Jak założyć firmę?

L

libelule

Guest
Oczywiście, że się opłaca. Lepsza słabo prosperująca firma niż praca na etacie.

mimo że jestem jak najbardziej za otworzeniem własnej firmy, to nie zgodzę się w 100% z tym zdaniem. Nie każdy ma odpowiedni charakter do tego, żeby prowadzić firmę. O ile ja nie wyobrażam sobie życia na etacie, bo jakkolwiek fajnie by nie było, nigdy nie będzie to moje, o tyle ktoś może nie wyobrażać sobie stworzenia własnej firmy. Jak jest dobrze to ok, ale gdy się sypie ludzie często tracą głowę. Dobrze więc tę decyzję przemyśleć i zastanowić się, gdzie nam będzie lepiej:) a z drugiej strony tak jak mówi Dorka - jeśli ktoś już podjął decyzję i ma pomysł, to naprawdę grzech nie wykorzystać okazji
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Słuchajcie a jak potem poszło Wam z takimi rzeczami,jak chociazby wyposazenie biura w takie media jak internet,telefon,fax,itd...
Czy decydowaliscie sie na jedna czy kilka firm ?
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Szkoda,ze nie odpowiadasz na jasno zadane pytanie powyzej Twojego postu.Tu rozmawiamy na temat zakładania firmy i wszystkim rozwiązaniom pozwalajacym zaoszczedzić troszke pieniążków.
 

PureFlower

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Szkoda,ze nie odpowiadasz na jasno zadane pytanie powyzej Twojego postu.Tu rozmawiamy na temat zakładania firmy i wszystkim rozwiązaniom pozwalajacym zaoszczedzić troszke pieniążków.

Właśnie dlatego jest to dobre miejsce... Potrzebuje opinii właśnie takich ludzi, jacy tu się logują... Jeśli nie chcesz to nie musisz wypełniać. Mnie także interesują kwestie finansowe związane z założeniem firmy, bo między innymi o tym pisze w pracy magisterskiej...
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Waham się czy założyć firmę czy nie. Słyszałam, że wiele osób wciąga w koszty np. paliwo do samochodu, stroje galowe i inne rzeczy. Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tymi kosztami i czy to jest korzystne i w jaki sposób. Dostaję zwrot kosztów, mam ulgi podatkowe czy coś innego?
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Waham się czy założyć firmę czy nie. Słyszałam, że wiele osób wciąga w koszty np. paliwo do samochodu, stroje galowe i inne rzeczy. Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi z tymi kosztami i czy to jest korzystne i w jaki sposób. Dostaję zwrot kosztów, mam ulgi podatkowe czy coś innego?

No tak,ale zeby wciagnąc coś w koszty to najpierw musisz wystawic faktury zeby miec z czego potem sobie odpisywac.Nic nie jest prosto.Najlepiej o to wszystko jeszcze własnie zapytac księgowa.
 

waldzinka

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
67
Punkty reakcji
0
Mam w rodzinie osoby posiadające firmy, tylko na pozór jest fajnie , ogólnie jest to ciągły stres, nie zamkniesz biurka i nie zapomnisz o wszystkim
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
To oczywiste ze jesli pracujesz na swoim to bedziesz cały czas w pracy...do momentu az beda zaufani pracownic i to jakoś sie rozłozy.Ale tu wlasnie trzeba isc w stronę tych wszystkich rzeczy moblinych,jak wspomniany fax ,zeby to jakoś sobie wszystko ułatwiac i zeby od poczatku ta firma pręznie działała.
 

Krzysia77

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ważna sprawa przy założeniu firmy jest czytanie umów przy zaciąganiu kredytów inwestycyjnych, okazuje się że często wpychane są zupełnie nie potrzebne ubezpieczenia i opłaty, trzeba a prawdę dobrze się wczytywać. Ostatnio trafiłam na dobrą stronę Mój odnośnik tam jest kilka podpowiedzi czego powinno się unikać
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
Szkoda, że tak jak było zapowiadane nie można wszystkiego dalej w jednym okienku załatwić
 

Rafał85

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Fajnie by Było jakby wszystko w jednym okienku było można załatwić xD ale realia sa inne, czytałem wcześniejsze posty w tym temacie i muszę potwierdzić współpraca z (AIP) Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to bardzo dobry wybór dla osoby, która zaczyna działalność gospodarcza. A wiadomo ze początki to ciężka sprawa ale z AIP większość spraw spadło mi z głowy. Polecam. Zwłaszcza ze załatwiają dotacje bezzwrotne (wielki +).

Pozdrawiam
Rafał
 

scholarium

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Chyba to, że pracujesz na umowę zlecenie nie ma żadnego znaczenia przy opodatkowaniu e-sklepu, ponieważ to jest niezależna działalność. Najczęściej zasady ogólne.
 

monoton

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2011
Posty
259
Punkty reakcji
4
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości to świetna sprawa :) Całkowity koszt proewadzenia działalności to 250 zł miesięcznie. W tym dostep do biura, internetu, porady prawne, księgowośc :)
 

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
do artykułu dodałbym kilka informacji o inkubatorach przedsiębiorczości - idealna sprawa dla młodych przedsiębiorców (miesięczny koszt utrzymania firmy to jedyne 200zł) i o kosztach ZUS-u, które sprawiają, że wiele młodych ludzi nie jest stać na założenie małej działalności, bo zwyczajnie większość dochodu i tak musiałaby oddać na składki...

Jak ktoś chce o wszystko się pytać czy może to lub tamto to ok, ale dla mnie byłoby to jak ubezwłasnowolnienie ;) Kolejna sprawa jest taka, że tak naprawdę nie jest się właścicielem firmy bo firma jest zarejestrowana jako jedna z wielu należąca do Inkubatorów.
 

nikosis

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
Hmm, no moim zdaniem trzeba rozważyć zalety i wady Inkubatorów. Ja jestem aktualnie w nich, działam i mi to zbytnio nie przeszkadza, ale może dlatego, że mam mało do czynienia z działem prawnym, a nawet z księgowością też raz na miesiąc. ;) W każdym razie uważam, że to dobry materiał na początek. Ja zacząłem w AIP Śląsk - inkubatory przedsiębiorczości i na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony. Jakby ktoś miał jakieś pytania od strony zwykłego "zjadacza chleba" to odpowiem bardzo chętnie.
 

aliyah33

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
Słyszałam, że TaxCare pomaga w formalnościach i także radzi z dotacjami - to akurat opcja dla "zielonych". Wydaje mi się jednak, że samemu mimo wszystko lepiej, chociaż rzeczywiście trzeba trochę się na ten temat naczytać...
 

MichalBloch

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam chciałbym utworzyć subskrypcję SMS i potrzebna mi do tego firma muszę spełnić te wszystkie warunki wyżej opisane dla czegoś takiego ?
jak tak to obojętnie jaka to będzie firma czy budowlana czy jakąś inna ?
ile łącznie miesięcznie kosztowało by utrzymanie firmy w której się nic nie dzieje ?
czy np zarobione pieniądze przez SMS premium w którym odebrany jest podatek przed wpływem na moje konto znowu zostanie odebrany podatek ?
proszę o odp bo nie ogarniam tego :(
 

lukaszpirog

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wszyscy wiemy, że od pomysłu do pierwszych zarobionych pieniędzy we własnym biznesie, może trochę czasu minąć.
Nie tylko ludzie z ogromnym zapałem i energią do szybkich działań jak Richard Branson odnoszą sukcesy.

Nie musisz być Richardem Bransonem, ale jeśli masz wizję rozwoju swojej firmy, a potrzebujesz zastrzyku gotówki, pieniądza, pożyczki czy kredytu na firmę, to dla mnie Richardem Bransonem już jesteś. On też tak zaczynał a Rockefeller tym bardziej.
Rozkręcali swoje ogromne fortuny na kredyt. A na jakie oprocentowanie mogli liczyć? Uwierzcie mi... na dużo gorsze niż Wy teraz!

Tak, mam dla was rozwiązanie ----pożyczki, kredyty dla firm -----z oprocentowaniem ok. 12-14% /rok.

Sami musicie się przekonać. lukaszpirog(małpa)multimoney.pl
 
Do góry