Gothci

Ramonka

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2010
Posty
30
Punkty reakcji
1
Bardzo ciekawa subkultura, jednak tak jak już jeden z przedmówców raczył nadmienić :p jej rolę przejmują EMO, generalnie wszystkie subkultury jakie mają ciekawe zainteresowania są dla mnie najfajniejsze, jeśli oczywiście nie biją ludzi i nie wszczynają burd.
 

wokalistkagothic

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Berlin
Według mnie subkultura gotycka jest bardzo piękna, uwidacznia piękno kobiety przez np. koronki czy suknie.. makijaże.. oczywiście jeżeli ktoś sie umie ubrać z tzw. smaczkiem.. oczywiście ta subkultura to nie tylko ubranie i makijaż trzeba to czuć.. nic nie da sie na siłe.. Zgadzam sie z Tobą Ramonka EMO naśladuje w pewien sposób gothów troche też metali.. i tak z każdego po trochu .. uważam że nie umieją wytworzyć własnego odrębnego stylu..
 

zuber

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
To nieliczna subkultura, w której kobiety wyglądają jak kobiety... po prostu ładnie. Oczywiście, jak się nie przesadzi.
 

Kaiene

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2011
Posty
40
Punkty reakcji
1
Miasto
Polska
Gotką nie jestem, ale podoba mi isę ta subkultura. Kocham takową muzykę i styl. Zawsze kręciły mnie gorsety , te wszystkie rękawiczki, falbany, koronki. Jedyne czego nienawidze to cyber gotyku, jak widze takie coś to mnie normalnie skręca :) Szkoda tylko, że w dzisiejszych czasach jest tak mało prawdziwych gotów a Castle party robi się coraz większą komerchą. Już nawet żadne porządne zespoły nie chcą na nim wystąpić.
 

Samael TDLoR

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Pagan Woods Of Darkness
Goci są ciekawymi ludźmi,swojego czasu trochę gothowałem hehe i wiem jak to wygląda od kuchni...
do dziś jestem dzięki temu stylowi typem romantyka...i dzięki pewnej gotce..
btw. mężczyźni uwaga...jak oddacie raz serce gotce, żadna inna wam już nie spasuje ;)
 

MonikaMatys

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dokładnie Ignis Saiwala.Goth ,a emo to dwie różne rzeczy .Goth fascynuje się sztuką ,pezją ,strojami wiktoriańskimi i oczywiście muzyką w stylu np. gothic metal ,metal symfoniczny .Ja jestem gotką ,ale goth nie można też stać sie na siłę :D .to trzeba czuć .Ja kocham tą subkulturę bo jest przesycona magią, tajemniczością .Ja niestety nie mogę się zupełnie ubierać tak jak bym chciała bo niestety w szkole , w której jestem odrazu by mnie wyśmiali [tam się liczą tylko spodnie z krokiem do ziemi,luźne i wielkie bluzki itp].Od przyszłego roku już na szczęścię będę mogłas ubierać się jak chcę i nie będą mnie posądzać o to ,ze się tne albo ,że jestem satanistką .Moje ulubione zespoły to :
Within Temptation
Xandria
Sirenia
Nightwish
Tarja Turunen
A właśnie cyber goth to raczej wysokie buty latex przewaga czerni z domieszką innych kolorów ,okulary przeciwsłoneczne wielkie...coś ala matrix ,dodatki meatli różne gadżety itp...itd...
Wyjaśnie jeszcze różniecę między gotem ,a emo :D ...Goth nie ma nic wspólego z emo ,oprócz tego ,że w ich strojach przeważa czerń .emo jest to osoba EMOcjonalnie niezrównoważona ,która łagodzi ból psychiczny tnąc się po prostu.Ktoś oglądał film Sala Samobójców ?właśnie...A jeszcze są sataniści ,którzy czczą Szatana jako takiego jakby Boga ich symbolem jest pentagram odwrócony dwoma końcami ku górze.Zwykły pentagram nie jest uich znakiem ponieważ oznacza po prostu siły natury : powietrze,ziemię,ogień,wodę i energię/ducha 5 rzeczy jako 5 końców pentagramu .. :) mam nadzieję ,że pomogłam :) wiem dość o tym dużo choć mam 13 lat :p
 

KasieniaC

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
Miasto
Bydgoszcz
Nie mam jakiegoś problemu z tym ale osobiście uważam że są to jacyś smutni ludzie ;D
 

Maximum.

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Miasto
A bo to tam, bo to tu.
Hm. Kuszona, że tak powiem... Co Cię obchodzi zdanie 'kul i super ekstra modnych kretynów'? Osobiście przyzwyczaiłam się tak jak większość przedstawicieli gotyku do przezywania satanistą, demonami, potworami, cieńmi, śmiercią, krukami i tego typu rzeczami.
A tego co pisał to na wikipedii to tylko udusić. Bez przegięć. Goci także noszą krótkie rękawki, jasna cholewka. Mamy trochę oleju w głowie, nie parzymy się jak idioci. Co do Castle Party to zgadzam się. To nie jest już zabawa jak kiedyś. Jak przeglądałam zdjęcia z tej imprezy, to tylko usiąść i zapłakać... No ale cóż. Świat plastiku coraz bardziej się ukazuje. Muzyka to muzyka. Każdy gotyk ma w sobie... a z resztą. Słownik każdy chyba ma, nie? Poszukać wyrazu 'gotyk'. Nawet to słowo ma w sobie jakąś aurę tajemniczości.

Wcale NIE walimy na twarz dwóch i pół kilograma kosmetyków! My nie tapeciarze.
A swoją drogą, to porządny glan (jeden) waży dwa i pół kilo...
 

Kerad

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2011
Posty
109
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Nie mam nic do gotów. Nawet fajnie się ubierają. Zastanawia mnie tylko jedno. Jak po trzydziestostopniowym upale zdjąć tego glana ? Przecież to musi być masakra (zapachowa) :D
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Akurat z glanami to jest inna sprawa. Mi samemu kiedyś się wydawało, że przy wysokich temperaturach noga się w tym poci, jednak w przypadku większości tego typu obuwia nie ma żadnych problemów. Właściwie i co ironiczne, gorzej jest na mrozie bo metalowa wkładka ,,łapie" zimno i wtedy jest chłodno w syry ;p. Chyba, że są dodatkowo ocieplane. Temat został przewałkowany w oddzielnym temacie, ale dodałem to w gwoli wyjaśnienia.
 

JJ_T

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Swoją drogą to że też nikt jeszcze nie wymyślił glanowego sandałka :) Generalnie gotyckie klimaty są fajne i obecnie przenikają do mody w bardziej lajtowym wydaniu, tzn. nie trzeba być gotem/gotką by się ubrać w gotyckim stylu. Tyczy się to odzieży jak i np. dodatków. Choć teraz mówi się często na to po prostu moda retro. Ale oczywiście sama subkultura gotycka to dużo więcej niż tylko moda - to muzyka, poezja, magia i chyba też (a może przede wszystkim) tajemnicza osobowość i charakter.

Link usunięty - Caleb. Proszę nie reklamować.
 

MoniaPołeć

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
ja od roku :D

ale co do glanow to ja jaki jest cieplo odpuszczam i tylko analizuje prognozy w oczekiwaniu na powiew chłodu i deszczyk haha
 

Fidelis

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2011
Posty
43
Punkty reakcji
2
Wiek
28
Większość wzięte z wikipedii : ) Subkultura gotycka dała początek innym takim jak emo czy wampiry ( ta druga mniej znana ). Jednak to ghoci pozostają najbardziej orygnalni i niezależni. Faktycznie, zazwyczaj są to osoby bardzo inteligentne, czytające poważną literaturę itd . Nie wiem skad przekonanie, że gothci boją się Słońca... to tak samo jakby powiedzieć , że emo się tną, co w ogóle prawdą nie jest. Błędne stereotypy...
 

Sorja

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
0
Lubię styl ubierania się tej subkultury. Oryginalna subkultura. Nie lubię jak ktoś myli ich z emo, przecież nie są do siebie podobni.
 

Ptomaina

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
1
Miasto
Ezoteryczny Poznań
Dzięki cioci Wiki daleko zajdziesz, czytaj ją dalej :))

Nawet ludzie nie wiecie na czym polega ta subkultura, czym się kieruje, a wypisujecie takie bzdury.

"Nosi sie czarno-bialy makijaz." - nie ma nigdzie wypisane, że subkultura musi tylko się na czarno malować! -.-

A po pierwsze, i najważniejsze to subkultura nosi długie spódnice lub sukienki (kobiety), przeważa w niej poezja piękna, ból miłość, smutek, śmierć.... echh.. radzę przestudiować jakąś lekturę dotyczącą gotyku, a dopiero później wypowiadać się na jej temat :)
 

nico77

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Mroczne klimaty, kolor czarny.. Teraz w dobie zmierzchu i innych tego typu tasiemców fanów tej subkultury przybyło..
 

Amy Bird

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolnośląskie
Nie uważam się za gotkę choć ubieram się na ciemno ( zawsze musi to być połączenie czerni z innym, raczej ciemnym kolorem lub sama czerń). Poza tym słucham takich wykonawców jak : Nightwish, Within Temptation, Sirenia, Epica, Clan of Xymox, The Cure, Evanescence, Therion, Delain, Lacuna Coil, Xandria czy Blind Guardian. Nie ograniczam się jednak tylko do takich klimatów muzyki, ponieważ słucham również rock'a, pop'u, elektroniki, new age i wielu innych rzeczy (de facto nie słucham gatunków lecz muzyki).
Podoba mi się gothic styl i sama chętnie bym wskoczyła w sukienkę a'la Mortyshia Adams (nie wiem jak się to pisze), ale obawiam się, że i tak nigdzie bym tak nie wyszła, no chyba , że na typową gothic'ką imprezę lub na jakiś konwent. Poza tym mam długie, niemal czarne kudły, zdecydowanie NIE bladą cerę, uwielbiam srebrną biżuterię i opowieści o wampirach ( nie licząc Sagi Zmierzch). Pewno troszeczkę nadałabym się na gotkę, ale wolę pozostać po prostu sobą.
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
oczywiście ta subkultura to nie tylko ubranie i makijaż trzeba to czuć..
Co trzeba czuć?

No proszę, przecież gotyk to subkultura estetyczna, podobnie jak np. lolita. Goci nie mają własnej muzyki, ideologii ani nie prowadzą charakterystycznego dla swojej grupy stylu życia. Prawda jest taka, że gotyk to tylko i wyłącznie ciuchy + makijaż.

Nie zmienia to jednak faktu, że mi się podoba :D
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
mru mru mru
Goci nie mają własnej muzyki, ideologii ani nie prowadzą charakterystycznego dla swojej grupy stylu życia.
Myślę, że każdy stały bywalec Bolkowa będzie się z tym sprzeczał.
Chociaż pod jednym względem masz rację, w naszym kraju nie widać tego ich "stylu życia".
 

Hanadai

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
801
Punkty reakcji
15
Myślę, że każdy stały bywalec Bolkowa będzie się z tym sprzeczał.
W porządku, ale niech w takim razie powie, jaka jest ideologia gotów i niech poda parę zespołów grających gotycką muzykę :) Gotycką, nie metal symfoniczny.

No właśnie. Goci nie mają ideologii, tak samo nie ma gatunku pod nazwą gotyk. Be tego subkultura w sensie subkultura ;) nie istnieje.
 
Do góry