Islam a co Wy o nim sądzicie ?

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Dwunastolatki? No no, ładnie się Watykan prowadzi :tongue: Bo zakładam, że to w Watykanie...? W Polsce prawnie można od piętnastego roku życia chyba.

Super, to teraz zaczęłam offtopować :icon_evil: Już nie będę :tongue:
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Poza tym religia jak każda inna.
to kompletny system państwa i prawa (idzie dalej niż antyczne państwo żydów z ich teokracją, czy teokracja biznatyjska), jest nieco inaczej, w sytuacji, gdy brak możliwości narzucenia szariatu otoczeniu, oraz gdy jesst ich najzwyczajniej mało, są pokojowi etc...
co więcej mojego syna koleżanki ojcem jest muzułmanin, który przyjechał do nas nie mogąc znieść ultrakonserwatywnej rodziny, jest wierny prawu koranicznemu, ale bez nadinterpretacji mułłów


ciekawe czy nasz znawca islamu wie dlaczego arabowie w VII wieku tak szybko zajęli tereny Syrii, Palestyny, Egiptu, Afryki. Tacy źli a tak sprawnie podporządkowali tyle ziem, a co ciekawe ni było po zajęciu jakiś powstań, oporu itp. Odpowiem tak: dali oni po prostu porządek i tolerancję, tolerancję np. dla żydów większą niż np w Europie.
Palestynę podbili w VII wieku a krucjata wybuchła u schyłku XI stulecia. A co w międzyczasie ? Chrześcijanie wyrabiali sobie pogląd co do wrogości arabów w 400 lat, coś wolno myśleli. Kulminacją przyczyn była inwazja seldżuków, ludu tureckiego, który oczywiście dość względnie przyswajał nauki Mahometa (nie byli to arabowie)
trafnie
kluczowe było parcie do Jerozolimy (to miast jest święte również dla Islamu), faktem jest też, to bez Żydów, tak łatwo by Islamistom się nie udała inwazja (pamiętam kiedyś prowadziłem tu na forum dyskusję na ten temat), przypomnę, że najpierw podbili Jerozolimę Persowie, Chrześcijan (dominujących wówczas tam) wyrżnięto

temat islam, dziękuję za nieofftopowanie
 
M

merkaba12

Guest
[indent=1,275] islam jest plagiatem religii chrześcijańskiej i religii żydowskiej oraz starożytnej[/indent]

filozofii greckiej
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
"głębokość" myśli przerażająca, doznałem lęku wysokości niemalże, czymś merytorycznie uzasadnisz?
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
pprawda ja wiem do czego ty zmierzasz
Ale powiedz mi czy to jest konieczne ?
Czy mógłbyś zamiast to głosić dawać przykłady i uzasadniać
Bo mi nie musisz przykłady dawać, ja wiem o czym mówisz
A tak czysto od siebie nie podoba mi się to
Mówisz o tym czarnym księdzu (przenośnie)
Ale to ty w tej chwili jesteś nim (czy w takim razi głosząc tą przerobioną prawdę jesteś od niego lepszy )
Czy po prosto dostosowujesz się jemu ?
Wolałbym żebyś odpowiedział
Bo jeśli tego nie zrobisz
To będzie oznaczało że nie wiesz o czym mówisz
Bo jak narzazie to ty według mnie nie wiesz co piszesz

Dwunastolatki? No no, ładnie się Watykan prowadzi :tongue: Bo zakładam, że to w Watykanie...? W Polsce prawnie można od piętnastego roku życia chyba.

Kiedyś już w 13 roku życia dziewczynę oddawali mężowie
Może wolisz nowy świat odrzucić i tym regułom się podporządkować

Bo jak narzazie to twoje poglądy i wypowiedzi do tego zmierzają
Co ty na to żeby ruchać trzynastolatki ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
pprawda, nie wiem jak ty podchodzisz do słowa dowód, ale ten komiks nie jest nawet poszlaką na mniejszą, jest komiksem
czy dowodem na istnienie Batmana jest komiks o Batmanie
szanuj cudzą inteligencję

fan-fan łączyłem posty - nie piszemy posta pod postem
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Fan fan małzestwo to nie tlyko seks chyba wiesz o tym co? \
choc kiedy patrze nat o co sie dzieje wokol to
nie wiem czy bym nie wporwadziła tego i aranzowania małzęństw i te wszystkie galerianki ...
 
M

merkaba12

Guest
Mariam, siostra Mojżesza, zostaje Matką Jezusa... Tymczasem Maryję i Mojżesza dzieli - bagatela - dwanaście stuleci!


To nie Izaak, syn Sary, uniknie śmierci na ołtarzu przygotowanym przez Abrahama, lecz Izmael, syn jeg o niewolnicy Hagar!

r
Duch Święty zamienia się w „anioła Gabriela", który
ukaże się Mahometowi!

r
Trzecią Osobą Trójcy nie jest Duch Święty, lecz Ma-
ryja Dziewica!


Na krzyżu nie umarł Jezus, lecz - w zależności od wersji - Judasz, Barabasz, albo... sobowtór Jezusa!


Abraham - pierwszy muzułmanin

Abraham jest „pierwszym muzułmaninem", nie opiera się na żadnych podstawach naukowych i lekceważy zwykłą logikę historyczną: bo jak to możliwe, żeby Izmael, pa- triarcha, który żył 2000 lat przed Chrystusem, był przod- kiem muzułmanów, podczas gdy historycznie rzecz biorąc islam istnieje dopiero od VII wieku n.e.?

Powstaje w ten sposób luka czasowa wynosząca ponad 2500 lat! Ten obłędny anachronizm zdaje się jednak nikomu nie prze- szkadzać, w tym muzułmańskim uczonym, „ ulemom


Do podtrzymywania tego mitu przyczynia się zwią- zek skojarzeniowy między „arabskością" a „muzułmań- skością". Grając na tych dwóch rejestrach powiada się, że choć muzułmanie istnieją od VII wieku, to przecież Arabowie są bardzo starą grupą etniczną i z tej racji mo- gą być potomkami Izmaela. Ale czyż liczne potomstwo, obiecane Hagar (służącej Saraj i nałożnicy Abrama: Rdz
16, 10), nie było zawsze określane - przed i po pojawie- niu się islamu - mianem izmaelitów? I czyż owi izmaelici nie byli od samego początku odróżniani od narodu arab- skiego? Skądinąd wiadomo, że oba te narody toczyły z sobą wojny! Wreszcie, gdzież może być mowa o tym, by

w żyłach Izmaela — Chaldejczyka po ojcu Abramie i Egipcjanina po matce Hagar (urodzonej w Kanaanie, gdzie Izmael spędził całe swoje życie: Rdz 16, 3) - pły- nęła choćby kropla krwi arabskiej?
Muzułmanie: naród-ofiara


Mamy więc tutaj do czynienia z jawnym przeina- czeniem wydarzeń opisanych w Biblii, a także ze zmia- ną ich sensu - po to, by móc podbudować tezę absolutnie zmyśloną. Przecież to Izaak, a nie Izmael został przez Abrahama poświęcony na ołtarzu (Rdz 22, 1-18). Jeśli zaś chodzi o oddalenie Izmaela, stało się tak w wyniku pełnych dobroci Bożych zamysłów, a nie wskutek czy- jejkolwiek zazdrości. Wreszcie: Izmael nie został wcale
„usynowiony" przez Abrahama, gdyż po prostu były sy- nem zrodzonym z jego drugiej żony Hagar.

Jak zostało wcześniej powiedziane, podstawowy zrąb Koranu składał się głównie z elementów zapoży- czonych z Biblii, jednak zostały one przetworzone w taki sposób, by nadawały się do uwiarygodnienia tezy o is-

lamie jako „nowej religii". Nie było dla pierwszych muzułmanów rzeczą łatwą przekonać chrześcijan i śro- dowiska judeochrześcijańskie o autentyczności „nowego objawienia" - polemiki i konflikty nie należały więc do rzadkości. Na skutek teologicznej krytyki, wysuwanej przez te środowiska, pierwotny „substrat koraniczny" (czyli skompilowane teksty biblijne, zebrane w formie lekcjonarza liturgicznego) musiał być na przestrzeni pierwszych stuleci islamu nieustannie poddawany „po- prawkom" i „adaptacjom".
W końcu zostało wprowadzonych tyle zmian i „po- prawek", że doprawdy trudno się w tym wszystkim poła- pać, a niekiedy nawet zrozumieć, o co w ogóle tam chodzi!

. Annie Laurent, wybitna badaczka islamu i autorka publikacji nauko- wych, w tym książki pt. „Vivre avec l'islam?" (Żyć z islamem?), w następujący sposób streszcza swój pogląd na temat rzekomej autentyczności Koranu:


„ Właściwie tym, co uderza w przypadku Księgi mającej jakoby charakter przedwieczny i ponadczasowy, czyli uniwersalny, jest to, do jakiego stopnia koncentruje się ona na życiu Mahometa: odpowiada na jego pytania, rozwiązuje jego problemy relacji małżeńskich, potwierdza słuszność jego wyborów i postaw. Czy doprawdy można tu mówić o dziele, które wyszło z rąk Boga?"
Trudno na koniec zbyć milczeniem słynne (nawet w świecie muzułmańskim) słowa Aiszy, ulubionej żony Mahometa, która wypowiedziała się w taki oto sposób na temat wersetów Koranu:


„Mój drogi mężu, niech mi będzie wolno po- wiedzieć ci, że twój Bóg ma skłonność do zsyłania z nieba praw, które są tobie wyjątkowo na rękę!..."




z ksiazki
Jean Alcader, Prawdziwe oblicze islamu
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Agar ja związku nie traktuję jako małżeństwo
Dla mnie nie ma właściwy wiary
Jest tylko wiara ta którą głoszą i ta która jest duszą - tej nie zniszczą i tylko ona ma dla mnie znaczenie
Natomiast jeśli chodzi o małżeństwo czyli miłość
Jak dla mnie miłość taka zawsze była zauroczeniem a później bytem
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
"Bo jak narzazie to twoje poglądy i wypowiedzi do tego zmierzają
Co ty na to żeby ruchać trzynastolatki ?"

Szczęka mi opadła.
Ty rozumiesz w ogóle, co czytasz? Dopiero co napisałam, że seks u dwunastolatków (domyślnie) fajny nie jest. Specjalnie prowokujesz do kłótni?

***

Islam mnie przeraża i wywołuje niemiłe odczucia. Coś, w imię czego można mordować. Gadajcie sobie, co chcecie, ale normalna religia to to nie jest.
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
No no, ładnie się Watykan prowadzi :tongue:
Bo zakładam, że to w Watykanie...?

Watykan tego nie pochwałą

W Polsce prawnie można od piętnastego roku życia chyba.

Nie słyszałem o tym żeby prawo zgadzało się na uprawianie seksu pietnastolatkam

Ty rozumiesz w ogóle, co czytasz? Dopiero co napisałam, że seks u dwunastolatków (domyślnie) fajny nie jest.

Ja rozumiem że skoro zadałaś pytanie "Bo zakładam, że to w Watykanie"
To znaczy że nie miałaś na myśli przenośni słowa "No no, ładnie się Watykan prowadzi"

Specjalnie prowokujesz do kłótni?

Nie, nie szukam kłótni i nie prowokuję
To nie ja tylko ty niegrzecznie piszesz

Islam mnie przeraża i wywołuje niemiłe odczucia. Coś, w imię czego można mordować. Gadajcie sobie, co chcecie, ale normalna religia to to nie jest.

To poco byli te ich demonstracji przeciwko złym traktowaniem ich przez mężczyzn ?
I poco w takim razie uciekają stamtąd?
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
"Watykan tego nie pochwałą"

To się doucz. W Watykanie można od 12 roku życia.

"Nie słyszałem o tym żeby prawo zgadzało się na uprawianie seksu pietnastolatkam"

W tym temacie też się doucz.

"Ja rozumiem że skoro zadałaś pytanie "Bo zakładam, że to w Watykanie"
To znaczy że nie miałaś na myśli przenośni słowa "No no, ładnie się Watykan prowadzi""

Czego ty tutaj nie rozumiesz, powiedz mi??

"To poco byli te ich demonstracji przeciwko złym traktowaniem ich przez mężczyzn ?"

Napisz poprawnie, żebym mogła zrozumieć.

"I poco w takim razie uciekają stamtąd?"

Po pierwsze - nie uciekają całymi stadami, a jakiś niezorientowany człowiek czytając twoją wypowiedź mógłby to wywnioskować. A migrują, bo prawo np. w takiej Francji jest bardzo wygodne. Mogą nic nie robić, a i tak dostaną zasiłek. Paranoja...
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
To się doucz. W Watykanie można od 12 roku życia.

To że mogą to nie znaczy że pochwalają :)

W tym temacie też się doucz.

Hm Ciekawe za jakie to many many te piętnastolatki dzieci wychowują :przewraca:

Napisz poprawnie, żebym mogła zrozumieć.

A co było w moim zdaniu niepoprawnego?


Po pierwsze - nie uciekają całymi stadami, a jakiś niezorientowany człowiek czytając twoją wypowiedź mógłby to wywnioskować. A migrują, bo prawo np. w takiej Francji jest bardzo wygodne. Mogą nic nie robić, a i tak dostaną zasiłek. Paranoja..

A bo niby jak mają uciekać stadami skoro mają ograniczone prawa
Tam mężowie ich jak psa na smycze trzymają
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
na dzisiaj przypadała jedna z Pięciu Swietych Nocy islamu zawana noca Regaib.
regaib znaczy dobrodziejstwo, błogosławieństwo,
dostałam maila i..
chyba jekieś zyczenia i błogosławieństwo , problem bo pisane po turecku i arabsku , żeby po niemeicku to jeszcze po za tym tak obcy kulturowo nam że trudny do zrozumienia
jest tu jakiś znawca islamu?nie chcę popełnic błędu i np nie odpowiedzięc albo odpowiedziec niewłaściwie
szkoda , ze nie ma tu żadnego muzułmanina. Choc wiem, że od razu zaczęłaby się polityczna nagonka na niego.. aaa i kobiety,,
zaglądałam na różne fora islamskie tez ale jakos skromne one
mówimy o religiach a o tej jakos zawsze politycznie , nie dziwię się zreszta temu. ale czasem przydalby się znawca
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
na dzisiaj przypadała jedna z Pięciu Swietych Nocy islamu zawana noca Regaib.
regaib znaczy dobrodziejstwo, błogosławieństwo,
dostałam maila i..
chyba jekieś zyczenia i błogosławieństwo , problem bo pisane po turecku i arabsku , żeby po niemeicku to jeszcze po za tym tak obcy kulturowo nam że trudny do zrozumienia
jest tu jakiś znawca islamu?nie chcę popełnic błędu i np nie odpowiedzięc albo odpowiedziec niewłaściwie
szkoda , ze nie ma tu żadnego muzułmanina. Choc wiem, że od razu zaczęłaby się polityczna nagonka na niego.. aaa i kobiety,,
zaglądałam na różne fora islamskie tez ale jakos skromne one
mówimy o religiach a o tej jakos zawsze politycznie , nie dziwię się zreszta temu. ale czasem przydalby się znawca
Jestem pochodzenia tatarskiego i coś tam pamiętam choć religie nie maja dla mnie większej wartości. więc nagonki nie będzie.

Myślę, że o miesiącu Redżeb oraz nocą zwaną Regaib znajdziesz jednak na informacje na forach islamskich jeśli czegoś nie zrozumiesz możesz pytać - nie taki diabeł straszny jak go malują.
Najprościej mówiąc są to noce błogosławione - jak napisałaś. Allach lituje się nad ludźmi żal mu ich więc obdarowuje kilka nocy wartością niebywałą. W te noce zapewnia, że skrucha zostanie przyjęta.Takich nocy mamy dziesięć do tego dochodzą ; Fitr i jeszcze inne ale zostańmy przy tym.
W związku z tym należy wyrazić wszelka wdzięczność za łaski i nagrody jakie zsyła Allahu tella tej nocy. Spędzić ja w posłuszeństwie, spędzić na przestrzeganiu nakazów i zakazów (Ibadet), spędzić na modlitwie salat al dżuma (piątkowa) jako jednym z podstawowych obowiązków muzułmanina aby uzyskać błogosławieństwo Allaha( tu należy poznać pojęcia Salatul czy Zuhr - w zastępstwie) . Wiele przy tym jest obwarowań jak np. tylko modlitwa zbiorowa przeprowadzona przez imama ma sens - indywidualna nie zostanie przyjęta.Co do kobiet które wspominasz - nie musza brać udziału w modlitwach choć nie jest to zabronione. W każdym razie należy pościć okazywać skruchę dawać jałmużnę na to czeka Allach po to tylko aby udzielić nagrody i błogosławieństwa aby zesłać łaskę. trudno jest to wytłumaczyć gdyż wiele jest pojęć które są niezrozumiałe dla chrześcijanina i brzmi obco. Wynika to z różnic w koran - biblia - na przykład Kain żałuje swojego postępku po zobaczeniu czarnego ptaka wtedy dokonuje pochówku brata - morzeeee róznic - szkoda sie rozwijać

Nie wiem na jakiej podstawie dostałaś maila jednak trudno w naszej kulturze udzielić szczerej odpowiedzi. Proponuje szacunek i podziękowanie choć nie znam treści. I pamiętaj, że kobieta nie ma żadnego znaczenia w tym święcie - choć jak napisałem nie ma żadnego zakazu w udziale.i jest to nawet gdzie nie gdzie mile widzane
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Lampart
Masz wątpliwości czy Polska jest krajem tolerancyjnym odnośnie wiary.
A Islam ,religia Twoich rodaków,czy w tych krajach jest jakaś tolerancja.Gdybyś tam mieszkał to nie mógłbyś tak się wyrażac na temat tej religii,jak to robisz w Polsce mówiąc o katolicyżmie
Ja też miałem do czynienia z Turkami,kiedy podczas wakacji jeżdziłem z bratem tirem po Europie.Mam pytanie, czy w tej religii obowiązyje zakaz spożywania pokarmów w miejscach gdzie się śpi.Bo oni zawsze jedli przy ciągniku ,nigdy w kabinie.Z ich gatki wynikało,że to grzech.:)
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Taki rzucę żarcik z życia
W Kazachstanie są wiele Arabów w Czeczenii też
Mój ojczym kiedyś był w Czeczenii i zaprosił go tam niejaki Abu na kolację
I coś tam szeptał do kelnerki
Za chwilę pojawiła się flaszeczka
Ojczym do Abu
Stary przecież ci religia zabrania
A Abu na to
W nocy Bóg nie widzi :D
 
Do góry