Jak założyć firmę?

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
no i mi te informacje doskonale wystaczają, tylko w tym momencie zdaje sie ze nastawili się na uczestnistwo komputerowych maniakow wertujacych strony internetowe :D ;)
 
D

Dorka123

Guest
na dobrą sprawę to kto teraz nie ma dostępu do neta ;) więc może i dobra ta obrana technika :]
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
pewnie i jak w duzym sytopniu, choc niewatpliwie sa ludzie ktorzy odcinaja sie od internetu, tak jak ja odcinam się od telewizora. Rodzaj zamiennika, a w tym momencie internauci korzystaja.
 
D

Dorka123

Guest
ja też się raczej odcięłam od telewizora, przez parę lat nawet nie mieliśmy tv, oczywiście z wyboru ;)
za to życia bez internetu sobie nie wyobrażam, znajomych mam rozsianych po całym kraju, czy nawet świecie i to dla nas najlepsza i najtańsza forma kontaktu... i też mi się wydaje, że to dobre przyszłościowe narzędzie biznesowe ;)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Ja się często zastanawiam, skąd ludzie mają taką kasę na własny interes.
 
D

Dorka123

Guest
czytałam, że są ludzie, którzy wchodzą w jakieś układy, dają ci kasę, a potem mają udział w zyskach, ale nie wiem czy bym się na to odważyła, wolę dotacje z UE czy konkursy, gdyby udało się zgarnąć kasę od Darbovena to nawet lepiej, bo nie trzeba zwracać tak jak tej z urzędu pracy :p
 

akademiabiznesu

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Kurs na własną firmę! Jak najłatwiej stworzyć własny biznes i osiągnąć niezależność finansową?

Akademia Rozwoju Biznesu uruchamia nowy, autorski cykl interaktywnych warsztatów dla przyszłych przedsiębiorców.

Pełna informacja: http://akademiarozwojubiznesu.pl/index.php?view=details&id=12:warsztat-qkurs-na-wasn-firmq&option=com_eventlist&Itemid=59
Formularz zgłoszeniowy: http://akademiarozwojubiznesu.pl/index.php?option=com_chronocontact&Itemid=186

Dlaczego warto?

Szukasz pomysłu na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej? Chcesz zostać freelancerem? A może masz już pomysł i chcesz go zrealizować? Zanim to zrobisz zapisz się na interaktywny warsztat Akademii Rozwoju Biznesu: "Kurs na własną firmę!”

Zastanów się: dlaczego w pierwszym roku działalności upada aż jedna na trzy firmy? Dlaczego po pięciu latach funkcjonuje już tylko co trzecia? Zanim rozpoczniesz, warto, abyś uświadomił sobie, że wielu kieruje się mitami i błędnymi przekonaniami, które prowadzą ich firmy do upadku. Zobaczysz gdzie czają się pułapki i dowiesz się jak je bezpiecznie omijać, by móc w pełni rozwinąć skrzydła.

Czego jeszcze się dowiesz?

Własna firma to nie tylko wizja. To również kompleksowa wiedza na temat procedury zakładania działalności gospodarczej, wyboru najlepszej formy opodatkowania, które otrzymasz dzięki udziałowi w warsztacie. Dowiesz się także jak pozyskać dotacje z funduszy unijnych i z Urzędu Pracy.

Co otrzymasz, dzięki zapisaniu się na interaktywny warsztat: „Kurs na własną firmę!”?

Będąc uczestnikiem warsztatu otrzymasz pakiet na który składają się:

1. Potrzebna Ci wiedza i praktyczne umiejętności;
2. Niezbędne materiały;
3. Imienny certyfikat ukończenia warsztatu;
4. Lunch;
5. Przerwy kawowe.

Co jeszcze dostaniesz?

Patronem merytorycznym projektu jest wydawnictwo BL Info Polska. Jako uczestnik warsztatu otrzymasz więc książkę pt. "Jednoosobowa firma. Jak założyć i samodzielnie prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą" o wartości 48 zł!
 

fille

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
39
czytałam, że są ludzie, którzy wchodzą w jakieś układy, dają ci kasę, a potem mają udział w zyskach, ale nie wiem czy bym się na to odważyła, wolę dotacje z UE czy konkursy, gdyby udało się zgarnąć kasę od Darbovena to nawet lepiej, bo nie trzeba zwracać tak jak tej z urzędu pracy :p

Ja się zastanawiam, czy to faktycznie w żaden sposób jest nierozliczane. Bo aż się wierzyć nie chce, że ktoś tak po prostu daje 100 tysięcy na biznes. W inkubatorach trzeba się najczęściej "zyskiem" dzielić. Przeczytałam regulamin Darbovena i faktycznie nic takiego nie ma... Przy tym konkursie, dotacje są mało przyjazne... ;)
 

rockbaby

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
ja sobie na razie marzę o otwarciu firmy, chciałabym otworzyć sklep muzyczny z płytami, sprzętem i winylami w jednym (ale nie wiem, czy to jest opłacalne, muzyka w polsce umiera niestety. poza tym chciałabym to otworzyć we wrocławiu, ale póki co podlegam pod opole. do wrocławia nie mogę się przeprowadzić. więc tak wegetuję, bo to jest jak błędne koło...
 

zapiso

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Rozkręcenie firmy i jej reklama to istotne rzeczy, jeśli biznes ma się rozwijać. Obecnie internet staje się najlepszym sposobem na dotarcie do klienta.Ma go praktycznie każdy, a każdy kto go ma, chętnie z niego korzysta. I tutaj z pomocą każdemu z przedsiębiorców mogą przyjść katalogi służące do prezentacji firm. Jednym z nich jest portal Zapiso.pl. Jest to serwis, który oprócz katalogu, promuje nowatorski system, służący do rezerwacji terminów wizyt on-line. Dzięki kalendarzowi on-line, każdy klient danego salonu kosmetycznego, gabinetu lekarskiego czy warsztatu może nie wychodząc z domu, zarezerwować sobie miejsce. Niewątpliwie jest to dogodny system zarówno dla klientów, jak i właścicieli.
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
tak naprawde to liczy sie pomysl, chec do pracy, determinacja, no i troche szczescia sie przyda. kurs mozna zawsze zrobic. u mnie na ap organizuja kursy pod firmy. zawsze tez mozesz przeryc net lub popytac znajomych / rodzine
 

Kojot biznesu

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
tak naprawde to liczy sie pomysl, chec do pracy, determinacja, no i troche szczescia sie przyda. kurs mozna zawsze zrobic. u mnie na ap organizuja kursy pod firmy. zawsze tez mozesz przeryc net lub popytac znajomych / rodzine

Zgadzam się z przedmówczynią ;) W sieci jest olbrzymia ilość informacji na temat zakładania firmy, przedsiębiorczości, dotacji unijnych. Choć w przypadku tych ostatnich nie należy zapominać, że w przeciągu najbliższych 2 lat dotacje dla Polski będą się kończyć dlatego warto się pospieszyć i podjąć się jakiegoś działania. Celowo napisałem jakiegoś bo aby zakładanie biznesu miało sens warto mieć najpierw ciekawy pomysł. Skąd mamy wiedzieć, że nasz pomysł jest ciekawy? Otóż przyjmijmy, że chcemy otworzyć budkę z kebabem. Jeśli mieszkamy w lokalizacji, która posiada już takie miejsca to sprawą oczywistą jest, że będziemy mało konkurencyjni. Należy brać pod uwagę również fakt czy miejscowość posiada wysoki stopień bezrobocia czy nie. Od tego zależy czy w danym mieście ludzie posiadają pieniądze, które chętnie wydadzą.

Musimy się także (choć zabrzmi to dziwnie) wsłuchać w siebie. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego jaką osobą jesteśmy. Czy podołamy ciężkiej wielogodzinnej pracy jaka nas czeka. Bo własna firma to najczęściej bardzo ciężka praca, znacznie bardziej wymagający niż na etacie.
Jeśli ktoś uważa, że w pół roku od otwarcia firmy będzie jeździł drogim samochodem to jest w błędzie.


Kolejność to: pomysł > motywacja > biznes plan > podjęcie działania > prawidłowe zainwestowanie dotacji > ciężka praca
 

bobi86

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
117
Punkty reakcji
0
W sieci jest olbrzymia ilość informacji na temat zakładania firmy, przedsiębiorczości, dotacji unijnych.

Inna sprawa, że różnie bywa z jakością i aktualnością tych materiałów. Bo trzeba pamiętać, że zakładanie własnej firmy dziś wiąże się z zupełnie innymi procedurami, niż jeszcze chociażby kilka lat temu. Jeśli ktoś teraz zastanawiałby się nad zakładaniem własnej działalności, to jako źródło wiedzy polecałbym np. taki poradnik ze strony Tekli Plus (trzeba się zarejestrować). Darmowy i dość szczegółowy, a przede wszystkim aktualny;)
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Dla wszystkich mlodych ludzi polecam zakladanie firmy w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości ;) Nie trzeba sie martwic o ten zlodziejski ZUS... ma sie wparcie ksiegowe i prawne, a jedyny koszt prowadzenia dzialalnosci w ten sposob to 250zl/miesiac :)
 

aleks652

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
151
Punkty reakcji
1
Ja się często zastanawiam, skąd ludzie mają taką kasę na własny interes.


Na założenie własnej firmy potrzeba naprawdę niewielkich pieniędzy. Duże koszty dotyczą tylko tych inwestycji, które wymagają nakładu lokal i sprzęt. Większość osób decyduje się jednak na samozatrudnienie w branży, w której ma jakieś doświadczenie i nie wymaga ona dużych nakładów finansowych jak np. IT.
 

krzysiuus

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2009
Posty
102
Punkty reakcji
1
Teraz w gazecie prawnej jest specjalny podręcznik o zakładaniu firmy. POLECAM zobaczyć.
 

zoska1

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Na założenie działalności nie zawsze potrzeba wielkich pieniędzy czasami wystarczy nawet wysokość ostatnich dotacji z UP dobry pomysł no i dobra reklama naszego biznesiku, a przede wszystkim potrzeba dużo wiary w siebie i wytrwałości żeby się powiódł.
 
M

marcin.ch

Guest
na nieszczescie zyjemy w takim kraju gdzie nie oplaca sie prowadzic wlasnej dzialalnbosci gospodartczej
jest tu tyle biurokracji ze zeby cokolwiek zalatwic tracimy mase czasu i nerwow.
Kiedy u nas bedzie tak jak na zachodzie? :(
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
na nieszczescie zyjemy w takim kraju gdzie nie oplaca sie prowadzic wlasnej dzialalnbosci gospodartczej
jest tu tyle biurokracji ze zeby cokolwiek zalatwic tracimy mase czasu i nerwow.
Kiedy u nas bedzie tak jak na zachodzie? :(
Oczywiście, że się opłaca. Lepsza słabo prosperująca firma niż praca na etacie.
Biurokracji wcale tak wiele nie ma. Tydzień załatwiania na starcie, później jeden dzień w miesiącu, można wiele spraw załatwić przez internet, można też pocztą.

Narzekają tylko ci co nie mają odwagi założyć własnej działalności gospodarczej. Spośród tych co założyli, niewiele jest takich co tego teraz żałują.

Wystarczy być przedsiębiorczym, ciężko na początku pracować i uczyć się na własnych i innych błędach.
 
D

Dorka123

Guest
ja uważam, że jeśli ktoś ma pomysł na siebie i swoją działalność to powinien próbować, nie ma wiele biurokracji, a nawet jeśli by się nie udało to moim zdaniem lepiej żałować, ze coś nie wyszło niż żałować, że się nawet nie spróbowało... jeśli ktoś potrzebuje funduszy na realizację swojego pomysłu to możecie próbować tutaj: kasa spora, a inną pomoc też oferują: http://labstar.wp.pl
 
Do góry