Gry planszowe - jakie polecacie? Opinie itd

Ola777

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja ostatnio ze znajomymi gram w grę Eurocash. Gra może nie jest tania, bo kosztuje ponad 200 złotych, ale dzięki niej można sobie wyrobić dobre nawyki inwestycyjne, co w gruncie rzeczy wcześniej, czy później powinno się opłacić
 
K

kaludia

Guest
kiedyś była też gra euro... coś tam :) i podobne zasady ;) także 200 zł to trochę dużo... ;/ jak dla mnie.
 
N

nianiaSweet

Guest
Ola777 napisał:
Ja ostatnio ze znajomymi gram w grę Eurocash. Gra może nie jest tania, bo kosztuje ponad 200 złotych, ale dzięki niej można sobie wyrobić dobre nawyki inwestycyjne, co w gruncie rzeczy wcześniej, czy później powinno się opłacić
mnie mój maluch namawia na zakup elektronicznej kostki do gry DICE + co prawda jest tańsza bo kosztuje niecałe 150 zł, ale przy zakupie dostaje dostęp do 14 darmowych gier, a nie jednej, więc to mnie bardzo przekonuje.
 
J

Jula92

Guest
Ja stawiam na klasyczne gry typu Memo, Warcaby, bierki, mam też grę Farmer i grzybobranie, a dla starszych dzieci polecam grę Cluedo (uczy logicznego myślenia i bardzo wkręca :)
 

magdalenka82

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2015
Posty
98
Punkty reakcji
0
gry planszowe są genialne :) my ostatnio z mężem wciągneliśmy się w metro2033 :) i jest genialne
 

marylka100

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Mój bratanek uwielbia gry planszowe. To przecież świetna zabawa dla całej rodziny :) Bardzo fajnymi moim zdaniem grami dla nieco starszych dzieci są monopoly, rummikib czy geomag. Szczególnie ta ostatnia jest baaardzo wciągająca. Najprościej ujmując są to klocki z magnesami, które są w kształcie kulek oraz pałeczek dzięki czemu możemy budować trójwymiarowe obiekty czy przedmioty. Super zabawa :) Na stronie krolestwodzieci.pl można znaleźć więcej takich gier.
 
N

nianiaSweet

Guest
moje dzieciaki też uwielbiają Chińczyka, z reszta ja też bo to gra mojego dzieciństwa, ale dzisiejsze planszówki wyparł DICE + Heroes, jest to chińczk ale w odświeżonej elektronicznej wersji.
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Uno znamy, to bardzo fajna gra :) W ubiegłe wakacje graliśmy w nią bez przerwy. Niedawno kupiłam synowi do tableta kostkę Dice+, gra się nią tak w gry planszowe na tablecie :) Fajna rzecz i bardzo się podoba synowi.
 

janek23ci

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2015
Posty
36
Punkty reakcji
4
Polecam Dzieci z Carcassonne :) Jest to wersja dla dzieci gry Carcassone, mega prostej ale bardzo fajnej :)
 
N

nianiaSweet

Guest
aifoza napisał:
Uno znamy, to bardzo fajna gra :) W ubiegłe wakacje graliśmy w nią bez przerwy. Niedawno kupiłam synowi do tableta kostkę Dice+, gra się nią tak w gry planszowe na tablecie :) Fajna rzecz i bardzo się podoba synowi.
twoje dzieciaki też mają ta kostkę, przyznaj się szczerze czy sama nie sięgasz po nią żeby pograć, bo ja mam słabość i też często gram z mężem jak dzieciaki już śpią :)
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
nianiaSweet napisał:
Uno znamy, to bardzo fajna gra :) W ubiegłe wakacje graliśmy w nią bez przerwy. Niedawno kupiłam synowi do tableta kostkę Dice+, gra się nią tak w gry planszowe na tablecie :) Fajna rzecz i bardzo się podoba synowi.
twoje dzieciaki też mają ta kostkę, przyznaj się szczerze czy sama nie sięgasz po nią żeby pograć, bo ja mam słabość i też często gram z mężem jak dzieciaki już śpią :)
Gram czasami z synami :) Ale najczęściej to dzieci grają zgodnie, ściągaliśmy fajną aplikacje i teraz jest więcej gier.
 
M

MarcysiaK

Guest
moj syn dostał wczoraj od cioci grę oskub kurczaka i strasznie mu się spodobała- zasady podobne do spadających małpek, tylko tu spadają.. jajka ;)
 
N

nianiaSweet

Guest
aifoza napisał:
Uno znamy, to bardzo fajna gra :) W ubiegłe wakacje graliśmy w nią bez przerwy. Niedawno kupiłam synowi do tableta kostkę Dice+, gra się nią tak w gry planszowe na tablecie :) Fajna rzecz i bardzo się podoba synowi.
twoje dzieciaki też mają ta kostkę, przyznaj się szczerze czy sama nie sięgasz po nią żeby pograć, bo ja mam słabość i też często gram z mężem jak dzieciaki już śpią :)
Gram czasami z synami :) Ale najczęściej to dzieci grają zgodnie, ściągaliśmy fajną aplikacje i teraz jest więcej gier.



a jak ściągnęłaś tą dodatkową aplikację to co w zamian otrzymałaś? jakieś dodatkowe gry? czy ta aplikacja jest darmowa?
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Jest darmowa, i masz dostęp do większej ilości fajnych gier.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
aifoza napisał:
A macie już pomysły na prezenty świąteczne?
Monopol Polska . Ta gra uczy myślenia i daje dobrą zabawę . Oceniam tą grę 8 na 10. Dlaczego Białystok jest najdroższym miastem tej grze a powinna być Warszawa . Za duże nominały ale można się przyzwyczaić do tego. Można ją podarować każdemu .Już grałem w tą grę i mogę ją polecić każdemu na prezent.
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
U nas króluje Farmer i Deal. Dzieciaki (wiek 11-7) lubią jeszcze Uno, ale ja nie przepadam.

U nas króluje Farmer i Deal. Dzieciaki (wiek 11-7) lubią jeszcze Uno, ale ja nie przepadam.
 
Do góry