Historia !

saviola_13

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
637
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Krk
to moze i ja sie wypowiem. dla mnie historia, ktora jest dla mnie przyjemna i łatwa to historia od rozbiorow Polski az po XX wiek...
 

j@ress

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
265
Punkty reakcji
0
Okres odkryć geograficznych jest według mnie bardzo interesujący( Nowy świat - Francisco Pizarro, Hernan Cortez ,kolonizacja afryki itd.)
 

Benjamin Linus

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2008
Posty
244
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
Poland
Bardzo interesuje mnie historia najnowsza, wszystko po 1945 roku. Ale również starożytny Rzym, Egipt i I połowa XX wieku.
 
N

niesmialy1815

Guest
Po pierwsze straszliwie się ucieszyłem widząc ten nowy dział, nawet nie wiecie jaką sprawiliście mi przyjęmność, nie wiecie.

Co do okresu historycznego, interesuję się każdym, ale najbardziej uwielbiam Polskę czasów XVI i XVII wieku, czasy Napoleońskie i II wojnę światową.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Okolice XVI czyli złotego wieku w dziejach Polski.Ogromne terytorium,silna armia,kwitnąca gospodarka.Czy jeszcze kiedyś będziemy takim mocarstwem?
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Okolice XVI czyli złotego wieku w dziejach Polski.Ogromne terytorium,silna armia,kwitnąca gospodarka.Czy jeszcze kiedyś będziemy takim mocarstwem?

Watpie, za duzo w kraju politycznych impotentów. Ogromne terytorium to juz na pewno nie, chyba ze jako Pansto Europejskie.

Móje ulubione okresy to przedchrzescijanski Rzym, III Rzesza, faszystowskie Włochy, reformacja, II wojna swiatowa na wschodzie i Zimna Wojna.
 
R

robaldo

Guest
mnie najbardziej interesuje II wojna światowa :)

Kto czytał Main Kampf??
 

kajeczka123

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2008
Posty
111
Punkty reakcji
0
Mnie chyba najbardziej interesuje starożytna Grecja.
Ostatnio coraz bardziej pod wpływem nauczyciela historii zaczęła mnie kręcić IIWŚ
Uwielbiam postacie historyczne, mogłabym godzinami czytać ich życiorysy, ciekawostki na ich temat, itd.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Mnie interesuje koniec XIX i cały XXw. :) za starożytnym Rzymem i Grecją jakoś nie przepadam... :/
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Po pierwsze straszliwie się ucieszyłem widząc ten nowy dział

Ja też. :)

A co do ulubionego okresu: naprawde nie mam...  :niepewny: Po prostu "etapami" mi wyłazi wszystko... Teraz akurat gram w "Rome: Total war" i na starozytność mnie ciekawość wzięła. :p ;)
 

Euzebiusz

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
226
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Freie Stadt Danzig
Generalnie to najbardziej interesuję się czasami Nowożytnymi. Począwszy od zakończenia rekonkwisty w Hiszpanii do początku XIX wieku. Ale lubię także czasy Dwudziestolecia Międzywojennego i samej II Wojny Światowej.

Czytał może ktoś 'Boże Igrzysko' Daviesa? ;) Ja właśnie jestem podczas czytania. ^^
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
mnie najbardziej interesuje II wojna światowa :)

Kto czytał Main Kampf??
szkoda mi było czasu, strasznie nudne, kilka rozdziałów i nie chciuało mi sie czytac wiecej.

Interesuje sie całą historią, ostatnio prawem na przestrzeni wieków...
hm a tak od rok, Rosją putinowską.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Zdecydowanie średniowiecze, ze szczególnym naciskiem na wyprawy krzyżowe i historie zakonów rycerskich. Z bardziej współczesnych rzeczy - Polska międzywojenna, sanacja, Piłsudski...
 
Do góry