzie chcesz. Zrób sobie taki obraz swojej przyszłej pracy albo inaczej - co chciałbyś robić np. za 5 lat. Co tam widać, słychać, czuć :)). Z jakimi ludźmi wtedy będziesz przebywał, ile będziesz zarabiał, gdzie będziesz mieszkał. Wszystko. A potem odłóż tą kartkę i idź na spacer. Na drugi dzień wróć do tego zadania. To działa, polecam:))
 

niewiedzący

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
To nie jest łatwe ... maturę postaram się zdać z tych przedmiotów, które będą mi potrzebne. Czytając o stomatologii zauwazylem ze trzeba matury z biologii :p a to raczej u mnie nie przejdzie... mało godzin lekcyjnych + słaby nauczyciel. Moje ulubione przedmioty to fizyka , matematyka i chemia ,,, budownictwo maszyn raczej mnie nie kręci :p. Piszecie zebym się zastanowił co chcę robic , ile zarabiac , gdzie mieszkac ... Oczywiscie ze chcę zarabiac przynajmniej te 3 tyś zł :p mieszkac w willi z basenem , jednak nie wszystko od razu :p ... Więc moze jakies propozycje studiów z polączenia matematyki , chemii i fizyki ? Bo policja raczej odpada - ciężko z zarobkami, po matematyce to praca w banku ? Tez zbyt dużo nie osiągne.... Po to planuję studia aby móc naprawdę godnie życ co w tym kraju jest wyczynem bo większość kradnie nam rząd a część która zostanie idzie na oplaty lekarzy na przyklad bo oczywiscie trzeba isc prywatnie i drogich produktów w sklepach....
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Fizyka, chemia, matma? Człowieku, z tymi przedmiotami czekają na ciebie najbardziej opłacalne kierunki studiów! Znajdź sobie na jakiś informator maturzysty i zobacz, co możesz robić dalej po tych przedmiotach. Jak nie budownictwo czy mechatronika, to pozostaje jeszcze architektura, elektronika, automatyka i robotyka... Naprawdę masz wiele możliwości ;)
 

Awkward

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam !
W tym roku czeka mnie matura zamierzam prócz podstawy dobrać sobie rozszerzony WOS i podstawę biologi , myślę również nad rozszerzeniem pol . Najbardziej interesują mnie dzienne studia psychologii gdzieś w Krakowie . Polecicie coś poza UJ bo tam ciężko byłoby mi się dostać .
 

-gitarzystka-

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam.
Planuję zdawać rozszerzoną matmę i angielski oraz (z racji wyboru studiów) geografię (z dwóch pierwszych powinnam mieć wysokie noty. ;)).
Chcę dostać się do SGH-u (Głównej Szkoły Handlowej w Wa-wie)- najlepsza ekonomia w Polsce i trzecia w Europie. Z racji prestiżu uczelni i ilości konkurencji... Co wybrać "awaryjnie"? Co polecacie?
Jeśli trzeba mogę zdać fizykę i chemią na podstawie, niemiecki też. (Aczkolwiek, wolałabym nie zdawać tych przedmiotów)
Niestety. Z moimi zainteresowaniami nie da się powiązać jakiejś sensownej pracy zawodowej, dlatego nie mam pomysłu na siebie. :( Jestem inteligentnym i zdolnym człowiekiem, wobec tego testy zawodowe nic mi nie pomagają w poszukiwaniach, bo mówią mi, że mogę pracować w każdym zawodzie.
Macie jakieś ciekawe prace, kierunki studiów po których da się dobrze zarabiać? (wiadomo, że nie od razu, ale po zdobyciu doświadczenia w branży)
Od razu mówię, że biologia i historia odpadają, nie będę tego zdawać. ;D

Dzięki za wszelką pomoc! :)
 

damian7821

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Doradźcie coś, matura tusz tusz, a ja nie wiem co chcę robić. Obecnie kończę Technikum Ochrony Środowiska, chciałbym dalej iść w tym kierunku. Co proponujecie? Może jakieś studia związane z BHP, co zrobić żeby poradzić sobie w życiu?
 

piotrekgym

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem dopiero w I klasie LO na profilu mat-fiz-ger dwujęzycznym ale muszę powoli zaczynać myśleć o studiach. Wiem, że po takim profilu najlepiej wybrać studia techniczne. Chciałbym, żeby były bardziej związane z fizyką, bo to ten przedmiot lubię najbardziej. W grę wchodzą również studia zagraniczne. Proszę o pomoc osoby mogące mi doradzić jaki kierunek studiow wybrać oraz ewentualnie w jakim kraju można tanio studiować i jakie są wymagania.
 

olaaol

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam :) mam problem, jestem maturzystką i nie wiem jaki wydział wybrać na studiach. Interesuje mnie bardzo mateamtyka i poszukuje jakiegoś ciekawego kierunku. Może macie jakies propozycje. Proooosze :))
 

Natalia1992

Uzależniona
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
2 493
Punkty reakcji
8
Miasto
zewsząd
Doradźcie coś, matura tusz tusz, a ja nie wiem co chcę robić. Obecnie kończę Technikum Ochrony Środowiska, chciałbym dalej iść w tym kierunku. Co proponujecie? Może jakieś studia związane z BHP, co zrobić żeby poradzić sobie w życiu?

Kłamać i kraćś.
Co do studiów: na wielu uczelniach jest kierunek Ochorna Środowiska, Biologia, Chemia (chemia leków, chemia ogólna etc.)

Witam :) mam problem, jestem maturzystką i nie wiem jaki wydział wybrać na studiach. Interesuje mnie bardzo mateamtyka i poszukuje jakiegoś ciekawego kierunku. Może macie jakies propozycje. Proooosze :))

UŚ (wydział matematyki, chemii i fizyki):
- modelowanie matematyczne
- matematyka w finansach i ekonomii
- matematyczne metody informatyki
- metody statystyczne
- specjalność nauczycielska – nauczanie matematyki i zajęć komputerowych
teoretyczna

Zależy jakie miasto, jaka uczelnia Cię interesuje.
 
I

itaP1605

Guest
A czy ktoś może polecić jakieś uczelnie zagraniczne? szukam fajnej opcji studiów za granicą, gdzieś w Europie, ale nie wiem jaki kraj jest pod tym względem najkorzystniejszy...? Czytałam coś - studia za granicą, ale jeszcze wolę popytać na forach;)
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Jak za granicą, to ja bym obstawiała całą Wielką Brytanię. Słyszałam też, że są dobre jakieśtam uczelnie w Paryżu i w Wiedniu.
 

SimplePerson

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Również mam problem z wyborem kierunków studiów. Czasami z zazdrością patrze na osoby, które są np. bardzo dobre TYLKO i wyłącznie w biologi, chemii; matematyce i fizyce. Mój problem polega na tym, że na prawdę nie mogę określić w czym jestem najlepszy, wiem tylko tyle że nie nawiedzę j.polskiego no i za wf nie przepadam. Od "dziecka" planowałem iść na ekonomie......, ale teraz ..... troszkę z tym słabo z tego co czytam. Obecnie rozważam kierunki techniczne. Wiem, że na pewno na maturze zdaje podstawy + rozszerzenie matematyki i angielskiego (liczę tak na 70%+). Problemem jest także to, że nie chodzę do jakiegoś liceum o wysokim standardzie itp. jest to liceum w małym 'mieście' (klasa mat-inf), gdzie poziom uczniów pozostawia wiele do życzenia, ale wyjadę mi się ze akurat popadłem na bardzo dobrych nauczycieli z majcy i ang, ciężko mi jest określić czy sobie radze z innymi przedmiotami... powiem tak to co jest w podręcznikach do chemii, fizyki, biologi..... rozumiem....uważam za przydatne ...... i czytam z zaciekawieniem. Na razie jestem skłonny ku Energetyce na Politechnice Krakowskiej, ale tak na prawdę rozważałem już wszystko nawet bycie lekarzem, na co chyba jest już trochę za późno. Jeszcze chciałem dodać, że jestem osobą oszczędną ( materialista ), zafascynowaną Sci-Fi ( Jak oglądam to już wyobrażam sobie jak to będzie za te kilka lat).
 
G

Genevor

Guest
Temat rzeka.
Obecnie kierunki dające najlepszy moim zdaniem start to:
- medycyna
- informatyka
- robotyka
- biotechnologia
 

Skyfall

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2012
Posty
27
Punkty reakcji
0
Z doświadczenia wiem, że lepiej jest iść na coś co się naprawdę lubi, niż na coś, za co są większe pieniądze...
 
G

Genevor

Guest
Ok, lubię psychologię, więc będę to studiować, a potem czeka mnie kariera na zmywaku w barze mlecznym.
 

SimplePerson

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
I niestety Genevor ma rację, ale też faktem jest że nie ma się co męczyć. A wiecie może jak jest z uprawnieniami po energetyce ? Bo teraz jest obowiązek, iż każdy nowo powstały dom musi być ocieplony i ktoś to musi potwierdzić i tu właśnie rola inżynierów, tylko nie wiem po których dokładnie kierunkach mogę uzyskać takie uprawnienia, albo pozwalające na projektowanie jakiś sieci (gazowych elektrycznych) do gospodarstw domowych. Zapewne pełne uprawienia są na budownictwie, ale podobno też na inżynierii środowiska.
 

ewen

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2010
Posty
103
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Za dużo jest osób studiujących w Polsce. Praktycznie każdy po skończeniu LO lub technikum wybiera się na studia w nadziei, że po skończeniu ich będzie miał super dobrze płatną pracę bo przecież ma studia. A dzieje się tak, że po ich zakończeniu mało kto pracuje w zawodzie. I to jest najgorsze. Ja też studiowałam ale powiem szczerze dlatego, że to jest modne i było mnie na to stać, ale nie liczyłam, że to klucz do kariery. To tylko papier a liczy się to co w głowie. Pewnie są i takie studia co faktycznie są przepustką do zarabiania fajnej kasy, ale tylko nie liczne kierunki. Nie mogę patrzeć na tych wszystkich studentów zarządzania itp... Takie kierunki to nabijanie kasy dla uczelni. Wszelakich technik zarządzania można się nauczyć w razie potrzeby na kursach.
Ja skończyłam Turystykę i Rekreację. Banalny, przyjemny kierunek, ale jakoś specjalnie mądrzejsza po nim nie jestem. Nie powiem studiowało się fajnie, ciekawe przedmioty i zagadnienia. Jakoś specjalnie nie przemęczałam się na nich. Strata kasy kompletna. Gdybym miała iść jeszcze raz poszłabym na dietetykę.
Nie jestem przeciwnikiem studiowania, ale kierunek trzeba wybrać z głową.
 

SimplePerson

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Idąc na studia nie mam nadziei, że po ich zakończeniu pracodawcy bd mnie po butach całować, dawać walizki gotówki. Nie chciałbym się także ograniczać do studiów, kursy....uprawnienia.....języki. Ale naprawdę ciężko mi wybrać. Słyszałem, że po energetyce uprawnień praktycznie żadnych nie mam, a po inżynierii środowiska już pełne (może ktoś potwierdzić ?). Ekonomie raczej już sobie z głowy sukcesywnie wybijam.
 
Do góry