Fundamentalizm religijny

Status
Zamknięty.

Nastempca Firera

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2008
Posty
421
Punkty reakcji
7
Wiek
33
Miasto
Vor dem Polen ;P
Ten człowiek dostał nobla za działalność polityczną ;]
jego marzeniem jest pokój na ziemi.
Podobnie jak Twojego dobrego ziomala Adolfa.
przemawia samo za siebie, to nie jest SSowiec a nawet jeśli lubi marksizm, to nie było w nim nic złego, dopóki nie zaczęto stosować przemoc w tworzeniu utopii.
Buddyzm odrzuca przemoc ;]
Taak? To czemu nie przystał w 1959 roku na propozycję Chińczyków i swoim zachowaniem doprowadził do wybuchu Powstania Tybetańskiego, w wyniku, którego zginęło ok. 86 tysięcy Tybetańczyków. A ilu poległo po drugiej stronie barykady? A co zrobił Dalajlama? Jak przyszło co do rzeczy to zebrał swoje manatki i zwiał. To jest przykład? Jak dla mnie tchórza, który w obliczu powstania szybciutko wyniósł się ze strefy ostrzału.
 

gh0st

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2008
Posty
239
Punkty reakcji
0
To jest przykład? Jak dla mnie tchórza, który w obliczu powstania szybciutko wyniósł się ze strefy ostrzału.

Przeciez twoj Jezusek tez nie wzial miecza i nie walczyl z Rzymianami. Dodatkowo macil w glowach i za to polecial na krzyz. :s
Dalajlama sprawia, ze pamiec o Tybecie nie zanika i caly swiat jest swiadomy tego problemu a to juz cos. Polska tez niepodleglosci nie odzyskala po kilku latach.
 

Effatha

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2008
Posty
1 818
Punkty reakcji
0
Jak przyszło co do rzeczy to zebrał swoje manatki i zwiał. To jest przykład? Jak dla mnie tchórza, który w obliczu powstania szybciutko wyniósł się ze strefy ostrzału.
A to ciekawa historia,nie znałem tego epizodu z życia Dalaj Lamy..okazuje się,że od młodych też się czegoś można nauczyć.
 

Nastempca Firera

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2008
Posty
421
Punkty reakcji
7
Wiek
33
Miasto
Vor dem Polen ;P
Przeciez twoj Jezusek tez nie wzial miecza i nie walczyl z Rzymianami.
Jezus nie przyszedł na świat by odbudować ziemskie królewstwo Izraela. W 65 roku n.e. doszło w Jerozolimie do powstania Żydów, w wyniku którego Świątynia Salomona została zburzona, a Żydzi wygnani z Palestyny.
Dalajlama sprawia, ze pamiec o Tybecie nie zanika i caly swiat jest swiadomy tego problemu a to juz cos. Polska tez niepodleglosci nie odzyskala po kilku latach.
Przecież po II Wojnie Światowej istniało państwo Polskie, uznawane przez wszystkie kraje świata. Po III rozbiorze, Polska straciła niepodległość z winy swoich obywateli. W czasie II WŚ, RZĄD UCIEKŁ, i został z tego powodu "przebudowany", właśnie dlatego na jego czele stanął W. Sikorski, który był politykiem profrancuskim, ale to nie miejsce na takie dyskusje. Pamięć o Tybecie powróciła w kontekście zamieszek w Tybecie, które wszczęła ludność chińska, którą tam "osiedlono" po powstaniu w 1959 roku. Obecnie Tybetańczycy są rozrzuceni po całej ChRL
 

spioh

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
442
Punkty reakcji
0
Przeciez twoj Jezusek tez nie wzial miecza i nie walczyl z Rzymianami.
a wyobrażasz sobie Jego walkę z Rzymianami? jedno słowo i byłoby po nich. lepiej dla nich, że nie walczył :p
 

Nastempca Firera

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2008
Posty
421
Punkty reakcji
7
Wiek
33
Miasto
Vor dem Polen ;P
A to ciekawa historia,nie znałem tego epizodu z życia Dalaj Lamy..okazuje się,że od młodych też się czegoś można nauczyć.
Dzień przed powstaniem Chińczycy zaprosili go do swojego sztabu, prosili by przybył BEZ obrzędów, i BEZ procesji. Dalajlama się nie zgodził, i zapowiedział, że przyjedzie nie 9, tylko 10 marca. Wtedy 9 marca Chińczycy wysłali po niego patrol - lud (zapewne lamowie) otoczyli jego pałac. Więcej na www.wikipedia.org - temat powstanie tybetańskie, najlepiej znaleźć przed odnośnik z tematu Dalajlama.
Ale nie "nawiał", pisząc po "młodzieżowemu i niewierzącemu."
Jezus znosił męczarnie na drzewie krzyża, a także obelgi ze strony tłumu, wcześniej został pobity i ubiczowany. Dalajlamę, ktoś zwyzywał, pobił, dał ciężar do noszenia na plecach? Niee? Więc nie mów, że Jezus Chrystus nie miał dość odwagi. Szedł na śmierć bez słowa skargi.
 
L

ldreamer

Guest
Jezus znosił męczarnie na drzewie krzyża, a także obelgi ze strony tłumu, wcześniej został pobity i ubiczowany. Dalajlamę, ktoś zwyzywał, pobił, dał ciężar do noszenia na plecach? Niee? Więc nie mów, że Jezus Chrystus nie miał dość odwagi. Szedł na śmierć bez słowa skargi.
jak dla mnie to totalny masohizm :D
pozatym, to każdy ma swój krzyż i ciężar. Gdyby dał się zabić, wcale nie zrobiłby lepiej dla świata.

I bzdurą jest, że jego osoba nie nagłaśnia problemów Tybetu ;] I bzdurą jest że powinien był dać się zabić. Napisał kilkanaście książek o buddyźmie.
Ostatnio już po raz trzeci widziałem go w telewizji(telewizje oglądam nie cześciej niż 2 razy w tygodniu), jak mówił o Tybecie.

powstanie- owszem. dać się zabić - głupi fanatyzm a nie tchórzostwo ;]
 

Nastempca Firera

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2008
Posty
421
Punkty reakcji
7
Wiek
33
Miasto
Vor dem Polen ;P
Chwila moment.
powstanie- owszem. dać się zabić - głupi fanatyzm a nie tchórzostwo ;]
No tak, ale jako przywódca polityczny i religijny powinien dążyć do unormowania stosunków z Chińczykami. Polscy dostojnicy kościelni w 1939 nie uciekli z kraju. W przeciwieństwie do wysokopostawionych lamów.
 
L

ldreamer

Guest
Chwila moment. No tak, ale jako przywódca polityczny i religijny powinien dążyć do unormowania stosunków z Chińczykami. Polscy dostojnicy w 1939 nie uciekli z kraju. W przeciwieństwie do wysokopostawionych lamów.
jak unormować jak chcą go zabić?
chińscy komuniści non stop marzą o śmierci Dalajlamy, bo nie chcą oddać Tybetu tybetańczykom.
a śmierć lamy przygnębiłaby tamtejszych ludzi i mogliby się poddać ;]
 

Nastempca Firera

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2008
Posty
421
Punkty reakcji
7
Wiek
33
Miasto
Vor dem Polen ;P
jak unormować jak chcą go zabić?
A chociażby poprzez parlamentariuszy? Poprzez mediację krajów neutralnych?
bo nie chcą oddać Tybetu tybetańczykom.
Mój drogi Tybet to tylko kilka świętych gór i jedno miasto napchane świątyniami jak dobra kaszanka kaszą.
a śmierć lamy przygnębiłaby tamtejszych ludzi i mogliby się poddać ;]
Co by Cię bardziej przygnębiło - to, że zaciukali Twego przywódcę, czy to, że ten przywódca wziął nogi za pas i uciekał aż się kurzyło? Mnie raczej to drugie. Pierwsze lepszy powód do walki.
 
L

ldreamer

Guest
A chociażby poprzez parlamentariuszy? Poprzez mediację krajów neutralnych?
1.jedno miasto napchane świątyniami jak dobra kaszanka kaszą.

Co by Cię bardziej przygnębiło - to, że zaciukali Twego przywódcę, czy to, że ten przywódca wziął nogi za pas i uciekał aż się kurzyło? Mnie raczej to drugie. Pierwsze lepszy powód do walki.
1. to samo mogę powiedzieć o jerozolimie

mówiąc Tybet miałem na myśli wyżynę tybetańską ;]

2. Co by Cię bardziej przygnębiło - to, że załóżmy postrzelono śmiertelnie Jana Pawła II, czy to, że wziął nogi za pas i uciekał aż się kurzyło? :p
 

Nastempca Firera

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2008
Posty
421
Punkty reakcji
7
Wiek
33
Miasto
Vor dem Polen ;P
co do tego mają siły zbrojne?
Z Chińczykami od grudnia 1958 walczyli tybetańscy partyzanci, finansowani i szkoleni przez USA.
Dalajlama to przywódca duchowy ;]
Ale także polityczny - wejdź na swoje główne źródło wiedz o świecie www.wikipedia.org.
mówiąc Tybet miałem na myśli wyżynę tybetańską
Ile masz miast na wyżynie tybetańskiej?
to samo mogę powiedzieć o jerozolimie
A ile w odległości 30 - 40 km od Jerozolimy?
 

Sadayoshi

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
330
Punkty reakcji
8
Miasto
Ponyville
Ile masz miast na wyżynie tybetańskiej?
W samym Tybecie są: Alamdo, Arza, Baidi, Baima, Baimai, Banbar, Banggaidoi, Bangxing, Baqên, Bayizhen, Bilung, Biru, Bolo, Bumgyê, Burang, Bünsum, Camco, Cazê, Chacang, Chagna, Chamdo, Chamoling, Chênggo, Congdü, Cêngdo, Chênggo, Cêngdo, Damxung, Dêlêg, Donggar, Dongxê, Dêgê, Dêmqog, Êmagang, Gyantse, Gya’nyima, Jaggang, Kangmar, Khamber Jong, Lhasa, Lhatse, Lhoma, Nagchu, Mamba, Nyalam, Paingar, Qusum, Rutog, Shigatse, Taktser, Tingri, Tsetang, Xêgar, Yangbajain, Zamar i Zhangmu.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
CYTAT
to sa lewackie nagrody dla lewakow, sprawdz sobie komu wreczano ostatnio nagrody, jakie poglady mieli nagorodzeni i za co......................
Hmm w wiekszosci za walke o pokoj, czasami o ekologie (z tymi akurat sie nie zgadzam, globalne ocieplenie to dla mnie glupi wymysl). Ale co w tym takiego lewackiego?
pokoj? czy lewactwo?

porownywanie jezusa do dalajlamy osmiesza porownujacego....

istnienie dalajlamy to zbawienie dla dla wladz chinskich - cos o czym mogli sobie tylko marzyc.... i gdyby go nie bylo zapewne wiele by uczynili aby byl.... to polityka w koncu...

tylko nie rozumiem co to wszytko ma wspolnego z faundamentalizmem....
 

gh0st

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2008
Posty
239
Punkty reakcji
0
Jezus nie przyszedł na świat by odbudować ziemskie królewstwo Izraela. W 65 roku n.e. doszło w Jerozolimie do powstania Żydów, w wyniku którego Świątynia Salomona została zburzona, a Żydzi wygnani z Palestyny.

A Dalajlama to co? Myslisz, ze urodzil sie z mieczem w reku i jak zobaczyl Chinczykow to zlapal autostop do Europy?


Przecież po II Wojnie Światowej istniało państwo Polskie, uznawane przez wszystkie kraje świata.

A kto tu pisal cos o II wojnie? :p
Chodzilo mi o to, ze na niepodleglosc trzeba walczyc czasem dlugie dziesieciolecia, przydatna jest przychylnosc innych narodow, a zapewnia ja Dalajlama. Z tym, ze Chiny w dzisiejszym swiecie sa juz wielka potega, wiec jakikolwiek konflikt z nimi raczej nie bylby na reke zadnemu panstwu :p
Poza tym teraz sa inne czasy, wojna jest ogolnie potepiana, wiec zaden lama niewiele na tym polu zdziala. Tybet sam musi sie poderwac do walki :p Dalajlama to przywodca duchowy, raczej jego powrot do kraju niewiele by zmienil. Po 1. tam bieda i z liczna armia chinska nie powalczyliby za dlugo, a poza tym na wojnie to on sie raczej nie zna :p


Ale nie "nawiał", pisząc po "młodzieżowemu i niewierzącemu."

A gdzie moglby nawiac? Przeciez caly jego znany swiat to bylo Cesarstwo. Chyba, ze poszedlby gdzies na wschod i zyl bez cywilizacji na pustyni. Inna sprawa, ze go zlapali :p

a wyobrażasz sobie Jego walkę z Rzymianami? jedno słowo i byłoby po nich. lepiej dla nich, że nie walczył jezyk.gif

Macil w glowach ludziom i poniosl kare. Jego walki z Rzymianami sobie nie wyobrazam bo na widok 5 dobrze uzbrojonych legionistow ucieklby razem z uczniami gdzie pieprz rosnie. Czy czlowiek uwazajacy za wielkie zlo celnikow (jak zreszta kazdy normalny w tamtych czasach, w koncu po co podatki...) moze byc porownywany do armii rzymskiej?


Dalajlamę, ktoś zwyzywał, pobił, dał ciężar do noszenia na plecach? Niee?

Bo mial mozliwosc ucieczki w przeciwienstwie do Jezusa.


Szedł na śmierć bez słowa skargi.

Chociaz tyle, ze prawu posluszny :)


A chociażby poprzez parlamentariuszy? Poprzez mediację krajów neutralnych?


I liczysz, ze Chinczycy sie ugna przed jego majestatem? Dla nich on jest nikim.


porownywanie jezusa do dalajlamy osmiesza porownujacego....

... w oczach katolikow.
Dla mnie obaj to zwykli ludzie,
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
duszku ja nie katolik... jak zwykle pudlo...

uwagi powyzej nie do mnie ale tez nie najwyzszych lotow..
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Chciałem się podpiąć pod coś inteligentnego. Zajrzałem - przeczytałem - i cóż...
Szczęśliwego Nowego Roku ?...:D
 
Status
Zamknięty.
Do góry