Jak napisać dobre CV?

zosienka89

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
20
Punkty reakcji
0
a jak daleko w wykształcenie należy brnąć?
Znaczy podawać też liceum? Czy wystarczy wskazanie lat studenckich?
 

marl55a

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2008
Posty
35
Punkty reakcji
0
Pracodawcy dobrze patrzą na CV, które są zgrabne (najlepiej mieszczące się na jednej stronie A4)
Im więcej mamy doświadczenia tym ciężej jest to wszystko pomieścić dlatego trzeba z pewnych rzeczy zrezygnować. Nie liczy się już liceum jakie ukończyliśmy ani pierwsze praktyki studenckie. Takie rzeczy powinny być stopniowo zastępowane przez konkretne umiejętności, które mogą nam pomóc starać się o konkretne stanowisko.
Niektóre firmy nawet idą na rękę przyszłym pracownikom, umieszczając wskazówki jakie powinno być CV, które chcemy wysłać właśnie do nich. Tutaj mamy na przykład jak firma wspiera przyszłych i potencjalnych pracowników. Ja osobiście bardziej ufam takiej firmie co wyciąga rękę z pomocą. Wiem, że pisząc aplikacje zgodnie z ich wytycznymi, wzrasta prawdopodobieństwo sukcesu.
 

werunia87

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2011
Posty
36
Punkty reakcji
0
Ja zamowilam sobie CV na praca pl i jestem bardzo zadowolona :) teraz na Frupi jest oferta, ze mozna je zamowic za 100 zl - szkoda ze nie bylo go wczesniej bo zaplacilam duzo wiecej ale polecam bo napisanie dobrego CV to naprawde sztuka :)
 

shocked

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Oczywiście! Możemy zamówić sobie gotowe cv. Tylko, czy damy sobie potem rade w pracy, jak już na wstępie nie możemy sprostać wymaganiom firmy. :mruga: Myślę, że jeśli szukamy dobrej pracy, stać nas chyba na "wyskrobanie" własnego życiorysu. Można wesprzeć się przy tym radami bardziej doświadczonych osób. Ja pisząc moje ostatnie cv wykorzystałam kilka cennych wskazówek z http://kobieceprawdy.pl/article_uni/kogiel-mogiel/cv_na_miare_napoleona.html Dość kreatywne podejście do sprawy na razie się opłaciło.Dostałam już zaproszenia na rozmowy.
 

pwalter

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
To fakt. Większość osób poszukująca dzisiaj pracy wysyła swoje cv do Działu Personalnego. Z badań wynika jednak, że 99,2 % cv ląduje w koszu, pozostając bez odpowiedzi i instalując w ich nadawcach poczucie odrzucenia.

Jeśli i Ty chcesz uzyskać praktyczne wskazówki i gotowe odpowiedzi na pytanie jak napisać dobre cv czuj się zaproszony jako wyjątkowy gość na darmowe szkolenie online na żywo: 99,2 % CV Ląduje w Koszu - Co Musisz Wiedzieć, aby Napisać Dobre CV?, które odbędzie się już 19.04.2011 r w godzinach 20.00 – 21.00.

Podczas tego szkolenia online na żywo będziemy odkrywali krok po kroku skuteczne zasady pisania CV, które przybliżą Ciebie do rozmowy kwalifikacyjnej.

Szczegóły dotyczące szkolenia i informacje co zrobić, aby wziąć w nim udział znajdziesz na stronie:

http://www.rozmowakwalifikacyjna.com.pl/cv-jak-napisac-cv/

Pozdrawiam,
Przemysław Walter
 

tweetasek

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2006
Posty
1 369
Punkty reakcji
14
Miasto
okolice Pyrlandii
Jak to napisać w CV:
Pracowałam przez dany okres czasu w firmie X, po czym miałam półroczną przerwę (umowa została rozwiązana i tym samym zostałam bezrobotna). Po pół roku ponownie zostałam zatrudniona w tej firmie.
W CV pisze się miejsca zatrudnienia chronologicznie. Nie widzę sensu pisać jedno pod drugim praktycznie to samo. A nie napiszę, że pracowałam w firmie przez jakiś tam czas i nie włączę do tego tego pół roku na bezrobociu.

Także jak to ująć?
 

elegancka.talia

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Scotland, United Kingdom
Ja tak jeszcze apropo CV:

Na wstepie zostaly podane bardzo sztampowe rady, ze sie tak wyraze. Wyobrazmy sobie teraz, ze nasz przyszly potencjalny pracodawca dostaje 100 roznych cv - wiadomo, ze bedzie przeglad merytoryczna sfere pisma, aczkolwiek nie raz jest tak, ze na rozmowe zostaje zaproszona osoba, ktora zaintrygowala czyms w swoim cv - ma byc nietuzinkowe, a jednoczesnie zawierac wszystkie potrzebne informacje :) Kumpel napisal CV w formie komiksu i dostal robote od reki w firmie olejowej. CV jest poniekad reklama nas samych i musimy to zrobic naprawde dobrze, by zostac zauwazonymi, a jednoczesnie: nie oplaca sie oszukiwac. Napiszesz, ze grywasz na gitarze w zainteresowaniach, a na interview osoba zapyta Cie o Twoj ulubiony kawalek i lezysz. Badzmy szczerzy i oryginalni :D
 

Figgo

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Życiorys zawodowy warto każdorazowo dostosowywać do każdej z ofert pracy z osobna, czyli uwypuklać te elementy wykształcenia, szkolenia, nabyte umiejętności praktyczne oraz wykonywane wcześniej obowiązki zawodowe, które najbardziej odpowiadają wymaganiom tej oferty pracy, na jaką w danej chwili odpowiadamy.

Wykonując kolejne przeróbki wykorzystywanego od dawna CV warto co jakiś czas robić jego kopię i zapisywać jako nowy plik, aby data utworzenia CV, jak i liczba poprawek (co łatwo sprawdzić we właściwościach dokumentu) wskazywały, że jest nowo napisane. Najlepiej każdorazowo po dokonaniu poprawek w CV zapisywać je jako plik PDF bez możliwości edycji i w takiej formie przesyłać je potencjalnemu pracodawcy.

Starajmy się używać w CV odpowiednich słów – kluczy. W wielu ogłoszeniach o pracę dotyczących podobnych stanowisk pracy pojawiają się takie same słowa i zwroty. Możemy zacząć używać ich w CV, np. opisując umiejętności lub dotychczasowe obowiązki zawodowe, co zwiększy szansę, że w przyszłości, jeśli nasz życiorys zawodowy został dodany do jakiejś bazy CV, zostaniemy wybrani i zaproszeni także na spotkanie w sprawie innej, być może ciekawszej pracy. Żródło: http://www.praca5.pl/cv-zyciorys-zawodowy
 

juwe

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2011
Posty
55
Punkty reakcji
0
no jeśli ktoś ma dość małe wykształcenie to jak najbardziej pisze o szkole średniej i kierunku.. jeśli ma tych szkół wyższych ze 3 to można już pominąć szkołe średnią.. a co do zlecania CV komuś innemu to to jakaś wogole pomyłka dla mnie :)
 

estefan4

Zbanowany
Dołączył
29 Czerwiec 2010
Posty
45
Punkty reakcji
0
Spójrzcie też na tę kwestię z perspektywy pracodawcy. Wybranie odpowiedniej osoby na dane stanowisko spośród rzeszy kandydatów wcale nie jest łatwym zadaniem. Informacje zawarte w CV mogą być mylące lub niejasne. Zobaczcie na ten test: http://badania.iakg.pl/s3/awansowanie_pracownikow
Wyobraźcie sob ie, że jesteście pracownikami działu HR w dużej firmie i postarajcie się wybrać odpowiedniego pracownika. Jestem ciekawy, jakie macie wyniki?
 

pycia21

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2009
Posty
179
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lubuskie
hej, chciałabym aplikowac na pewne stanowisko jednak obawiam sie ze moje cv moze mnie lekko zawieść. otóż wymagane jest przesłanie aplikacji w formacie *.doc. wszystko by było pieknie ładnie gdyby nie to, że martwi mnie jedno: otóz jesli mam otawrty ten dokument w wordzie to wygląda to tak jakby było co nieco poprzestawiane, jednak juz na podglądzie i na wydruku jest ok. i teraz sie zastanawiam, bo przeciez cv to moja wizytówka :/ jak t sformatowac?
a odnośnie tych specjalistów od cv to ja sie chyba skusze, bo to juz naprawde mnie wszystko zaczyna wkurzac ;]
 

pycia21

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2009
Posty
179
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lubuskie
witam,
teraz mam pewne wątpliwości co do pewnej kwestii. otóż w ofwercie pracy wsród wymaganych dokumentów wymieniono m.in. życiorys. tylko teraz sie zastanawiam czy chodzi o taką forme jak cv, czy o forme tego tradycyjnego zyciorysu. bo przeciez to są niby formy opisujące życie zawodowe tylko calkiem w innym stylu sie pisze. zreszta pierwszy raz spotkałam sie że wymagany jest zyciorys - myslicie ze chodzi im po prostu o cv? jestem troche zmieszana. dodam, że chodzi tutaj o oferte instytucji państwowej.
pozdrawiam
 

Jerzy Ciesielski

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2010
Posty
45
Punkty reakcji
2
Chodzi o cv, które w końcu nazywane jest nowoczesnym życiorysem a wiele osób stosuje termin zamiennie. Wbrew temu co napisano wcześniej ja sam czasem spotykam się z wymogiem przesłania życiorysu, jednak z reguły chodzi własnie o cv.
 

gruszka23

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
odnosnie tematu pisania listu i przygotowanie sie do rozmowy to uwazam, ze dobrze robia szkolenia czy indywidualne sesje w tej sprawie, tzw. coachingi :) kiedys korzystalam z tego typu pomocy. dzieki temu poznalam swoje tzw. "mocne strony" i wiedzialam, jak rozmawiac i sie zapretezentowac swojemu pracodawcy. moge polecic te strone - http://www.centrumklucz.pl/oferta/4-oferta-dla-szukajacych-pracy - szczegolnie wlasnie szkolenie i coaching.
 

ever0312

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Jezeli posiadmy już pewne kwalifikacje ( znajomość języków itp.), test rekrutacyjny możemy zrobić sobie sami w domu ( np. testcv.com); link z wynikiem z takiego testu można wrzucić do CV ;)
 

śliwka_33

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Miasto
wwa
@NiebieskookaMartuśka - w takiej sytuacji, którą opisałaś- z przesuwającym się tekstem itd. ja wysyłałabym dwie wersje - pewniaka w PDF-ie, żeby pracodawca czy HR wiedział, jak chcesz, aby wyglądało Twoje CV i wymagany plik wordowski. W treści maila wytłumaczyłabym sytuację i już. Trzeba podchodzić do tego po ludzku, a nie jakby rekrutujący byli niekumatymi maszynami :eek:k:
 

kahuna210970

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2010
Posty
131
Punkty reakcji
2
Wiek
53
Miasto
Warmia i Mazury
W zasadzie w tym temacie już chyba wszystko zostało powiedziane, jednak wysyłając CV nie należy zapominać po co je wysyłamy.
Zdarza się, że pracodawcy dzwoniąc zadają kilka pytań telefonicznie aby zaprosić na rozmowę. Dobrze jest być przygotowanym na telefon i
sytuację kiedy zapytają nas czym zajmuje się firma. Dlatego nie wysyłajmy CV na ślepo tylko dlatego, że znaleźliśmy ofertę.

Wysyłając CV odpowiadając na ofertę dobrze jest wcześniej zrobić, krótki wywiad. Z pewnością przyda się on przy pisaniu listu motywacyjnego.

Ja zaobserwowałem, że zdjęcie na CV ma duży wpływ na postrzeganie przeglądającego naszą ofertę. W większości przypadków robi to osoba zajmująca się
rekrutacją i po spojrzeniu na nieudane zdjęcie już na starcie źle nas odbiera. Ja tak miałem po wymianie zdjęcia zdecydowanie zwiększyła się liczba odpowiedzi na
moją ofertę. Pracuję na kontraktach w krajach UE i często zmieniam firmy a dobrze sformułowana i jasna oferta naszej osoby to podstawa + zilustrowanie naszej osoby zdjęciem
uważam za ważne.
 

znajoma1

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
28
Punkty reakcji
0
Nie wiem dlaczego tak mało się mówi o dopasowywaniu CV, a właściwie się mówi, ale nadal ludzie tego nie robią... Ja szukając pracy sporo czasu poświęcałam na pisanie CV i listów. Polecam artykuł o tym "Kandydacie dopasuj CV" na stronce ZL. Poradników dotyczących CV jest mnóstwo, ale warto wybierać informacje, która naprawdę nas interesują i mogą się przydać...
 
Do góry