Jak napisać dobre CV?

Gabisienka

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mam do Was pytanie odnośnie CV. Studiuję i chciałabym dorobic sobie w sklepie z odzieżą w CH a konkretnie w "Reserved" i "Mohito" bo wiem że są tam przyjęcia i nie potrzebują osób z doświadczeniem w tej branży, dotychczas pracowałam tylko na stoisku z perfumami. Bardzo mi zależy na tej pracy i chciała bym abyście dali mi jakieś cenne wskazówki które można wpisac w cv, coś co w odzieży jest przydatne, w: "silne strony" napisałam: łatwosc nawiązywania kontaktów, punktualnosc, zaangażowanie. Może macie jakieś rady??
i jeszcze jeśli już zaproszą mnie na rozmowę to czego w takim sklepie będą oczekiwac?? Jakie będą zadawac mi pytania?? chciałabym się dobrze przygotowac do tego
 

nachtigal

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Czy warto pisać w CV, że jest się w trakcie studiów? A jeżeli tak, to jak to zrobić. Moim zdaniem napisanie np. 2007 - do nadal (tak jak napisał to ktoś wcześniej) wygląda i brzmi dosyć niefortunnie. Jednak sam nie mam pomysłu jak zgrabnie to ująć, iż jest się aktualnie studentem.
 

Loona30

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2010
Posty
73
Punkty reakcji
0
Zawsze można napisać 2007 - obecnie. Szczerze, to nie widzę problemu w napisaniu "nadal". Skoro tak jest naprawdę, to czemu o tym ni pisać.

Porządne CV powinno wyglądać estetycznie i ładnie i zawierać prawdziwe informacje.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Moim zdaniem trzeba jednak wpisywac tego typu rzeczy lacznie ze studiowaniem.Poniewaz jednak to jest wazne dla potencjalnego pracodawcy,info ze coś jeszcze robimy jak równiez to ze nie zawsze mozemy byc dyspozycyjni.
 

EdekzFabryki

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja napisałem w swoim życiu parę CV i koniec końców postanowiłem zlecić napisanie profesjonalnych dokumentów firmie specjalizującej się w tego typu rzeczach. Po prostu bardzo zależało mi na stanowisku i musiałem wyeliminować wszelki błędy jakie mogłem popełnić w drodze do zdobycia pracy. List motywacyjny i CV wyglądały na prawdę profesjonalnie. Jak się okazało, już po przyjęciu mnie na stanowisko, w dużej mierze to zdecydowało o zaproszeniu mnie na rozmowę. Mogę Wam z czystym sumieniem polecić stronę cv.pl - właśnie z ich usług korzystałem. I dodać dobra radę, na prawdę trzeba dużą wagę przykładać do napisania dokumentów aplikacyjnych.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Narobiło sie troche tych stron ja znam taka www.kariera.pl/cv
tak czy inaczej,jesli nie jesteśmy pewni tego czy nasze CV ma poprawna forme,jest dobrze napisane to warto jest skorzystac z ich pomocy.
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
poszukaj w necie, albo mam:) nagraj sie, przedstaw dyplomy i swiadectwa pracy, daj probke jezykowa i wyslij :) na pewno wrazenie zrobisz, ale czy dostniesz prace to nie wiem
 

dotinn

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
59
Punkty reakcji
0
Szukanie pracy ni kończy się na dobrym napisaniu CV to tylko początek, który jeśli jest dobrze rozpoczęty może przynieść korzyści. Uważam, że jeśli komuś naprawdę zależy na pozyskaniu danego stanowiska to powinien skorzystać z rad ekspertów od HR, którzy znają ten temat i wiedzą jak się w tych dziedzinach poruszać. Taka osoba też indywidualnie pomoże w znalezieniu odpowiedniej oferty i przygotowaniach do rozmowy z potencjalnym pracodawcą. Przy takim przygotowaniu osiągnięcie sukcesu jest bardzo prawdopodobne.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Jasne ci od HR to dla mnie jacys w ogole dziwni ludzie.
Nie bardzo za takimi przepadam-a poza tym co firma to inne wymagania i na co innego zwracaja uwage jak wysyłasz CV.Dlatego warto miec jeden dobrze napisany wzór i to wszystko.
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
Pracuję w agencji pracy i codziennie przeglądam setki nadesłanych CV.
Cv, które zwraca uwagę powinno być przede wszystkim czytelne. Należy wypisać w jakich latach, jakie i na jakim kierunku pokończyło się szkoły. W doświadczeniu powinno być wypisane po kolei: miesiące i lata w jakich się pracowało w danej firmie, napisać pełną nazwę firmy, z jakiej branży, pełną nazwę stanowiska i zakres obowiązków, jaki się miało. Ważne są też ukończone szkolenia i certyfikaty, znajomość języków (ważne by napisać na jakim poziomie) itp.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
No własnie o tym pisałam.Jeden dobrze napisany dokument,czyli CV i list motywacyjny.I to co ja jeszcze uwazam ze warto miec to CV przetłumaczone na j.angielski.
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Nie wiem czy było już konkretnie takie pytanie, ale zaczęłam studia i czy mogę wpisać w CV datę studiów 2010-2013 Lata czy mam wpisać 2010- zostawić puste czy jak ktoś inny już pytał 2010- obecnie ? Co lepiej wygląda?

Hm osobiście używam kreatora cv chyba na stronie mycv.
 
R

rusalka_lesna

Guest
A może warto byłoby się zgłosić do doradcy zawodowego, który pomoże ci napisać profesjonalne CV?? Takie posunięcie byłoby o tyle dobre, ze taka osoba doskonale wie co powinno się umieścić w takim dokumencie, a czego raczej nie. Pomoc kogoś takiego może nam zapewnić co najmniej 50% szans na dostanie pracy, na której nam zależy. Jakby ktoś szukał takiego doradcy, to na karierakoncept.pl można znaleźć namiary na dobrego.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ja juz o tym pisałam.I podwałam link do miejsca gdzie mozna napisac profesjonalne CV i przetlumaczyc je na 24 jezyki obce.I z takich serwisów powinni korzystac Ci,którzy maja własnie problemy z napisaniem CV.
 

Gosia31

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
W CV najbardziej istotne kwestie od strony rozpatrujacego to:

1. Wszystko co jest napisane - ma być prawdziwe!
2. CV jest skonstuowane tak, że zawiera informacje potrzebne i dopasowane do firmy do której aplikujemy.
- Po co pisać np. język francuski podstawy skoro są to podstawy czyli nie ma możliwości wykorzystania tej
umijętności.
- Po co pisać kurs operatora wózka widłowego, jeśli ktoś aplikuje np. na stanowisko biurowe
3. Idąc na rozmowę musisz dowiedzieć się czegoś o firmie!
4. Jeśli umawiasz się na rozmowę rekrutacyjną to przyjdz.
5. CV zrób czytelne i przejrzyste i pamietaj, aby było zawsze aktualne!

Reszta obroni się sama
 

KarolinaW

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Witajcie.

Pisze w tym temacie bo jest mowa o CV, a ja muszę sie kogoś poradzić, mimo że odbiegnę od waszej debaty.

A więc zastanawiam nie czy jeżeli dorabiałabym sobie na takich małych zleceniach głównie chodzi tu o jednorazowe, bądź okresowe testowanie np. oprogramowania i jest to takie zlecenie bez umowy po prostu na tzw "gębe" to mogę zamieścić to w CV czy raczej byłoby to błędem? A jeżeli można to w jaki sposób to zapisać?
 

kadet12345

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2007
Posty
111
Punkty reakcji
3
Ja polecam ściagnąć sobie z internetu szblon CV i wypełnic go swoimi PRAWDZIWYMI informacjami
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
Nawet nie spodziewałam się, że napisanie dobrego CV jest takim wyzwaniem. Wiem, że są nawet kursy, na których można nauczyć się pisania tego typu dokumentów. Z tego co się orientuję to na szkoleniu 'menadżer kultury' organizowanego przez Karierę Koncept można właśnie taką wiedzę uzyskać, dodatkowo również można nauczyć się m.in. jak rozmawiać z potencjalnym szefem. Wydaje mi się, że to może być naprawdę bardzo pomocna sprawa.
 
Do góry