higiena dłoni

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
U nas kiedyś było, ale niestety ludzie są tacy, ze nic nie może być bo zepsuli i teraz nie mamy. Co prawda mydła przy tym nie było, ale jak się ma żel antybakteryjny w trasie i do opłukania rąk super sprawa, fakt, że ten żel jest do stosowania jak nie ma dostępu wody, ale ja uważam, co spłukane to spłukane.
 

regata

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2010
Posty
39
Punkty reakcji
0
Nie ma to jak mydło i woda, ale na bez rybiu i rak ryba:) Ja mam żelik Dettolu i używam go po wizycie w sklepie (bo nawet nie chcę sobie wyobrażać co się kłębi na rączkach od wózków. Na piknikach i wycieczkach rowerowych. Brudu typu błocko nie usunie, ale można pozbyć się bakterii i odświeżyć rączki.
 

tutti frutti

Nowicjusz
Dołączył
28 Kwiecień 2014
Posty
128
Punkty reakcji
0
Ja przez wakacje podczas różnych wypadów za miasto to tu to tam poużywałam sobie trochę żelu Dettolu. Zgadzam się z Wami, że ręcę wypłukane w wodzie to zupełnie inny komfort, ale nie zawsze jest taka możliwość, a taki żel co szybko odparuje jest rewelacyjnym rozwiązaniem :)
 
J

Jula92

Guest
A jakie żele antybakteryjne do rąk polecacie najbardziej? Czy takie Carex albo z body shopu sa skuteczne? :)
 

candice90

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
287
Punkty reakcji
1
zele antybakteryjne to cud medycyny, nie wyobrazam sobie bez nich zycia, mnie to w sumie bez roznicy jak firma, zazwyczaj kupuje w aptece jakis na przecenie, takze za kazdym razem inny, choc raz trafil sie bardzo fajny z aloesem, nazwy nie pamietam, ale nie bylo po nim uczucia suchosci :)
 
D

Dobrawa

Guest
Pobinny być we wszystkich miejskich łazienkach i każdy powinien miec w pracy lub szkole szkolenie z umiejetnego mycia rak. Było by mniej chorob
 
J

Jula92

Guest
Dobrawa napisał:
Pobinny być we wszystkich miejskich łazienkach i każdy powinien miec w pracy lub szkole szkolenie z umiejetnego mycia rak. Było by mniej chorob
To prawda, wiem że w Warszawie w niektórych centrach handlowych są takie dozowniczki w łazienkach z żelem antybakteryjnym. Fajny pomysł, powinni takie zrobić wszędzie...
 

elx

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2014
Posty
57
Punkty reakcji
0
Narazie są głównie w szpitalach, jeśli chceciw uchronić siebie i dzieci przed bakteriami, to musicie liczyć same na siebie :p Ja powiem tyle: każdy jest skuteczny, byleby tylko z niego korzystać, bo moje dziecko dostało kiedyś strasznej biegunki, ale podałam mu wtedy trilaca plus i przeszło - Musiał wsadzić do buzi brudne rączki, bo nikomu więcej z rodziny się to nie przytrafiło.
 

wrzeszczot

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2022
Posty
10
Punkty reakcji
0
Przyznano ostrzeżenie: Marketing szeptany.
Pandemia wymusiła na nas zaostrzenie wymogów higienicznych ze szczególnym naciskiem na dłonie, co końcu przestało kogokolwiek dziwić, a nawet wyrobiło w nas nawyk czystych dłoni. W wielu dziedzinach życia nie wyobrażamy sobie, żeby toalety pozbawione były środków czystości oraz niezbędnych dozowników do papieru czy chusteczek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Mangolia

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2011
Posty
281
Punkty reakcji
4
Znam taką osobę, która aż przesadzała z myciem rąk i myślę, że miała zaburzenia kompulsyjne właśnie. U mnie w domu myje się ręce po powrocie do domu, po skorzystaniu z ubikacji, po myciu naczyń i używaniu środków chemicznych itp.
 

marioKnZ

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2009
Posty
215
Punkty reakcji
10
Wiek
37
Miasto
Milton Keynes, UK
Bardzo wazne moim zdaniem jest też mycie rak po kontakcie z czymś z zewnątrz domu - np odebraniu paczki od kuriera. Zawsze od razu rozpakowuje i myje ręce. To taki Covidowy nawyk.
 
Do góry