Historia !

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Czas wielkich odkryć geograficznych i czasy najnowsze
 

dorka89

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
241
Punkty reakcji
4
Wiek
35
Ja wszystkiego po trochu, nie ma chyba okresu którego bym nie lubiła. Ale jeżeli miałabym się np przenieść w czasie, byłaby to XIX wieczna Anglia, ciul tam, że walczyli wtedy z Francją
 

kSr

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Ziemia Kurpiowska
Osobiście preferuję czasy trzech powstań narodowych: kościuszkowskiego, listopadowego i styczniowego oraz obydwie wojny światowe.
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
Aaa, co do FASCYNACJI nalezy u mnie dodac Wojne secesyjna.


south_will_rise_again_m.jpg
 

Corin

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2008
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Średniowiecze na Zachodzie od VI do XII w., II wojna światowa, ale tylko w wybranym zakresie.
 

Szysz

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kielce
Zdecydowanie starożytna Grecja. Wychowałam się na Xenie i Herkulesie(ktoś to poza mną w ogóle oglądał? jak teraz o tym myślę, to musiały być niezłe gnioty BB) ), nasiąkłam tym klimatem. Początkowo interesowałam się głównie religią, kulturą, z czasem zafascynowała mnie też historia. Tak pozostało do dzisiaj i za sprawą Aleksandra Wielkiego jeszcze długo(mam nadzieję, że nigdy)nie stracę zainteresowania.
 

Modern Monkey

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Miasto
my own my
Jak dla mnie to starożytny Rzym, dzieje Polski od XV do XVIII, i wiek XX do roku 1945.
Ogólnie to najbardziej interesują mnie wybitne jednostki a nudzą przemiany społeczno-gospodarcze, choć często były niezwykle istotne.
 
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
862
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warmia
Mnie najbardziej interesuje starożytna Grecja i Rzym.
Historia Polski w czasach średniowiecza.
Historia Francji, Anglii i Stanów Zjednoczonych.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Zdecydowanie starożytna Grecja. Wychowałam się na Xenie i Herkulesie(ktoś to poza mną w ogóle oglądał? jak teraz o tym myślę, to musiały być niezłe gnioty BB) ), nasiąkłam tym klimatem.

WOW :) Nie sądziłam, że te łupanki hack-and-slash mogą kogoś zainspirowac do zainteresowania się historią, a jednak... Lubiłam obejrzec ze względu na doskonałe efekty specjalne, które umożliwiły przedstawienie wielu stworów mitologicznych, np. centaurów. Ale poza tym było mnóstwo przekłamań historycznych, i ten "starożytny" klimat nie za bardzo mi podszedł, trącił kiczem i współczesnością (np. kobiece zbroje z dekoltem :)).

Ale coś w tym jest, mnie również zainspirował serial TV - "Robin Hood" - do zainteresowania się średniowieczem, zwłaszcza historią Anglii tego okresu. O wiele mniej efekciarski, ale z jakże niesamowitym, mrocznym klimatem, który oddawał atmosferę czasów, w których stare wierzenia i okultyzm przenikały się z "poprawnym" chrześcijaństwem. I ta nieziemska muzyka zespołu Clannad... Serial jest dostępny na DVD pod tytułem "Robin of Sherwood", kto nie zna, polecam!!!
 

GłosSumienia

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
20
Punkty reakcji
0
Interesuje się całą Historią, ale najbardziej oczywiście kocham Historię Polski, a w szczególności jej złoty wiek czyli czasy Jagiellońskie :)
 
K

kfiatushekk

Guest
XX lecie międzywojenne. Dosyć burzliwy okres po odzyskaniu niepodległośći. Odrobine pogmatwane, ale ciekawe. Lubię XVII wiek w Polsce, kiedy to sarmacja i butni władcy dali o sobie znać. A tak poza Polksą to oczywiście antyk.
 

dawid3635

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2008
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Mnie interesuje prawie wyłącznie historia Polski. Najbardziej to XVIIII wiek, XIX wiek, oraz do II połowy XX wieku, czyli do końca II WŚ.
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Ja ogolnie to lubie historie, ale najbardziej dziej III Rzeszy i II wojne swiatowa, troche tez cala historie Egiptu
 
Do góry