Higiena intymna

greys_kelly

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2007
Posty
994
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kraina Landrynki.
na moim pisze naturalne pH chyba?
i niby pisze ze polecane przez ginekologów i położników
więc ja już nie wiem czy dobrze ich używać, czy nie???

Moim zdaniem teraz trudno będzie Ci "odzwyczaić" organizm. Już na pewno "przyzwyczaił sie" do pomocy z zewnątrz.
Możliwe, że gdy przestaniesz używać tego płynu, to cały czas będą wdawać Ci się różne infekcje.
Ale wiesz ja się tak bardzo na tym nie znam, pisze co słyszałam, doświadczeń brak.
Pozdr.
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
No niby tak.
Ale tak naprawdę nasz organizm sam powinien sobie radzić z różnymi bakteriami.

To co , lepiej sie wcale nie myc ??
Bo mydła chyba nie zamierzasz używać , wszak to chemia w dodatku podwyższa pH pochwy i wtedy bakterie moga sie rozwijac.

na moim pisze naturalne pH chyba?
i niby pisze ze polecane przez ginekologów i położników
więc ja już nie wiem czy dobrze ich używać, czy nie???

Dobrze , zdecydowanie lepiej niż mydła - tak jak wyżej wspomniałem .
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Te płyny nie działają na tej zasadzie, że wybijają bakterie, ale pomagają utrzymać ph, w ktorym rozwijają się nasze naturalne, dobroczynne bakterie kwasu mlekowego, walczące z tymi chorobotwórczymi.A mydło zaburza to ph przez co bakterie mlekowe giną.
Co do uczuleń to raz użyłam jakiegoś płynu AA i zaczęło mnie swędzieć, piec itp.Ale po innych tak nie mam.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
no mój płyn ma właśnie kwas mlekowy (wspomaga przywrócić właściwy odczyn śluzówki itp...), ma jeszcze ekstrakt z liści białej herbaty, D- panthenol oraz składnik przeciwgrzybiczny
olszyno drogi i cóż powiesz? :p
 

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
no mój płyn ma właśnie kwas mlekowy (wspomaga przywrócić właściwy odczyn śluzówki itp...), ma jeszcze ekstrakt z liści białej herbaty, D- panthenol oraz składnik przeciwgrzybiczny
olszyno drogi i cóż powiesz?

Powiem , że skład jest odpowiedni , szczególnie wazny jest kwas mlekowy , bo to produtk metabolizmu naturalnej mikroflory pochwy , stwarza odpowiednie srodowisko do rozwoju tychże bakterii , a dodatkowo kwasne pH nie dopusci do rozwoju Chlamydiów i innych nie przyjaznych bakterii . Dobrze ze jest tez srodek przeciwgrzybiczny bo nie dopusci do zagrzybienia :D A panthenol ma własciwosci łagodzące .

Kobiety, apeluje do was , jesli nie chcecie miec problemow z bakteriami w pochwie , uzywajcie specjalnych plynow . Mycie mydłem podwyższa odczyn pochwy i raz że zabija bakterie przyjazne, a dwa że stwarza srodowisko do rozwoju mikroorganizmow chorobotworczych.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja używam cały czas tego samego, chodzi mi o dni cyklu, bo tak to różne kupuje
wtedy przeciez pochwa jest szczególnie podatna na infekcje :]

dziękuje olszyna za porady :)
dla mnie to ten panthenol chyba najlepszy, bo czasem to różnie bywa z otarciami itp :p :/
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
to zależy komu
pisze, że dla mnie dobry, bo wiadomo że podczas stsosunku niechcący można sobie podrażnić pewne miejsca :p
 
Do góry