Gothci

darkprincess

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
od niedawna fascynuję się tą kulturą ale zapewne gothką nie będę m. in. ze względu na brak tolerancji ze strony innych
np. w rodzinie twierdzą że skoro ubieram się na czarno to mam problemy psychiczne (???) a to wywodzi się z fascynacji modą (wybiegi projektanci modelki) niestety nikt nie rozumie że czerń to mój ulubiony kolor (razem z białym) strach pomyśleć co by było gdybym założyła jeszcze koronki gorsety i pomalowała mocno oczy itp. dodam że nie znam żadnego przedstawiciela subkultury w szkole też nikogo nie ma (szkoda bo myślę że nadaję się na gothkę) mroczny styl jest fascynujący muzyka raczej metal ale poszukam czegoś w tym stylu co polecacie? dotychczas słuchałam malice mizer ale to tylko jeden japoński zespół posłuchałabym czegoś więcej
 

re.verbs

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miałam kiedyś na to fazę, jak przerzucałam się z jednego gatunku muzycznego, na drugi i zahaczyłam także o goth metal. Nie miałam kasy na ubrania typowo gotyckie, więc u mnie była to głównie muzyka. Teraz wracam do tego typu kapel, ale nie identyfikuję się z subkulturą. Choć noszę na czarno, ale to mój ulubiony kolor :).
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Z tym, że goci od metalu raczej wolą wszelkiej maści "dark electro", ambient i inne mroczne techno.
 

EmptySoul

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Miasto
Krk
Niektóre z zespołów, słuchanych przez Gothów :). Wzięte ze strony jednej Gothki :).

Ethereal/Medieval/Neoclassical
Amber Asylum
Ataraxia
Chamber
Helium Vola
Love Is Colder Than Death
The Changelings
This Mortal Coil
Dark Ambient
Desiderii Marginis
In Slaughter Natives
Lustmord
Midnight Syndicate
Northant
Raison d'Etre
Dark Cabaret
Antony and the Johnsons
Deadfly Ensemble
Devil Doll
Dresden Dolls
Katzenjammer Kabarett
Nick Cave
Sopor Aeternus
Voltaire

Darkwave
Agonised by Love
Asp
Clan of Xymox
Deathcamp Project
Ghosting
Gothminister
In My Rosary
Sanguis et Cinis
Seraphim Shock
The Crüxshadows
Violet Stigmata
Transit Poetry

Rock gotycki
Batzz in the Belfry
Corpus Delicti
Dead Roses Garden
Dreadful Shadows
Dryland
Frank the Baptist
London After Midnight
Love Like Blood
Nephilim/Fields of the Nephilim
Nosferatu
Poésie Noire
Sisters of Mercy
The 69 Eyes
The Faces of Sarah

Deathrock
45 Grave
Alien Sex Fiend
Astrovamps
Bloody Dead & Sexy
Chants of Maldoror
Christian Death
Deadchovsky
Miguel & the Living Dead
Sex Gang Children
Tragic Black
 
Dołączył
10 Listopad 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Kiedyś oglądałam Rozmowy w toku i gościem jednego odcinka była cyber gotka. Ma śmieszne a częściej żałosne ubrania,kolorowe,gogle, cyber loki itp a gotka ubiera się na czarno co dla mnie jest bardziej normalnym ubraniem pomimo,że nie lubię czarnego koloru. Ogólnie uważam ,że cybergotki chcą za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę bo innego wyjaśnienia nie widzę dla tych nieciekawych, śmiesznych i bardzo mało gustownych ubrań. Może ktoś zna cyber gotke i może coś o nich napisze?
 

Attachments

  • gotka.jpg
    gotka.jpg
    12,5 KB · Wyświetleń: 31
  • 800px-CyberGoths.jpg
    800px-CyberGoths.jpg
    79 KB · Wyświetleń: 46

Derad

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2010
Posty
19
Punkty reakcji
0
Goth'i u podstaw mają związek z naturą z matką ziemią, a Cyber goth'i związek z tehnologią. :p
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Cyber goci to kicz i tandeta. xD
I wydaje mi się ze dość dziwnej muzyki suchają. ;D
Może trochę szacunku? To też ludzie.

A co do muzyki.. Cybergoth zazwyczaj wybiera muzykę trance, electro, drum'n'bass (szybki, mechaniczny bit). Ubiór cybergotha to połączenie stylu rave i gotyku (tego klasycznego). Cybergoth, to jaskrawe kolory połączone zazwyczaj z czernią, goth, to przewaga czerni (można by powiedzieć "mroczny design"). W wielkim skrócie - cybergoth to nowoczesność, maszyny, a goth, to klasyka.
 

wojtas032k

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2010
Posty
91
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Miasto
Brooklyn NY
Mam kolege gotha zapuscił włosy (oczywiśćie po farbowane na czerń)twarz ma blada jak ściana ubiera sie jak z epoki baroku tzn koszule biale albo czarne z falbankami czy jak to sie tam nazywa :p buty coś ala glany i czarne spudnico-spodonie ,wygląda dość mrocznie ,ale o to mu chyba chodzi. Co do muzyki słucha dośc normalnej jak dlamie death metal albo black metal ogólnie gość wporzątku jest.
a co do elektro gotów to widzałem raz dziewczyne wyglądał okropnie miala gogle do spawania, różno kolorowe włosy zdodatkami czegoś w stylu metalu i czerowne buty do kolan.
Wyglądala dość kiczowacie według mnie to elektro goci wyglądaja śmiesznie.
Jak wyżej koleżanka napisała
goci- to klasyka a nawet przeszlość a cyber gocie - to nowoczesność coś ala star trek
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Może trochę szacunku? To też ludzie.

A co do muzyki.. Cybergoth zazwyczaj wybiera muzykę trance, electro, drum'n'bass (szybki, mechaniczny bit). Ubiór cybergotha to połączenie stylu rave i gotyku (tego klasycznego). Cybergoth, to jaskrawe kolory połączone zazwyczaj z czernią, goth, to przewaga czerni (można by powiedzieć "mroczny design"). W wielkim skrócie - cybergoth to nowoczesność, maszyny, a goth, to klasyka.

Dokaldnie :) Troche szacunku, tolerancji. to, ze sluchaja czego innego , inaczej sie ubieraja, to nie znaczy, ze mamy ich wysmiewac. to ich prywatna sprawa , tak lubia i juz :) Chociaz opinia w internecie to jeszcze nic... :) Gorzej jezeli ktos z pwoodu ubioru taka osobe wyzywa na zywo. no chyba nikt nie chcialby byc taK traktowany ? Poza tym tak jak my nie chcemy by nam narzucano tak jak mamy sie ubierac, tak oni maja prawo nie chciec.
no, ale fakt te stroje maja prawo nam sie nie podobac, kazdy ma inny styl :)
 

jrock

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2010
Posty
83
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
niezydentyfikowana xD
Nerwy? Nie denerwuję się. Tylko tłumaczę o co mi chodzi. To ty od razu się bulwersujesz bo napisałam coś niby obrażającego. Nie pisałam tego do konkretnej osoby.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Nie musisz pisać do konkretnej osoby. Nie należy obrażać zarówno jednostek, jak i pewnych grup społecznych. :mruga: Nie bulwersuję się, tylko grzecznie zwracam uwagę. <_< Może jednak skończymy, bo temat nie powstał po to abyśmy spierały się tu o rzeczy mało ważne.
 

Ignis Saiwala

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2010
Posty
69
Punkty reakcji
1
Mój wykładowca w szkole powiedział, że już nie ma gothów, tylko emo. Ale chyba nie jest za bardzo ogarnięty w temacie... To, że kiedyś było więcej, albo że emo wygląda czasem podobnie, to dla mnie żaden argument. Ale to trochę straszne, że ludzie tego nie widzą, nie?
 
Do góry