Harcerze... A Co To Jest... Wymarły Gatunek?

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
A ja jestem Harcerzem, i jestem z tego dumny :D

Jak byłem mały i młody (tak oba naraz) to przyłączyłem się do nowo powstającej drużyny. chodziliśmy na zbiórki, jeździliśmy na biwaki. Mnie też rozkazywano ale jak tak teraz na to patrzę to jest to bardzo potrzebne żeby nie było bałaganu. Od roku należę do drużyny Wędrowniczej( wyższy pion harcerzy 16 lat i więcej, tak dla nie wtajemniczonych) i myślałem że harcerstwo jak się jest starym już nie bawi, a wręcz przeciwnie. mam tyle świetnych wspomnień że aż się łezka w oku kręci, no i te wypady w góry prawie co miesiąc, ogniska które bardzo zbliżają do siebie ludzi i czujemy się wolni od trosk szarego życia. Nigdy nie było chwili w której żałowałem wstąpienia do Związku, jestem patriotą i ZHP jest świetny.

Czuwaj!
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Dużo myślałem ostatnimi czasy. Bo jednak harcerstwo wryło mi się w psychikę na stałe, to etap mojego życia, który będę wspominał długo i dobrze. Stwierdzam, że to atmosfera panująca w mojej drużynie sprawiła, że się zniechęciłem. Szkoda słów, żeby opisywać to co się działo, ale jedno wiem, to nie było normalne. Teraz nasz hufiec upada i zakładane są nowe drużyny. Chyba wezmę się do roboty ;)

Filizof jakąś specjalizację macie, czy typowo harcersko?
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Specjalizacja miała być wodna, ale że tak powiem z powodu braku warunków narazie działamy oficjalnie jako ogólna a specjalistycznie jako turystyczna, wypady w góry watry wędrownicze rajdy itp.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
My od niepamiętnych czasów jesteśmy, a raczej byliśmy jedyną w hufcu drużyną żeglarską, wielopoziomową, także byli u nas zarówno harcerze jak i harcerze starsi. Teraz drużyna ma nowego drużynowego, który stwierdził, że będzie utrzymywał pion harcerski i będzie działał typowo harcersko. A szkoda. Bo ta drużyna była kiedyś na prawdę czymś pięknym z czym wiele ludzi (w tym ja) wiąże wspaniałe wspomnienia.
 

Martynuss

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Bydgoszcz
Ja byłam harcerką przez 2 lata i bardzo dobrze wspominam ten czas.. :0 Te rajdy, obozy :) Super czasy :) Ale teraz uważam, że jestem za stara na to :p
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Ja byłam harcerką przez 2 lata i bardzo dobrze wspominam ten czas.. :0 Te rajdy, obozy :) Super czasy :) Ale teraz uważam, że jestem za stara na to :p

oj, nikt nie jest za stary, jakiś rok temu w Raciborzu byłem na warsztatach dla wędrowników i poznałem małżeństwo które nie wiem ile mieli lat, w każdym razie mieli już 2 dzieci w wieku 1 czy 2 klasy podstawówki i wrócili do ZHP ;) i można było z nimi pogadać jak z każdym innym rówieśnikiem ;]
 

SAG

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2008
Posty
659
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Myszkow
Kiedyś jak wracałam ze zbiórki pociągiem w mundurze,to konduktor jak mnie zobaczył to powiedział coś takiego "Matko Boska,a ja myślałem,że harcerze już wymarli"...
 

Ko_Ora

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
Zawsze chciałem być ale jakoś odkładałem a teraz mam 21 lat i kurde szkoda mi tego czasu.
 

gadajaca

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Harcerstwo... to z pewnością jedna z najpiekniejszych rzeczy w moim życiu! Niestety sie skończyła. Mieszkam w małym miasteczku i był tu mały oddział! Ale wszystko zaczeło sie rozpadać! Powodem byli moje koleżanki i kolegi z harcerstwa. Zamiast służby dla ojczyzny i bardzo fajnych zajęć z harcerstwem wolą pisie i palenie. I własnie używki zniszczyły nasze harcerstwo. Rzadko kto wie co to znaczy być tym prawdziwym harcerzem. Nigdy nie zapomnę lat spędzonych w harcerstwie!
 

Ewelopedia8395

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Bydgoszcz
harcerz? harcerze sie włóczą po lesie, sciskają sie za łapy na zbiórkach, jeżdża na obozy, jakieś sprawności zdobywają i inne bzdury
ja sie nie zgadzam!! harcerstwo to coś więcej.to przygoda.mozna tam nauczyć się wiele pozytecznych rzeczy, np.samarytanki.uczym się pówniez czym tak naprawdę jest przyjaźń miłość i że życie polega na tym a nie tylko na byciu na topie i kasie.
jeśli chodzi o harcerstwo,to jestem harcerką już półtorej roku.strasznie mnie to wciągnęło.dal mnie bieganie po mieście w szarej spódnicy i mocherze nie jest obciachem.czuję dumę,gdy ludzie gapia sie na mnie na ulicy,gdy jestem w mundurze.co prawda harcerzy jest coraz mniej,ale to coś naprawdę niesamowitego.gorągo polecam :D
 

Smilerka

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2009
Posty
47
Punkty reakcji
1
Byłam harcerką 2 tygodnie.Mi się to nie podoba :p Trzeba nosić mundurki, słuchać się dyżurnego.
Po za tym dziewczyny czyli druhny obierają ziemniaki i szukają poziomek :|
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Byłam harcerką 2 tygodnie.Mi się to nie podoba jezyk.gif Trzeba nosić mundurki, słuchać się dyżurnego.
Po za tym dziewczyny czyli druhny obierają ziemniaki i szukają poziomek :|
Czyli nie byłaś harcerką ;) A ten, którego trzeba się słuchać to nie dyżurny, tylko drużynowy ;)
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
harcerze smiecili, syfili, srali po lasach i niszczyli przyrode taka cala prawda o nich
 
K

kinga_sc

Guest
harcerze smiecili, syfili, srali po lasach i niszczyli przyrode taka cala prawda o nich
piłeś? czy po prostu jesteś taki ograniczony?


byłam harcerką od szkoły podstawowej do jakoś połowy technikum czyli z 10-11lat.

zbiórki, pomoc w domu dziecka, przy imprezach, zabawach, organizowanie obozów, zbiórki PCK, wyjazdy, szkolenia.... ale to tylko otoczka najwazniejsze było to braterstwo:)) wzajemna pomoc, zaufwanie, przyjaźnie, które zostały do teraz
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
widzialem jak wygladal las w miejscu gdzie byli harcerze i tak wlasnie w nim wygladalo
 

teatralny

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
25
Miasto
piernikowo .
Jestem harcerką od półtora roku i nie jestem jakaś 'ważna' byłam na biwakach i i szczerze przyznam że było super . Mundury jak na moje nie są takie złe . Jak ktoś mi mówi, że nosić mundur, beret i chustę to obciach, to szlak mnie trafia . Dla mnie to zaszczyt a dla niektórych obciach ? Przepraszam was bardzo. Płakać czy się śmiać ? Co nas łączy ? Braterstwo . Dzień Myśli Braterskiej to jeden z najlepszych dni w roku dla wszystkich harcerzy . Gdy jesteś harcerzem możesz poznać wartościowych ludzi, którzy chcą z tobą się bawić. Gdy jesteś harcerzem możesz nauczyć się dużo rzeczy, a niektóre przydają się w życiu i w szkole .
Co do muzyki, którą słuchają harcerze to jest różnie . Znam harcerzy którzy słuchają rock`a, reggee i hip-hop`u . tyle.



Naszej ziemi śpiewamy, ziemi pokłon składamy,
Taki prosty, serdeczny, harcerski.
Niechaj echo poniesie tę balladę rajdową,
W nowe jutro i przyszłość nową .


'BALLADA RAJDOWA'
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
nie byli zadni pseudo, normalne ZHP z jakiekos miasta
 
K

kinga_sc

Guest
no ok, ale widać niewychowani bez tego prawdziwego harcerskiego ducha, to nie to co było kiedyś teraz wiele się zmieniło
 
Do góry